Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Alisa

39 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 34-46 років

Не дешеве "задоволення"

Українські університети оприлюднили на своїх офіційних сторінках вартість навчання на контракті. У середньому ціни стали на 2-4 тис. грн вищі, ніж були торік.

"Щороку на кожний новий набір абітурієнтів складають кошторис. Є формула розрахунку витрат, де ураховують оплату праці, послуги ЖКГ, утримання матеріально-технічної бази. Іншого варіанту немає. Ми повинні компенсувати витрати на підготовку студента. Ціни піднялися у середньому на 5 відсотків. Найбільше – на престижні спеціальності: право і міжнародні відносини. Найменше – на математику, механіку та фізику", – розповідає проректор із науково-педагогічної роботи КНУ ім. Шевченка Володимир Бугров.

Цей вуз – один з найдорожчих у країні. Освіта в Інституті міжнародних відносин коштує 46,2 тис. грн у рік. За навчання англійською доведеться заплатити 54,6 тис. грн. Диплом журналіста та перекладача з іноземних мов коштує 39,9 тис. грн, юриста – 46,2 тис. грн.

Трохи дешевше коштують ці спеціальності у Києво-Могилянській академії. Вивчати міжнародні відносини можна за 39 тис. грн, право – за 40 тис. грн, переклад з англійської – за 31 тис. грн.

Вартість навчання у КПІ ім. Сікорського на інженерних факультетах стартує від 12 тис. грн, на інформаційних технологіях – близько 24 тис. грн. На факультеті авіаційних та космічних систем можна навчатися за 15,3 тис. грн, на менеджменті – за 24,7 тис. грн, на кібербезпеці – 18,9 тис. грн. Найдешевше навчання обійдеться на фізико-математичному факультеті – 12,3 тис. грн.

У Національному авіаційному університеті ціна за місяць навчання стартує від 980 грн (прикладна фізика та математика). Машинобудування, телекомунікації, авіоніка, електроніка коштують 1320 грн у місяць. Цивільна безпека, програмування та комп'ютерні технології – близько 1,5 тис. грн на місяць. Кібербезпека – 1596 грн.

У Національній академії внутрішніх справ навчання за спеціальностями "право" коштує 22 тис. грн, "правоохоронна діяльність" – 15,5 тис. грн.

Диплом спеціаліста з харчових технологій у Національному університет харчових технологій коштуватиме 15,8 тис. грн. Готельно-ресторанна справа і туризм обійдуться в 18,9 тис. грн, хімічні технології – 18,2 тис. грн, біотехнології – 15,8 тис. грн.

У Лінгвістичному університеті за фах перекладача з англійської чи східних мов потрібно заплатити 28,5 тис. грн. Навчання на факультеті германських та романських мов – 23,4 тис. грн.

Отримати освіту вчителя у НПУ ім. Драгоманова у середньому коштує 16 тис. грн. Ціна навчання на фізико-математичному, природничо-географічному факультеті та факультеті інформатики – 11,5 тис. – 13,5 тис. грн. Українська філологія – 15 тис. грн, іноземна – близько 20 тис. грн, історія, фізкультура та педагогіка – 16 тис. грн.

У Національному медичному університеті ім. Богомольця найменше коштує диплом педіатра та фармацевта – 24,6 тис. грн. Найбільше – стоматолога – 33,4 тис. грн.

Навчання у регіональних університетах коштуватиме дешевше, ніж у Києві. Це пов'язано не тільки з рівнем інфляції, а й з кваліфікацією вузів. У середньому юридична освіта обійдеться від 14 до 24 тис. грн. Найдешевший диплом журналіста можна отримати у "Львівській політехніці" за 6,8 тис. грн. Навчання на вчителів у регіональних педагогічних вузах коштуватиме 10 тис. грн, англійська філологія від 9 до 22 тис. грн, економіка 8-12 тис. грн.

 

2

Коментарі

126.08.17, 10:58

Все должно быть оплачено - в карманы наших кАрманычей!
А то попривыкали тут к "совковой" ХАЛЯВЕ!

