Музей плакату як свято у школі №180

  • 14.05.16, 13:55


DSCN7554Команда Музею плакату журналу “Музеї України” відвідала школу №180 Дніпровського району Києва. Подарували виставковий комплект патріотичного плакату арт-директора музею Юрія Неросліка.

Дітлахи, разом з педагогами, оформили плакати просто на вході до школи і прикрасили ними актовий зал. Написали спеціальний сценарій патріотичного уроку!

DSCN7565Плакати Юрія Неросліка стали міжнародним графічним символом як Євромайдану, так і війни за Донбас. Протягом 2014-16 років Юрій і активісти Музею плакату відкрили виставки вздовж всієї лінії фронту – Станиця Луганська, Щастя, Новоайдар, Северодонецк, Торецьк, Костянтинівка, Мар`їнка, Новомихайлівка, Сартана, Маріуполь, Широкіне… Часто виставки розміщуються просто в бліндажах, в штабах, світлицях на “передку”…

IMG_0284Вийшло суперово! Пісні Океану Ельзи, ВВ, короткий фільм-кліп, де використані плакати Ю.Неросліка і фото його бойових побратимів з 92 бригади ЗСУ. Лаконічні виступи, гімн України. Яскравий концерт.

IMG_0281

DSCN7562Участь взяли Юрій Нерослік – 92 бригада ЗСУ, боєць бату імені генерала Кульчицького НГУ Костянтин Дніченко, волонтери Тетяна Кагуй, Віктор Іванов, директор Музею плакату-редактор журналу “Музеї України” Віктор Тригуб, радник Міністра освіти України Сергій Пархоменко.

DSCN7554Музей плакату висловлює подяку організаторам: Шипота Любов Іванівна-директор школи. Семенченко Алла Вікторівна -заступник директора з НВР. Класний керівник 6-б класу – Галік Олена Василівна.

DSCN7534Сергій Пархоменко пообіцяв вивчити досвід подібних заходів, аби поширити  патріотичні уроки всіма школами України, особливо Донбасу. Сподіваємось!

DSCN7531А Музей плакату продовжує діяльність, у тому числі і у прифронтовій зоні…

Музеї України

Гламурки хочуть керувати Мистецьким Арсеналом вічно?

  • 13.05.16, 17:17


12208720_847297178725040_7627455980700132118_n Потішний скандал вибухнув довкола керівних гламурок Будинку фуршетів і минулорічних суконь паризьких бутіків. На жаль, саме так можна назвати Президентський, тобто Головний музей держави – «Мистецький Арсенал».

Оголошено конкурс на посаду Генерального директора Державного підприємства “Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”

http://museum-ukraine.org.ua/?p=7333

І вже ясно – буде новий директор…

Улюблениця Віктархвьодоровіча Януковича, ефектна блондинка Н.Заболотна навіть не розуміє, якої шкоди завдає іміджу України, Президенту країни, просто перебуваючи на цій посаді після Майдану і під час війни! Особливо, якщо згадати сексуально збочені виставки розгорнуті у древніх стінах в рамках проведення ДИТЯЧОГО конкурсу для обдарованих школярів з усієї України! І роль у тих «творчих» процесах тіньових «кураторів» закладу Діми Табачника і Льовочкіна, які організовували до Арсеналу візит господаря – Путіна, який не без нашої участі було зірвано…

Можна згадати нахабно замальовану картину перед відвідинами Януковича. Зниклі і знищені експонати державних музеїв. Гламурне свято для бидлоеліти відразу після масової загибелі бійців української армії, що живцем згоріли у збитому Ілі під Луганськом…

Дивує, що ДУС АП, у підпорядкуванні якого знаходиться Державне підприємство, так довго терпів цю одіозну гламурку на чолі такого символічного закладу. Добре, що прийшли патріотично налаштовані управлінці,  почали розгрібати багаторічний бруд Управління справами. Зрозуміло, що Мистецький Арсенал був одним з перших для зачистки.

Але, елітні гламурки вже наскільки вросли в арсенальські стіни в серці Печерська, що навіяли собі установку – без них українська культура закінчиться! Помре на них просто!

Бо виявляється, стадо тих «модно прокачаних» дівчаток на татусиних Мерсах, і є передовий загін культури нації на світовому ринку блондинок! І без фінансованого державою виставкового комплексу в центрі Києва, бренду ДУС АП, приємних зарплат, вони миттєво перетворюються на тих, ким вони є насправді – чиїмись утриманками, не здатними самостійно щось створити і просунути.

index99Саме через це і виник космічний ґвалт – «обмежені чиновники» звільняють «цвіт» мистецького процесу. Його обличчя.

Дівчата, держава просто змиває дешевий макіяж, яким ви обляпали Мистецький Арсенал. Якщо не вмиватися, підуть прищі… Романтичний світ бариг приватних галерей – це те, що декого з вас чекає. Якщо втримаєтесь… На інше – не здатні. Крім дечого.

І невелика нарізка з різних сайтів, аби громадськість трохи зрозуміла, що насправді відбувається довкола Мистецького Арсеналу. Захищати там нікого… Лише зачищати!

«Нынешний директор “Мистецького Арсенала” Наталья Заболотная решила приватизировать (рейдерски захватить) Национальный культурный центр «Мыстецький Арсенал»

Последние 2 месяца вокруг Мыстецкого Арсенала постоянно происходят скандалы. С регулярностью раз в неделю его директор Наташа Заболотная поднимает тему о назначении конкурса на должность нового директора. Созывая культурных деятелей, она умело представляет плоды своей семилетней работы и всячески старается остаться в седле.

