Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчої неділі, до парламенту пройшли б 9 партій.
Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного центром "Соціальний моніторинг", компанією "Социс" та Українським інститутом соціальних досліджень ім.Яременка в кінці червня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Згідно з даними опитування, презентованого у вівторок, 29% опитаних українців однозначно впевнені, що візьмуть участь у голосуванні на парламентських виборах, запланованих на жовтень 2019 року, 45% швидше за все приймуть, а 8% швидше за все не будуть приймати, 11% однозначно впевнені що не братимуть участі в голосуванні, 7% не змогли відповісти.
Дані дослідження свідчать, що якби вибори в парламент відбулися найближчої неділі, то лідером голосування стало б ВО "Батьківщина", яка набрала б 12,2% голосів серед усіх респондентів і 18,8% серед тих, хто має намір голосувати і вже визначився.
Партія "Опозиційний блок" набрала б 7,5% голосів серед усіх респондентів (11,6% серед тих, хто вже визначився), "Громадянська позиція" – 6,7% (10,4%), "Радикальна партія" Олега Ляшка – 6,7% (10,4 %), "Аграрна партія України" – 5,1% (7,9%), Об'єднання "Самопоміч" – 4,4% (6,8%), "Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 4,3% (6,7%), партія "За життя" Вадима Рабіновича - 3,8% (5,9%), ВО "Свобода" – 3,3% (5,1%).
Найбільший рівень недовіри серед політиків, згідно з даними опитування, зберігається до екс-прем'єра Арсенію Яценюка (баланс довіри -79%), далі йде спікер Верховної Ради Андрій Парубій (-70%), а також діючий президент Петро Порошенко (-67%).
Найбільший баланс довіри має музикант Святослав Вакарчук (-8,4%), лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко (-24%), а також мер Львова Андрій Садовий (-34%).
Опитування проводилося з 21 по 27 червня 2018 року спільно центром "Соціальний моніторинг", компанією "Социс" та Українським інститутом соціальних досліджень ім.А.Яременка.
Дослідження охопило всю територію країни, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму.
Всього було опитано 5 тисяч 30 респондентів в 350 різних населених пунктах, за винятком обласних центрів. Похибка не перевищує 1,5%.
Чергові парламентські і президентські вибори в Україні заплановані на 2019 рік.
"Міф" врятував наші життя"- невідомі подробиці бою, в якому загинув Василь Сліпак
29 червня 2016 року в бою з російськими окупантами загинув оперний співак та боєць Добровольчого Українського корпусу 42-річний Василь Сліпак.
Автор: Надане Ганна СчаснаОперний співак Василь Сліпак добровольцем пішов на фронт
"За день до смерті Василя Сліпака, ми розмовляли з ним. Він щось розказує, а мені важко на нього дивитись. Я тоді навіть "Сєвера" згадав. Не знаю, як все це охарактеризувати, словами важко передати" - це розповідь бійця Андрія Широкова, позивний "Сім'янин". Він загинув 18 грудня 2016-го в боях на Світлодарській дузі.
"Коли, ми вперше вийшли з Донецького аеропорту, вирішили пом'янути наших загиблих хлопців. Зачинились в кімнаті, щоб ніхто не бачив. Випили по трохи, закурили і почали розмову. Я тоді бачив обличчя "Сєвера" (кіборг Сергій Табала загинув 6 листопада 2014 року в ДАП - Gazeta.ua) в нього був погляд важкий. Я відчував, щось не так з людиною, щось має статись з Сергієм. Я навіть потім вийшов на вулицю, так мені важко було. Потім, я поїхав до дому, а "Сєвер" загинув.
Автор: twitterОдне з останніх фото Василя Сліпака - він зробив селфі в обмундируванні штурмовика
Василь Ярославович Сліпак - народився у Львові. Співав у хорі "Дударик". У 1997 році отримав право виступати у Паризькій національній опері. Мав кілька успішних сольних турів по Європі. На міжнародному фестивалі оперних співаків в Армеле арію "Тореадор" у виконанні Василя Сліпака назвали найкращим чоловічим виступом. 19 років прожив у Парижі.
