хочу сюди!
 

Лия

43 роки, рак, познайомиться з хлопцем у віці 40-50 років

Перший досвід в живцюванні

Для "негопітніх", як би назвав наш відомий класик, живцювання - це розмноження рослин з гілочок і листочків. 
Почалося все з того, що мене взяли завидки, коли ранньою весною у сусідки яскраво-жовтими квітами сяяла форзиція. Рослина манила мене і наче насміхалася. Кожного разу, як я проходила повз сусідського паркану, із-за якого виглядала ця красуня, я чула: " Олю-ю-ю, ти кульо-о-ома, ти просто мусиш мати таку красу-у-у". Як тільки кущ наростив нові пагони, я пішла на діло під прикриттям свого малого Степана з легендою типу ми тут туди-сюди гуляємо з коляскою по вулиці і нічого тирити не збираємось. В зручний момент, я тихенько відламала пару молодих гілочок і швидко дриманула займатись вкоріненням.

Це форзиція. Вона весною прекрасна.
Картинки по запросу форзиция

Потім я собі подумала, що непогано би ще розмножити виноград і гортензію. Як правильно нарізати черенки знайдете в інтернеті. Коротко, берем ділянку з двома парами листочків. Нижні листочки видаляємо разом з бруньками біля них і поміщаємо в суміш грунту і піску, все зволожуємо і накриваємо. Робимо щось типу теплички. Щодня!!! треба оприскувати листячко і слідкувати, щоб земля не пересихала. Десь через місяць буде вам щастя і тоді укриття можна зняти.


Така у мене гортензія. Квіти в цьому році були як голови і колір мінявся від яскраво-рожевого до ніжно-хвіолетового. Колір гортензіі залежить від кислотності грунту. Не ведіться, коли на базарі або в садовому центрі ви побачили рожеву і блакитну гортензію (біла не рахується, то окрема пісня). Щоб на ділянці вас радували рослини різними кольорами, то при посадці під одні підкладіть іржаві цвяхи, або якесь непотрібне залізячча, а інші садіть просто так. Або є спеціальні добрива для них. Ще гортензіі люблять вологу і кислоту. Моя мама під них пару разів за сезон підливає розсіл, що залишається від огірків або сироватку. 

Це мій виноград Кеша або інша назва Талісман, його я і розмножувала. Кеша столовий морозостікий сорт, на всій територіі України може рости без укриття. Ще він стійкий до хвороб і дуже сильнорослий. Швидко, вже на 4-й рік він дає повноцінний врожай. Кеша звичайно потребує мінімального догляду, обрізки і оприскування фунгіцидами, але значно менше, ніж інші столові сорти винограду. Обрізку роблю йому один раз ранньою весною і два рази за сезон прискаю болтушкою власного виробництва. По секрету, тільки для вас, видам рецепт. Берем 10 літрів води і розводимо в ній пачку борної кислоти, столову ложку з горкою соди, столову ложку без горки йоду, трохи марганцю і 5-10 таблеток метронідазолу або трихополу. Якщо для профілактики, то достатньо 5 штук, а якщо ви помітили на кущах винограду перші ознаки хвороб, то треба більша доза. Метронідазол - протигрибковий препарат, сода стимулює сахаристість, йод і все інше дезинфікують.


А це трохи не по темі замітки але по темі співтовариства. Чоловіку на роботі колєга презентував пару насінин кукурудзи, яку хтось колись комусь привіз з Грузіі. Трохи я посадила в Броварах, трохи в селі. І тут і там вона вимахала на славу. Щоб ви оцінили розміри, то ото на фотці зправа іржава труба під виноградом має 2 метри, а кукурудза вже 5 а мо й більше. Вона якась пізня, бо свою нормальну ми вже поїли, а ця тільки видала качани. Спочатку було всього по одному качанчику, а потім вилізло ще по два. 



