Відчуй Україну! - Маріуполь

  • 08.12.15, 12:38

Прес-реліз

11 грудня о 15-00 у Художньому музеї ім. Куїнджи розпочинається культурно-мистецька акція «Відчуй Украну», яка проводиться під егідою Управління культури і туризму Донецької ОДА та ВМГО «Соціальний вектор».

Культурно-мистецька акція  «Відчуй Україну» – це своєрідний захід арт-реабілітації, який  має на меті показати красу  України  не через фотооб’єктив, а через мистецькі  полотна сучасних художників, відволікти  людей  від сірого буття, наповнити душу відвідувачів  гордістю за історію та красу країни і  зародити у них бажання мандрувати Україною.

Головна мета акції  – навчити людей розуміти і сприймати художні твори, показати красу, неосяжність  України  не через фотооб’єктив, а через мистецькі  полотна сучасних художників, наповнити душі відвідувачів світлими думками та емоціями, відволікти  їх від сірого буття,  показати дивовижні краєвиди нашої країни, ознайомити з культурною спадщиною  і  зародити бажання мандрувати Україною.

-Для нас це велика честь,  - дати початок такому оригінальному задуму як акція "Відчуй Україну!" - поділилася Начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, - Ми приймаємо виставки кількох київських художників з майстер-класами, концертами, лекціями. Все проходить на базі державних музеїв з активним залученням школярів і студентства. Натомість, художники Донеччини, в рамках акції, отримають можливість виставити свої роботи в регіонах України, які приєдналися до дійства. Будуємо такий собі інформаційно-культурний місток між творчими людьми.

-Україна – одна із найбільших країн Європи, яка має дивовижні краєвиди, величну архітектуру, безцінні культурні скарби. Країна має  історичну спадщину, яка нараховує тисячоліття і визнана світовим товариством: декілька українських  архітектурних пам’яток потрапили до списку ЮНЕСКО як об’єкти світової культурної спадщини світу. - заявила куратор акції, журналіст Наталка Іванченко, - Про це повинна знати молодь! У першу чергу у прифронтовому Донбасі! Зона АТО - наш пріорітет!


Проведення акції відбудеться у кілька етапів:

-          з 11 по 24 грудня 2015 року у Художньому музеї ім.Куїнджи мистецький захід  «Мальовнича Київщина». Під час проведення заходу відбудеться презентація робіт київського художника, майстра-викладача літографської майстерні Національної художньої академії мистецтв і архітектури у м. Києві Василя Легкого. Під час відкриття відбудеться майстер-клас прикрас «лялька-мотанка» ( майстриня Мирослава Татарчук).

-          18 грудня 2015 – методичний  семінар для діячів культури про нематеріальну культурну спадщину України.

-          24 грудня – презентація робіт художниці Асі Колос «Прогулянка Києвом»  у Художньому музеї міста Краматорськ.

Учасники прес-конференції Начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, куратор акції, журналіст Наталка Іванченко, художник Василь Легкий, майстриня Мирослава Татарчук, музейники.

Запрошуємо пресу на відкриття акції.

Адреса: КЗ «Художній музей ім. А.І. Куїнджи»,

м.Маріуполь, вул. Георгіївська, 58. для довідок  тел.: 33-54-34

Новий скандал в НХМУ - сценарій Мінкульту...

  • 08.12.15, 08:34

Тиша в музеї - благо! А Мінкульт Кириленка - база безглуздих музейних скандалів.
Нещодавно, за Януковича, Національний художній музей трохи поколотило. Були дивні кадрові перестановки. Призначили Марію Задорожну і все затихло.
Музей просто почав буденно працювати. Крім анонсів про нові виставки і звіти про проведені заходи, що абсолютно нормально, ніякої колотнечі не спостерігалося.
І був ПОДВИГ колективу музею під час Майдану.
Згадайте, де були барикади, палали шини і гинули люди...
У тих жахливих умовах колекцію врятували, музей відстояли.
В Художньому гарний, бойовий колектив. Вони це довели. Сумнівно, що ті дівчата і хлопці будуть гратися у безмовне стадо "велікаво пастуха" славіка кириленка і його не менш видатного першого заступника з райкому КПСС... Кажуть, хоче "вазглавіть і атамстіть"...
Буде цікаво за всім тим спостерігати...
У будь-якому разі буде скандал. Співчуття колективу і любителям музею.
Зрозуміло, треба боротися, і ясно кого підтримає преса. Сумнівно, що цей Мінкульт призначить когось в адекваті... Спрагло чекаємо відставки цього уряду. І чи буде краще?
І трохи заяв з музею.
4 грудня 2015 року завершилася каденція Марії Задорожної на посаді генерального директора НХМУ.
З гордістю і, водночас, не без легкого смутку, повідомляємо, що на культурне поле виходить вільний і надзвичайно сильний гравець. Великий досвід музейної і менеджерської діяльності, готовність брати на себе відповідальність, вміння мотивувати і надихати, аналітичний розум і принциповість, дипломатичність та незаангажованість, зрештою, людська гідність – це далеко не повний перелік якостей, якими володіє директорка НХМУ. Команда, до якої приєднається Марія, отримає шанс на прорив – за умови єдності й готовності працювати.
Разом із Марією Задорожною Національний художній музей України прожив один із найбільш цікавих і складних періодів у своїй історії. За це ми їй безмежно вдячні.
  Бажаємо Марії продовжувати професійну діяльність у колі однодумців, готових боротися за конструктивні ідеї та їхнє втілення.
Марія залишає сильний, боєздатний колектив, який продовжує працювати на користь музейної справи і суспільства. Тож, починаючи від 5 грудня 2015 року, ми не очікуємо – ми наполягаємо на компетентних і відповідальних рішеннях Міністерства культури України, що стосуються призначення нового генерального директора НХМУ. На першому етапі – призначення виконуючого обов’язки гендиректора НХМУ із кадрового резерву, наступний – оголошення і проведення відкритого конкурсу на посаду генерального директора НХМУ. І те, і друге було задекларовано Міністерством культури України у відповіді на запит Трудового колективу НХМУ від 05 жовтня 2015 р., яку ми тут публікуємо.
Звернення гендиректора Марії Задорожної
 
 
 

Дорогі партнери! Дякую, що Ви підтримували ініціативи музею - з вами у команди з'являлись додаткові можливості робити сучасні, цікаві, сміливі проекти. Ви допомагали втілити божевільні ідеї і непосильні задуми. Знайте: кожна похвала музею - це похвала вам.

