Если Конституция не сдаётся, её меняют (фельетон)

Konst garant1За последние полгода украинская Конституция менялась дважды: Президент, пошевеливши Конституционным Судом, стал Его Паханским Величеством, а депутаты потихоньку продлили срок аренды парламентских кресел для своих любимых задниц.

– Два удачных захода – это только начало,– уверяют в совместном украино-гондурасском предприятии «Макеевская ордена Сталина юридическая клиника конституционной косметической хирургии»,– Наши возможности беспредельны, а клиент всегда прав!

Конституционный косметолог Вилен Головко считает, что каждый уважающий себя диктатор, не говоря уже о добросовестных холуях, должен менять Конституцию не менее четырёх раз в год:

– Изменения конституции вносят свежую струю в серые будни хунты, скрашивают полицейщину лёгким оттенком реформ. Тут главное – мера и вкус. Меньше трёх раз – застой, а пять – похоже на государственный переворот. Поэтому мы рекомендуем пациентам каждый квартал навещать лечащего конституционалиста.

На фасаде конституционно-фельдшерского пункта «Кивалов, Лукаш и Шапокляк» написано большими буквами: «Не беда, если Президент теряет лицо: просто поменяй Конституцию!».

Мы спросили у одного из коалиционных фельдшеров, каких дальнейших изменений Конституции можно ожидать.

– Обычно мы соблюдаем медицинскую тайну, но наши клиенты ничего не стесняются! – похвастался фельдшер,– Поэтому говорю прямо: речь идёт о легализации конституционного института олигархии. Приближенные к Президенту олигархи будут освобождены от налогов и наделены неприкосновенностью. Кроме того, есть важный заказ из Кремля: мы готовим припарки… простите, поправки о том, что любая труба на территории Украины принадлежит «Газпрому».

– Разве за такие припарки... простите, поправки к нашему вечно живому Основному Закону лично проголосуют 300 депутатов?

– Это вопрос техники. Важно, как считать.

– Но правила арифметики никто не отменял.

– Вы догадались? Вначале мы обжалуем в Конституционном Суде Украины таблицу умножения!

 

Юрий Шеляженко

 

Читайте також:

 «Можна, я лапку покладу?» Рада вирішила міняти Конституцію без іменних бюлетенів

Янукович одобрил фальсификацию голосования изменений в Конституцию

Зміни до Конституції України депутати приймали неконституційно. Відео

Більшість Януковича згвалтувала Конституцію України та продовжила свої повноваження

Бютовец Бабаев проголосовал за изменения в Конституцию, не выезжая из Кременчуга

Голосування за зміни до Конституції було сфальсифіковано. Фото

Київська влада знищує речові докази по сфабрикованій справі

1 лютого 2011 року на Майдані Незалежності працівники управління благоустрою Київської міськдержадміністрації намагалися провести роботи з демонтажу гранітної плитки, яка складає покриття Майдану, повідомляє sprotiv.org.

 Як відомо, КМДА подала позов до суду про умисне пошкодження покриття (гранітної плитки) організаторами підприємницького Майдану у листопаді минулого року на суму 212 тис. 292 гривні та про умисне пошкодження гідроізоляції підземного бару на суму близько 240 тис. гривень.

За цим позовом порушено кримінальну справу проти коменданта наметового містечка Майдану-2 Сергія Мельниченка за звинуваченням за ст.194 ч.1 Кримінального кодексу України (умисне знищення чи пошкодження майна), яку намагаються перекваліфікувати у ст.194 ч.2 (те ж саме в особливо великих розмірах), та за ст.293 ККУ (Організація групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку).

За цими звинуваченнями організатору Майдану-2, голові правління Коаліції учасників Помаранчевої революції Сергієві Мельниченку загрожує до 10 років позбавлення волі.