Із початком Євромайдану очолив волонтерський рух у Франції. Організовував різні акції у підтримку майданівців.
Улюбленою партією співака була арія Мефістофеля з "Фауста". Через неї він вибрав собі позивний "Міф".
Уперше поїхав на війну у травні 2014-го під ДАП. Отримав поранення. Після цього повернувся у Париж. Двічі повертався на фронт. Воював під Маріуполем та на Світлодарській дузі.
Він перший доброволець не з ЗСУ, якого нагородила українська влада. 20 лютого торік його родині вручили посмертну нагороду - зірку Героя України.
Андрій Широков був у бою 29 червня 2016 року поряд з Василем Сліпаком, коли той загинув від кулі снайпера.
Всі деталі того бою, "Сім'янин" розповів свої дружині Ганні Счасній. Вона записала цю розмову на диктофон. Тому, тепер у нас є можливість, дізнатись, як насправді загинув, великий співак, патріот - Василь "Міф" Сліпак.
Друкуємо деякі фрагменти з їхньої розмови.
Андрій, я в інтернеті бачила, що росіяни знайшли паспорт "Міфа" на місці його загибелі. Говорять, що він міг бути в бронежилеті захований- це так? Невже хтось ховає там документи, коли іде в бій?
Документи треба з собою брати. Моментами так стається, що всі речі зберігаються в бліндажі. Туди може попасти снаряд чи міна і все згоряє. Так неодноразово було в ДАП. Я паспорта не ношу, але тримаю завжди при собі водійське посвідчення. Проте, кожен робить, як йому подобається.
В інтернеті пишуть, що з нього знімали "броню", тоді паспорт міг і загубитись.
"Броню" з Василя зняли до того моменту, як вивезли. Він скотився в низ після пострілу, ще будучи живим. В нас тоді був медик, позивний "Фіш". Він до останнього рятував Сліпака, хоча було зразу зрозуміло, що той не житиме. Снайперська куля зайшла в плече, пройшла через все тіло і вийшла з боку. Василь в той момент лежав, тому вийшло так, що куля прошила його наскрізь. Цікаво, що політ патрона мінявся. Спочатку, він влучив у кулеметний короб, прошив його, зрикошетив і тоді попав у Василя.
А це правда, коли говорять, що його убила жінка?
Ні. Це був чоловік.
Ти бачив цього снайпера?
Так!!!
Не впізнаєш?
Ні! Ти що? Там відстань була 350-400 метрів. Ми його бачили, він нас, але надто все далеко. Там йшла дорога і на ній стояв їхній блок пост. Перед ним на землі лежали протитанкові міни, навіть не вкопані. Трішки далі, два фундаментні блоки і бетонний каналізаційний круг. Ми з "Міфом" лежали з правого боку дороги. На узбіччі росли різні кущі, дерева. З протилежного від нас боку, з цих кущів вискочив снайпер і заховався за це бетоне кільце. Все було надто швидко, я ледве встиг його побачити. І так вийшло, що він був захований за бетоном. А ми відкрито лежали на землі.
Автор: Надане Ганна СчаснаГанна Счасна з чоловіком Віктором Широковим
Снайперська куля зайшла в плече, пройшла через все тіло і вийшла з боку. Василь в той момент лежав, тому вийшло так, що куля прошила його наскрізь
Чому не ховались, не було де?
Ми могли скотитись в низ з дороги, але в нас була інша задача - захопити блокпост, яку ми не виконали. Командир підрозділу "Подолянин", дав наказ, щоб відступати. Це було правильне рішення..
Після того, як снайпер заховався за кільцем, я взяв його на приціл і вистрілив. Проте окупант бачив усе і встиг заховатись. Потім він вистрілив - не влучив. Я знову вистрілив - він заховався. Я почав розуміти, що ми програємо. І крикнув "Міфу", щоб той відкрив вогонь з кулемета. Але російський снайпер переніс свою ціль на Василя і вистрілив.