Дорогі Друзі! Дякую, що погодилися об'єднатися в Дружнє Коло НХМУ. Ваша довіра дуже сильно мотивувала і надихнула нас. Завдяки вам музей зробив те, на що не міг би розраховувати ще довгі роки. А ваша поява у критичні моменти - це з категорії чуда. Ви стали продовжувачами давньої меценатської традиції, внаслідок якої виник Національний художній музей - хай вам стане можливостей і готовності й надалі впливати на його долю.

Щирі друзі! За ці три роки вас з'явилось так багато - але я пам'ятаю кожного з вас і всі обставини, за яких ми зустрічалися! Чесно скажу: завдяки вам вдалося пережити найскрутніші моменти, а думка про вас змушувала зібратися і йти далі. Дякую! Тримаймося один за одного.

Мої кохані колеги! Дякую за всі роки, проведені разом. Серед вас я виросла, зміцніла, набула досвіду. Було різне: радість, сум, розпач, образи, втрати, захоплення, ейфорія, мрії, досягнення, боротьба... Все це - наше спільне. Вірю у вас, як у найкращу в світі команду.

Сердечно,
ваша Марія Задорожна

Тепер все залежить від колективу музею. Як вони себе поведуть, як організують оборону, яку пресу підтягнуть, які креативні акції придумають, такий і результат отримають.

Порада - задійте незалежні профспілки і добийтеся призначення в.о.Гендиректора когось з нинішніх заступників, яким довірить колектив.

Цей дощ надовго... Сумно...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


Мистецька акція «Відчуй Україну» стартує в АТО!

  • 07.12.15, 16:12


Варто допомогти прифронтовим областям! Особливо, закладам культури, що знаходяться поруч з лінією розмежування зони АТО. Ну, і головне, залучення дітей і молоді до системи українського патріотичного виховання. Це і є ціль культурно-мистецької акції "Відчуй Україну", яка стартує у прифронтовій Донецькій області.

До проекту приєдналися ряд громадських організацій, музеї, органи державної влади Донецької, Луганської, Київської, Львівської, Запорізької, Житомирської, Харківської, Одеської, Хмельницької областей.

Особливу цікавість до акції проявили в Донецькій області, де в прифронтовому Маріуполі акція і стартує.

-Для нас це велика честь,  - дати початок такому оригінальному задуму як акція "Відчуй Україну!" - поділилася Начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, - Ми приймаємо виставки кількох київських художників з майстер-класами, концертами, лекціями. Все проходить на базі державних музеїв з активним залученням школярів і студентства. Натомість, художники Донеччини, в рамках акції, отримають можливість виставити свої роботи в регіонах України, які приєдналися до дійства. Будуємо такий собі інформаційно-культурний місток між творчими людьми.

-Україна – одна із найбільших країн Європи, яка має дивовижні краєвиди, величну   архітектуру, безцінні культурні скарби. Країна має  історичну спадщину, яка нараховує тисячоліття і визнана світовим товариством: декілька українських  архітектурних пам’яток потрапили до списку ЮНЕСКО як об’єкти світової культурної спадщини світу. - заявила куратор акції, журналіст Наталка Іванченко, - Про це повинна знати молодь! У першу чергу у прифронтовому Донбасі! Зона АТО - наш пріорітет!

І основні моменти концепції Культурно-мистецької акції "Відчуй Україну!":

Через останні події, війну, окупацію, які відбуваються в країні, більшість українців не мають можливість мандрувати країною і бачити на власні очі красу нашої Батьківщини.

Навіть Інтернет, який розміщує у своїй мережі безліч світлин з різних куточків світу, не передає енергетику місць -  глядач не відчуває  емоцій. На фото не видно ні гри сонячних плям на траві, ні відблисків на воді, ні колихання листя, не відчувається об’єм та специфіка архітектури. Фотографія – це звичайна ілюстрація, а мальовнича картина передає враження, викликає емоції та надихає на роздуми.

У буденне  життя людей увірвалися страждання, війна, які несуть купу негативних емоцій, винищуючи позитивні  емоції  людей: виникає душевний вакуум, який заповнюється побутовою агресією чи  депресією. В пошуках нових емоцій  люди звертаються до арт-китчу, шансона, алкоголя та наркотиків.

На  сучасному етапі дуже   важливо зберегти в душах  людей паростки добра і віри в своє майбутнє, привити відчуття гордості за  батьківщини, вкласти і виростити зернята  патріотизму, відродити бажання повернутися до повноцінного життя і знайти сенс сьогодення.

Культурно-мистецька акція  «Відчуй Україну» – це своєрідний захід арт-реабілітації, який  має на меті показати красу  України  не через фотооб’єктив, а через мистецькі  полотна сучасних художників, наповнити душі відвідувачів світлим думками, відволікти  їх від сірого буття, наповнити душу відвідувачів  гордістю за історію та красу країни і  зародити у них бажання мандрувати Україною.

