Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Славушка

48 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Корупційні схеми Кабінету міністрів

 

Західний світ вимагає від України негайних реформ та подолання корупції. Якщо
цього не буде, то не буде й фінансової допомоги. Про це вже абсолютно однозначно
заявили прем'єру Яценюку цього тижня у Брюсселі - на першому засіданні спільної
Ради асоціації з ЄС.
     Місія фонду, що могла дати добро на черговий кредит ще до кінця цього року,
сказала, що розмови про позику перенесли на початок року наступного, йдеться в
сюжеті ТСН.Тиждень.
     Тим часом міністри-іноземці, від яких насамперед чекають реформ,
наштовхуються на настільки серйозну протидію, що дехто з них може покинути
Кабінет міністрів. Українські чиновники кажуть, що без грошей провести зміни не
можливо. Натомість європейці вже вимагають - реформи спочатку.

Одразу після призначення, Олександру Квiташвілі поо6iцяли, що вiн зможе привести в
МО3 власну команду. Минуло три тижнг. Радник міністра Володимир Курпіта - один з
небагатьох у цих стінах, хто не приховує, що Квіташвілі змушують до компромісів.
     Для виконання реформи потрібно дві речi: мати програму i мати команду. Програма у
міністра є, він про неї говорить. Питання формування команди, намагаються вирішити
поза компетенцією мiнicтpa на цей момент. Є певні люди, які не дозволяють йому
створити цю команду», - підкреслює радник мінгстра Володимир Курпiта.
     Без команди він там, у міністерському кабінеті, - сам. "Весільний генерал", накази
якого можна саботувати.
     Kвiтaшвілі пiдiбpaв людей, якi мали стати його заступниками - громадські
активiсти, борці з корупцією. В одному з офісів у центрі Києва розташоване факгично
його тiньове мiнiстерство.
     Ольга Стефанишина - директор вепикої пацієтської організації. Саме вона півроку
тому організовувала роботу експертної ради із розробки медичної реформи. Один із
експертів був сьогоднішній міністр Квіташвілг. Тепер Ольга - в розпачі.
     «Далі ми будемо спостерігати, на жаль, ситуацію «Олег Myciй номер 2». Кілька
місяців буде намагатися щось зробити. А потім, я думаю, у нього опустяться руки. 1
він може злитися з тією системою, в якій він працює» - говорить Ольга Стефанишина.
     Міністрові не дають працювати ті ж персони та організації, що кликали його на
роботу і обіцяли розв’язати руки. Адміністрація президента та Кабмін і досі б’ються за
кожний портфель, кожне кресло і кожну посаду. За останньою інформацією, крісла
заступників міністра охорони здоров'я, всупереч обіцянкам, уже розділенг між людьми
Порошенка i Яценюка. Це народный депутат і адвокат Опександра Павленко, яка
пройшла в парламент із "Блоком Петра Порошенка". Хоча до цього захищала Тигіпка i
вела справи Ахметова. За чутками, в п'ятницю Опександра вже приходила в МОЗ
оформлювати документи.
     Ще один імовірний кандидат на портфель заступника мінгстра — Віктор Лисак. Він
працював заступником міністра в одного з найскандальніших очільників цього
відомства — 3иновія Митника. Віктор Лисак займався найважливішою для
корупційних кланів роботою — керував тендерними закупівлями мiнiстерства. Уже зараз робота міністерства більше схожа на організовану протидію спробам Kвiтaшвілі змінити ситуацію. Листи, що надходять міністру з міжнародних організацій і позбавляють тендерних "королів" грошей, у дивний спосіб зникають, не знайшовши адресата. А сама можливість зустрітись з міністром, за чутками, непогано продається.
     Радник медичного міністра стурбований — його шефові пообіцяли безперешкодно працювати рік. Однак він може не витримати і покинути посаду. Якщо йому не дадуть сформувати команду, чим це загрожуе? «Я думаю, що міністр буде готовий залишити уряд, в тому числі», - прогнозуе радник міністра охорони здоров'я Володимир Курпіта.
     За кілька годин до ефіру міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі знайшов можливість зустрітися і прокоментувати можливість власного фіаско. Він добре тримае удар - хоча заступниками дійсно стануть політичні ставленики, продовжує переконувати, що кермо в його руках. І переконує, що вже наступного тижня зможе сформувати гарну команду.
    
Подібна ситуація — не лише в МОЗі. У Міністерстві фінансів, за нашою інформацією, робота міністра Наталії Яресько наштовхується на прямий саботаж.
     Міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус взагалі говорить, що його міністерство потрібно ліквідувати, бо воно - корупційний і бюрократичний монстр.
     Проте не варто думати, що усі ці історіі вдається ховати в стінах державних установ. Міністри -"варяги" — прекрасне джерело інформаціі для західних донорів про справжній стан справ в украінській владі.
     Цього тижня президент Петро Порошенко не поїхав у Брюссель. Ходять стійкі чутки, що візит поспіхом скасували, бо колишній польський прем'єр, друг України і президент Европейської Ради Дональд Туск, мовляв, вирішив, що присутність українського президента на засіданні - не на часі. Европа чітко сигналізує українським очільникам — або почнуться справжні реформи, або Украіна зникне. Зникне з розмов, із планів, із документів. А може — і з політичних карт.
     А вже у неділю Туск припустив, що Украіна має можливість отримати фіндопомогу в розмірі 2 млрд євро від ЕС, США, Канади та МВФ до кінця поточного року.

Станіслав Ясинський, ТСН

   


2

Коментарі

124.12.14, 03:14

Це просто білий пісець. Немає слів - одні нецензурні.