ПОПа і Ко

 Наша політична криза досягла піку. Йде постійна боротьба : народу з владою, потішна - парламенту з урядом, театральна - президента з прем'єром, а парламентської коаліції де-факто не існує. І все це - на тлі тотальної корупції, розмаху якої позаздрили б і соратники януковича. Все це нам добре всім відомо.
Однак внутрішні проблеми досягли таких жахливих масштабів, що приховати їх вже неможливо. Інформація просочується в інші країни, що корупція в Україні, яка спровокувала Майдан, насправді нікуди не поділася, а навпаки - розвивається.
Олігархічний капіталізм був однією з головних причин повалення влади януковича в 2014 році. Тепер же після двох років роботи нібито прозахідного, реформаторського уряду ПОПа+АПЯ корупція знову провокує політичну кризу.
Рівень корупції став ще більш високим, ніж раніше, в той час як ступінь довіри до "нової" влади значно знизилась, то наша "нова влада" намагається проводити реформи та зміни, проте їх темп та інтенсивність не задовольняє ні нас, ні наших західних партнерів.
Такий прогрес виявився занадто повільним і занадто незначним, щоб задовольнити налаштованих на реформи людей, тому знову сотні людей виходять на вулиці Києва, щоб змусити парламент зробити рішучіші заходи. І тут є позитивний сигнал в тому, що громадськість змогла домогтися відставки ген. прокурора Шокіна, який безумовно не справлявся зі своїми обов'язками. Про Шокіна говорять лише в негативному ключі - саме він сфабрикував угоду Україна-ЄС, а вотум недовіри до генпрокурора становить понад 73%.
Однак ще більше людей не довіряють главі нацбанку Гонтарєвій, її роботою не задоволені 83,5% людей. І виною цьому не тільки падання національної валюти, а й корупція. Після зміни влади януковича, саме Гонтарева стала прикладом того, як висока посада допомагає особистого збагачення. Крім військової проблеми, в Україні є ще одна - корупція, яка охопила економіку і державу. Прикладом може служити глава нацбанку України пані Гонтарєва. Правоохоронні органи неодноразово розслідували дії Гонтаревої, виявивши однозначний конфлікт інтересів. Встановлено, що фінансові компанії, до яких має відношення глава нацбанку, здійснили спекулятивні операції з цінними паперами держави на мільйони доларів завдяки протизаконній підтримки з боку нацбанку і особисто Гонтарєвої.
Наші внутрішні політичні та економічні проблеми не тільки ставлять на межу виживання населення, а й завдають удар по іміджу країни в усьому світі. Тим самим, ставлячи під загрозу подальшу підтримку та фінансування з боку міжнародних інституцій, а недостатні зусилля влади в проведенні реформ та корупція чиновників влади призвели до того, що мвф призупинив кредитні програми. В останні місяці реформаторські зусилля у викоріненні корупції, реформування системи державних закупівель, посилення звітності в газовому секторі здаються занадто обмеженими. І тому мвф неодноразово відклав кредитування. Рівень нашої корупції серед владної політичної еліти погрожує зірвати пакет допомоги від мвф. А гроші мвф залишаються поки єдиним порятунком для нашої економіки.
Політична банда ПОПи "солідарність" дискредитує Україну в очах усього заходу, а коли Європа та США відвернуться від нас, то ми залишимося біля розбитого корита, і винними в цьому будемо ми самі.
Пригадуєте, як говорили на Майдані, що легко замінимо "нову владу", якщо вона виявиться не краще влади януковича ? І що ? можете змінити ? легко ?