Головна мета акції  – навчити людей розуміти і сприймати художні твори, показати красу, неосяжність  України  не через фотооб’єктив, а через мистецькі  полотна сучасних художників, наповнити душі відвідувачів світлими думками та емоціями, відволікти  їх від сірого буття,  показати дивовижні краєвиди нашої країни, ознайомити з культурною спадщиною  і  зародити бажання мандрувати Україною.

Основними завданнями є:

1. Популяризація музейних закладів.

2.      Привернення уваги до історичних пам’яток інших

          регіонів.

3.      Популяризація  нематеріальної культурної спадщини України.        

4.      Ознайомлення відвідувачів з роботами сучасних  художників.

5.     Посилення впливу культури на формування світогляду і духовності молодого покоління українців.

6.      Проведення патріотичного виховання.

7.      Проведення заходів арт-реабілітації у стінах музею.

 

Цільова аудиторія, на яку спрямовано культурно-мистецьку акцію:

- Діти та молодь віком від 7 до 35  років (активна учнівська та студентська молодь, творча молодь), яка пізнають Україну.

-  Майстри, які вивчають  народні ремесла. 

- Працівники культури, які фіксують та описують нематеріальну культурну спадщину України.

-  Відвідувачі музею, які цікавлять станковим мистецтвом.

- Представники громадських організацій, активних учасників громадянського суспільства.

Відвідування заходу відбуватиметься на безоплатній основі.

Проведення заходу буде висвітлюватись у місцевих  та державних засобах масової інформації та в  інтернеті.

Інформаційна підтримка - група сайтів "Музеї України".

Сайт - https://feeltheukraine.wordpress.com/

Отже, найближчим часом акція пройде в Маріуполі, Краматорську, Красному Лимані, Костянтинівці, Слов`янську.

Одночасно, молоді художники Донбасу зможуть презентувати свою творчість в Києві та кількох регіонах України.

Навіть бойові дії, окупація окремих районів Донецької та Луганської областей, не перервуть мистецьку співпрацю Єдиної України!

Віктор Тригуб, координатор акції "Відчуй Україну!"

Музей плаката идет в Европу!

  • 03.12.15, 11:08

12241264_846490968805661_1327914743259169942_n Готовится большой выставочный тур странами Европы! Музей плаката Украины собирается провести выставку “Современный плакат Украины” в ряде государств континента.

Волею судьбы маленький музей, созданный при журнале “Музеи Украины”, приобрел международную известность во время легендарного Евромайдана в Киеве, собирая и публикуя в соцсетях злободневные политические плакаты, положив начало такому уникальному явлению как уличная выставка-пикет. Подобные акции, когда активисты с распечатанными из страницы МПУ в ФБ, плакатами выходили на площади крупнейших городов мира, состоялись во Франции, США, Канаде, Англии, Японии, Южной Корее, Польше, Литве, Эстонии, Испании, Португалии, Италии…

2014.03.22_20h53m17sМузей плаката создал первую постоянно действующую выставку “Плакаты Майдана” и “Крым – это Украина!” в Нацмузее в Пирогово.

Затем началась война с Россией в Донбассе. Известный художник, арт-директор музея Юрий Нерослик стал добровольцем 92 бригады ВСУ, воевал под Иловайском, Счастьем, создав потрясающую серию патриотического плаката, насчитывающую около 1000 работ.

12096495_830426713745420_8020934981336160868_nМузей плаката организовал около сотни фронтовых выставок непосредственно на передовой и в учреждениях культуры зоны АТО.

Выставки МПУ проходят в таких известных музеях как И.Гончара, Нацмузее “Битва за Киев в 1943 году”, Нацмузее народной архитектуры и быта Украины, Национальной академии руководящих кадров культуры, на базе эвакуированного Донецкого художественного музея, библиотеках, домах культуры, школах…

12243433_845942492193842_8708330341360768267_nОсобая страница – сотрудничество с Управлением культуры прифронтовой Донецкой ОГА, где тоже открыто десятки плакатных выставок!

-Ныне мы ведем переговоры о выставке “Современный плакат Украины” в ряде европейских стран! – заявил арт-директор МПУ Юрий Нерослик, – Музей очень мобилен, выставка помещается в обычную папку для бумаг! Соответственно, никаких проблем с таможенниками, разрешительными документами… Да и для експозиции нужна лишь стена – ведь это ПЛАКАТ!

10246293_777359079052184_2753054187929744063_n-Возможно, выставка стартует из Прибалтики! Может, начнем с Эстонии, Литвы! – сообщила куратор Наталья Иванченко, – Есть контакты с Польшей, Молдовой, Турцией, Францией, Италией… Опираемся на музеи, библиотеки, университеты, культурные центры… Ожидаем определенного общественного резонанса!

11921866_807232499398175_6409458266010454826_nДля выставки отобраны несколько десятков плакатов Юрия Нерослика – Крым, АТО, бойцы-добровольцы, волонтеры, дети войны… Очень актуальная как для Украины так и Европы тема…

Переговоры продолжаются. Надеемся, современный плакат Украины увидит и Европа!

21222045Знаково – есть интерес к выставке и у здравомыслящих людей в России. Не все жители этой некогда великой страны стали жертвами ватной пропаганды…

Однако, реалии таковы, что легально провести выставку патриотического плаката Украины в стране-агрессоре России, пока нельзя. Музей плаката там под запретом…

Виктор Тригуб, директор Музея плаката при журнале “Музеи Украины”


12241264_846490968805661_1327914743259169942_n

Держдепу США: Ермітаж – до списку пособників терористів!

