"Поїзд єднання"

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Сьогодні, 20 жовтня, із Центрального залізничного вокзалу в Києві урочисто відправився в подорож третій поїзд Єднання України “Труханівська Січ”, передає УНН із посиланням на прес-службу “Укрзалізниці”.

Як повідомили у прес-службі, більше двох тижнів, до 6 листопада, майже 170 пасажирів поїзда подорожуватимуть західними містами країни. Учасники цієї акції — студенти, волонтери, активісти та військові з Луганської й Донецької областей.

“За маршрутом курсування поїзда до акції зможуть долучитися мешканці Вінниці, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Тернополя, Чернівців, Коломиї, Івано-Франківська, Львова, Мукачева, Ужгорода, Сянок, Луцька та Рівного. З Рівного поїзд повернеться до столиці. Поїзд супроводжуватимуть 18 залізничників, з яких 15 провідників”, — йдеться у повідомленні.

У прес-службі повідомили, що пасажири агітпоїзда проведуть концерти, лекції та різноманітні творчі майстер-класи в навчальних закладах та будинках культури зазначених міст. Також передбачається, що в кожному місті, куди прибуватиме поїзд, будуть організовані відкриті дискусійні майданчики, ток-шоу й телемости з молоддю. Організатори акції зазначають, що це “експеримент комунікацій серед різних верств населення”.

Начальник відділу Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Микола Матвійчук повідомив, що серед пасажирів буде 21 представник військового оркестру Київського гарнізону.

Акція ініційована волонтерами та громадськими діячами в рамках реалізації програми Президента України з підтримки національної єдності. Мета акції — сприяти консолідації суспільства та взаєморозумінню мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризувати національну культуру.

Перший агітаційний поїзд “Труханівська Січ” з Києва на Схід України відправився 20 квітня 2016 року. Тоді Укрзалізниця надала 9 вагонів, у яких волонтери везли великодні подарунки для дітей і дорослих, військових, які перебували в прифронтовій зоні, продуктові набори й україномовні книжки. Поїзд курсував за маршрутом Київ — Полтава — Харків — Бахмут — Красний Лиман — Слов’янськ — Краматорськ — Дружківка — Костянтинівка — Лозова — Красноград — Харків — Полтава — Київ упродовж дев’яти днів.

Другий поїзд Єднання курсував з 21 по 26 травня цього року з Києва до міст Луганської області. Мистецькі, просвітницькі та патріотичні заходи в рамках акції відбулися, зокрема, у містах Сватове, Рубіжне та Лисичанськ.

Другий поїзд Єднання курсував з 21 по 26 травня цього року з Києва до міст Луганської області. Мистецькі, просвітницькі та патріотичні заходи в рамках акції відбулися, зокрема, у містах Сватове, Рубіжне та Лисичанськ.

Джерело: УНН

«КіноХвиля» в Тернополі

3–12 листопада 2016 року в Тернополі відбудеться І Всеукраїнський форум «КіноХвиля».

У програмі форуму демонструватимуться фільми «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченка про проблеми еміграції, «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко, «Фараони», очевидно, екранізація п’єси О. Коломійця, «Українські шерифи» Романа Бондарчука, «Війна за власний рахунок» Леоніда Кантера та Івана Яснія, «Повернення» тощо.

На форумі пройдуть інформаційні панелі про особливості урбаністичного та сучасного українського документального кіно.

Крім того, під час «КіноХвилі» оголосять впровадження премії ім. Ярослава Геляса та ім. С. Шагайди. Здійснюватиметься конкурс на краще кіно, зняте на гаджет. За кращу короткометражку чи відеоролик про болючі проблеми сьогодення вручатиметься приз «Громадськість на сторожі». І кращий фільм про Тернопіль також отримає відзнаку!

Загалом тиждень тернополяни дивитимуться українське кіно, відкриватимуть свої таланти та здобуватимуть перемоги!

 

http://patriot.te.ua


Проект: «КіноUP»

Захід: І Всеукраїнський форум «КіноХвиля»

Гасло: «Дивимось своє, українське!»

Організатори: Тернопільська міська рада

                           Національна спілка кінематографістів України,

                          Державне агентство України з питань кіно.

                          «Сучасне українське кіно» - об’єднання молодих кіномитців

Співорганізатори: ТНПУ ім. В. Гнатюка

                                   КП «Туристично-інформаційний центр»

 

Аудиторія: журналісти, митці, молодь, тернополяни. 

