Пепино нам в хату

Так як я вже п'ятий рік займаюся городництвом, то пора вже переходити троха на екзотику. Наступного року дуже хочу частину картоплі замінити бататом, дині пепіно...чи пепінами..чи пепіною, і ще до звичних сортів томатів додати щось екзотичне.
Почну з пепіно. Це щось між баклажанами і картоплею зі смаком дині. Садити семена пепіно треба рано на початку грудня, бо від першого листочка до плодів проходить 9 місяців. Рослина це взагалі багаторічна, але у нас багато хто вирощууть її як однорічну, але самі круті таки примудряються ростити по кілька років і щороку збирати смачні плоди. 

Оце сам пепіно.
Картинки по запросу пепино

Тут живуть пепіноманіяки. 
Картинки по запросу пепино

Це якась лєва тьотя виростила пепіно.
Картинки по запросу пепино

Тут про пепіно докладніше. Ще є багато відео, кому тре знайде... не маленькі.

Далі про помідори. Знайша отаке спочатку у ФБ https://www.facebook.com/profile.php?id=100006461299875, потім сиділа тиждень на сайті вибирала помідори. Зробила замовлення і тепер чекаю. Захотілося мені чорних, рябих і хвіолетових томатів. Ну типу таких.
Томат "Gargamel"

 Вибір там на будь-який смак, відгуки гарні. Сайт зроблений толково і реакція на моє замовлення була моментальною. Тепер ще б так все файно прийшло і виросло. Через рік, якщо мене не заберуть інопланетяни, викладу результат в Цедулках.

Батат я теж вже вирощувала. Як на мене, то дуже смачно. На смак десь між гарбузом, морквою і картоплею. Дуже сподобався смажений батат. Але я тютя-матютя забула залишити бульбу для розводу, а в супермаркетах (козли вонючі) його чимось обробляють і він не росте. Хто має досвід вирощування батату, то підкажіть гарні сорти, або можете й вислати гарній жіночці дві бульбочки.
 
Картинки по запросу батат
Картинки по запросу Батат

А тепер питання: Хто ще щось подібне вирощував? Давайте коліться! 




53%, 9 голосів

6%, 1 голос

0%, 0 голосів

12%, 2 голоси

29%, 5 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Всього потроху

Марін ще весною наказала сушити весла листячка і квіточки. Я насушила, мені не тяжко. Але до зошита з гербарієм добрався мій малий біолог і трішки розпатрошив. Все, що збереглося - показую тут.


Ще ми тиждень тому ходили по гриби. Трохи сфоткала.



Це наші росянки. Але відчуваємо гострий дефіцит комариків і павучків для них. Боюся за нашу кицьку, бо всі разом вони і її перетравлять.



Це мої помідори. Навряд з них будуть люди, але нехай поки ростуть.



Це я накопала топінамбур, погризли трохи і з'ясували, що ми не сироїди, не вегани і не кролі. Для приколу спробувати можна, але їсти таке щодня нєєєєє.



А це дитина випросила до росянок братика. Маємо тепер непентес. Він теж їсть мухи, але ще й трішки підсмердює.



Отаке все одразу. 

Зі святами!

  • 14.10.18, 09:05
Всіх нас зі Святами. 



Меня терзают смутные сомненья...

  • 13.09.18, 10:33
Недавно обговорювали у замітці Змєєлова тему бомжиків, ну типу взяти-помити-влаштувати на роботу і т.і. і тут вчора випадок. Гуляю я ввечері з собакою, вечір вже темний. Собаку завів син і він(пес Оззі) дурний, як ...як...таких дурних псів я ще не бачила. Самий дурний з двох, що я мала. Синуля поіхав на навчання, а мені наказав годувати-прибирати-вигулювати. Собака дістався вже дорослим і розбалуваним, ми його ще доростили і добалували. Воно не вміє ні нормально стояти, ні ходити. Воно або скаче на місці, або бігає, як скажене. На повідку воно теж ходить не нормально, а аномально. Бере його в зуби і тягне вперед з силою Камаза.