  • 29.11.15, 04:37


Путінське психічне затемнення охопило Росію. На жаль, до того міжнародного шабашу приєдналися і музеї з світовими іменами. Керівництво Ермітажу почало свідомо грабувати музеї окупованого рашистами Криму і в стилі банди пітерських гопників організовувати мародерські розкопки-пограбування скіфських курганів.

При тому, керівництво Ермітажу прекрасно знає про засудження цивілізованим світом анексії Криму, введення пакета санкцій і обмежень на контакти з окупованою територією. І демонстративно розгортає на півострові бурхливу діяльність! Це явний виклик Євросоюзу і «ганебним США Обами».

Великопогонні феесбешні таварісчі з Ермітажу мабуть забули про активну міжнародну і комерційну діяльність структур Ермітажу у зневаженому нині цивілізованому світі. І про гігантські суми в доларах і євро, які вони заробляють на гнилуватому Заході. А даремно! Журнал «Музеї України» буде клопотатися перед Державним департаментом США про внесення цієї кримінальної структури до санкційних списків і оголошення пособником терористів. Не забули ми і про підле приховування від громадськості культурних цінностей українського народу, вкрадених царями і комуністами в Україні…

Але, кілька цитат, які сподіваємося, переконають співробітників Посольств, Євросоюзу і США звернути увагу на кримінальну діяльність Ермітажа в Криму і допоможуть внести цю сумнівну структуру до санкційних списків.

Заява Л.Денисової – керівника делегації України - на Генеральній асамблеї Парламентської Асамблеї Чорноморського Економічного Співробітництва, опублікована на сайті Укрінформу:

27 листопада 2015 року під час виступу на Генеральній асамблеї Парламентської Асамблеї Чорноморського Економічного Співробітництва щодо боротьби з незаконним використанням культурного надбання в регіоні ЧЕС як Керівник української делегації я навела факти підтвердження Росією вивезення цінних експонатів з музеїв Криму.

Нагадаю, під час засідання Комітету ПАЧЕС з культури, освіти та соціальних питань, яке відбулося 19 жовтня ц.р., я повідомила про те, що громадяни України з інформаційних джерел дізнаються про вивезення в Ермітаж колекцій з Криму, в тому числі унікальних колекцій з Херсонеса Таврійського, Судака, Центрального музею Тавриди в Сімферополі.

Після цього, 22 жовтня, на сайті Херсонеса Таврійського з’явилося спростування цієї інформації, а в російських ЗМІ також з’явилося спростування з посиланням на представників Ермітажу.

Однак, хочу поінформувати, що при цьому було анонсовано проведення виставки в Ермітажі «На землі грифона. Антична археологія Ермітажу в Криму» з 24 жовтня 2015 року до 24 січня 2016 року, яка включає предмети з колекції Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника. Ця інформація і зараз розміщена на сайті Ермітажу.

Ми не маємо заперечень проти співпраці в розкопках пам’ятників Херсонеса, спільного створення Візантійської експозиції, спільних досліджень. Проте, озвучена інформація говорить не просто про співпрацю, а підтверджує факт вивезення цінних експонатів з Криму.

Також особливе занепокоєння викликає інцидент, який стався вночі з 16 на 17 листопада цього року в Судаку. Там, за інформацією ЗМІ, обвалилася частина давньої вежі Генуезької фортеці. З посиланням на джерело, близьке до Республіканського комітету з охорони культурної спадщини Криму, повідомляється, що причиною події є той факт, що пам’ятнику світового значення не приділяють достатньо уваги. Реставраційні роботи, так само як і дослідження технічного стану об’єктів фортеці, не проводяться.

Наша країна жорстко засуджує варварське захоплення та пограбування Російською Федерацією культурних, матеріальних і духовних історичних цінностей України.

Денісова Людмила

Народний депутат України 8-го скликання, голова Комітету ВР України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

І явка з повинною керівництва Ермітажу, що визнає незаконне переміщення культурних цінностей Музейного фонду України і серйозний кримінальний злочин – археологічне розграбування землі окупованого Криму, попри санкції і обмеження міжнародного співтовариства!

«На земле грифона. Античная археология Эрмитажа в Крыму

24 октября 2015 года в Государственном Эрмитаже открылась выставка «На земле грифона. Античная археология Эрмитажа в Крыму», посвященная одному из важнейших направлений научной деятельности музея.

Выставка знакомит с предметами из фондов Восточно-Крымского историко-культурного музея-заповедника, найденными в ходе раскопок археологических экспедиций Государственного Эрмитажа (всего в Керчи и её окрестностях сейчас работают 4 экспедиции Эрмитажа, от которых в фонды музея-заповедника поступает до 1000 находок за один сезон).

На выставке представлены лучшие археологические находки, сделанные эрмитажными археологами в Керчи за последние два десятилетия. Особое внимание следует уделить архитектурным деталям, найденным при раскопках большого монументального сооружения на городище Нимфей. Вероятно, это прекрасно сохранившиеся остатки театра. Среди них архитрав с надписью, часть алтаря, большая плита с рельефным орнаментом. Из некрополя Нимфея происходит бронзовый набор украшений скифской конной узды. Представлены 15 электровых монет из Мирмекийского клада вместе с бронзовым кувшином, в котором они были обнаружены. Из Мирмекия происходит обломок резного камня с портретом римского императора, фрагмент костяной накладки в виде нимфы и ряд других предметов. Присутствуют две фрагментрованные надгробные плиты из Мирмекия и Нимфея, которые были использованы в качестве строительного материала. Кроме того, выставлены расписные сосуды, монеты, терракоторые фигуры.