Ну а тепер питання знатокам. Як мені оті всі рослинки, що попускали корінці, зберегти до весни. На зиму садити в грунт не хочу, боюся, що померзнуть і вся моя робота псу під фіст. В інтернеті пишуть різне, хто каже треба сухий погріб, хто - холодний балкон, хтось взагалі викладає на підвіконні. Але, я думаю, що рослинки все одно мають відпочити в холодку і скинути листячка, щоб весною кинутися в ріст мені на радість. Як мені робити? Маю вологий погріб і холодну веранду.
24

Коментарі

126.08.18, 11:58

та то просто, хай собі стоять на вулиці. поки листя не скинуть.
а як листя спаде - щоб не здохли до весни без поливу можеш примостити на веранді в темноті.
та я би таки їх оце зараз висадив на постійне місце і на зиму прикрив би пластиковими пляшками.

    226.08.18, 11:59

    В Талісмана квітка жіноча. Хто його запилює?
    Про неукривність..я б не ризикував. Його батьки Фрумоаса Албе і Восторг Але в них поріг - 25-26* С

      326.08.18, 12:03Відповідь на 2 від doktor_khaos

      Все раште - також браво!
      Щодо зберігання... виноград, якщо лоза не здерев'яніє хоча б на пару бруньок, не переживе. Я значно міцніші минулоріч не зміг витягти
      Більшість зберігають саджанці в підвалі в вологім піску, але в мене зависока сирість, тому довелось відмовитись, на повітрі зимують краще. При умові повного визрівання і незначного утеплення

        426.08.18, 12:04Відповідь на 1 від Сyрi

        та то просто, хай собі стоять на вулиці. поки листя не скинуть.
        а як листя спаде - щоб не здохли до весни без поливу можеш примостити на веранді в темноті.
        та я би таки їх оце зараз висадив на постійне місце і на зиму прикрив би пластиковими пляшками.
        Може й правда треба висадити. Я ще з місяць потримаю їх так, а там побачу.

          526.08.18, 12:04Відповідь на 3 від doktor_khaos

          Все раште - також браво!
          Щодо зберігання... виноград, якщо лоза не здерев'яніє хоча б на пару бруньок, не переживе. Я значно міцніші минулоріч не зміг витягти
          Більшість зберігають саджанці в підвалі в вологім піску, але в мене зависока сирість, тому довелось відмовитись, на повітрі зимують краще. При умові повного визрівання і незначного утеплення
          Веранда і строгий контроль! НМД

            626.08.18, 12:07Відповідь на 2 від doktor_khaos

            В Талісмана квітка жіноча. Хто його запилює?
            Про неукривність..я б не ризикував. Його батьки Фрумоаса Албе і Восторг Але в них поріг - 25-26* С
            Не знаю, хто його запилює...може сусідська ізабелла. Я в таких тонкощах ще чайник. У мене один кущ. Свого Кешу не укриваю, поки витрумує наші зими нормально.

              726.08.18, 12:10Відповідь на 3 від doktor_khaos

              Все раште - також браво!
              Щодо зберігання... виноград, якщо лоза не здерев'яніє хоча б на пару бруньок, не переживе. Я значно міцніші минулоріч не зміг витягти
              Більшість зберігають саджанці в підвалі в вологім піску, але в мене зависока сирість, тому довелось відмовитись, на повітрі зимують краще. При умові повного визрівання і незначного утеплення
              Жалко, якщо не переживуть. Я так іх пантрувала все літо. Буду тримати на дворі, а коли вночі буде 0, то віднесу на веранду в темний куточок.

                826.08.18, 12:11

                судячи зі зросту, курудза не просто з грузії, а видно що то спеціальний сорт для ущелин.

                  926.08.18, 12:12Відповідь на 5 від doktor_khaos

                  Я в селі посадила пару тижнів тому Сфінкс і Прєображеніє, тепер буду погано спати до самої весни, поки вони не дадуть мені перших бруньок.

                    1026.08.18, 12:14Відповідь на 8 від vilga

                    судячи зі зросту, курудза не просто з грузії, а видно що то спеціальний сорт для ущелин.Не знаю. Тягнеться до сонця з шаленою швидкістю. Якщо визріє, то наступного року можна на межі краще паркану засадити.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      5
                      6
                      7
                      8
                      10
                      попередня
                      наступна