Про співтовариство

Розміщуєм історії, притчі, оповідання на духовну тематику, духовну музику.
Велике прохання-не влаштовувати теологічних дискусій, а поважати релігійні переконання інших людей. Хами ,войовничі атеїсти і любителі флуду будуть занесені в ЧС.
Вид:
короткий
повний

Короткі історії для душі

15 березня. Видющий і сліпий

Одного разу видющий і сліпий вирушили в подорож. Цілу дорогу видющий вів сліпого за собою, переводив його через струмки та балки, застерігав про вибоїни на дорозі. Але простелився їм шлях через темні гірські печери. Тоді каже видющий до сліпого:
-Тепер твоя черга мене вести. Бо в печері темно так, що хоч око вибери.

Так і кожен з нас то сліпим, то видющим перед Богом буває. Для цього ми потрібні одне одному.
(с)

Богатый помыслами

.

Однажды вечером муж сидел на балконе и думал: думал о тех, кто против него, о тех, кто обошел его, о тех, кто не хочет иметь с ним дело, о стихийных бедствиях, о своих доходах, о своих неудачах, - крепко так сидел и думал. Только открыл глаза, подходит к нему жена и говорит: «Ну, что сидишь как пень? Ты когда-нибудь думаешь хоть о чем-нибудь? Подумай, как мы будем жить, и на что? Хоть раз в жизни подумай...»

***

Богатеть помыслами, не значит — богатеть умом

*

Автор притчи: Монах Симеон Афонский

14 березня. Той, що біжить по воді

Жив собі місіонер, який уславився на весь християнський світ тим, що привів у лоно Церкви чимало людей, відвідуючи найглухіші закапелки світу. Одного разу його корабель пристав до маленького острівця, де жив тільки один чоловік. Місіонера вразили його ясні очі, але ще більше те, що той нічого не чув про Бога. І він палко та довго проповідував йому Слово Боже. І під час тієї проповіді відчув він, що ніхто ще так добре його не розумів. Потім він розповів про основні молитви, і вони разом помолилися Богу.
Наприкінці дня, дуже задоволений виконаною роботою, місіонер відпливав від острова. Але тут він побачив чудо: хтось ішов по воді від острова до корабля, радше навіть не йшов, а біг. З великого страху Божого впав місіонер на коліна, певний, що бачить ангела Божого, а то й самого Бога. Підвівши очі, місіонер побачив чоловіка, якому весь день проповідував, а той запитав:
-Зачекай, я забув останню молитву, чи не міг би ти повторити ще раз!
(с)

Встречающий рассвет

.

Жил-был человек. И было у него обыкновение: он поднимался каждый день утром до рассвета, выходил на берег моря, встречал зарю и молился Богу.

Сын его вырос и тоже, как отец, каждый день поднимался утром до рассвета, выходил на берег моря встречать зарю. Но молитву он не произносил.

Вырос у сына сын. Как и отец, он тоже каждый день поднимался утром до рассвета и выходил на берег моря. Только он не знал, зачем это делает.

13 березня. Украдена пожива

Учитель та його учні мандрували і в дорозі не могли як слід попоїсти. Учитель попросив їх піти знайти їжу. Учні повернулися наприкінці дня. Кожен приніс те, чим погребували інші: фрукти, що от-от мали зіпсуватися, черствий хліб, гірке вино. Один з учнів, проте, приніс кошик доспілих яблук.
-Я мусив скоїти щось, аби допомогти учителю і своїм братам,-сказав він, розділивши яблука на всіх.
-Де ти їх дістав?-запитав учитель.
-Я їх украв,-відповів учень.-Люди давали нам тільки зіпсуту їжу, навіть знаючи, що ми проповідуємо Слово Боже.
-Віднеси ці яблука туди, звідки взяв,-сказав учитель.-Кожен, хто хоче украсти для мене, краде в мене.
(с)

Тетрадные записи

.