Назначение на должность директора “ Мыстецького Арсенала ”, многие связывают с личными связями Заболотной с Януковичем. Муж Наташи Игорь Савченко (теперь уже бывший), был тогда депутатом шестого созыва Верховной Рады. Именно в это время как раз сменил фракционную принадлежность с БЮТ на ПР. Также поговаривали о факте “кумовства” с семейством Левочкиных.

Как заявляла сама Заболотная, в одном из интервью  директором она стала не по своему желанию, а в результате принудительной рокировки руководителей “Арсенала” и “Украинского дома”. “Вопрос “ты хочешь быть директором Арсенала?” не задавали. Ты будешь работать в Арсенале”. И точка.”

Робота строилась на лояльности директора к одним и нетерпимости к другим художникам., что вызвало резонанс в культурной сфере.

Микита Кадан украинский художник и скульптор, который в 2015 году представил Украину в  Венецианском биеннале пишет:

… З липня 2013 роки я не виставляюся в Арсеналі. Я давно звик до думки, що Наталія Заболотна буде «вічним директором», що контракт її якимось чином буде знову і знову продовжуватися і що за життя я в цьому місці показувати свої роботи вже не буду.

При цьому я знаю, що акт цензури і вандалізму, що стався в 2013 році, рано чи пізно буде визнаний. Але краще, щоб його визнали саме ті, хто цю дію здійснював і виправдовував, – а не їхні нащадки і правонаступники.

Что ж случилось в 2013 году?

Директор национального! культурного комплекса лично закрасила черной краской работу художника Владимира Кузнецова, высказывающуюся ( как она заявила)  против церкви и власти.

На картине Кузнецова изображены чиновники и священнослужители, проваливающиеся в котел в аду. При этом левая часть картины осталась незавершенной – там, по замыслу художника, должен был быть изображен рай. “Оказывается, адские муки ослепленных провластных элементов, пьяных чудовищ, позорных ментов, лживых судей изображать запрещено”, – написал Владимир Кузнецов в своем фейсбуке.

 

Выставка была приурочена к празднованию 1025-летия Крещения Руси.

“Эта работа – оплеуха лично мне, вызов и провокация против посетителей выставки и оплеуха тем пятистам художникам, чьи работы будут выставлены в рамках “Великого и Величественного”, – заявила Заболотная.

Куратор выставки также рассказала, что она сама закрасила полотно Кузнецова черной краской. “Можно считать, что это мой собственный перформанс. Я не жалею о том, что сделала, – с гордостью заявила она. – Я высказываюсь против дерзости некоторых художников”.  Директор Арсенала в таких действиях даже не видит цензуры или дискриминации!

 

Фото: https://www.facebook.com/VM.photoschool

Причина проста. На открытие выставки должны были приехать Янукович с Филаретом. Испугавшись гнева «Хозяина» Заболотная тогда решила просто уничтожить картину, которая демонстрирует церковных грешников.

 

Владимир Кузнецов подал в суд, частично выиграл компенсацию, но процесс идет до сих пор. Художник требует моральной компенсации и извинений директора Заболотной.

 

И хотя ДУС огласил конкурс на должность директора, Заболотная возмущенна фактом того, что оставляет должность и требует назначить ее и.о гендиректора. Видимо Наташа решила что госпредприятие кроме нее никому другому не сможет подчиняться.»

 

http://korrespondent.net/ukraine/politics/1585314-yanukovich-otkryl-vystavku-okazavshuyusya-v-epicentre-skandala-iz-za-obvinenij-v-cenzure

Янукович открыл выставку, оказавшуюся в эпицентре скандала из-за обвинений в цензуре

 

http://blogs.korrespondent.net/blog/2340/3659698/

“Мистецький Арсенал”: звільнять чи посадють?

 

http://ua.korrespondent.net/journal/1589540-korrespondent-zhertva-mistectva-interv-yu-z-oleksandrom-solovjovim-eks-kuratorom-kompleksu-misteck

Корреспондент: Жертва мистецтва. Інтерв’ю з Олександром Соловйовим, екс-куратором комплексу Мистецький арсенал

 

http://cultprostir.ua/uk/news-single/ukrayinskiy-khudozhnik-suditsya-z-misteckim-arsenalom

 

Ми анонімно (люди, до речі, бояться!) поспілкувалися з кількома експертами, які відслідковують процеси довкола Арсеналу. Ось їх висновки.

12208720_847297178725040_7627455980700132118_n«Н.Заболотна призначена директором Мистецького Арсеналу Януковичем. Оскільки закон не вимагає – не проходила люстрації. Хоча її діяльність за попереднього президента була скандальною. І вимагає спеціального розслідування. Яке вже розпочато.

Реконструкція  Арсеналу практично не проводиться. Немає чіткої звітності за кошти, які були витрачені за сім років. У 2016 році кошти на реконструкцію поступили через ДУС, що викликало шалене обурення в директора Арсеналу.»

« Благодійний фонд Мистецького Арсеналу – жодної звітності.»

« Прибуток за 2015 рік активної діяльності Мистецького склав –  25 тис грн. (тобто по 2 тис. грн. за місяць?) в той саме час отримавши з бюджету 7 млн грн http://www.dus.gov.ua/download.php?1e5624fafcffff18f539b46e6608a999&target=1

 

Загалом на реконструкцію Мистецького з 2010 по 2015 рік виділено 142 млн грн.? Куди потрачені ці кошти?

Не виконано рекомендації рахункової палати.»

 

« З виставки в «Мистецькому Арсеналі» не повернулася миска, якій 5 тисяч років.