У програмі форуму перегляди, лекції, майстер-класи, в яких беруть участь провідні режисери, актори, державні службовці та кінокритики. 




Кадр з фільму "Війна за свій рахунок"




Кадр з фільму "Українські шерифи"




Кадр фільму «Брати. Остання сповідь»

Кожен може розрахувати субсидію власноруч!

Нещодавно на сайті Кабінету міністрів з’явився електронний калькулятор для орієнтованого розрахунку розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Для цього потрібно внести кількість зареєстрованих у квартирі чи будинку, дохід усіх зареєстрованих осіб за місяць і суму нарахованих коштів за комунальні послуги. Система автоматично розраховує, чи може громадянин звертатися за допомогою та вкаже приблизну ціну. Відповідно отриманого результату людина вирішує, чи звертатися їй за субсидією, чи ні.

http://www.kmu.gov.ua/control/calculator

 

Деякі ЗМІ інформують про певні підводні камені субсидії, начебто надання державної безвідплатної допомоги на комунальні платіжки громадянам для економіки країни є згубною і може створити нову корупційну схему, сприяти прихованню доходів заради отримання субсидій і навіть енергетичному марнотратству, а не економії. Але постає резонне запитання, адже кожен громадянин України впродовж свого трудового життя справно сплачує податки в державну казну, то чому б йому держава не могла відшкодувати частину плати за житло з тієї ж державної казни? Напевно, могла б і має надати цю допомогу!

Що потрібно знати кожному українцю про нинішні субсидії

 Субсидія – це грошова допомога, що надається державою за рахунок коштів бюджету, а також спеціальних фондів місцевим державним органам та безпосередньо громадянам у  вигляді матеріальної допомоги. Застосовується з метою збалансування регіональних та місцевих бюджетів, зміцнення їхньої доходної бази та завжди передається безвідплатно.

З 2014 року в Україні ввели субсидії на оплату комунальних послуг малозабезпеченим громадянам. На жовтень 2016 року житлові субсидії оформили 5,5 млн українських сімей. Однак кількість таких людей зростає через збільшення тарифів.  Тому Кабмін України дещо спростив порядок отримання субсидій для населення  на оплату житла.

Відтепер субсидію надаватимуть на рік, а для її призначення потрібно буде подати лише два документи – заяву та декларацію.

Щодо нарахування субсидій 

·     З 1 жовтня розрахунок розміру субсидій на опалювальний період 2016–2017 рр. проводитиметься після початку опалювального періоду.

·         Якщо певна родина не отримувала субсидії під час неопалювального періоду, у жовтні служби соціального захисту автоматично перерахують оплату на опалювальний період. Додаткових документів подавати не потрібно, система здійснить перерахунок автоматично.

·         На опалювальний період 2016–2017 рр. житлові субсидії видаватимуться на основі тих критеріїв, які діють на сьогодні. Тобто без врахування наявності депозитів і доходів від їхнього розміщення в банку, без обмежень щодо наявності майна.

Субсидія надається на оплату фактично спожитих послуг

·         Зекономлені сім’ями на субсидіях кошти залишатимуться на рахунках людей лише в межах одного опалювального періоду.

·         Вартість неспожитого газу в тепліші місяці опалювального періоду можна використати в разі перевищення норми у холодніший період.

·         Уряд приступив до роботи над тим, щоб монетизувати залишки невикористаних субсидій після завершення нового опалювального сезону. Щоб зекономлена сума житлової субсидії перераховувалася споживачам, які вели енергоефективне домогосподарство, у вигляді грошової премії за енергоефективність.

·         Через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідали реальному споживанню послуг, в минулий опалювальний період (2015–2016) на рахунок отримувачів субсидій утворилася сума невикористаних субсидій у розмірі понад 10 млрд. грн. Тому Уряд був вимушений відкоригувати соціальний норматив, зараз він зменшений до 5,5 куб м газу на кожен квадратний метр опалювальної площі.

·         Враховуючи обмеженість бюджетних коштів, невикористані суми субсидії у цьому році буде повернуто до Державного бюджету.

Субсидія без реєстрації є можливою на підставі договору оренди житла

·         Безповоротна допомога Уряду у сплаті житлово-комунальних послуг – субсидія – оформлюється виключно на зареєстрованих у житловому приміщенні людей. Однак, Уряд пішов назустріч і тим людям, які не мають офіційної реєстрації, але сплачують комунальні послуги. Держава дозволила орендарям скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря.