І от мчимо ми по вулиці і на шляху мітимо всі забори і дерева, повертаємо в глухий провулок (є у нас там біля магазину де люди не ходять) і шукаємо де притулити волохату дупу для важного діла. Не знаю як у всіх нормальних собак, а цей присідає і починає шукати зручного місця, може так навприсядки пройти пару метрів, а потім з довольною пикою все зробити.
Бачу, що танцював-танцбвав і різко передумав, почав щось нюхати і підскулювати. Я туди. Щось підсмердює. Я далі. Підсмердює сильніше. В рот мені ноги (ну типу омайгод!). Труп! Я тягну пса назад на дорогу і тут стоять два хлопці.
- Пацани, ідем зі мною, там хтось лежить.
- Та це бомж. Він вже пару днів тут ночує.
- А може він вмер?
- Ні, сьогодні був живий.
Ну я б була не я, якщо б не пішла перевірити тіло на живість. Пру вже я пса в темний провулок, Оззі явно пручається і не хоче, бо він вже там все понюхав і воно явно пахне не колбасою...ну хіба трохи можна вловити в районі капців нотки свіжого хлєбушка. Я не здаюсь. Стою перед тілом у формі зірки, бо одну руку пес тягне назад, а іншою я намагаюся дотягнутися до тіла, ногами вгризаюся в землю.
- Мужчина, ви живий?
- ...
- Мужчина, ви живий?
- Ы
- Мужчина, вам погано?
- Ыы
- Мужчина, викликати швидку?
- Ыыыди на хуй.
Зрозумівши, що тіло дихає, я пішла за вказаною адресою до себе додому. Назад ми з псом йшли мовчки і тихо. Я була трохи ображена за неінтелігентну відповідь, пес був в розпачі від того, що забув, сходив він по-великому чи ні.
Коли я все розповіла чоловіку, він по-перше чомусь не здивувався, що я в темному провулку знайшла бомжа, а по-друге, запропонував віддати мужчині моє тепле одіяло і його светра....щоб людини було на що зранку опохмелитись.
Нікуди я не пішла, але довго думала різні банальності, що такі люди самі винні, що в наш час легше пристроіти собаку у сім'ю, що я нічого не зможу змінити і воно тому дядьку і не треба і таке інше. Але чомусь спалось дуже хреново...

P.S. Всіх люблю


40%, 14 голосів

9%, 3 голоси

20%, 7 голосів

31%, 11 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Про шишки клубнічка

Отаке.

Картинки по запросу формы члена

А!!! А ви шо подумали?

Годна пєсня

  • 27.08.18, 09:54
Останнім часом мало що торкає, а це прямо ну дуже...дуже. Інші пісні у них так собі, а ця прямо дуже... Ну і респект хлопцям, що мають бороди. Борода, то канєшно...ех

Пісня зробила мій день. Хлопці там копають землю і я піду перекопаю стару клубніку.


Перший досвід в живцюванні

Для "негопітніх", як би назвав наш відомий класик, живцювання - це розмноження рослин з гілочок і листочків. 
Почалося все з того, що мене взяли завидки, коли ранньою весною у сусідки яскраво-жовтими квітами сяяла форзиція. Рослина манила мене і наче насміхалася. Кожного разу, як я проходила повз сусідського паркану, із-за якого виглядала ця красуня, я чула: " Олю-ю-ю, ти кульо-о-ома, ти просто мусиш мати таку красу-у-у". Як тільки кущ наростив нові пагони, я пішла на діло під прикриттям свого малого Степана з легендою типу ми тут туди-сюди гуляємо з коляскою по вулиці і нічого тирити не збираємось. В зручний момент, я тихенько відламала пару молодих гілочок і швидко дриманула займатись вкоріненням.

Це форзиція. Вона весною прекрасна.
Картинки по запросу форзиция

Потім я собі подумала, що непогано би ще розмножити виноград і гортензію. Як правильно нарізати черенки знайдете в інтернеті. Коротко, берем ділянку з двома парами листочків. Нижні листочки видаляємо разом з бруньками біля них і поміщаємо в суміш грунту і піску, все зволожуємо і накриваємо. Робимо щось типу теплички. Щодня!!! треба оприскувати листячко і слідкувати, щоб земля не пересихала. Десь через місяць буде вам щастя і тоді укриття можна зняти.


Така у мене гортензія. Квіти в цьому році були як голови і колір мінявся від яскраво-рожевого до ніжно-хвіолетового. Колір гортензіі залежить від кислотності грунту. Не ведіться, коли на базарі або в садовому центрі ви побачили рожеву і блакитну гортензію (біла не рахується, то окрема пісня). Щоб на ділянці вас радували рослини різними кольорами, то при посадці під одні підкладіть іржаві цвяхи, або якесь непотрібне залізячча, а інші садіть просто так. Або є спеціальні добрива для них. Ще гортензіі люблять вологу і кислоту. Моя мама під них пару разів за сезон підливає розсіл, що залишається від огірків або сироватку. 

Це мій виноград Кеша або інша назва Талісман, його я і розмножувала. Кеша столовий морозостікий сорт, на всій територіі України може рости без укриття. Ще він стійкий до хвороб і дуже сильнорослий. Швидко, вже на 4-й рік він дає повноцінний врожай. Кеша звичайно потребує мінімального догляду, обрізки і оприскування фунгіцидами, але значно менше, ніж інші столові сорти винограду. Обрізку роблю йому один раз ранньою весною і два рази за сезон прискаю болтушкою власного виробництва. По секрету, тільки для вас, видам рецепт. Берем 10 літрів води і розводимо в ній пачку борної кислоти, столову ложку з горкою соди, столову ложку без горки йоду, трохи марганцю і 5-10 таблеток метронідазолу або трихополу. Якщо для профілактики, то достатньо 5 штук, а якщо ви помітили на кущах винограду перші ознаки хвороб, то треба більша доза. Метронідазол - протигрибковий препарат, сода стимулює сахаристість, йод і все інше дезинфікують.