Ценнейшие, пользующиеся мировой известностью, музейные собрания «древностей Боспора Киммерийского» — в Эрмитаже, Историческом музее, Восточно-Крымском историко-культурном музее-заповеднике в Керчи, Одесском археологическом музее и других, были созданы усилиями нескольких поколений исследователей, прежде всего археологов. На основе этого богатейшего археологического материала, используемого в тесной связи с данными письменных источников,  исследователи смогли разрешить ряд многих очень важных вопросов политической и культурной истории Северного Причерноморья в античную эпоху.

В глубокой древности жители Греции считали северные берега Чёрного моря далёким холодным севером, на окраине которого страшные грифоны сторожат горы золота. Тем не менее, сюда их привлекли настоящие богатства региона: железо, бронза, рыбы осетровых пород, плодородные земли. В VII—VI веках до н. э. на берегах Керченского пролива (Боспора Киммерийского) появились греческие города и поселения. Греческая колонизация Причерноморья сыграла огромную роль в истории античной Греции и причерноморских народов, населявших в древности это побережье. Колонизация вовлекла этот регион в орбиту античной цивилизации, и он стал одним из оживленных районов тогдашней ойкумены. Из всех греческих городов, основанных в течение VII—V веков до н. э. в Северном Причерноморье, наиболее благоприятные условия для развития оказались у городов-колоний (Пантикапей, Нимфей, Мирмекий, Акра и ряд других), расположенных на берегах Боспора Киммерийского. Объединившись вскоре после своего основания, города эти образовали обширное Боспорское государство. Центр царства располагался на территории современной Керчи, которая всегда привлекала археологов, специализировавшихся на античной эпохе.

Раскопки экспедиций Государственного Эрмитажа в Керчи являются яркой страницей археологической деятельности музея. Уже в XIX веке раскопки здесь велись по воле правителей России, а лучшие находки пополняли коллекцию Эрмитажа. Ведавший работами Керченский музей подчинялся непосредственно Императорской археологической комиссии, располагавшейся в здании Старого Эрмитажа. В советское время традиция продолжилась – в 1939 году были начаты работы археологов Государственного Эрмитажа на городище Нимфей. В советский период исследования античной культуры северного Причерноморья, в частности Боспорского царства, не только не сократились, но, напротив, приобрели гораздо более широкий размах и большую планомерность, чем это было в дореволюционное время.

Археологами-античниками сделано немало интереснейших открытий, добыто много нового, разнообразного и очень важного археологического материала, раскрывающего часто те стороны истории и культуры Боспорского царства, которые раньше или совсем были не выяснены, или были освещены недостаточно.

В настоящее время археологические памятники Керчи находятся в ведении Восточно-Крымского историко-культурного музея-заповедника, в тесном контакте с которым ведутся работы трёх эрмитажных экспедиций – Нимфейской, Мирмекийской и Античной комплексной археологической экспедиции.

    Нимфейская экспедиция, старейшая в музее, занимается раскопками древнего города Нимфей, расположенного на юге Керчи. Помимо города исследуется и близлежащий некрополь. Замечательным успехом последних десятилетий работы является открытие большой открытой общественной постройки, с рядами для сидения, вход в которую был украшен архитравом.
Мирмекийская экспедиция ведёт работы на городище Мирмекий, расположенном на северо-востоке Керчи. Не смотря на свои относительно небольшие размеры, этот городок дал немало находок, свидетельствующих о богатстве его граждан. Выдающимся открытием является клад 2003 года, когда в бронзовой ольпе было найдено 99 электровых статеров Кизика – кизикинов. В настоящий момент это самый большой клад кизикинов в Северном Причерноморье и второй в мире.
Античная комплексная археологическая экспедиция работала на многих памятниках Боспорского царства. Исследовались сельские поселения Героевка-2, Заветное-5, производились раскопки на некрополе Нимфея. В ходе этих работ были добыты материалы, проливающие след на жизнь сельской округи древнегреческих городов. В настоящее время экспедиция ведёт уникальные работы на затопленном водами Керченского пролива городе Акра, где удалось обнаружить оборонительную стену с башней и городские кварталы.
Предметы из раскопок передаются в коллекцию Восточно-Крымского историко-культурного музея-заповедника, который является современным наследником Керченского музея.

Издательством Государственного Эрмитажа к выставке подготовлена брошюра «На земле грифона», авторы – сотрудники Отдела Античного мира Государственного Эрмитажа А.М. Бутягин, О.Ю. Соколова, С.Л. Соловьёв.

Куратор выставки – Александр Михайлович Бутягин, заведующий Сектором Северного Причерноморья Отдела Античного мира Государственного Эрмитажа».

http://www.hermitagemuseum.org/wps/portal/hermitage/what-s-on/temp_exh/2015/griffin_land/?lng=ru

Наведених фактів і рівень структур де вони були оприлюднені, достатньо для початку процедури вивчення питання і внесення Державного Ермітажу Російської Федерації до санкційних списків за незаконну діяльність в анексованому Криму.

До Державного департаменту США

Посольства США в Києві і Москві

До Європейської Ради

Шановне товариство!

Журнал «Музеї України» змушений звернути Вашу увагу на ганебні злочинні дії Державного Ермітажу Російської Федерації в анексованому Криму!

Музей, що має світову славу, повинен бути символом порядності і духовності займається фактично підлими крадіжками культурних цінностей з тимчасово окупованої Росією території Криму. Що, враховуючи офіційне засудження анексії Криму, введення санкцій Європою та Америкою, є демонстративним викликом цивілізованому світу, свідомою підтримкою сепаратистів і терористів, що зробили Крим своєю базою.

Особливе обурення викликає факт вивозу до Росії експонатів кримських музеїв, що є частиною Музейного фонду України.