·         Такий документ є офіційним підтвердженням права людини на субсидію і повинен братися до уваги місцевими органами соціального захисту населення на користь сім’ї.

У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб субсидію не скасовують, а перераховують

·         У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб, залежно від соціального статусу та доходів людини, що прописалася, субсидія на сім’ю може бути збільшена або зменшена. Після уточнення інформації перераховується розмір житлової субсидії. 

Пенсіонерам субсидія рахується виходячи лише з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за увесь 2015 рік

·     Усім непрацюючим пенсіонерам, які звернуться за призначенням житлових субсидій з вересня цього року, субсидія буде призначена за новими правилами – виходячи лише з розміру щомісячної пенсії, а не сукупного доходу за весь 2015 рік. 

Субсидія оформлюється на фактичних, а не на зареєстрованих, мешканців житла

·         Часто буває так, коли в квартирі чи будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають вже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до обчислення субсидії ніякого відношення не має. Субсидія на даний час оформлюється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб із числа зареєстрованих мешканців житла.

·         У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з субсидієотримувачем. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають». Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі. А також надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці), (довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо). 

Безробітним рахують 2 прожиткові мінімуми

·         Неофіційні доходи отримує величезна кількість українських домогосподарств. Не сплачуючи нічого в Державний бюджет країни, недоброчесні громадяни хочуть отримати допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг. І така допомога донедавна їм справді надавалася.

·         Тому зарахуванням двох прожиткових мінімумів – з 1 травня 2016р. – 2900 грн. – держава вирівнює соціальну справедливість між тими, хто справді потребує підтримки в оплаті житлово-комунальних послуг, і тими, хто наче б то не працює, але на якісь то доходи живе.

·         Отже, якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії, не вчиться, їй під час оформлення субсидії з 1 травня 2016 року зараховується не більше двох прожиткових мінімумів – 2900 грн.

·         Це стосується лише працездатних осіб. Водночас, є ті, хто насправді перебуває у складних життєвих обставинах. Тоді комісія при розгляді заяв від таких претендентів на субсидію, якщо згадані обставини дійсно підтверджуються, може встановити згадану  державну допомогу  з урахуванням одного, а не двох  прожиткових мінімумів.

Це реальна загроза світові!

Парламентарії Великої Британії, що наразі перебувають у Донецькому регіоні з робочим візитом для моніторингу ситуації, тепер говоритимуть не про агресію однієї країни до іншої, а про світову загрозу. 

                                           

Про це заявив голова комітету закордонних справ парламенту Великобританії Кріспін Блант на зустрічі з головою Донецької обласної військово- цивільної адміністрації Павлом Жебрівським в Краматорську, повідомили у вівторок у Департаменті інформаційної та внутрішньої політики ОДА - Укрінформ. «Ми хочемо побачити все самі, а не отримувати інформацію зі ЗМІ. Наша мета – сформувати незалежну думку, побачити все на власні очі. Вся світова спільнота переживає через дії Росії тут. Тепер ми будемо говорити не про агресію однієї країни щодо іншої, а про світову загрозу», - сказав Блант. В ОДА зазначили, що представники комітету закордонних справ Великої Британії перебувають цими днями з робочим візитом на Донеччині з метою моніторингу ситуації та підготовки детального звіту про реальний стан речей у зоні російської агресії для прийняття парламентом Сполученого Королівства подальшого рішення щодо стратегії стосовно Російської Федерації. Як повідомляється, британські парламентарії цікавилися суспільно- політичною ситуацією в регіоні, відновленням інфраструктури, допомогою тимчасово переміщеним особам, а також ситуацією з виплатою пенсій і дотриманням законів на тимчасово окупованих територіях. Депутати Британського парламенту відвідали, зокрема КПВВ «Зайцеве» та поспілкувалися з людьми, які стояли в черзі на пункті в'їзду-виїзду. Жебрівський подякував британським парламентаріям за увагу до області та висловив сподівання, що їхні висновки і рекомендації дозволять парламенту Об'єднаного Королівства виробити однозначну політику щодо Росії і спонукатимуть продовжити санкції проти неї. 

12 сесія Тернопільської міської ради

У Тернополі 21 жовтня 2016 року відбудеться сесія міської ради. На ній розглядатиметься 212 питань. Серед яких про надання в оренду нежитлового приміщення комунального підприємства «Палац Кіно» Тернопільської міської ради, про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, про призначення головного редактора газети “Тернопіль вечірній”, про закордонні делегації та, як стало традицією для сесій Тернопільської міськради, – про розробку детальних планів забудови території Тернополя.