Насправді, як пояснили фахівці з укладання дорожнього покриття, навіть якби кожен із 132 забитих кутників ущент зруйнував усі три прилеглих до нього плитки, сума можливих збитків не перевищила би 14 тис. гривень. А підземний бар, псування якого інкрімінують мітингувальникам, взагалі знаходиться не під місцем розташування наметів, і його гідроізоляція не могла бути пошкоджена внаслідок їх встановлення.

Гранітне покриття Майдану Незалежності є речовим доказом у порушеній кримінальній справі і не може бути вилучене до проведення належної експертизи. Але у перший день лютого на центральну площу столиці прибула велика кількість будівельної техніки та дорожніх робочих, які розпочали демонтаж плитки. Належної дозвільної документації у виконавців робіт не виявлено.

Активісти ВГО «Коаліція учасників Помаранчевої революції», виявивши спробу знищення речових доказів, викликали слідчо-оперативну групу і зажадали припинення незаконних робіт.

maidan znishuut rech dokazi3

Як повідомив слідчий по кримінальній справі, порушеній проти лідера підприємницького майдану Сергія Мельниченка, експертиза пошкоджень гранітної плитки на Майдані Незалежності ще не проводилася. Тобто, чиновники КМДА фактично вчинили спробу здійснення кримінального злочину – зумисного знищення речових доказів, які мають істотне значення для слідства.

maidan znishuut rech dokazi1

maidan znishuut rech dokazi2

 

Читайте також:

Коменданта наметового містечка податкового Майдану Сергія Мельниченко допитували цілий день

Більшість Януковича згвалтувала Конституцію України

Konst garant1Верховна Рада внесла зміни до Конституції у частині призначення дати наступних виборів президента та Верховної Ради, повідомляє sprotiv.org.

За відповідне рішення проголосували 310 депутатів. Зокрема, 180 депутатів від Партії регіонів, БЮТ — 7, НУНС — 41, комуністів — 25, Народної партії — 20, позафракційних — 37.

Таким чином, згідно з ухваленими змінами, чергові парламентські вибори відбудуться у жовтні 2012 року, а президентські — у березні 2015 року.

Також встановлюється 5-річний термін повноважень президента України, Верховної Ради, Верховної Ради Криму, депутатів місцевих рад всіх рівнів і сільських, селищних і міських голів.

При цьому передбачається, що чергові вибори президента України проводяться в останню неділю березня п'ятого року його повноважень, у Верховну Раду — в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень, місцеві вибори — в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень депутатів місцевих рад усіх рівнів і сільських, селищних, міських голів.

До внесення змін, виходячи з норм Конституції 1996 року, чергові парламентські вибори повинні були відбутися 27 березня 2011 року.

Як відомо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року (так звана політреформа 2004 року).

Відповідно до Основного закону в редакції 1996 року, Верховна Рада й президент обираються на чотири роки, а не на п'ять, що було визначено політреформою-2004.

Принаймні, 25 осіб, які натиснули кнопки «за» 1 лютого 2011 року, не були присутні у сесійній залі. Нагадаємо, що президент Янукович підримав зміни до Регламенту Верховної Ради від 18 листопада 2010 року, які дозволяють фальсифікувати голосування у парламенті. Раніше відповідно до старих норм Регламенту за зміни до Конституції депутати мали голосувати відкритим голосуванням шляхом подачі іменних бюлетенів — це унеможливлювало поширену у парламенті неконституційну технологію голосування «за себе та за того хлопця». 

Фракція БЮТ виключила зі свого складу 7 депутатів, які проголосували за зміни до Конституції.

Про це повідомив Роман Забзалюк.

За його словами, одразу після голосування змін за Конституцію безпосередньо в сесійній залі відбулося засідання фракції.

Так були виключені депутати Олег Бабаєв, Руслан Богдан, Іван Куровський, Павло Мовчан, Віктор Павленко, Анатолій Семинога, Антон Яценко.

Як відомо, перед цим Верховна Рада внесла зміни до Конституції у частині призначення дати наступних виборів президента та Верховної Ради. За відповідне рішення проголосували 310 депутатів.