Організація незаконних археологічних розкопок в охоронних культурних зонах Криму є кримінальним злочином у всіх цивілізованих країнах! Як і вивіз крадених знахідок! Однак, керівництво і співробітники Державного Ермітажу РФ проводять вже четверту «експедицію»! Чесно звітують про знахідки з розграбованих ними могильників! Що ганебно і неприпустимо!

Звіти і повідомлення про ці злочини оприлюднено як на сайті Ермітажу, так і з трибун високих міжнародних форумів, заяв депутатів, у пресі.

Враховуючи факти, просимо внести Державний Ермітаж РФ до санкційних списків по Криму і оголосити цю музейну структуру такою, що сприяє поширенню сепаратизму і тероризму.

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

Г.Тука: щодо корупції отримав категоричну позитивну відповідь: "

  • 29.11.15, 03:03

Вагався: писати чи не писати.
Отже, пройшла робоча зустріч з Президентом.
Обговорювали шість питань: п"ять - корупція в регіоні, шосте - безпека.

По всіх питаннях щодо корупції отримав категоричну позитивну відповідь: "вперед"!
Це стосується всіх, без жодного винятку, питань: і щодо енергетики, і щодо ЖКГ, і щодо... Коротше - по абсолютно всіх питаннях.
До того, отримав доручення робити все це максимально відкрито та прозоро.
Тепер щодо безпеки.
Розумію, луганчан, імовірно, дивують (дратують) ті додаткові заходи безепки, які вони можуть спостерігати навколо ВЦА та мене особисто.
Але...
Десь місяць тому в службовому авто раптом відмовили гальма. Зі слів водія, "я тисну, а вони не тормозять". В результаті водієві прийшлось "наздогнати" вантажівку. Дякуючи тому, що мій автомобіль був броньованим, ані водій, ані пасажир значних ушкоджень не зазнали, лише синці.
Пару тижнів тому в одному з кабінетів ВЦА виявили сліди від пострілу. Простріляне вікно зі зброї калібром 9 мм. Триває слідство.
Два дні тому біля будівлі ВЦА знайдено предмет, схожий на вибухівку. Після дослідження фахівцями виявлено, що це - робочий макет. Тобто, працюючий механізм з управлінням керуванням. Лише ніші для вибухівки виявились всередині порожніми. Такий собі "привет"...
Тому, шановні, вибачте за незручності, але фахівці вважають, що заходи безпеки треба ще підвищувати. Отаке сорі...
George Tuka

Як зробити виставку патріотичного плакату в школі?

  • 27.11.15, 11:37

В школах практично відсутня патріотична наглядна агітація! Те, що є, зроблено на самодіяльному рівні і часто не відповідає потребам часу! Вчителі почали масово звертатися по допомогу до... Музею плакату!
Арт-директор музею, донедавна боєць 92 бригади ЗСУ художник Юрій Нерослік, дещо збентежений. Музей плакату України при журналі "Музеї України" давно має імідж фронтового закладу. Плакати, карикатури, демотиватори створюються, збираються, формуються у виставки з прицілом на бійців зони АТО, волонтерів, прифронтових районів, військоматів, музеї. Вже не кажемо про ядучі карикатури Жори Ключника і гострі пародії на Путіна...
А тут, школи, чисті дитячі душі... Прохання просте - допоможіть зробити плакатну виставку в школі!
-Нещодавно я зробив кілька "веселих" плакатів для дітей населених пунктів, що знаходяться поруч з лінією розмежування, - розповів Юрій Нерослік, - Моя військова спеціальність сапер, на темі розуміюся, знаю скільки мирних людей, особливо дітей загинуло на розтяжках, мінних полях, нерозірваних боєприпасах... То жахлива гуманітарна катастрофа, долати яку будемо десятки років! Перш за все, дітлахів варто привчити до обережності! Не наближатися і не брати до рук підозрілих предметів! Постарався донести ідею через комікси. Малечі подобається, хоча, дивлячись на реакцію цих новітніх дітей війни, хочеться плакати...
Досвід формування плакатних виставок для бійців на передовій, прифронтових селах, школах, музеях і тилових районах виявив чимало цікавих тенденцій. Активісти Музею плакату вже чітко уявляють реакцію різних аудиторій. На фронт йде як пропаганда, сатира, етнографія, так і жінки, діти, карикатура...
Виставки для музеїв і закладів культури Донецької і Луганської областей повинні бути більш поміркованими, не містити войовничих закликів, агресивних гасел. Є значний відсоток негативно налаштованих до України і відверто відмороженої "вати", для яких влаштувати теракт, підпал, вибух, обстріл антиросійської на їх думку виставки, не проблема, а подвиг. Враховуючи, скільки там зброї, вибухівки і ненависті, треба дбати про безпеку і збереження як приміщень, так і експонатів...
Але, як Музей плакату, так і ті, хто береться за організацію подібних акцій розуміють рівень небезпеки і вживають адекватних заходів...
В музеях і публічних місцях мирної України сприйняття плакатних виставок зовсім інше...
-На прохання педагогів, ми вирішили формувати шкільні виставки патріотичного плакату індивідуально! - сказав арт-директор Юрій Нерослік, - Враховуємо вік, регіон, побажання. В комплект входить 15-30 плакатів формату А-3 чи А-2. В школах вже самі придумують назви виставки, доповнюють їх дитячими малюнками, рушниками, якимись експонатами... Знову-таки, після відповідних консультацій і побажань! Тому телефонуйте мені особисто 067-783-03-07, будемо радитися, щось планувати! Виставкові комплекти надішлю Новою поштою відразу після друку! Надсилайте фото з відкриття!
В Музеї плакату розуміють важливість патріотичного виховання саме дітей і молоді. Особливо, в зоні АТО. Та і на Сході, Півдні загалом... Дорослі вже мають якусь сформовану позицію, дотримуються якихось переконань. Головна боротьба - за свідомість юні! Саме там повинні формуватися патріоти України!
І плакати фронтовика Юрія Неросліка, переважно для них!
Сподіваємося, найближчим часом підуть повідомлення про відкриття нових виставок патріотичного плакату в школах всієї України!
Це дійсно потрібно! Виховуємо патріотів!
Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі "Музеї України"

