Ми з Василем, намагались подавити вогонь росіян на блокпосту, а інші бійці просувались до сепаратистської позиції "Мурашник". Там було багато їхньої техніки, людей. Наші хлопці захопили вороже гніздо, але і своїх втратили чимало.
На нашому напрямку, до росіян підтягнулась підмога. До 6 БМП з живою силою. Почався обстріл з мінометів. Якби нам військові не дали дві БМП, які підлетіли до нас і ми погрузили "Міфа", інших поранених, важку зброю, то навіки б залишились там.
Як тільки ми відійшли - це місце росіяни зорали мінами. Страшно було дивитись. Якби ми зайняли блокпост, нас би чекала доля мертвих героїв. Тому що, ми не мали чим воювати проти їхньої важкої техніки. Не було підтримки артилерії.
"Міф" своєю смертю, врятував життя нам усім
Тобто "Міф" своєю смертю, врятував життя нам усім. Коли його вбили, прозвучала команда, забирати тіло бійця і відходити.
Коли ми уже відходили, то трапився, ще один цікавий випадок. Я весь обвішаний зброєю, згадав, що на дорозі залишився кулемет "Міфа". Тут до мене підбіг наш боєць з позивним "Курд". Я крикнув йому, щоб той акуратно висунувся крізь траву і стягнув зброю вниз. Він мене не зрозумів і пішов в повен ріст туди. Саме в той момент, коли "Курд" нагнувся за кулеметом, снайпер вистрілив. Та куля пройшла між ногами і тільки трішки зачепила його. Ось така війна.
"Ми атакували позицію "Мурашник" різними напрямками. Повз посадку просувались бійці батальйону "Київська Русь", ми йшли нижче неї. З правого боку посадки йшли хлопці "Подолянина". Їм випав важкий напрямок, де було скупчення велике ворогів. З першого разу, вони не змогли взяти ворожу позицію, тому понесли великі втрати", - згадує боєць ДУК "Джоні" (позивний змінено в цілях безпеки хлопця).
"Врешті-решт, ми зайняли ворожий бліндаж, закидали його РПГ. Проте в цьому бою, нам майже не допомогла артилерія. В тилу стояла "Рапіра" (протитанкова гармата МТ-12 - Gazeta.ua), хлопцям дали 12 снарядів. Вони вистріляли 8 штук. Але нікуди не попали, у них зламався приціл. Автоматичний станковий гранатомет взагалі не використовували - боялись, щоб по своїм не попасти.
Автор: Depo.uaПозиція "Мурашник" на Світлодарській дузі
У ворожому бліндажі знаходилось три вбитих росіянина і ще двом вдалося втекти.
"В одного з них залишились документи, виявилось, що він з Башкірії, якась там автономна республіка в Росії. Позиції так і не втримали, без підтримки арти, не було сенсу там стояти. Тому, ми відступили. Тоді складалось таке враження, що хтось з офіцерів захотів отримати медальку, тому і організував цей наступ. Коли ми всі повернулись на пункт збору, мене забрали в медичну частину, щоб зашити рану від осколка. Там я і побачив тіло "Міфа", - говорить "Джоні".
Товаришувала з "Міфом" боєць Добровольчого Українського Корпусу Галина "Перлинка" Клемпоуз.
"Коли він приїхав до нас в середині червня, то поводив себе дуже скромно. Я дивилась на Василя, розуміла, що десь бачила його, проте, не могла зрозуміти, де саме", - згадує "Перлинка".
Автор: Надане Галина КлемпоузГалина Клемпоуз та Василь Сліпак на перепочинку
Потім побачила одну статтю, в якій писалось, що Василь Сліпак, знову прибув на фронт. Підходжу до нього і кажу: "Це ж ти?" Він посміхався. Коли мені хотілося когось посварити, хоч тих же хлопців, бо вони не прибрали за собою, "Міф" підходив до мене і говорив позитивні речі. Зразу ж, якось ставало веселіше жити.