Жил-был человек, который непрестанно жаловался на свои беды. Он мог перечислять их день и ночь, помнил каждую свою неприятность.

- Вот, - думал человек тот, - когда предстану перед Господом, Он спросит меня: «Расскажи о страданиях своих, чтобы Я выбрал тебе меру райских радостей, соизмеримую с твоими страданиями».

А потому все горести свои, как крупные, так и мелкие, он записывал в отдельную тетрадь, чтобы не упустить чего ненароком при докладе Богу и радости райской не лишиться.

И вот умер человек тот и предстал перед Господом. И сказал ему Господь:

— Расскажи мне о радостях, которые ты испытал в жизни. Не смогу Я без этого определить, к какой мере райской радости ты готов.

И ничего не смог ответить человек тот, потому что радости свои не считал, а считал только беды.

12 березня. Чотири дружини

Жив собі багатий купець, і було в нього чотири дружини.
Першу купець любив понад усе. Одягав її у пречудові сукні і прикрашав коштовностями. Він піклувався про неї, милував і леліяв.
Другу купець також сильно любив. Він невимовно нею гордився і при кожній нагоді старався показувати її друзям. Але завжди боявся, що колись вона піде від нього до когось іншого.
Третю дружину він теж любив. Вона була дуже дбайлива і терпляча. І щоразу, коли в купця був клопіт, вдавався до неї по допомогу. І вона допомагала йому перебути важкі часи.
Четверта часто жертвувала собою заради його гаразду. Але він не любив її і ледь приділяв їй увагу, хоча вона палко й віддано любила його.
Одного разу купець зліг у ліжко від важкої недуги і невдовзі зрозумів, що кінець близько. І тоді він озирнувся на прожите життя й подумав: "Тепер у мене чотири дружини, а в мить смерті буду я цілком один. Ох, як же мені буде самотньо..."
І тоді сказав купець улюбленій своїй дружині:
-Я любив тебе над усіх, одягав тільки в найкраще і леліяв тебе. Тепер, коли я вмираю, чи зостанешся ти зі мною, щоб я не був самотнім у тогосвітньому житті?
-Ніколи у житті!-відповіла перша дружина і, не сказавши більше ні слова, пішла.
Ця відповідь увігналася купцеві в саме серце, як гострий ніж.
Засмучений купець звернувся до другої дружини:
-Я так сильно любив тебе все життя і піклувався про тебе. Чи підеш ти за мною в годину смарти?
-Ні,-відповіла друга жінка.-Життя таке чудове. Скоро ти помреш, я вийду за іншого, не ображайся на мене.
Від цих слів серце купця застогнало й похололо.
Опісля купець спитав третю жінку:
-Я завжди вдавався по твою поміч у важку хвилину, і ти допомагала мені. Чи допоможеш ти мені тепер, чи не покинеш мене?
-Мені дуже шкода,-відповіла вона,-але цього разу я не зможу тобі допомогти. Хіба проведу тебе до могили і поховаю, як велить звичай.
Відповідь, як бликавиця, вразила купця, і він зовсім похнюпився.
І раптом в тиші пролунав голос:
-Я піду за тобою. Я піду туди, куди підеш ти. І я ніколи не покину тебе.
Купець підніс голову і побачив четверту дружину. Вона була такою худою і тендітною, мабуть , від повсякчасного недоїдання. Глибоко засмучений купець сказав:
-Я мав би приділяти тобі більше уваги, коли ще міг. Я не мав рації. Пробач мені.

Насправді ми всі маємо чотирьох дружин у житті.
Перша-це наше тіло. Хай як би ми не піклувалися про нього і не догоджали йому, воно покине нас у годину смерти.
Друга-це наше майно, стан і достатки. Після смерти це все неодмінно потрапить в інші руки.
Третя-сім'я і друзі. Хай які близькі були вони нам у житті, та зможуть лише бути поряд у мить смерти і провести нас в останню дорогу.
Четверта-це те, чого ми не можемо побачити. Це душа. Ми часто нехтуємо її, женучись за матеріальними благами і мирськими втіхами, але вона насправді завжди і всюди залишається з нами. Навіть після смерти. Може, і справді варто подбати про неї, поки ще не пізно.
(с)

Мартышка и дынные семечки

.