                                          

Отож, сесія має бути гарячою, бо в її порядку денному, крім питань, що пов’язані з виконанням та змінами міського бюджету, депутати розглянуть ще безліч важливих пунктів, що забезпечують життєдіяльність міста Тернополя.

Ганна Осадко

  • 17.10.16, 16:27
(Це зазвичай приходить восени)
Хочеться говорити про прості зрозумілі речі,
Плести на спицях балачки
Про дитинство, яблучні пироги і старі фотографії,
Тихо розмовляти на кухні
На відстані двох тарілок із синіми обідками,
Так буцім у цілому світі вимкнули світло
І нікуди більше спішити.

http://poglyad.te.ua/blogs/strongganna-osadko-turystka-u-ridnomu-mististrong.html

Пам’ятник Героям Небесної Сотні в Тернополі

У Тернополі 14 жовтня в День захисника Вітчизни відкрили пам`ятник Героям Небесної Сотні. 

Авторами монументу стали заслужений художник України скульптор Роман Вільгушинський та заслужений архітектор України Іван Жовнич. 

                                                  

Монумент зображає Ангела, що уособлює Україну, та юнака, що підводиться з полум’я Майдану.

Скульптура виконана з бронзи, штучного каменю, бетону, граніту й міді, сягає 12,5 метрів.

Створено пам`ятник за півроку, що є рекордним для такого об`єму роботи. 

На встановлення  постаменту з Тернопільського міського бюджету виділили понад  2 млн грн. 

Роман Вільгушинський відомий в Україні скульптор та реставратор. 

Він є автором пам’ятників Йосипа Сліпого, Соломії Крушельницької, Степана Бандери у Тернополі, меморіального комплексу воїнам УПА у Теребовлі,  погруддя Тараса Шевченка у селі Богданівці Підволочиського району, пам’ятних знаків на честь проголошення незалежності України у Підволочиську та на честь 2000-річчя Різдва Христового у Бучачі тощо.

 

Митець активно працює в царині реставрації. Йому належать реконструкції знищених скульптур, створених І. Г. Пінзелем, на Бучацькій ратуші. Він працював над відновленням колони Пресвятої Богородиці та статуї Яна Непомука. Крім того, в Бучачі  Р. Вільгушинський створив пам’ятник Іоанну Георгу Пінзелю.

 

Роман Вільгушинський займається викладацькою діяльністю, є доцентом кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Тернопільського  педагогічного університету ім. Гнатюка.

 

Творчість художника відзначена обласною мистецькою премією ім. М. Бойчука (за кращий професійний твір образотворчого мистецтва, 2004) та Міжнародною виставкою «Львівський осінній салон «Високий замок» (2006).

2008 року роботи Р. Вільгушинського ввійшли до експозиції виставки кращих скульпторів України (Київ).

Твори Р. Вільгушинського зберігаються у приватних колекціях. 