Ми знали, що буде штурм. Але "Міф", багато жартував, підбадьорював усіх
Одного разу, Василь чистив кулемет і тихо собі підспівував: "Ніч, яка місячна".
"Це було так чарівно. Перед самим боєм, 29 червня, нас усіх зібрали. Ми знали, що буде штурм. Але "Міф", багато жартував, підбадьорював усіх. Я безпосередньо в наступ не пішла, була в прикриті. По рації, ми почули, що в нас - двоє поранених. Ще через 15 хвилин - є один 200-й. Ми всі з жахом чекали, коли нам скажуть, хто загинув з побратимів. А потім побачили тіло Василя. Два роки уже пройшло з того моменту, а я все думаю, чому він? Це ж така людина, він би міг, стільки для нас зробити!?", - каже Галина Клемпоуз.
Чужинці про Україну ХVI-XVIІI ст. Вражаючі вислови!
23.06.2018
19 849
Завдяки спогадам, особистому листуванню та описам іноземців, які подорожували нашими краями, ми можемо уявити якою була Україна в минулому.
Ми підготували для вас цікаві цитати іноземних дипломатів, мандрівників, вчених та військових, які мали відношення до України та залишили власні спогади і враження від нашої країни, культури, традицій та людей.
1. «Київ, столиця колишньої держави русів, при річці Бористені, є одним з найгарніших і найкультурніших міст Европи, хоч його пограбовано і спустошено до краю», – писав А. Кампензе в 1534 році: (A. Campense. «Lettera d’Alberto Campense»).
2. Посол імператора Рудольфа II до Запорозької Січі Еріх Лясота в 1594 році пише, що запорізькі старшини були люди високоосвічені, поводилися, як добре виховані європейські аристократи, знали всі тонкощі європейської дипломатичної етики, взагалі, були дуже культурними європейськими ЛИЦАРЯМИ. Про наші міста Київ, Кам’янець, Прилуки пише, що вони своїми будинками, чистотою, впорядкованістю, багатством, укріпленням можуть успішно конкурувати з найліпшими європейськими містами. Про селян пише, що вони, працюючи на полі, мають рушницю чи шаблю при собі, щоб кожної хвилини бути готовим відбити несподіваний напад татар (Е. Lassota. «Tagebuch»).
3. «Українці є розумні, щирі, щедрі і понад усе цінять свою свободу. Вони вважають смерть кращою за рабство і тому завзято борються з поляками за свою незалежність. Будовою тіла міцні, стрункі, гарні, а на війні зухвало хоробрі і витривалі», – писав французький інженер Боплан у 1650 році. (G. Beauplan. «Description de L’ Ucraine»).
4. «У своїй Раді козаки обмірковують справи, завжди маючи на увазі загальне добро. Свої погляди висловлюють вільно, але коли бачать, що погляд опонента є ліпший, то без впертости відмовляються від свого. Тому я сказав би, що ця Республіка могла б рівнятися Спартанській, якби козаки шанували тверезість так, як спартанці», – посол від республіки Венеція до гетьмана Б. Хмельницького А. Віміна, який був в Україні в 1650 році, (A. Vimina. «Relazione dell origine del costumi dei Cosacchi»).
5. «Войовнича нація козаків зменшується з дня на день. Вона скоро зникне з лиця землі, як зникли інші нації, що попали під владу московського скіпетру, хіба що скоро прийде якась успішна революція, яка скине з них московське ярмо. Козаки не мають нічого спільного з москвинами, за винятком грецької релігії та зіпсованої москвинами слов’янської мови. їхні звичаї, їхній спосіб життя, хата, їжа — все цілком різне. Козаки є гарні, вродливі, високі, спритні, активні, щирі, чесні, хоробрі, не звикли до рабства. Коротко — повна протилежність москвинам. їх зовнішній вигляд не одноманітний, як москвинів; тавро рабства не зробило їх автоматами і не спідлило, як москвинів. Козаки є жорстокі, але лише в бою, а москвини мають вроджену холоднокровну жорстокість, безжалісну і садистичну”, – француз Ч. Масон був на службі у московського уряду в 1762–1802 роках (С. F. Masson. «Memoires secret sur la Russie»).