ПОПа і Ко

 

Наша політична криза в досягла піку. Йде постійна боротьба : народу з владою, парламенту з урядом, президента з прем'єром, а парламентської коаліції де-факто не існує. І все це - на тлі корупції, розмаху якої позаздрили б і соратники януковича. Все це добре відомо.
Однак внутрішні проблеми досягли таких жахливих масштабів, що приховати їх неможливо. Інформація просочується в інші країни, що корупція в Україні, яка спровокувала Майдан, насправді нікуди не поділася.
Олігархічний  капіталізм був однією з головних причин повалення влади януковича в 2014 році. Тепер же після двох років роботи нібито прозахідного, реформаторського уряду ПОПа+АПЯ корупція знову провокує політичну кризу.
Рівень корупції в Україні залишився таким же високим, як і раніше, в той час як ступінь довіри до "нової" влади значно знизилась, наша "нова влада" намагається проводити реформи та зміни, проте їх темп та інтенсивність не задовольняє ні нас, ні наших західних партнерів.
Такий прогрес виявився занадто повільним і занадто незначним, щоб задовольнити налаштованих на реформи людей, тому знову сотні людей виходять на вулиці Києва, щоб змусити парламент зробити рішучіші заходи. І тут є позитивний сигнал в тому, що громадськість змогла домогтися відставки ген. прокурора Шокіна, який безумовно не справлявся зі своїми обов'язками. Про Шокіна говорять лише в негативному ключі - саме він сфабрикував угоду Україна-ЄС, а вотум недовіри до генпрокурора становить понад 73%.
Однак ще більше людей не довіряють главі нацбанку Гонтарєвій, її роботою не задоволені 83,5% Українців. І виною цьому не тільки падання національної валюти, а й корупція, про яку часто пишуть. Після зміни влади януковича, саме Гонтарева стала прикладом того, як висока посада допомагає особистого збагачення.  Крім військової проблеми, в Україні є ще одна - корупція, яка охопила економіку і державу. Прикладом може служити глава нацбанку України пані Гонтарєва. Правоохоронні органи неодноразово розслідували дії Гонтаревої, виявивши однозначний конфлікт інтересів. Встановлено, що фінансові компанії, до яких має відношення глава нацбанку, здійснили спекулятивні операції з цінними паперами держави на мільйони доларів завдяки протизаконній підтримки з боку нацбанку.
Наші внутрішні політичні та економічні проблеми не тільки ставлять на межу виживання населення, а й завдають удар по іміджу країни в усьому світі. Тим самим, ставлячи під загрозу подальшу підтримку та фінансування з боку міжнародних інституцій, а недостатні зусилля влади в проведенні реформ та корупція чиновників влади призвели до того, що мвф призупинив кредитні програми. В останні місяці реформаторські зусилля у викоріненні корупції, реформування системи державних закупівель, посилення звітності в газовому секторі здаються занадто обмеженими. І тому мвф неодноразово відклав кредитування. Рівень нашої корупції серед владної політичної еліти  погрожує зірвати пакет допомоги від мвф. А гроші мвф залишаються поки єдиним порятунком для нашої економіки.
Політична банда ПОПи "солідарність" дискредитує Україну в очах усього заходу, а коли Європа та США відвернуться від нас, то ми залишимося біля розбитого корита, і винними в цьому будемо ми самі.
Пригадуєте, як говорили на Майдані, що легко замінимо "нову владу", якщо вона виявиться не краще влади януковича ? І що ? можете змінити ? легко ?

Про політичну спадщину.

