Як елементарно засудити Путіна за Донбас
- 27.11.16, 21:53
Обстріл і пограбування Донецького
обласного краєзнавчого музею є злочином проти людства. І не має терміну
давності. Варто поставити розслідування на контроль ООН, ЮНЕСКО, інших
міжнародних структур.
Поки що такою важливою і резонансною справою переймається лише команда часопису “Музеї України”. Єдине, чого ми можемо досягти – максимальний розголос. Вже потім, сподіваємося, буде діяльність державних структур.
Направляємо запити щодо злочинів проти людства, які не мають терміну давності – обстріли та пограбування на кілька мільйонів доларів колекції Донецького обласного краєзнавчого музею, ймовірне вивезення частини Музейного фонду України до Росії, через закриту ділянку державного кордону.
Суть – просимо силові структури України повідомити про існування наказів про цілеспрямовані, свідомі артилерійські обстріли музеїв Збройними Силами України та інших силових структур, зокрема Донецького обласного краєзнавчого музею за відомими координатами протягом 2014-16 років. Якщо вони були, хто віддавав письмові накази і чи знали захисники України, що вони стріляють по музею?
Маємо інформацію з відкритої преси про цілеспрямовані удари артилерії по музею. За міжнародним законодавством – то серйозний злочин.
http://museum-ukraine.org.ua/?p=9222
Журнал «Музеї України» наголошує, що не має офіційної інформації від силових структур України про свідомі обстріли закладів культури на тимчасово захопленої території України терористами. Але, прагне її отримати хоча б в електронному вигляді від офіційних структур. Є лише пресове повідомлення командування сил АТО про непричетність України до цілеспрямованих обстрілів ДОКМ і прилеглих дитячих навчальних закладів, чого недостатньо. Чим постійно спекулює російська пропаганда.
Це – Перший етап.
Якщо виявиться, що існують накази про СВІДОМІ обстріли артилерією музеїв, зокрема Донецького обласного краєзнавчого музею, просимо оприлюднити прізвища осіб, які віддавали такі накази. І про подальші провадження щодо них.
Другий етап.
Якщо виявиться, на базі офіційних електронних заяв прес-служб силових відомств, що ЗСУ не мають відношення до артилерійських обстрілів державних музеїв України і їх пограбувань, відсутності документальних джерел таких дій, то вся вина переходить на озброєні терористичні угрупування, що утримують частину Донецької і Луганської областей України! І підтримку їх Російською Федерацією.
Важлива цитата з нашого розслідування, що проясняє деталі: “Але, вочевидь, метою даної спецоперації було аж ніяк не переселення музею в інше приміщення. Залишки колекцій було самотужки перенесено до іншого напіврозграбованого музейного корпусу – Музею війни. Значну частину співробітників, які ходили на роботу під обстрілами, скоротили. А тепер переходимо до найцікавішої частини донецької музейної драми – колекція коштовностей, що оцінюється в суму з вісьма нулями, «безслідно» зникла. Після 15 серпня ніхто про неї нічого не чув! За нашою версією, вона могла виїхати з одним з «гумконвоїв» разом з іншими, найбільш цінними предметами музейного зібрання.
«Відмінник» культури ДНР Денисенко за допомогу в організації спецоперації отримав довгоочікувану посаду директора Театру опери та балету, його місце в музеї посів бувший вчений секретар Кузнєцов Денис Олександрович – типовий представник нової генерації донецької «бидлоеліти». Ядро колективу – «спар-патріоти» Кузнєцов, зав. фондами Койпаш Тетяна Павлівна та ще кілька «увєровавших» в «руський мир» зараз творять ДНР-культуру. Проводять з вцілілих експонатів виставки та співають осанну керівництву псевдореспублік. А в цей час безцінні колекції коштовностей, можливо, розходяться по приватним колекціям. Або дбайливо інвентаризуються у схронах ФСБ”.
За версією журналу “Музеї України” пограбування і обстріли музею організував полковник ФСБ І.Гіркін, відомий колекціонер та реконструктор. Всі ті події відбулися незадовго до його виходу з Донбасу…
Що переводить Росію до списку країн, які підтримують тероризм і здійснюють агресію щодо сусідів…
Є мрія, що колись до цього розслідування долучаться опера СБУ, які зуміють щось юридично довести до суду…
Схема проста: взяти свідчення у колишніх та нинішніх керівників та співробітників ДОКМ про події літа 2014. Дехто з них живе на підконтрольній території, інші регулярно сюди приїздять, отримуючи електронні дозволи від СБУ…
Пограбування такого великого державного музею, на очах у всіх, із застосуванням артилерії великого калібру та систем реактивного залпового вогню, ймовірний вивіз вкрадених культурних цінностей до Росії, відбулося ВПЕРШЕ У СВІТОВІЙ історії!!!
Єдиний, хто міг придумати і організувати акцію подібних масштабів – громадянин РФ І.Гіркін (Стрєлков), якого можна затримати за ордером Інтерполу і передати слідчим органам України. Військові злочини вказаної особи – окрема тема…
Президент Росії В.В.Путін, вище керівництво тієї країни, теж можна звинуватити у розкраданні українських культурних цінностей в Криму та Донбасі… Юридичний напрям тут дуже перспективний…
Ось з цього моменту починається серія претензій до нашого доблесного Мінюсту… А також до кадрів, які повинні забезпечити країну від подібних загроз…
Прес-службам Міноборони, Генштабу, СБУ, НГУ, МВС та іншим силовим, варто поставитися до запиту уважно. Тема занадто серйозна… Про моніторинг подібних матеріалів, хоч і викладених з гумором, не вам розповідати…
Чи причетні ваші відомства до Свідомих обстрілів закладів культури? Відповідь очевидна…
А рівень сюжету тут голівудського розмаху! Як і розвиток подій, що відбуваються в реальному часі…
До прес-служб Генштабу, Міноборони, МВС, НГУ, СБУ, СЗР, ГУР
Журнал «Музеї України» просить повідомити, чи віддавалися (і ким) накази про свідомий обстріл закладів культури, зокрема музеїв, на території України, тимчасово окупованій невідомо якими терористами невідомо якої держави-агресора, що захопила Крим, проти якої протягом більш ніж двох років ведуться бойові дії офіційними Збройними Силами України.
Просимо повідомити про існування таких наказів і їх наслідки.
Якщо таких офіційних, свідомих наказів не існує, про що ми і просимо Вас повідомити, маємо всі поважні підстави, перевести юридичну боротьбу у зовсім інший ракурс на міжнародному рівні.
Принципово просимо дати електронну відповідь щодо заданих питань.
З повагою,
Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»