Про співтовариство

Живопись, графика, рисунки,скульптура,декор,народные промыслы...
Старые мастера и наши современники.
Тематические подборки живописи.
Ваше творчество.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

ХУДОЖНИКИ

Мурал у Києві

  • 29.04.22, 16:31
Не стала перекладать.
Streetart of Slavic Girl, Kyiv, Ukraine 🇺🇦♥️
“Girl with the sunflowers” by Mata Ruda.


Борщ – свій чоловік, ненадоїдливий / Добірка живопису

Як днів три не поїси борщу,
На серці стане моторошно,
І в кендюсі забуркотить.
І зараз кишки стягне,
(Іван Котляревський)Олексій Райдуга. Українське найсмачніше. Обід патріота

[ Читати далі ]

Картина Іллі Репіна "Більшовики", холст, олія, 129 х 89 см.

  • 12.04.22, 17:47
Написав її художник у 1918 році (спочатку вона називалася "Червоноармійці Троцького відбирають у дитини хліб"). П'яний москвин зі свинячою мордою, похабно вишкірившись, відбирає у дівчинки хліб, переконаний у своїй безкарності та перевазі. Так вони виглядали тоді, під час перших продразвйорсток, так вони виглядали згодом - і в 33-му, і у 46-му.
Художник картину вважав "епохальною", і, живучі у Фінляндії, завжди неодмінно виставляв її на своїх фінських виставках.
Садиба в Куоккалі, де жив та працював Репін і де помер та був похований у 1930-му році, була вщент зруйнована радянською артилерією у 1944-му році, а сама Куоккала була повторно анексована москвинами в складі инших фінських земель.
Після анексії фінську Куоккалу було перейменовано на "Рєпіно", а "садибу" Репіна побудували заново, щоб не було зайвих питань.
Усі картини Репіна було вивезено у Лєнінград ще до 1941 року, під час першої анексії, але доля "Більшовиків" була певний час невідомою, картини не було в жодних каталогах - вона неначе зникла.
Насправді, "Більшовики" так і не потрапили тоді до рук більшовиків. Картину зберігала в себе молодша донька художника - так полотно опинилось в США, де згодом потрапило спочатку в приватну американську колекцію, потім - у фонд Мстислава Ростроповича, коли він у 1974 втік з Московії до США.
Але у 2007-му році весь фонд Ростроповича, який він збирав 30 років, разом з "Більшовиками" (загальна кількість - 450 робіт) потрапив на лондонський аукціон Sotheby’s. Планувалося розпродати колекцію за 13-20 млн. фунтів.
Але за день до торгів москвинський олігарх Алішер Усманов раптово викупив всю колекцію за стартову ціну. Згода власниці виглядає дивною, адже в перебігу торгів вона гарантовано отримала би набагато більшу суму. З огляду на те, яку в цій справі зацікавленість проявило ФСБ та особисто Путін - виглядає на те, що це була чергова операція спецслужб.
А Алішер Усманов скорше за все був лише контактною особою, адже після вивезення фонду до Московії він жодної картини собі не отримав - всі вони потрапили у державний фонд.
Та й дивним виглядає такий пієтет "руссссского" олігарха Алішера до "русссской" культури.
Як він отримав такий карт-бланш, ми вже напевно не дізнаємось, втім, знаючи справжню звірячу природу більшовиків, версія шантажу, або залякування не видається надто дивною.
Так "Більшовиків" через 90 років захопили їх нащадки - люди, яких Репін щиро ненавидів та зневажав. Коло замкнулося.


Красівоє

  • 18.03.22, 20:42
Мистецтвознавиця Лєна Полякова @the_mysteztvo додає до класичного арту украінськии воєннии контекст. Ці ситуаціі та емоціі переживає зараз кожен украінець, тримаитеся та піднімаите боиовии дух.

Робота білоцерківського художника Олексія Шекшуєва

  • 09.03.22, 17:48
Він написав цю картину за одну ніч.


Красівоє

  • 02.03.22, 17:46
Марія Примаченко «передає вітання» ворогам, що зруйнували її музей.
Картина «Звір гуляє» з домальованим елементом - двоголовою куркою (творчість невідомого художника)


Вишиті теплі картини мисткині із Черкас Тетяни Дубовець

  • 20.02.22, 15:35
Ці вишиті теплі картини української мисткині із Черкас Тетяни Дубовець сьогодні піднесли мені настрій🌼 аж до самого серця❤ В етнічних символах скільки життєдайної енергії! Скільки любові! Україна - це ексклюзив, талановита нація.