В свою чергу з НУНС за зміни проголосвали 41 депутат. Серед них депутати Володимир Ар'єв, Мустафа Джемілєв, Павло Жебрівський, Юрій Кармазін, Владислав Каськів, Юрій Костенко, Геннадій Москаль, Олександр Омельченко, Давид Жванія, Кирил Куликов, Микола Мартиненко, Юрій Ключковський та ще 29 депутатів.

 

Читайте також:

 «Можна, я лапку покладу?» Рада вирішила міняти Конституцію без іменних бюлетенів

Янукович одобрил фальсификацию голосования изменений в Конституцию

Зміни до Конституції України депутати приймали неконституційно. Відео

Прейскурант на військові та почесні звання

corrupt1Чиновники з адміністрації президентами торгують високими званнями ще з часів президентства Леоніда Кучми, заявив народний депутат Андрій Сенченко. За його даними, директор нафтобази у Криму заплатив за звання Героя України 5 мільйонів доларів. Журналісти проекту "Гроші" розшукали героя – ним виявися чинний міський голова Феодосії Олександр Бартенев, який у списку заможних кримчан посідає передостанне місце з капіталом у 44 мільйони доларів.

Сам Бартенев категорично заперечив, що платив якісь гроші за звання, хоча загалом таку торгівлю вважає цілком можливою. «Я думаю, є кому платити з тих, хто хоче стати Героєм України. І у Верховній раді, і всюди», — сказав він. Утім, своє звання, наполягає чиновник, він отримав за «особливі заслуги в розвитку енергетики» — у 2004 році отримав у спадок гору іржавого заліза і зробив з нього зразкову нафтобазу.

І все ж таки ТСН знайшло 2головний прейскурант країни" на військові та почесні звання. Офіцер однієї з українських спецслужб відмовився говорити навіть спиною до камери, але прейскурант показав.

Так, два роки тому звання заслуженого артиста коштувало 5000 доларів. Народного – 7 тисяч. Тепер ціни зросли — щоб отримати заслуженого треба викласти 7000. Народного – 10000. Сума може змінюватися в залежності від зв’язків номінанта та його позицій у професійному середовищі.

У системі МВС отримати генеральське звання коштує від 100 до 200 тисяч доларів. У СБУ — дешевше — від 50 до 100 тисяч.

Також продаються посади. Місце голови обласного відділу СБУ коштує від 1 до 3 мільйонів доларів у залежності від області. Наприклад, за керівництво на Київщині можна віддати і до 5 мільйонів. Вважається, що новоспечений керівник ці гроші відіб’є, повідомляє sprotiv.org.

Депутатам зранку кричали «Ганьба»

antiTabachnik631 січня 2011 року зранку близько сотні студентів пікетували будівлю Верховної Ради, повідомляє sprotiv.org.

Вони протестували проти освітніх реформ міністерства на чолі з Дмитром Табачником, а також проти нового законопроекту про вищу освіту, яким передбачено скорочення держзамовлення і ліквідація автономії ВУЗів. Вимагали студенти і скасувати постанову про скорочення в 2011 році навчання за рахунок держбюджету на 42%. 

«Не допустимо перетворення освіти на бізнес. Освіта — не привілей для багатих. Університетами мають керувати викладачі та студенти, а не зарозумілі та некомпетентні бюрократи!» — зазначали у своїх виступах студенти.

У руках студенти тримали гасла «Депутати – паразити, не дають студентам жити», періодично вигукували гасло «Більше економії – менше автономії», зустрічаючи депутатів вигуком «Ганьба» і засовують до рукавів усіх, хто заходить усередину будівлі, вирвані аркуші з конспектів.

У зв’язку з цим на погоджувальній раді спікер Володимир Литвин попросив депутатів провести засіданні комітету з питань освіти та науки, «запросити туди всіх, кому небайдужий проект закону, що стосується вищої освіти, і зняти будь-які підстави для інсинуацій».