6. «Україна неймовірно родюча і добре загосподарена. Я ще не бачив такої країни, яка би була так подібна до найкращої провінції Англії, як подібна Україна. Переїжджаючи через Україну, я почував себе так безпечно і вільно, як і в Англії, хоч тоді була війна з Туреччиною. Українці є дуже чесний, добре вихований, моральний народ», – писав англієць Д. Маршал, який був в Україні в 1770 році (J. Marshall. «Travels»).
7. «В Україні матері купають немовлят щоденно двічі аж до року, вважаючи, що це сприяє ростові дітей», – Ю. Вердум, що подорожував по Україні в 1670–1672 роках.
8. Україна стане колись новою Елладою (Грецією): прекрасне підсоння цього краю, весела вдача народу, його музикальний хист, родюча земля — все це колись прокинеться і повстане велика культурна нація; її межі протягнуться до Чорного моря, а її впливи геть у далекий світ»? – писав німецький філософ і етнограф Й. Гердер у своєму «Деннику» у 1769 році: (J. G. Herder. «Tagebuch»).
9. «Поборюючи Московщину, треба обов’язково враховувати силу України. Колись незалежна, вона не забула ще, чим вона була. Незважаючи на деспотію Московщини, яка душить все українське, ця козацька нація є і далі вільнолюбна. Це був би смертельний удар по Московщині, якби вдалося підняти Україну на революцію. Тоді вона відіграла б головну роль у визволенні всіх народів, що тепер стогнуть в московському ярмі», – лист французької Амбасади до свого Міністра Закордонних Справ з 24.VII.1795. В архіві М.З.С. Франції, ч. 327.
10. “Конюшня української поштової стації на 20 коней своєю чистотою і порядком могла б успішно конкурувати з конюшнею шляхтича в Англії. Хата бідного сільського старости також чудова: кожна найменша річ там була чистенька, в порядку і на своїм місці, сміття ніде не видно. Після Московщини це для нас було надзвичайно приємною несподіванкою. Я радше обідав би на підлозі української хати, ніж за столом московського князя», – писав англійський професор Е. Кларк (за: E. D. Clarke. «Travels in Russia»).
11. “Вони купують і продають усякого роду крам, не платячи жодних податків, крім невеликого до гетьманської скарбниці. Вони мають необмежену волю займатися, яким самі хочуть, промислом… Населення України відоме поза її межами своєю ввічливістю і надзвичайною чистотою. Вони гарно одягнуті і свої хати тримають скрупульозно чисто. В місті Немирів найбідніша хатина о небо чистіша за найбагатший палац в Москві”, – данський посол Ю. Юст, який їздив у 1711 році в Україну (за: J. Just. «Memoires»).
12. «На жаль, я мушу закінчити свій опис неприємною рисою; я мушу сказати про ненависть українців до москвинів. Тут часто почуєте, як вони кажуть: «Добра людина, але москаль». Але цього ще мало: вони передають це почуття навіть немовлятам, лякаючи їх «москалем». Перестрашена цим іменем, дитина перестає плакати», – писав А. Лєвшин, закінчуючи свій захоплений опис України («Пісьма із Маларосіі»).
Масштаб мародерства режима Порошенко впечатляет! Сумма выведенная в офшоры за всю историю Украины - $147млрд. При Порошенко(2014-2017гг) выведено - $42млрд. И за все время не было заявления о возврате в Украину даже 1 цента, в офшор уходят сразу целые транши МВФ. Видео - https://vidos.top/v/1802363