Сергій Пархоменко, Антипутінський інформаційний фронт

  • 26.11.15, 08:32

Сергій Пархоменко, Антипутінський інформаційний фронт: «Ми воюємо проти шовінізму та російської влади, а не проти росіян»

З нагоди 82-ї річниці Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу і 2-ї річниці початку Революції Гідності в Києві відкрилася виставка політичного плакату «Злочини російського імперіалізму проти людства».

Під час неї  поспілкувалися з одним з організаторів заходу – співкоординатором Антипутінського інформаційного фронту, заступником директору Музею плакату України та директором Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергієм Пархоменком.

Сергію, розкажіть трохи про виставку…

Ми зібрали копії найбільш цікавих політичних плакатів з тематики злочинів СРСР-Росії як проти поневолених нею народів, так і проти всього цивілізованого людства, я б навіть сказав – проти людяності. Тут представлені роботи як українських плакатистів, так і закордонних. Є в нас і плакати від легендарного художника Ніла Хасевича, який творив у підпіллі під час визвольних змагань 40-х років, і твори сучасних авторів – музиканта Юрія Журавля, карикатуриста Георгія Ключника, плакатиста, учасника АТО Юрія Неросліка. Є також плакати у вигляді інфографіки, підготовані Кризовим медіацентром за сприяння закордонних партнерів. Є роботи з Америки, Європи, Росії, Казахстану, Азербайджану. Тут представлені копії робіт плакатистів навіть 20-30-х років, присвячені таким подіям, як Ризька мирна угода, анексія країн Балтії Радянським Союзом… Є в нашій експозиції й демотиВАТОри -як безіменні, так і плоди колективної творчості. Ми недарма приурочили свою виставку до річниці Голодомору-геноциду українців та початку Революції Гідності. Адже й страшний Голод 1932-33 рр., і війна з Росією, яка стала одним з наслідків Революції, були нічим іншим, як помстою Кремля українцям за їх бажання жити вільно, бажання обрати свій шлях, вирватися з болота брехні, репресій, диктатури… Та власне не лише українців Росія карала за їх непокірність і прагнення свободи. Це ми і демонструємо під час виставки. Адже доти ми живемо і боремося, доки живе пам'ять про полеглих за волю.

В світі вже давно мусується питання антипутінського політичного, військового фронту, в основному на рівні заяв… Сергію,чому саме інформаційний фронт?

Все дуже просто. Інформаційна складова гібридної війни проти України є однією з ключових. Якщо у військовому і політичному сенсі, та й навіть економічному, ми успішно чинимо Росії опір, то інформаційно ми програємо в чисту. Російська агентура не лише в Україні чи, наприклад, в Білорусі веде свою підривну роботу в інформаційній сфері. Агенти Путіна діють в країнах ЄС, країнах Сходу і навіть в Америці. Протистояти потокові брехні ми можемо лише об’єднавши наші зусилля з представниками інших народів, що постраждали від агресивної політики Москви. Тому в серпні 2015 року ми й започаткували ініціативу Антипутінського інформаційного фронту. Коло наших однодумців росте і ми небезпідставно розраховуємо стати головною протидією російській пропагандистській машині на теренах Європи.

Якісь плани, окрім виставки, у антипутінського фронту є?

Готуємо літературу для роздачі в підпільних умовах на території РФ, окупованих територіях України, поширюватимемо різними мовами об’єктивну інформацію про події в Україні і РФ в європейському медіапросторі. В цьому плані ми розраховуємо на українську діаспору та діаспори народів з «пост-радянського» простору. Також будемо боротися за права політичних біженців з країн, де правлять проросійські режими, зокрема – вояків-іноземців, що змагаються за Україну в зоні АТО.

Представники яких націй входять до «штабу» фронту?

Є представники Азербайджану, грузини, чеченці, росіяни, білоруси, татари, козаки Кубані й Тереку… Не всі прізвища я можу називати, з міркувань безпеки цих людей.

Чи зверталися Ви до офіційних органів влади з Вашими пропозиціями?

Так. Неодноразово зверталися до Міністерства інформаційної політики України. Жодної підтримки та навіть просто адекватної реакції ми не отримали. Щоб ви розуміли, всі наші заходи і ця виставка були організовані власним коштом. Скинулися спільно й провели захід. І так вже не вперше. На жаль, наша держава досі не виробила ефективної інформаційної політики в умовах фактичної війни.

Не боїтеся, що фронт опоненти будуть звинувачувати у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі?

Уже звинувачують і будуть звинувачувати. Навіть наші прихильники вважають подібні акції дуже радикальними, такими, що пропагують жорстокість. Та насправді ми не роз’єднуємо, а об’єднуємо різні нації проти спільного ворога. І цей ворог – не росіяни, а російська влада – продовжувачка традицій кривавої московської імперії та СРСР. На плакатах представлені злочини проти різних народів, в тому числі й проти росіян. Щодо останніх Росія впроваджує теж своєрідну форму геноциду – вона знищує у росіян людяність. Століттями з росіян царі, генсеки, президенти робили слухняних рабів, знищували людську подобу, перетворювали на жебраків, а на заміну давали пляшку горілки та ідею «вєлікой Росії от Брітаніі і до Індіі». Зазомбовані росіяни замість бажання мати гідне життя і ставати успішними, ставали гарматним м’ясом й безвільно йшли помирати за амбіції своїх правителів. Скажу відверто – наші заходи можуть стати щепленням і проти українофобії, і проти русофобії, і проти антисемітизму та  інших форм національної ненависті… Путін воює не лише з нами, він воює проти всього цивілізованого людства, а ще - проти власного народу. От цю правду ми будемо нести в маси.

