хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Ось так!

Кабінет Міністрів -- не боячись обурення людей -- підвищив зарплати працівникам... прокуратури 09.09.2017 10:20 Доки дідусі й бабусі в Україні думають, як вижити на мінімальну пенсію 1312 гривень (а таку, за словами прем'єр-міністра Гройсмана, отримують 80 відсотків), декому мало й кількадесяти тисяч гривень на місяць. Мова про працівників прокуратури.   Тож Кабмін дав згоду на підвищення їхніх зарплат. Відповідне рішення уряд ухвалив минулого тижня. Як повідомив Юрій Луценко, прокурор ГПУ залежно від вислуги отримуватиме 20 -- 34 тисячі гривень (було 16 -- 23 тисячі), а прокурор регіональної та місцевої прокуратури матиме 14 -- 26 тисяч (було 9 -- 14 тисяч). “Я отримаю за серпень 94 тисячі гривень (було 49). Знаю, це багато. Вважаю, що я ці гроші відпрацьовую”, -- самовпевнено заявив шеф Генпрокуратури.   Зростуть і надбавки до окладів, причому в 13 -- 20 разів! Скажімо, якщо раніше доплати за чин державних радників юстиції різного класу були радше символічні -- 140 -- 150 гривень, то  тепер -- 2600 -- 3200 грн.! Збільшено також надбавки для старшого радника юстиції -- уже не 135 гривень, а 2400, як і для молодшого -- зі 125 грн. до 2 тисяч! Загалом перелік усіх цих доплат та посад доволі довгий...   -- Тобто де-факто зарплати прокурорів з урахування надбавок тепер можуть бути ще вищими, ніж заявлено офіційно, -- каже "Експресові" член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова. -- Так, у додатку до проекту відповідної постанови Мінсоцполітики оприлюднило розрахунки місячних зарплат, у тому числі керівництва ГПУ. Згідно з ними, платня генпрокурора становить насправді 166 тисяч гривень на місяць (з урахуванням премії та матеріальної допомоги). Перший заступник буде отримувати 139 тисяч, головний військовий прокурор -- 142 тисячі, а начальник департаменту  - майже 49 тисяч гривень.   Цікаво, що для виконання цієї постанови вже цього року знадобляться додаткові 1,3 мільярда гривень. Не сумніваємось, що для кого-кого, а для прокурорів влада знайде, де взяти такі шалені кошти...  -- Як вважаєте, чи виправдане таке значне підвищення зарплати працівникам Генпрокуратури?   О. Устінова: -- Людина, яка в ГПУ розслідує справу про розкрадання сотень мільйонів, не може мати зарплату кілька тисяч гривень. Бо надто високий ризик того, що спокуситься на хабар. При погодженні змін Мінсоцполітики вказало, що зарплати прокурорам треба підвищити до рівня зарплат в інших правоохоронних органах. Мовляв, у Національному антикорупційному бюро платня директора становить 80 тисяч гривень, а детектива -- 30 тисяч.   Але, з другого боку, підвищення рівня оплати має відбуватися паралельно з очищенням системи. До складу антикорупційних органів увійшли нові люди, які отримали гідні гроші. А тут старим кадрам раптом просто підвищили зарплату!   Едуард Багіров, голова правління Міжнародної ліги захисту прав громадян:    -- Зарплату прокурорам, справді, логічно було підвищити, треба, аби працівники прокуратури розуміли, що ми цінуємо їхню працю, держава готова її гідно оплачувати. Але з однією умовою: ефективність роботи працівників прокуратури із захисту прав держави має бути збільшена в кілька разів,  інтереси громадян також мають бути захищені.    А якщо працівників прокуратури спіймають на скоєнні посадового злочину, висока зарплата має відповідно збільшувати і призначенні покарання. До прикладу, мав зарплату 30 тисяч гривень, але все одно спокусився на хабар... Що ж, значить, ти патологічний злочинець, без пом’якшувальних обставни, а такому -- вирок, скажімо, 30 років за гратами.   -- Чи є підстави сподіватися, що після зростання зарплати прокурори стануть чеснішими та почнуть працювати якісніше?   О. Устінова: -- Не думаю, що в Генеральній прокуратурі щось істотно  зміниться. Якби паралельно з підвищенням зарплат набрали нових людей на прозорих конкурсах, тоді була б інша річ.   Однак, на жаль, про залучення нових кадрів поки що не йдеться. Будьмо щирі, у нас провалена реформа прокуратури. Переважно склад працівників залишився той самий, що й був раніше. Підвищувати йому зарплати означає де-факто даремно витрачати кошти, яким можна було б знайти набагато корисніше застосування.   Е. Багіров: -- Згоден, що істотних змін через підвищення заробітної плати в роботі Генпрокуратури не відбудеться. Зі 100%  тих, хто там працює, я можу лише 6 -- 7% назвати ідеалістами, людьми, які реально хочуть боротися з несправедливістю в країні. Інші понад 90% туди прийшли отримувати дохід, притім зовсім не з офіційних джерел -- зарплат чи премії. І якщо їм підвищать офіційні виплати, це аж ніяк не означає, що вони відмовляться від інших можливостей заробити.   Ірина КОВАЛЕНКО, Експрес
Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2017/09/09/261295-kabinet-ministriv-ne-boyachys-oburennya-lyudey-pidvyshchyv-zarplaty
2

Коментарі

19.09.17, 19:15

Ну что тут скажешь! Нужны не слова, а дела.

    29.09.17, 20:52Відповідь на 1 від GalinaKiev

    Маєте рацію!