Фразою "король помер, хай живе король" у середньовіччі повідомляли про смерть старого короля та вітали нового, молодого, який ставав королем після смерті свого батька.
Здавалося б, ці часи давно минули ...
Але ж ні, минули вони тільки у цивілізованій Європі, куди ми так прагнемо. А от в Україні все тільки починається ...
Передача влади "по праву народження", як це було у середньовіччі, процвітає всі 25 роки незалежності України. Тобто якщо у когось батько був депутатом, мером, главою рда, "губернатором" тощо, то це означає що мажорна дитина такої особи обов'язково має йти у політику та займати тепленьке місце, заздалегідь дбайливо підготовлене можновладним татусем. Він вже апріорі не може бути дільничим лікарем або міліціонером із зарплатнею у 1500 грн, шкільним вчителем із зарплатнею в 1 200 грн., або навіть адміністратором чи продавцем-консультантом.
Тим паче поїхати на заробітки, це вже взагалі не аристократична справа. І виходить так, що в нас з'являються нові династії, де влада передається від батька до сина, такі собі щойно спечені спадкові принци, лорди, барони, і вся заслуга цих новітніх "аристократів" полягає лише в тому що вони є дітьми своїх батьків. Бо ж всім зрозуміло, як склалася би їх доля, якби вони народилися в родині простих заробітчан або селян. Але ж наші політики та чиновники маніакально просувають своїх діточок до влади, нав'язуючи людям думку про те, що тільки їх дітки гідні бути "начальниками", і намагаються не дати ні єдиного шансу справжнім вихідцям з народу.
Скоро відбудуться позачергові вибори в Україні, і всі чітко розуміють, наскільки вони важливі. І зараз від нас з вами, від кожного виборця, залежить, чи стане Україна сучасною європейською державою, чи вона продовжуватиме бути європейською державою, але такого собі середньовічного зразка із феодальним строєм та спадковими феодалами.
Кому ми маємо делегувати повноваження керувати державою ?
Тим, хто ладен життя віддати за Україну чи тим у кого й так все добре ?
Щоб потім не запитувати у самих себе чому вимоги Майдану не виконуються. Адже ми самі маємо обрати тих хто їх буде виконувати.

Прокляття старого українця.


 Старий Башта відчував що скоро помре, хоч і мав трохи більш за 60. Хотів в останнє побачити промені сонця, світло. Він оперся на палицю та ледве піднявся на ноги. Душевний неспокій та хвороба робили своє. Вийшов з хліва, де його прихистили сусіди, і побачив промені. Але то були не промені сонця ... він побачив як горить сама велика та заможна хата в селі Збора, під Калушем.
Це була його хата ! Горів маєток родини Башта, самої заможної родини в селі. Люди бігали навкруги, але солдати нквс нікого не підпускали та забороняли гасити. Серце старого Василя Башта рвало на шматки.

Всі його діти - семеро синів та шестеро дочок розкидані по світу, і невідомо що з ними. Він так і не взнав, що Михайла вже розстріляли німці в тюрмі Кракова в 1944 році, як активіста ОУН, Іван встиг втекти від совітів до Австрії, Федір не повернувся з фронту проти більшовиків, Василя ще арештує смерш та засудить на 25 років, Григорія вже арештували, та засудили за те, що не доніс владі на двох своїх братів, які були в УПА, і він зникне в таборах Норильська ... , Володя, наймолодший, загине в бою біля села Велика Тур'я проти солдат нквс. А Миколу, в 1948 разом з малими дітьми - Ганусею , Богданом, Марією та дружиною відправлять в Сибір, як  "пособников "...
Доля його дочок буде ще жорстокіша. Гануся з чоловіком Дмитром та дітьми переживе всі "радости" сибіру ...
Павліна втратить чоловіка Йосипа Слюзара в таборах гулагу. Марія помре від хвороби серця, коли її, зв'язкову УПА, зрадить чоловік. Дмитра Менделу, чоловіка Ольги, - вже розстріляли в тюрмі Самбора совіти, а її вишлють з двома дочками на каторгу до магадану. Ольга з лише в 1991 році зможе повернутись на батьківщину, стара та хвора ...
І тільки наймолодша донька Магдалена разом з дружиною старого Башти Марією втекли до села Тужилів, де переховувались у родини під чужими іменами, і тому виживуть ...
Старий Башта проклинав совітів та комуністів, їх владу, яка окупантом прийшла в Українські хати та принесла стільки біди та горя Українцям, знищила його родину, а тим хто вижив приготувала - "светлое будущее"
Старий Башта помер в лютому 1945 ... Вічна йому пам'ять.

Порівняння. Хто є хто, і ким був, а ким став.

 П.Порошенко та його політична кар'єра. 