Жила-была мартышка, которая очень любила дынные семечки. Как-то раз она увидела на лозе дыню, в которой было небольшое отверстие. Обрадовалась мартышка, сунула в отверстие лапку, схватила горсть дынных семечек, а вынуть кулачок не может — отверстие узкое.

Долго визжала мартышка и ругалась на дыню, но так и не захотела разжать кулак и отказаться от семечек. Пришел охотник и схватил мартышку: это он проделал в дыне отверстие, чтобы уловить самую жадную обезьянку.

И сказал охотник мартышке:

- Лучше тебе было голодной остаться, чем жизнь свою ради дынных семечек потерять. Так и нас враг улавливает, когда отказываемся видеть опасность в удовольствии таящуюся.

11 березня. Рибалка і бізнесмен

Якось одного разу бізнесмен стояв на причалі в маленькому селі і стежив, як рибалка у вутлому човнику спіймав велетенського тунця. Бізнесмен привітав рибалку з цим успіхом і запитав, скільки часу потрібно, щоб спіймати таку рибу.
-Кілька годин, не більше,-відповів рибалка.
-Чому ж ти не зостався в морі і не спіймав ще кілька рибин?-здивувався бізнесмен.
-Однієї вистачить, щоб моя сім'я прожила завтрашній день,-відповів той.
-Але що ти робиш решту дня?-не вгавав бізнесмен.
-Я сплю до обіду, потім йду на кілька годин порибалити, а згодом бавлюся зі своїми дітьми, і опісля ми з дружиною влаштовуємо собі сієсту. Ввечері я йду в село на прогулянку, п'ю вино і граю з друзями на гітарі. Я тішуся життям,-пояснив рибалка.
-Я - випускник Гарварду,-сказав бізнесмен.-Я допоможу тобі. Ти все робиш неправильно. Ти маєш рибалити цілий день, а тоді придбати собі великого човна.
-А що далі?
-Далі ти будеш ловити ще більше риби, і зможеш купити собі кілька човнів, навіть кораблів, і одного чудового дня матимеш цілу флотилію.
-А далі?-спитав рибалка.
-Далі, замість того, щоб продавати рибу посереднику, ти будеш привозити рибу просто на завод і, збільшивши прибутки, відкриєш власний бізнес.
-А далі?
-Потім ти покинеш це забуте Богом село і переселишся у велике місто, і, можливо, одного дня зможеш відкрити величезний офіс і стати директором.
-І скільки на це треба часу?
-Років 15-20
-А що ж далі?
-А далі, засміявся бізнесмен,-далі настане найприємніше. Ти зможеш продати свою компанію за кілька мільйонів і дуже розбагатіти.
-А далі?
-Ти зможеш закинути працю, переїдеш у невеличке село на узбережжі, і будеш спати до обіду, трохи рибалити, бавитися з дітьми, влаштовувати сієсту з жінкою, гуляти селом, пити вино вечорами, грати разом з друзями на гітарі...
(с)

Простые ответы

.
Пришел как-то человек к старцу и спрашивает:
— Скажи, кто мудр?
— Кто мудр? — переспросил старец. — Тот, кто видит будущее.
— А кто зовется сильным?
— Кто силен? Тот, кто побеждает свои страсти, — ответил старец.
— Кого можно назвать богатым? — спросил человек.
— Кто богат? Тот, кто доволен своей долей.
— А что делать человеку, чтобы сохранить жизнь?
— Не жалеть жизни своей для Бога.
— А чтобы умереть?
— Для этого достаточно пить, есть и веселиться.