Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Sveta

33 роки, телець, познайомиться з хлопцем у віці 29-39 років

З Днем народження кумира?

Так вже повелося, що націям потрібен провідник, виразник національної ідеї, втілення її культурних цінностей. Українці таким собі обрали Шевченка. Його "Кобзар" став не просто книгою, а символом непоборності українства, антологією боротьби за Незалежність. А з приходом цієї самої Незалежності саме з Тараса Григоровича так гарно писалась ікона: біографія з необхідними акцентами, місця поклоніння, тиждень вшанування, майже рік вивчення його творів у школах.  

Хоча ікона - це вже презумпція непогрішності, знак святості. А чи був Шевченко святим? Він був людиною. Про це не варто забувати.

Я глибоко поважаю геній Шевченка і визнаю його непересічну роль у творінні українського духовного стержня, але не приймаю ідолопоклонництва, схематизації його життєвого і творчого шляху, прочитання творів лише у "потрібному" контексті, піднесення над сонмом інших видатних українців.

А як Ви вважаєте? Потрібно ідеологізувати постать Кобзара?

     

 

16

Коментарі

Гість: Медвед-Превед

19.03.10, 09:57

Так вже повелося, що націям потрібен провідник, виразник національної ідеї, втілення її культурних цінностей. Українці таким собі обрали Шевченків. Спочатку Тараса, а потім Андрія...

    29.03.10, 09:58Відповідь на 1 від Гість: Медвед-Превед

    ну як б їх не порівнювала, чесно кажучи

      39.03.10, 10:43

        49.03.10, 10:45Відповідь на 3 від TatianaR

        дякую

          Гість: Foron

          69.03.10, 13:41

          Його давно вже ідеологізували, а ти шо, не знаеш?

            79.03.10, 14:05Відповідь на 6 від Put-nick

            я говорю про історичну доцільність такого ідеологізування

              89.03.10, 15:00

              до біса кумирів .

                99.03.10, 15:53

                Я все сказав щодо надмірного пошанування у своєму дописі про Шевченка. Але головне, щоб його читали від душі, а не за програмою обов’язково-примусово...
                Шевченко дійсно гарна людина і письменник

                  109.03.10, 16:15Відповідь на 7 від barragtu

                  я говорю про історичну доцільність такого ідеологізуванняраз ідеологізують, усі, значить вважають за доцільне! Ідеологізували комуністи, ідеологізують патріоти... геть усі

                    Сторінки:
                    1
                    2
                    3
                    5
                    попередня
                    наступна