    Гість: Я Оазисс

    226.08.17, 11:50

    неЕстественный отбор - выживают богатейшие

      326.08.17, 11:53Відповідь на 1 від Богдан Ляшко

      Все должно быть оплачено - в карманы наших кАрманычей!
      А то попривыкали тут к "совковой" ХАЛЯВЕ!
      Во времена "советской халявы" закономерность была та же. Если в ХАИ, когда я поступал, уже после первой письменной математики конкурса практически не оставалось, то на ин.яз, мед, всякую дипломатию и пр. такой конкурс был, что без блата (а то и без взятки) хрен поступишь. Сейчас это выражается в стоимости обучения. Отличие только в том, что тогда была и наука, и производство и т.д....А сейчас кому этот физ-мат нужен и куда его "засунуть"?

        426.08.17, 14:31Відповідь на 3 від A v i @ t o r

        Во времена "советской халявы" закономерность была та жеНе знаю... Когда я поступал в Киеве - посдавал все экзамены на "4"-"5", я последний был - СОЧИНЕНИЕ, и я подумал, что раз у меня в школе ниже "+5" оценок НИКОГДА не было - то и ЗДЕСЬ я уже ПРОШЕЛ!
        Ага... Выставили оценки на обозрение - а у меня "ТРОЙКА"!!!
        Я возмутился, пошел к ПредКомиссии, вытребовал показать мое сочинение - а там НАГЛО ДРУГОЙ РУЧКОЙ намазаны ошибки!!!
        Показываю ему - а он обнял меня за плечо, подвел к окну, показывает вниз - а там ТОЛПА АВИАТОРОВ...- и говорит "Ну я же ДОЛЖЕН их сыновей пристроить! А ты железно проходишь в Летно-Штурманское! Успокойся, так даже лучше!"
        И знаешь, он оказался прав!
        Все равно я полетал в свое удовольствие!!!
        Но зато прожил относительно спокойно

          526.08.17, 14:42Відповідь на 1 від Богдан Ляшко

          Все должно быть оплачено - в карманы наших кАрманычей!
          А то попривыкали тут к "совковой" ХАЛЯВЕ!
          А как там насчет стипендий студентам?

            626.08.17, 16:16Відповідь на 5 від аналдр

            Все должно быть оплачено - в карманы наших кАрманычей!
            А то попривыкали тут к "совковой" ХАЛЯВЕ!
            А как там насчет стипендий студентам?
            А что, в Украине разве кто-то собирается ПЛАТИТЬ СТУДЕНТАМ?

              726.08.17, 18:10Відповідь на 4 від Богдан Ляшко

              Во времена "советской халявы" закономерность была та жеНе знаю... Когда я поступал в Киеве - А куда именно? Разве в Киеве есть лётное училище?

                826.08.17, 18:49Відповідь на 7 від A v i @ t o r

                Когда я поступал в Киеве - А куда именно? Разве в Киеве есть лётное училище?В Киеве \в 2 остановках от а\п Жуляны\ есть Учебно-Тренировочный Отряд \УТО\ + Центр Переподготовки авиадиспетчеров и пилотов - вот ТАМ ТОГДА \1972 год\ и работала Централизованная Приемная Комиссия Украины = ДЛЯ ВСЕХ АВИАУЧИЛИЩ Украины.
                Да, были и МЕСТНЫЕ приемные комиссии непосредственно при училищах, но теми, кто поступали ТАМ - потом "затыкали дырки" на самые НЕПРЕСТИЖНЫЕ распределения при выпуске!
                К примеру, один ХитроВытраханый Кировоградец за 10 дней до выпуска ЖЕНИЛСЯ - и этим ИЗБАВИЛСЯ от распределения в Якутскую Тахтамыгду - дряной а\портишко у самого Китая! А меня хотели впихнуть туда ВМЕСТО него!
                Но я тоже не пальцем деланый - ВЫКРУТИЛСЯ! - и сбежал в Луганск