І ще пару слів про виставку плакатів… Яка подальша доля експозиції?

Ця виставка більш потрібна на Півдні і Сході, найбільше – в Донбасі. Туди ми її далі і повеземо.

Ростислав Тригуб

Обращение к сотрудникам полиции Луганщины!

  • 24.11.15, 21:20

Я обращаюсь ко всем сотрудникам полиции Луганщины. Нам с вами предстоит непростая задача – сформировать в регионе профессиональную и честную полицейскую структуру.
 Мы с вами обязаны быть честными, внимательными к гражданам, проявлять максимум такта и вежливости, сделать все от нас зависящее, чтобы каждый гражданин чувствовал себя защищенным.
Несмотря на непрекращающиеся боевые действия, сотрудники полиции должны выполнять свои основные функции по борьбе с преступностью, население должно видеть и знать своих участковых инспекторов, и быть уверенными, что на их «земле» есть украинская полиция, а это значит, что есть Закон и порядок.
Именно, Закон и порядок, честь и верность долгу должны главенствовать и в наших рядах. Я еще и еще раз обращаюсь к сотрудникам полиции. Я не потерплю коррупции и взяток.
 Каждый из Вас должен знать, что у честных и порядочных сотрудников, которые желают продолжить службу в полиции, будут большие возможности и перспективы роста. От тех, кто нечестен, мы будем без сожаления избавляться.
Я не потерплю начальников, так называемых «князьков», которые заставляли своих подчиненных собирать дань с бизнесменов или брать деньги у граждан, объясняя это «необходимостью» заносить энные суммы в «высокие кабинеты». Все, «закончились» такие «князьки»!
А, если таковые еще имеются и прикрываются чьими-то именами, обращаюсь ко всем – не молчите. Приходите ко мне лично или обращайтесь в Управление внутренней безопасности. Их задача не только очищать наши ряды от предателей, но и защищать честных и порядочных сотрудников.
Я обещаю, что реакция и последствия по отношению к таким начальникам, будут самыми жесткими и показательными.
Еще раз, хочу подчеркнуть, в полицию не должны попасть негодяи!
А, честных и, порядочных сотрудников, в обиду не дадим!
Юрий Покиньборода

Народний поет ДНР. І Герой України...

  • 24.11.15, 14:35


Оце бидло - Борис БЄЛАШ. Великий віршун, точніше "стіхуй" і цілий члєн НСПУ. Народний поет ДНР.
І Герой України. За "визначний внесок", відомий хіба що тому, хто указ на те нагородження ініціював і підмахував. Ще одному "літератору всіх часів і народів", автору книжки за п'ятнадцятимільйонний гонорар, яку ніхто-ніде і в очі не бачив. Тому, хто "умикнувши Крим", потопивши Донбас у крові, ніжиться під крилом "кремлівського торквемади".
Слава Творцеві, що ВАСУ позбавив Зірок Бандеру і Шухевича. Бо числитися цим справжнім Героям в одній кумпанії з отаким-от гопником від літератури - що може бути принизливішим і мерзеннішим?
Ради Бога святого, владо! Якщо маєш хоч краплю здорового глузду, хоч крихту совісті, хоч дрібку патріотизму, -
очисти найвищу державну відзнаку України від сеї скверни!
Братіє, во Президії НСПУ суща! Чи ж Тобі, братіє, не мерзотно тримати у своїх лавах цю літпоторочу?

Валерій Ясиновський


Читайте. Ось взірець поетичних "біляшів":

Ярослав
В.Ф. Януковичу
Прославленный не по годам
В делах мирских и в ратной сече,
Князь без своей охраны, сам
Приехал издали на Вече.
Дабы коварство вражьих стран
В сраженьях Русь не побороло,
Он выбран волей горожан
Для новгородского престола.
Надежна ль мощь его руки?
А не раздута ль княжья слава?
Решили тайно мужики:
Проверим в деле Ярослава!
И не сплошал бывалый князь,
Опасность роковую встретя:
Секирою с размаху - хрясь!
И располосовал медведя,
Которого вдруг на него
Как бы нечаянно спустили -
И люд вздохнул, дивясь: «Ого!»
Отваге княжеской и силе.
Но князю, видимо, пришлась
Не по душе такая шутка,
И так на вечевую власть
Он стал смотреть - не торопясь!
Пока им всем не стало жутко.
Потом велел подать вина
И пить велел до перепою.
Ведь мощь, что Господом дана,
Об руку ходит с добротою.
И выпивал народ, смеясь,
И знал, когда беда, тревожа,
Придет, - не даст в обиду князь -
Проверенная им надежа.


Президенту України Порошенку П.О.

Шановний Пане Президенте!

Журнал "Музеї України" привертає Вашу увагу до питання очищення списку Героїв України, Народних-Заслужених артистів (діячів...), особливо тих, хто зрадив Україну в Криму і на Донбасі.

Просимо терміново дати відповідні доручення і вирішити проблему  легітимно.

Такі речі просто збурюють суспільство, кращі представники якого ризикують життям на фронті, і фактично обділені державними нагородами...

З сподіванням на Вашу швидку реакцію!

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

(Просимо діячів культури, громадських активістів долучитися до тиску на владу у питанні зняття державних нагород хоча б з відвертих зрадників!)