Львівський історичний музей недорахувався трипільської миски, якій 5 тисяч років. Її позичили на виставку в київський «Мистецький Арсенал», та зі столиці експонат не повернувся. Де подівся – ніхто не пояснив. Зрештою, ніхто особливо і не з’ясовував.( http://museum-ukraine.org.ua/?p=7103

Також є факти про «пропажу» картин, які Мистецький Арсенал возив на міжнародні виставки)».

В принципі, фактів достатньо, аби люди з нормальною репутацією, деякі з яких, не знаючи «гламурних подвигів», кинулися наївно захищати «макіяж Арсеналу», зорієнтувалися.

«Мистецький Арсенал» отримає нового директора!

А от за якою процедурою і хто ним стане – зовсім інша історія. Не менш пікантна.

Хто очолить Арсенал?

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

Мандрівний фронтовий Музей плакату України

  • 12.05.16, 08:20


Музей плакату України при журналі “Музеї України” – єдиний у світі офіційно зареєстрований спеціалізований музейний заклад, що збирає, створює і вивчає сучасний український плакат.

Розпочався музей у 2011 році на базі Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році” у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київщини, де і легалізований виконавчим комітетом Новопетрівської сільради.

Перша резонансна виставка “Плакати Майдану” відкрилася 27 лютого 2014 року, одразу після Євромайдану, в якому активісти музею брали участь як Плакатна сотня. Національний музей народної архітектури і побуту України (Пирогів) виділив Музею плакату частину будинку в експозиції Сучасне село, де за кілька тижнів почалася виставка “Крим – це Україна!”. Ці дві виставки буквально законсервували настрої того часу…

https://musplakat.wordpress.com/

МПУ має філію на столичному масиві Троєщина – Музей української пропаганди, де започатковано першу експозицію про АТО. Велика виставка плакатів, у тому числі експозиція “Надія Савченко”, розгорнута у центрі КУН на площі Слави у Києві.

Однак, найбільше виставок патріотичного плакату розгорнуто в зоні проведення Антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. Велику підтримку надало Управління культури і туризму Донецької ОДА. Нині у всіх основних музеях Донеччини є наші плакатні виставки! У прифронтовій Костянтинівці навіть встановлено рекорд – відкрито найбільшу виставку сучасного українського плакату зі 102 робіт! Не даремно, Музей плакату називають фронтовим – аби відвідати кілька наших виставок, треба заглибитися у Першу лінію оборони, проїхавши дорогами, що обстрілюються снайперами і артилерією російських терористів… І таких доріг музейники пройшли чимало…

Особлива роль у розвитку сучасного плакатного мистецтва належить арт-директору МПУ Юрію Неросліку.Нині колекція музею складається в основному, з його робіт. Влітку 2014 року, Юрій став добровольцем, потрапив у 92 бригаду ЗСУ, їх підрозділ намагався пробитися до Іловайська, але був фактично знищений артилерією регулярної російської армії. Кілька днів пробивалися до своїх з боями. Потім бойові будні під містом Щастя. І нині, після демобілізації, Юрій постійно буває в АТО вже як волонтер, організовує виставки.

Плакати Юрія Неросліка стали міжнародним графічним символом як Євромайдану, так і війни за Донбас. Протягом 2014-16 років Юрій і активісти Музею плакату відкрили виставки вздовж всієї лінії фронту – Станиця Луганська, Щастя, Новоайдар, Северодонецк, Торецьк, Костянтинівка, Мар`їнка, Новомихайлівка, Сартана, Маріуполь, Широкіне… Часто виставки розміщуються просто в бліндажах, в штабах, світлицях на “передку”…

10443453_777352295719529_1412054664243720768_nЄ і десятки виставок у державних музеях, у тому числі Національних, у багатьох регіонах України. Саме плакати Юрія Неросліка потрапляють у кадр провідних телеканалів та інформагенцій, коли українська діаспора протестує проти російської агресії у багатьох каїнах світу, зокрема, під ООН…

Творчість Юрія Неросліка під забороною у Росії, після “антирашистської” серії… Хоча, для школярів розроблено спеціальну підбірку…

Мандрівний фронтовий Музей плакату України продовжує активну виставкову діяльність як прифронтовою зоною, так і багатьма регіонами держави.

Підготував Віктор Тригуб, директор Музею плакату України, редактор журналу "Музеї України", Почесний працівник туризму України



Аліна Певна: «Донеччина UA. Перезавантаження» буде у Києві!

  • 11.05.16, 13:35


13062309_1730820673802770_149954423444158659_n-300x224

Це перша культурологічна подія такого рівня від часу початку війни на Сході. Київ чекає культурно-мистецьку акцію «Донеччина UA. Перезавантаження». Червень 2016. Прифронтова область зуміла не тільки зберегти, а й відродити і розвинути культурний процес! Що є безпрецедентним випадком для Європи!

Журналісти кількох видань зустрілися з начальником Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліною Певною, під час її короткого візиту до столиці.

-Мистецьке життя області ще ніколи не було таким яскравим! Налагоджено повноцінний УКРАЇНСЬКИЙ гастрольний графік. Без московської попси. До Донеччини завітали знамениті ансамбль Верьовки, Капела бандуристів, Національна опера України, відбувся  вернісаж з Львівщини.  Палаци культури регіону наповнилися   різноманітними фестивалями та концертами.   Зараз Донеччина –  суцільний культурний майданчик, де кожного дня проходить якийсь  захід. Наша відповідь – культурно-мистецька акція «Донеччина UA. Перезавантаження» у Києві!– про це повідомила  начальник Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Аліна Валентинівна Певна.- Необхідно  нагадати, що ми теж українці, що ми пам’ятаємо і любимо свою землю, свою мову. На сьогодні  постала нагальна потреба показати  культурні скарби  Донеччини  і розповісти  про свої таланти – адже в Донецькій області   піднялась ціла  плеяда творчих зірок зі світовим ім`ям, серед яких  Сергій Прокоф’єв, Емма Андієвська, Володимир Сосюра, Анатолій Солов’яненко,  дисиденти Василь  Стус і Олексій  Тихий…  Зараз  ми прагнемо познайомити з  новими творчими  зірочками, які спалахнули на сході України – до Києва  приїдуть молоді колективи, наша молодь, яка живе в сучасному Донбасі і, не зважаючи на оточення та  умови,  вивчає українську мову, культуру та продовжує  традиції своїх батьків.  Донеччина – це місце, де сходить сонце,  де  починається Україна!

Аліна Певна нагадала, що жоден колишній співробітник з  управління культури області довоєнного складу, не переїхав з Донецька на українську територію  – всі перейшли на бік терористів. Фактично, оновленому Управлінню культури і туризму Донецької ОДА – рік… Довелося починати з елементарного. Уявіть собі, що за останні десятиріччя не проводилося жодного навчального семінару для працівників культури!

” За рік, ми вже провели кілька семінарів, направили людей на навчання у Київ, підготували декілька методичних посібників,  десятки  патріотично-культурних заходів. Не забувайте, всі обласні музеї та театри залишилися на окупованій території. Пройшов перереєстрацію лише Російський драматичний театр  м. Маріуполя – тепер це «Донецький академічний обласний драматичний театр» – там поступово оновлюється  репертуар. З їхнім творчим доробком ви зможете ознайомитися під час Днів Донеччини у Києві. – зазначила Аліна Певна, – В планах відродити і консерваторію, і симфонічний оркестр, науково-методичний центр, Спілку художників, Спілку народних майстрів. Всі ці організації  залишилися в Донецьку. Нема навіть первинної  документації”.

Прикметно, що новий Міністр культури зустрівся з очільником українського відродження  області де проходить Антитерористична операція, відразу після вступу на посаду. Що знаково і окреслює основні пріорітети оновленого Міністерства – відродження Сходу України!

-Вдячна, що  Міністр культури Євген Нищук  гарантував підтримку у проведенні  заходу “Донеччина UA. Перезавантаження”. Увага і реальна допомога патріотів-професіоналів з Міністерства культури України для нашої прифронтової області надважлива! Спасибі за сприяння! Ми постійно відчуваємо їх надійне плече! – сказала Аліна Певна.

12391331_947611038608637_2504201266635517373_n– Нині ми відпрацьовуємо плакатний стиль Донеччини, який буде презентований на всеукраїнському рівні під час проведення днів Донеччини у Києві. Фактично всі основні музеї Донеччини відкрили виставки плакату нашого великого друга, арт-директора Музею плакату при журналі “Музеї України”Юрія Неросліка. Що повірте, далося важко. Особливо у Першій лінії оборони. Наприклад, музеї Сартани, Новомихайлівки, Мар`їнки, де розміщено плакати, у двох-чотирьох кілометрах від окопів… – повідала Аліна Певна. – Не забувайте і високий рівень терористичної загрози… З Юрієм Неросліком я заочно, через його творчість, познайомилася давно. Ще у часи Євромайдану, коли плакати стали міжнародним символом. Я була вражена, що мешканець Харкова, що народився на Луганщині, так любить Україну. Учасник АТО, який прошов пекло Іловайська.  Фактично, Донецька ОДА – єдиний державний орган, що публічно і офіційно підтримав творчість Юрія.  Він зміг вловити настрій, який панує зараз на Донеччині – “Ми – Україна!”, показати красу наших міст, нашої землі.

12346599_863191033802321_9188946821877682092_nНині для всіх патріотів Донеччини, працівників культури головне, зробити все, аби культурно-мистецьку акцію «Донеччина UA. Перезавантаження» побачила Україна, і всі ми відчули єдність нашого народу!

Перемогу виборемо разом! У краю, де сходить сонце України!

Віктор Тригуб, керівник Музейних експедицій в АТО

Фронтові плакати – дітям!

  • 10.05.16, 18:31


10443453_777352295719529_1412054664243720768_nВідкриття патріотичної виставки у школі №180 Києва “Фронтові плакати – дітям!”. Початок 12 травня 2016 року, о 11-30. Київ, бульвар Перова,21. Прес-конференція для ЗМІ…

Буде присутній легендарний художник-доброволець АТО Юрій Нерослік – арт-директор Музею плакату України при часописі “Музеї України”, боєць 92 бригади ЗСУ, що пройшов Іловайськ і Щастя, організатор 100 плакатних виставок у 1-3 лініях оборони.

Очікуються добровольці першої хвилі славного батальйону НГУ імені генерала Кульчицького.

Керівник 15 Музейних експедицій в зону АТО, директор Музею плакату Віктор Тригуб, волонтери…

12346599_863191033802321_9188946821877682092_nПлакати Юрія Неросліка стали міжнародним графічним символом як Євромайдану, так і війни за Донбас. Протягом 2014-16 років Юрій і активісти Музею плакату відкрили виставки вздовж всієї лінії фронту – Станиця Луганська, Щастя, Новоайдар, Северодонецк, Торецьк, Костянтинівка, Мар`їнка, Новомихайлівка, Сартана, Маріуполь, Широкіне… Часто виставки розміщуються просто в бліндажах, в штабах, світлицях на “передку”…

10443453_777352295719529_1412054664243720768_nЄ і десятки виставок у державних музеях, у тому числі Національних, у багатьох регіонах України. Саме плакати Юрія Неросліка потрапляють у кадр провідних телеканалів та інформагенцій, коли українська діаспора протестує проти російської агресії у багатьох каїнах світу, зокрема, під ООН…

Творчість Юрія Неросліка під забороною у Росії, після “антирашистської” серії… Хоча, для школярів розроблено спеціальну підбірку…

12106942_831257186995706_1502349991520300829_n

Музей плакату висловлює подяку організаторам: Шипота Любов Іванівна-директор школи. Семенченко Алла Вікторівна -заступник директора з НВР. Класний керівник 6-б класу – Галік Олена Василівна.

Середня загальноосвiтня школа № 180. 12 травня 2016 року, о 11-30. Київ, бульвар Перова,21. Поруч з Авторинком…

Інформпідтримка – група сайтів журналу “Музеї України”.

Морпіхи під Широкіно отримали плакати!

  • 06.05.16, 16:25


13162062_951814541606636_809534025_n

Широкіно. Крайня точка АТО. Сіра зона. Є виставка плакату Юрія Неросліка! Музей плакату України “озброїв” плакатами морпіхів. Підрозділ створено 1959 року у Маріуполі, до якого морські піхотинці повернулися…

До цього, Музейні експедиції журналу “Музеї України”, при якому діє Музей плакату, зуміли добратися, організувати виставки патріотичного плакату лише у Маріуполі і прифронтовій Сартані. І ось, завдяки волонтерам, плакати учасника АТО, арт-директора музею Юрія Неросліка, прикрасять приміщення і бойові позиції безпосередньо у зоні зіткнення.

Станиця Луганська, Щастя, Новоайдар, Северодонецьк, Торецьк, Костянтинівка, Бахмут, Краматорськ, Мар`їнка, Сартана, Маріуполь, Широкіне, бойові частини в 1-3 лінях оборони – географія виставок Музею плакату при журналі “Музеї України”.

Музей, створений і зареєстрований виконкомом Новопетрівської сільради Вишгородського району Київщини,  11.11.11 року, за підтримки Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році”, фактично має неформальний статус фронтового музею! Майже 100 плакатних виставок в зоні АТО! Продумана виставкова політика. Постійна співпраця з Управлінням культури і туризму Донецької ОДА, регулярні акції у найбільших музеях різних регіонів України. Від жовтня 2014 – 15 Музейних експедицій в АТО! Реальна робота з патріотичного виховання.

 

І трохи інформації з Вікіпедії:

“501-й окремий батальйон морської піхоти Збройних Сил України — військове з’єднання морської піхоти України, що за організаційно-штатною структурою входить до складу 36-ї окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил України Збройних Сил України. Батальйон за своїм призначенням підготовлений для висадки у передових загонах для захоплення пунктів і ділянок на узбережжі і забезпечення висадки на них головних сил. З кінця липня 2015 року, батальйон виконує бойове завдання в зоні АТО ОТУ “Маріуполь” по обороні рубежів в селищі Широкино та Лебединське. За час перебування загинуло 2-є морських піхотинців”.

Особиста подяка волонтерам Благодійного фонду Олени Коннової, що разом з гуманітаркою доставили на передову і ідеологічну зброю! https://www.facebook.com/profile.php?id=100007476705979

Група в Фейсбуці створена з метою координації зусиль волонтерів для допомоги військовим, пораненим та біженцям з зони АТО. Цих сміливих фронтових волонтерів варто постійно підтримувати і допомагати! Вони дбають про наших захисників на передовій!

Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Команда журналу і Музею плакату готують нову експедицію.

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату

 

  13162062_951814541606636_809534025_n

 

13152780_951814601606630_1767313141_n

12346599_863191033802321_9188946821877682092_n

13101226_951814544939969_263369917_n

Патріотична виставка в Бахмуті

  • 06.05.16, 13:20


IMG_2066

Виставка патріотичного плакату Юрія Неросліка стала основою експозиції про АТО у Бахмутському краєзнавчому. Музеї Донеччини стрімко змінюються, реагуючи на сучасні виклики, українізуються!

-Можна привітати колектив Бахмутського музею, відвідувачів з відкриттям експозиції, а у майбутньому, можливо цілого виставкового залу, про події Антитерористичної операції в місті! – сказала начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Ми прагнемо того, аби кожен музей області відкрив повноцінну виставку про драматичні події 2014-16 років. До речі, бахмутці реалізували резонансну мистецьку акцію “Від Львова до Бахмуту”, в рамках якої, вперше за 100 років відбулася виставка місцевих художників у Жовкві, а галичани показали свої роботи на Донеччині. Такі ініціативи варто всіляко підтримувати!

-Про долю країни в долях людей, про час випробувань під час військових дій, суворою мовою речей, фотографій, плакатів і документів розповідає Бахмутський музей.-говорить директор Комунального закладу культури «Артемівський краєзнавчий музей» Олена  Смирнова. -До найбільш цікавих експонатів відносяться герб, якого було збито сепаратистами з даху виконкому, стовп-вказівник з сіверського блокпосту, тематичні блоки «Волонтерство», «Дмитро Чернявський».

Команда часопису “Музеї України”, в рамках Музейних експедицій двічі побувала в Бахмуті, провела велику підготовчу роботу, були в Жовкві. Маємо результат! Це реальна волонтерська культурологічна підтримка прифронтової Донеччини. Важливий і мистецький “міст” між Сходом і Заходом. Музейники Донбасу відчувають увагу Києва, інших регіонів, перебудовуються, головний акцент роблять на українську ідеологію, історію, патріотичне виховання, що всіляко нівелювалося колишніми “діячами” ОДА, які нині зрадили Україну перейшовши на службу терористам в “Мінкульт ДНР”…

Добре, що нарешті, чи не вперше за всі роки Незалежності, до керівництва облдержадміністрацією, Управління культури, прийшли справжні патріоти, які ведуть проукраїнську лінію так, як і повинно бути.

Задоволений і арт-директор Музею плакату при журналі “Музеї України”, учасник АТО Юрій Нерослік – ще одна виставка в музеї… До речі, Музей плакату України розгорнув у прифронтовій зоні майже 100 плакатних виставок, що є безсумнівним рекордом!

Готуються нові Музейні експедиції в АТО, а значить будуть нові виставки. І не лише у Першій-третій лініях оборони, а й інші міста держави побачать митців Донбасу!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату

IMG_2060

IMG_2061

IMG_2064

IMG_2065

IMG_2066

IMG_2067

IMG_2068

Брата символа Донбасу поранили в АТО...

  • 01.05.16, 00:31

Це один з кращих підрозділів української армії. 90 бат 81... Десантно-штурмовий... Вони завжди там, де найважче. І будь-які втрати у них сприймаються гостро...
Ми відкривали виставку картин і патріотичного плакату Юрія Неросліка у Палаці культури Костянтинівки, концерт давала Анастасія Приходько. Щойно повернулися з Торецька.
Фактично, відкривали Костянтинівку для хвилі українських артистів і громадських діячів, які з масовими акціями далі Краматорська їздять рідко і крадькома. Безпека...
Відповідно і ми з екс-бійцем 92 бригади Юрієм Неросліком - арт-директором Музею плакату, і моїм Малим Ростіком, трохи нервували. Перед початком навіть спеціально приїхала начальник Управління культури і туризму Дон ОДА Аліна Певна, аби переконатися, що все нормально. Дякуючи профі з Палацу культури, куратору Володимиру Землянку, всі проблеми вже вирішили.
Не було видно  жодного доблесного місцевого міліціянта... Як завжди.
З красунею Малінкою, "плакатним символом Донбасу", яка стала ним завдяки плакату Ю.Неросліка, що відповідає за всі музеї Донеччини в ОДА, ми трохи нервово стояли біля центрального входу. Нікого.
Раптово звідкісь виникли повністю екіпіровані десантники зі зброєю, що миттєво взяли периметр.
Все чітко, мовчки, професійно. І лише після цього підтяглися основні глядачі концерту і відвідувачі нашої виставки з легендарного 90 бату. Як  активісти і мешканці міста.
Малінка зустріла брата, що теж був в охороні. Познайомилися. Земляк. Поговорили, пожартували. Фотографуватися відмовився категорично, сестра весело вдягла його кепі, що досить авангардно вписався до її краватки-вишиванки. Зробив фото його бойового товариша із Західної...
Нас покликали до залу - концерт. Потім офіційне відкриття, промови, преса. Малінка помчала на вулицю - десантників вже не було...
За десять днів їх  накрило в Авдіївці.
Брата врятував бронік і каска. Обличчя посікло, вилетіло око. Контузія.
Волонтери написали про 14 поранених, доставлених до госпіталя в Одесі... Що там повідомили офіційно - не знаю. Треба думати і про військову таємницю...
Хоча сепарські сайти зреагували миттєво. http://rusvesna.su/news/1462012846
 Особлива "подяка" зрадникам, що зливають ворогу персональні дані наших бійців, особливо, добровольців...
І коротка цитата з одеського сайту:


"в Одессу доставили раненных в зоне проведения антитеррористической операции бойцов.

Об этом заявил волонтер Андрей Танцюра, передает «Одесский паблик».

Он утверждает, что всего было доставлено 14 бойцов, при этом 4 из них находятся в тяжелом состоянии".


Источник -
http://odpublic.net/news/2016/04/26/v-odessu-dostavili-822617

Малінка помчала до Одеси. Брату зробили кілька операцій. Вставили око. Кращі лікарі рятували. Сподіваються, зір, хоч частково відновиться... Віримо у краще!
Лікарі відчайдушно змагаються за життя і здоров`я всіх поранених. Які прибувають мало не щодня...
Це типу зразкове виконання Мінських угод.
Вести переговори з терористами - марна справа. Відкрито протистояти всій путінській орді без підтримки НАТО, ми теж не зможемо. Відвести армію від фронту - капітуляція. Орда рвоне і до Криму, і до Києва... Захід відкупляється якимись копійками, ще й до того ж, оформленими як кредит... Лише боротьба.
Зона АТО - край цивілізованого світу на межі божевільного Мордору.
І кожен день миру як України, так і ситої Європи, настає завдяки цим красивим молодим хлопцям, їх життям.
Страшна реальність. Безнадія, страх, горе. І віра в Україну. У нас всіх. Героїзм, що вже став щоденним. Патріотизм і жертовність.
Всі чекають Перемоги. Кожен наближає її як може.
Це все. Просто бойовий епізод. Маленька розшифровка рядка повідомлення прес-центру АТО. Доля Солдат. Життя.
Іноді думайте про тих хлопців, які там, милуючись мирним небом...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", керівник 15 Музейної експедиції в АТО

Плакати для Волновахи від Юрія Неросліка

  • 23.04.16, 22:41


13087673_945106772277413_3729026367059573834_n Відомий художник, арт-директор Музею плакату при журналі “Музеї України” Юрій Нерослік, взявся за створення плакатного стилю Волновахи.

В мережі вже оприлюднено перші роботи.

13015396_945107265610697_4846510502969213973_n-Ми плануємо відкрити у Волновасі і сільських музеях району кілька плакатних виставок! – заявив Юрій Нерослік, – Всі роботи залишаться у місті і районі. Це мій особистий подарунок місту, адже ці краї для мене близькі – тут для нас почалася війна…

13087545_945107475610676_3270995696030738960_n-У серпні 2014 року, 92 бригада ЗСУ, де служив Юрій Нерослік, вигрузилася у Волновасі і пішла на прорив Іловайського котла, – розповіла ініціатор акції, начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Потрапили у засідку. Вийшли не всі. Юрій Нерослік отримав травму, з групою товаришів кілька днів проривалися до своїх. Ніхто не здався і не зрадив! Символічно, що нині боєць АТО повертається до Волновахи з патріотичним плакатом і художніми фотографіями…

13055345_945106978944059_3877410234795147028_nПлакатні виставки Юрія Неросліка розгорнуті у всіх основних музеях Донецької області. Краматорськ, Мар`їнка, Слов`янськ, Новомихайлівка, Маріуполь, Сартана, Лиман, Торецьк…

А у Костянтинівці, в Палаці культури, встановлено рекорд – найбільша у світі виставка патріотичного плакату – 102 роботи! І ще персональна виставка картин Неросліка! Поруч, у міському музеї – ще дві виставки, одна з яких плакатний стиль області…

13087673_945106772277413_3729026367059573834_nРоботи Юрія прикрашають ОДА і приміщення Управління культури!

І ось масштабна акція у Волновасі, яка завдяки художнику-фронтовику отримує свій стиль і плакати у подарунок!

12346599_863191033802321_9188946821877682092_n-Під час Музейної експедиції плануємо відвідати кілька музеїв, які опинилися у Першій лінії оборони, – зауважив Юрій Нерослік, – Спробуємо морально підтримати і привернути увагу до проблем. Особисто вдячний керівнику культури області Аліні Певній за постійну увагу до закладів, які опинилися у прифронтовій зоні, поширення українського мистецтва, патріотичні акції…

Отож, до зустрічі у Волновасі!

Віктор Тригуб, директор Музею плакату України

1610037_922851737836250_1939707285404398681_n

13043814_945198395601584_1008248519803618979_n

13082722_945198122268278_7111814373983162133_n

13051631_945197902268300_379133268922979231_n

13012797_945197758934981_8357004845811853429_n

13087650_945197238935033_6190790574861257668_n

1010356_869444473176977_3732836925840168636_n

Начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна особисто курує виставкові плакатні проекти учасника АТО Юрія Неросліка

Мандри прифронтовою зоною-15

  • 22.04.16, 13:15


Нині Донеччина пересичена культурологічними заходами. Всі чомусь їдуть у мирні Краматорськ, Слов`янськ, іноді у Маріуполь. Вздовж залізниці. 1-3 лінії оборони більшість творчих людей свідомо уникають. А саме там вони найбільше і потрібні.

13062309_1730820673802770_149954423444158659_n-Давайте спробуємо інформаційно підняти незаслужено забуті Костянтинівку і Торецьк! – запропонувала  начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Необхідна якась помітна мистецька акція, після якої  до тих міст поїдуть артисти, художники, письменники…

s75563955Ми подумали і вирішили познайомити Донеччину з її визволителем, учасником АТО, що воював під Іловайськом, художником, арт-директором Музею плакату при журналі “Музеї України” Юрієм Неросліком. До того ж, після демобілізації, Юрій без роботи і крім патріотичних плакатів, почав малювати гарні картини.

DSCN6798Так почалася культурно-мистецька акція “Кольори мого життя” і чергова Музейна експедиція. Спільно з куратором від Управління культури Володимиром Землянком узгодили дати, маршрут і поїхали.

DSCN7176Почали з Костянтинівського міського музею. Тут вже розміщено експозицію про Майдан, АТО, волонтерів. Презентували і виставку Юрія Неросліка. Ми додали ще одну – плакатний стиль Донеччини, яку, після обговорення схвалили відвідувачі. Зробили фотосесію музею, готуємо статті. Гарно поспілкувалися з директором Ритою Карповою.

DSCN6888Потім наш мікроавтобус зупинився біля прекрасної будівлі – Міський комунальний заклад культури “Палац культури та дозвілля” Костянтинівки. Познайомилися з директором Володимиром Демиденком, який з співробітниками, закінчував монтаж виставки картин і плакатів Юрія Неросліка. Переконавшись, що все нормально, рушили на прифронтовий Торецьк – так нині називають Дзержинськ.

s32016251Місто складне. Фронт на околиці. Поруч окупована Горлівка. Чомусь не здійснили люстрацію – при владі ті ж, хто кликав Путіна, проводив референдум, ліпив ДНР… Музей на реконструції. Будівля міськради підірвана і спалена. Відділ культури і музейники перебралися до бібліотеки. Яка напрочуд тепло оформлена в українському стилі, проводить чимало патріотичних заходів.

DSCN7003Подарували виставковий комплект плакатів, які урочисто презентували наступного дня, музею створили сайт. Проїхалися містом, де чітко відчувається прифронтова напруга. Неподалік Авдіївка, де постійно гримить, інші гарячі точки. Якщо буде сепарський наступ, тут вістря удару… Тож тиша дуже оманлива. І так два роки. Побажання миру тут сприймається зовсім інакше…

DSCN7041Митці, яскраві проукраїнські акцї, спектаклі, концерти, виставки – дуже потрібні Торецьку! Але, війна поруч. Безпека. Рівень терористичної загрози – все ускладнюють. Варто продумати якусь спеціальну гуманітарну програму для подібних міст. Але, хто створить і реалізує?

Проблеми.

s27381774Костянтинівка, в контрасті з Торецьком, живе спокійним мирним життям. Про війну нагадують лише військові. По обіді ненадовго заїхала Аліна Певна, переконатися, що у нас все нормально. До нас приєдналася постійна учасниця музейних мандрів Марина Ємцева – патріотка, красуня і розумниця. Саме на основі її фото Юра Нерослік зробив знаменитий плакат – україночка з позивним Малінка. Нарешті познайомилися!

DSCN7230^02ADC773225745EE61A0B3B1C0755E639C3D32EA735B486631^pimgpsh_fullsize_distr

1854_869444983176926_5153999574815133500_ns74802275Нас приєднали до концерту співачки Анастасії Приходько, що виступала перед 90 батальйоном 81 бригади і активістами міста. Повний зал. Овації. Душевно! Гарний концерт!

Урочисто відкрили дві виставки. Людей було багато! Як і преси. Потім – вал публікацій. Все пройшло на вищому рівні! Спасибі профі з Палацу культури! Подарували закладу сайт – вчаться керувати.

Журнал “Музеї України” висловлює щиру подяку начальнику Управління культури Донецької ОДА Аліні Певній за сприяння 15 Музейній експедиції в АТО! Прифронтовий Торецьк і Костянтинівка отримали 5 виставок картин і плакатів Ю.Неросліка, масові заходи. Пані Аліна,2014-го, одна протистояла спецназу ГРУ у Мар`їнці – рятувала прапор. Виносила нерозірваний Град з бібліотеки, була під обстрілами… Разом ми проривалися на Новомихайлівку дорогою, яку обстріюють снайпери днр… Були в Сартані… Побільше таких патріотів у владу!

І кілька “непричесаних” спостережень з Фейсбуку:

s55707635У Києві це не помітно. Але, на Донбасі відбувся чіткий проукраїнський перелом. ВСІ за МИР! І більшість – за Україну! Україна – це мир! Це розуміють і сепари. Відповідно, рівень терористичної загрози для масових патріотичних акцій дуже зріс! Особливо у прифронтовій зоні…

Не треба лежати на дивані і нити – чи потрібен нам Донбас? Піднімайтеся і їдьте! Організовуйте українські акції. Хай навіть у тилу. Якщо у містах біля фронту – взагалі супер!

^C43E56437C2D22C256A656D78D0CA576B49CA6DAD2FA44D671^pimgpsh_fullsize_distrЯрослав Маланчук – патріот України. У 2014 у Костянтинівці захищав державний прапор, боронив Україну. Бандити ГРУ і сепари його захопили – 60 діб у підвалах Гіркіна в Слов`янську. Катували, знущалися, принижували. Не зламався. Не відпустили і не обміняли. Кілька разів умовно розстрілювали. І секретар міськради Костянтинівки. Робив референдум, підтримав ДНР… При владі і досі. Виніс букет Насті Приходько на концерті – вже “патріот”… Маланчук почав зганяти зі сцени. Скандал. То хто правий?

dscn7254Ще про скандал у Костянтинівці на концерті Насті Приходько. По закінченні всі учасники перемістилися до нас в арт-хол на відкриття виставки картин і плакатів Юрія Неросліка. Все пройшло нормально… Тут питання до правоохоронців – якщо є факт державної зради держчиновниками – справа, слідство, суд, арешти… Повна бездіяльність… Все йде на друге коло…

Розповіли про чоловіка з Костянтинівського району, що врятував групу спецназу СБУ під телевежею. Справжній герой! Місцеві сепари його всіляко принижують. Ніяких нагород і визнання. Хоч морально підтримайте!

10399133_922852277836196_5086968718142397996_nЩе дід-легенда. Коли днр поперла, взяв вудку, прилаштував укр прапор і вийшов на центральну площу, здається у Дружківці. Сепари не врубилися від такого нахабства. Протримався 20 хвилин. Потім налетіли – били прикладами. Вибили зуби, поламали кістки, потягли у підвал. Діду під 80… Ось – справжній герой! Ніхто не знає… Вижив, хворіє…

Разом з співачкою Анастасією Приходько протестували Костянтинівку. У чудовому Палаці культури і міському музеї МОЖНА проводити масштабні патріотичні заходи! Але, все узгоджуйте! Організовуйтеся за кілька тижнів. Думайте про безпеку! Зброї багато… Гранати, міни… І сепари… Дебілів, які можуть стрельнути чи кинути – вистачає… Це не так смішно, як декому здається! Виникло чимало “валантьораф-рятівників”, що раптово випадають з поїзда і крім проблем і провокацій нічого не приносять. Зважайте на патріотів, які там постійно! І їм там жити!

s44332128В принципі, це все. 15 Музейна експедиція в АТО благополучно закінчилася! Зробили якісь маленькі добрі справи. Інформаційно-культурологічно “прокачали” Костянтинівку. Сподіваюся, сюди потягнуться митці.

Втомлено повернулися, зарікаючись від таких волонтерських мандрів. Хоча, за кілька днів, подивившись на наших галасливих корупційних політиків, знову потягло…

Волноваха?

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, керівник 15 Музейної експедиції в АТО