А це трохи не по темі замітки але по темі співтовариства. Чоловіку на роботі колєга презентував пару насінин кукурудзи, яку хтось колись комусь привіз з Грузіі. Трохи я посадила в Броварах, трохи в селі. І тут і там вона вимахала на славу. Щоб ви оцінили розміри, то ото на фотці зправа іржава труба під виноградом має 2 метри, а кукурудза вже 5 а мо й більше. Вона якась пізня, бо свою нормальну ми вже поїли, а ця тільки видала качани. Спочатку було всього по одному качанчику, а потім вилізло ще по два. 



Ну а тепер питання знатокам. Як мені оті всі рослинки, що попускали корінці, зберегти до весни. На зиму садити в грунт не хочу, боюся, що померзнуть і вся моя робота псу під фіст. В інтернеті пишуть різне, хто каже треба сухий погріб, хто - холодний балкон, хтось взагалі викладає на підвіконні. Але, я думаю, що рослинки все одно мають відпочити в холодку і скинути листячка, щоб весною кинутися в ріст мені на радість. Як мені робити? Маю вологий погріб і холодну веранду.

Про експерименти і все інше

Вирішила я посіяти семена і заодно перевірити тенднціі останньої дачної моди на собі. На форумах помідоролюбів і картоплеманіяків я не зареєстрована, але іноді люблю за ними підглядати з кущів. Цього разу я напідглядала, що багаті збоченці використовують спеціальний гідрогель, а, такі як я, вибирають той гель з памперсів і садять в нього все від розсади перців до дерев.
Взяла я памперс, розпатрошила йому нутрощі і дістала всі тельбухи наружу. Памперс брала новий, не починайте бекати. Вклала все на дно, полила водою, зверху насипала земельки, насіяла семена і знову притрусила земелькою. Все робила, як писали гуру петрушки і селери. Я звичайно читала і негативні відгуки, що то все фігня і все таке...але дуже вже кортіло спробувати на собі. По задумці гідрогель зберігає вологу і не треба потім часто поливати. 
Отже. Я все зробила по інструкції, поклала тепличку для чистоти опиту на сонячне підвіконня і чухнула в село. Коли приїхала, то першим ділом рванула до експерементальної станції і... нічого там не побачила. Земля порепалася за тиждень, а той гель і не думав щось віддавати. Він собі набубнявив від вологи, ще й підозрюю, що паразит ввібрав всю вологу з землі. Семена навіть не проклюнулися. Я все полила і на ранок з'явилися перші всходи. Бідосі чекали вологи і як її отримали, то дружно полізли до сонечка.
Висновок: Гель вбирає і не віддає. Може якщо садити прямо в гель і корінці проростуть в ньому, то схема спрацює, а так НІ-ФІ-ГА. Колись, як буде натхнення, я ще щось спробую виростити прямо в гельові, але поки натхнення зникло, а без нього я не працюю. Та немає експерементів, що не вдаються. Є або позитивний, або негативний результат і той і інший цінні для науки.

Фото робилося з телефону, то сорі... які є


Це набубнявив гель

Це семена насіяла

Це "сендвіч", як його назвали ті кулібіни.


Це бідосі, що почали вилазити одразу після поливу. 
Їх вже більше, може колись ще викладу фотку готових рослинок.

А тепер улюблена рубрика населення "Ліпим пульку із какульки". Це я була в селі і поки йшли дощі, я собі переводила гвозді і вибивала злість, бо ті дощі забембали. Як їх тре, то нема, а як вже не тре, то йдуть і йдуть. 

Це я зробила лавку з колоди, що залишилася від старого сараю. Колода пролежала років сто і все ще "мироточила" смолою. Для того, щоб закрити ту смолу, я цілий рік поїла чоловіка пивом, а дітей шкідливими газованими напоями, подумали ви? Ну щось типу того. Тільки не рік, а чотири. Почала збирати кришечки давно, то для такого терміну не дуже я й потравила дітей, до того там ще кришечки від молока і всього типу корисного. Лавка вийшла не фонтан, але дурне з голови я вибила точно, бо чоловік дозволив брати тільки старі іржаві цвяхи з відра, що теж простояли в тому сараї 100 років, нові не дав... Нічого, я за це його бритвою ноги побрию.


А це я приспособила старий вєлік для вазонів.


А це ми ще встигли сходити по гриби. Гриби є... часу трясця нема. prostite


Як завжди всіх люблю. Окрема подяка всім, хто пише в товаристві і ходить читати замітки.