На парламентських виборах 1998 був у партійному списку СДПУ(О), де головою був В.Медведчук. Входив у парламентську фракцію об'єднаних соціал-демократів, навіть був обраний членом Політбюро СДПУ(О). Нагороди того часу від президента Л. Кучми : -Заслужений економіст України (21 серпня 1997), Орден «За заслуги» III ст. (9 грудня 1998), Орден «За заслуги» II ст. (24 вересня 1999), 

На початку 2000 року залишив СДПУ(О) і створив власну фракцію «Солідарність», а згодом - партію «Солідарність». Остання восени того ж таки року увійшла до Партії регіонального відродження «Трудова солідарність України», яка згодом і стала всім такою відомою Партією регіонів. Порошенко став співголовою утвореної партії, а у березні 2001 року  заступником голови.            

Через півроку Порошенко залишив лави партії через ніби то "принципову розбіжність" поглядів. А вже у грудні 2001 року партія «Солідарність» увійшла до виборчого блоку Віктора Ющенка «Наша Україна», а сам Порошенко став керівником виборчого штабу блоку.                                                                                                                                                                                

Через те, що Порошенко взяв участь в опозиційному політичному проекті Віктора Ющенка «Наша Україна» Кучма ніби то завдав удару по його бізнесу. Тоді вперше і почалось створення іміджу для Порошенка як "обіженного владою", що продовжується і в 2013-14роках, правда тепер вже з боку влади Росії.                                                                                          

Після парламентських виборів 2002 року опозиційний блок Віктора Ющенка «Наша Україна» одержав понад 25 % голосів виборців. За списком «Нашої України» Порошенко у 2002 і 2006 роках обирався народним депутатом. Очолював парламентські комітети з питань бюджету 2002–2005 та фінансів  2006–2007. З липня 2004 року — заступник керівника штабу коаліції «Сила народу», з моменту створення партії Наша Україна  в її керівництві. 

Порошенко 4-й Секретар РНБО України з 8 лютого по 5 вересня  2005 при Ющенко.                                                                    

Порошенко 9-й Міністр закордонних справ України з 9 жовтня 2009 по 11 березня 2010 при Ющенко                                            

Порошенко 2-й Міністр економічного розвитку і торгівлі України з 23 березня по 24 грудня 2012 при Януковичі.

Нагороди від влади Кучми, переходи в різні партії та фракції, співпраця з любою владою без жодних принципів ... нічого особистого, лише бізнес.  Співпраця з режимом януковича... і чергова перебіжка до лав опозиції

 


Ю. Тимошенко.

1996–1998 — народний депутат України Член Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності.

1998–2000 — народний депутат України. Голова Бюджетного комітету ВР. У березні 1999 Ю.Тимошенко організувала депутатську фракцію «Батьківщина» у ВР. Була одним із засновників політичної партії "Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», створеної у липні 1999. 18 грудня 1999  Ю.Тимошенко була обрана головою партії Батьківщина.

Грудень 1999 - січень 2001 - віце-прем'єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу в уряді В.Ющенка. У березні 2002 на виборах до ВР Блок Юлії Тимошенко здобув 7,2% голосів виборців, очолює фракцію БЮТ у ВР 4-го скликання. У вересні 2002 Ю.Тимошенко разом з іншими опозиційними лідерами очолювала акцію «Повстань, Україно!».

13-й Прем'єр-міністр України з 4 лютого по 8 вересня 2005

16-й Прем'єр-міністр України з 18 грудня 2007 по 3 березня 2010

Немає нагород від влади України, немає переходів по різним партіям та фракціям, принципово не співпрацює з владою Януковича, принципова позиція - захищає демократію і бореться за відновлення верховенства права в Україні. В опозиції до Януковича з березня 2010

З квітня 2011 проти Тимошенко порушена сфальшована «газова справа», а вже 11 жовтня 2011 суд визнав Тимошенко винною, та засудив до семи років в'язниці. Стає зрозуміло, що Ю. Тимошенко є політичним в'язнем режиму януковича.

21 лютого після трьох місяців протестів проти влади януковича  Верховна Рада імплементувала до національного законодавства положення статті 19 Конвенції ООН проти Корупції, згідно з якими була декриміналізована стаття, за якою засуджено Тимошенко. 22 лютого Верховна Рада прийняла Постанову «Про виконання міжнародних зобов'язань України щодо звільнення Тимошенко Ю. В.»