хочу сюди!
 

Маша

50 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 37-65 років

ЗМІЇсти України

Включаю сьогодні телевізор і одразу мусив виключити, бо попав на славетний марафон «Єдині новини», де дикторка шпарила на весь ефір російською, бо то якась цяця закордонна білорусоопозиційна запрошена до розмови і вона тільки російською володіє. Оскільки ця муть десь на 8-ми телеканалах одночасно і надовго, то клацати марна справа. До речі, хтось може мені пояснити, навіщо голосити про «режим тотальної економії електроенергії» і при тому витрачати її бездарно дублюванням однакового контенту на стількох телеканалах? Досить було б активності того, хто безпосередньо видає контент марафону. Але то занадто розумно, а наше прекрасне українське телебачення розраховано на іншу формацію споживачів.
Можливо, що це вже не доречно з мого боку, але чому в моїй любій Україні на нашому гуманному телебаченні знаходять кошти досить немалі на супровід сурдоперекладом усього, а ось на українських перекладачів грошей немає – чому так? Українці гірші за глухо-німих глядачів в Україні? Чому? Поясніть, ша-шановні ЗМІїсти. Хоча, подякувати Всевишньому, що хоч українське радіо майже все від російської відмовилось, якщо не «марафонить», а за інші мови я не ображаюсь. Воно, якщо чесно, і російська може бути, але виключно коли я того хочу! Саме так: коли мені того треба я тихцем стрім Дмитра Бикова можу проглянути на Ютюбі. Навіть щось поширюю російською, бо то є документи та реалії часу, але, панове, є важлива різниця: усе це суто приватно! То моя особиста сфера інтересів і я в ній обмежений тільки власною волею і недолею. Навпаки, українське телебачення є офіційний мовник, особливо оті єдино правильні і непорушні, бо незворушні, «Єдині новини»  – більшого офіційного державного критерію в Україні не існує! Є, хто може поправити чи спростувати, але їм все одно – вони телевізора не дивляться навіть коли самі виступають, а інше – тим більше.
Існує тільки два основні критерії: 1. Все, що державне, має бути державною мовою. 2. Все, що є приватне, як кому ся схочеться. Тому не може бути державного інформаційного простору з включеннями епізодів «як кому ся хочеться» – не маєте на то права, ЗМІїсти! Доречно тут ще розібратися для кого звучать російськомовні ефіри на українському телебаченні, бо тут є всього дві категорії глядачів: а) вони знають українську, б) вони не знають української. Для знавців українською не вистачає знань, аби вияснити потребу слухати інформацію з українського телебачення російською мовою. Таким чином українське телебачення турбується про свою найціннішу аудиторію, яка не знає і знати не хоче української мови. Як на мене, то в часи такої жахливої війни це як удар ножем у спину. Як каже латинське прислів’я «Боже, вбережи мене від підлих друзів, а з ворогами я і сам розберуся»  
Богдан Гордасевич
9 січня 2023 р.
3

Коментарі

111.01.23, 14:33

  214.01.23, 20:46

  Якби кожен вів свій телемарафон, витрати були б набагато більші.

   314.01.23, 20:51

   Щодо мови я б не зациклювався. Ви вже хочете витіснити російську на 100 % — 98 % Вам мало?

   Питання лише в тому, кого запрошувати з росіян і білорусів. Якщо там якийсь видатний мислитель або авторитет, то нехай і російською. А якщо там хто попало, то навіщо розмінюватися й засмічувати ефір?..

    414.01.23, 20:52

    Для пропаганди на схід України створили телеканал ДОМ — от там нехай і тусуються ці всі опозиціонери дрібні з рф-рб.

     514.01.23, 21:31

     Можете познайомитися з однодумицею:

     http://blog.i.ua/user/12579613/

     Узагалі легше себе оточити цілковитими однодумцями.

      614.01.23, 22:28Відповідь на 2 від Nech sa paci

      Якби кожен вів свій телемарафон, витрати були б набагато більші.
      Дивуюсь вашій неуважності: кожен канал веде свою частину марафону на своїй позиції, а інші - відключено. Далі йде зміна і перехід на інший канал, а до 10 транслюють одно - це маразм.

       714.01.23, 22:32Відповідь на 3 від Nech sa paci

       Я не зациклююся щодо мови і про то також варто читати уважно, що написано у мене: державне - державною! Приватно - як хто хоче. Англійську також усі знають майже, то давайте без перекладу усе подаємо.

        814.01.23, 23:04Відповідь на 6 від Богдан Бо

        Якби кожен вів свій телемарафон, витрати були б набагато більші.Дивуюсь вашій неуважності: кожен канал веде свою частину марафону на своїй позиції, а інші - відключено. Далі йде зміна і перехід на інший канал, а до 10 транслюють одно - це маразм.
        Це маразм — але дешевший. Не потрібно витрачатися на новинні передачі. Відстрілявся з новинами три години раз на день — і далі можеш просто крутити серіали на своїх інших каналах, не паритися наповненням свого ефіру якимись токшоу або новинними випусками. Так напівжартома відповім.

         914.01.23, 23:06Відповідь на 7 від Богдан Бо

         Англійську часто не перекладають на різних кварталах-мамахохоталах. Жартують, і мається на увазі, що більшість розуміє "зериз е пенсил бокс". Але ж це офіційні канали, що дозволяють собі іншомовні речення.

          1016.01.23, 17:11Відповідь на 9 від Nech sa paci

          Англійську часто не перекладають на різних кварталах-мамахохоталах. Жартують, і мається на увазі, що більшість розуміє "зериз е пенсил бокс". Але ж це офіційні канали, що дозволяють собі іншомовні речення.
          Розважальні телеканали не є офіційними, як і мова про інше, але нащо повітря молоти - проїхали.

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна