Мистецтво АТО в Музеї гетьманства
- 06.07.16, 00:17
Персональні виставки художників Юрія Неросліка і Лілії Дорошенко відкрилися у Музеї гетьманства. Столиця може побачити мистецтво добровольця 92 бригади ЗСУ і дівчинки зони АТО.
Юрій Нерослік – патріот і захисник України з Харкова. Народився у Луганській області. Арт-директор Музею плакату журналу “Музеї України”. Фактично, творець нового плакатного стилю, що розповідає світу про війну на Сході України. Був у складі колони 92 бригади, що намагалася прорвати Іловайський котел, і була розгромлена путінською армадою. Був травмований. Кілька днів, без їжі і води, їх група виходила з оточення. Ніхто не здався. Потім Сектор А зони АТО. Щастя. Фронтові будні.
Юрій постійно створював патріотичні плакати. Нині у його колекції понад тисяча робіт. Організовано біля сотні виставок плакату у прифронтовій зоні, у тому числі на передовій.
Після демобілізації Юрій Нерослік, несподівано для себе, почав малювати картини. Принципово уникає сюжетів про війну – ще не може, занадто боляче…
Картини абсолютно мирні. Дуже багато квітів. Правда, намальовані вони з несподіваного ракурсу. Художник у той момент лежав на землі, здригаючись від розривів снарядів, або закарбував їх під час розмінування. Квіти мінного поля… Таке не забувається…
Нині Юрій волонтер. Підтримує хлопців на фронті. У складі Музейних експедицій і самостійно регулярно буває на Донбасі. Завжди відгукується на пропозиції музейників – щиро виставляє свої роботи для виставок. Щойно закінчилася у Національному музеї-заповіднику “Битва за Київ у 1943 році”, нині – Музей гетьманства. Дивують музеї Харкова – жодного запрошення! Не знаєте такого художника?
Ліля Дорошенко живе у прифронтовому Покровську (колишній Красноармійськ). Донеччина. 15 років. Дівчинка із зони АТО. Почалася війна і вона почала малювати. Несподівано для всіх і для себе. Її роботи вражають.
Не дивно, що юна художниця стала переможницею багатьох конкурсів, у тому числі міжнародних. Нійде живопису не вчилася – просто малює. Це вже друга персональна виставка. Перша пройшла в Одесі з прекрасними відгуками. Подяка Голові Донецької ОДА Павлу Жебрівському і начальнику Управління культури ДОДА Аліні Певній за підтримку! Так треба просувати таланти!
Прикметно, що відкриття виставок “карателя” Юрія Неросліка і “дівчинки АТО” Лілії Дорошенко відбулися в один день в Музеї гетьманства. Це – знаково! Прийшли цікаві люди, журналісти. Співала неперевершена Божена, студенти грали на народних інструментах, вірші читав Олег Побережний. Слово мав Сергій Пархоменко. Гостей вітала директор Музею гетьманства Галина Ярова. Було гарно і душевно.
Виставки працюють до кінця липня. Чекали Міністра культури Є.Нищука – не зміг… Колись…
Донбас буде інтегровано в український культурний простір саме через такі мистецькі акції. І ніяких заперечень бути не може!
Донбас – то Україна!
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”