Свято Покрови


14 жовтня в Україні святкують свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови.
В українських селах і до нині дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки (28 листопада) – пора наймасовіших шлюбів в Україні.
Свято Покрови посідає почесне місце серед пошанованих свят в Україні. Що цікаво — шанують його і християни, і рідновіри України, тільки зміст свята, навіть за однакової назви, зовсім різний.
Свято Покрови Матері Слави в Колодарі православних рідновірів ознаменовує засинання Природи, та вкривання Землі на зиму. Справді, в жовтні перші дерева втрачають листя, всі плоди уже дозріли: “Прийшла Покрова – на дереві голо”. Сивий Яр вступає в свою повну силу в першу п’ятницю, після дев’яти днів від осіннього рівнодення і ми вшановуємо Покрову Матері Слави. Це також свято вояцької честі та звитяги, на якому оборонці Матері-Землі показують свою вправність.
Незвичайна популярність та величність свята Покрови пояснюється дуже просто, хоч цього вперто не бажають визнавати і помічати представники християнства. Корені виникнення свята сягають сивої давнини і пов’язані з космічним станом природи і, відповідно, особливим етапом у житті людини.
Загальновідомою ознакою Покрови є те, що вона покриває Землю або листям, або снігом.
До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої (28 серпня).
До початку жовтня закінчуються усі найважливіші сільські роботи на Землі (в тому числі сівба озимих) – завершений хліборобський цикл робіт. Зібраний урожай (достаток) та більш-менш вільний час дають можливість для проведення весіль. Це найблагодатніша пора для весільних гулянь, початку вечорниць.
Щоб усi члени сім’ї були здоровими, на Покрову старша господиня брала вишитого рушника, що був над iконою Богородиці, і розвiшувала його над вхiдними дверима.
На Покрову майстри сходилися і покривали дах вдовиці чи сироті “би щастя їх судьбу від нещастя накрило…”, що свідчить про існування давнього благородного звичаю допомагати членам Роду, які потребують цього.
Покрова – це також старовинне народне свято, пов’язане з культом поминання Предків та творення нових родин.
Прикмети на Покрову:
• якщо з Півдня дув низовий вітер, зима буде теплою, якщо з Півночі – холодною, із Заходу – сніжною;
• якщо протягом дня вітер змінює напрямок, то й зима буде нестійкою;
• якщо на Покрову листя з вишень не опало, зима буде теплою, і якщо сніг не випав, то його не буде і в листопаді.
Цікаво, що в народі збереглося повір’я, що у Пресвятої Діви є опікун Покров, якого просили: “Батеньку Покров, накрий нашу хату теплом, а господаря – добром”.
Свято Покрови було введено у християнство в Х ст. і за легендо, це трапилося після події, яка трапилася в Царгороді (Константинополі). Місто оточили чужинці (за різними джерелами – могли бути як давні руси (скити) на чолі з князем Аскольдом, так і агаряни (магометани – араби чи турки), і Божа Мати начебто покрила своїм омофором городян, які молилися на всенічній службі у Влахерській церкві.
Це побачив святий Андрій: пiд церковним склепiнням з’явилася Пресвята Богородиця, навколо якої були ангели, пророки та апостоли, і накрила своїм омофором православних християн. Це стало провісником перемоги. Так і сталося: невдовзі надійшли воїни-захисники і звільнили населення від нападників.
Тобто християнське свято Покрова святої Богородиці запроваджене у Візантії на згадку про чудесне визволення Константинополя від нападників. Причому за церковним календарем це звичайне собі невеличке святце, присвячене, практично, незначній події.
Це побачив святий Андрій: пiд церковним склепiнням з’явилася Пресвята Богородиця, навколо якої були ангели, пророки та апостоли, і накрила своїм омофором православних християн. Це стало провісником перемоги. Так і сталося: невдовзі надійшли воїни-захисники і звільнили населення від нападників.
Тобто християнське свято Покрова святої Богородиці запроваджене у Візантії на згадку про чудесне визволення Константинополя від нападників. Причому за церковним календарем це звичайне собі невеличке святце, присвячене, практично, незначній події.
Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.
Отже, сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Нещодавно було прийнято закон, за яким день на Покрову оголошено вихідним днем.

(Запозичено з сайту "Моя планета")

День Захисника України!

 З 2014 року 14 жовтня в Україні відзначають державне свято – День Захисника України. Свято впроваджено Указом Президента України Петра Порошенка, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України, військові традиції і звитяги українського народу, сприяння подальшого зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Напевно, щоб привітати своїх захисників, українці не даремно вибрали день Покрови Пресвятої Богородиці. Адже саме свято Покрови вважали для себе запорізькі козаки особливим днем, саме цього дня відбувалася на Січі велика Генеральна січова Рада, на якій вирішували найважливіші стратегічні питання козацького життя. Тому що для козаків Пресвята Богородиця була своєрідним символом і покровителькою не тільки Війська Запорізького, а й України.

Саме на честь Богородиці на Покрову на Запорожжі було посвячено січову церкву. Збираючись у похід на ворога, козаки проводили молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, дякували Їй за збережене життя. Брали запорожці в похід й ікони Пресвятої Богородиці. Вони щиро вірили, що Матір Божа захистить їх від усіх недругів. В образному значенні Покрова була характерним оберегом  власної культури та взагалі народу.

Ще одна знаменна подія свідчить про значення 14 жовтня для українців. На Покрову було створено УПА, яка обрала це свято як День зброї і яка відродила славні традиції козацтва в Україні.

Крім того, за християнською традицією Покрова в Україні належала до великих свят. У цей день українці відзначали не просто чергове релігійне свято, а й день найбільшого єднання людей та вияву соборності.

То ж 14 жовтня на Покрову Пресвятої Богородиці для громадян нашої держави поєднуються традиції, обороноздатність і соборність народу. Тому сьогодні ми повинні пам’ятати, що воля, свобода і незалежність українського народу та української нації є непереможною!