«Треба припинити цю біганину, коли збирають підписи під рішенням комітету. Є кілька законопроектів, і коли дійде черга до розгляду цих питань, ми їх всебічно розглянемо, бо нам на порожньому місці збурення не потрібні», — сказав Литвин.

 

Читайте також у рубриці "Освіта":

Табачник придумав як законно знищити Києво-Могилянську академію

Табачник позбавляє молодих українців шансів здобути вищу освіту

Состав украино-российской комиссии Табачника по переписыванию истории засекречен

Підприємці Львова 1 лютого вийдуть на протести

Miting Lviv4-11-2010-2

На фото мітинг підприємців у Львові 4 листопада 2010 року

1 лютого 2011 року об 11:00 біля пам’ятника Шевченку на пр. Свободи підприємці Львова проведуть мітинг протесту з вимогами припинити утиски та переслідування активістів підприємницьких протестів; прийняти закон, який накладає відповідальність на конкретного чиновника, аж до кримінальної, за свідомо неправомірні вчинки: призначення завідомо несанкціонованих перевірок та штрафів, інші незаконні дії, повідомляє sprotiv.org.

Представники малого бізнесу також вимагатимуть відставки уряду Азарова, який має понести відповідальність за погіршення ситуації практично в усіх сферах життєдіяльності держави; перегляду Податкового кодексу згідно з регуляторним законодавством України; негайного  вилучення з розгляду проекту Трудового кодексу, що готує найманим працівниками долю узаконених рабів; провести справжню пенсійну реформу у напрямку накопичувального підходу, прозорості та доступності, а не під реформаторськими гаслами протягнути підвищення пенсійного віку та страхового стажу, зниження рівня пенсій; якісної вищої освіти, а не обмеження прав студентів та викладачів внаслідок прийняття нового закону «Про вищу освіту».

Підприємці обурені тим, що за надуманим звинуваченням у пошкодження гранітної плитки на Майдані (з сильно завищеними сумами збитків, понад 212 тисяч грн) арештовані активісти «податкового Майдану» О.Заплаткін та І.Гаркавенко, на підписці про невиїзд перебуває Олег Ахтирський. Романа Федчука силоміць доставили до міліції, де вручили йому підписану 10 січня 2011 р. Постанову про порушення проти нього кримінальної справи. В звинуваченні також фігурують Мельниченко С. В., Мандич С. В., Грузинов В. М.

Підприємці шоковані тим, що зранку 20 січня 2011 року у Чернівцях було брутально затримано одну з учасниць «Податкового Майдану» підприємницю Лідію Гаїну. Її збили з ніг, скрутили і потягли в машину, через чорний хід доставили в Садгірський суд м.Чернівці , де вона в залі суду знепритомніла. Суддя відмовився розглядати справу. Була викликана швидка, що доставила п.Гаїну в обласну лікарню, потім в кардіоцентр, де було відмовлено в госпіталізаці з невідомих причин. Тільки в Лікарні швидкої допомоги було надано необхідну допомогу і госпіталізовано потерпілу. Зараз вона перебуває в тяжкому стані , проблеми з тиском, сильні приступи астми, до неї лікарями застосовується інтенсивна терапія.

Водночас в Луганській області учасники недавніх акцій протесту проти прийняття Податкового Кодексу підпадають під переслідування з боку правоохоронних органів. Тотальні перевірки водіїв таксі і підприємців, які надавали диспетчерські послуги, почалися 25 грудня і тривають донині. Цими днями у заступника голови обласного відділення профспілки таксистів Ірини Радченко працівники Служби по боротьбі з організованою злочинністю конфіскували з офісу 9 комп’ютерів — під приводом перевірки на наявність піратського програмного забезпечення.

Сергія Костакова “взяли” першого грудня минулого року, коли він вийшов з будинку в двір, щоб розігріти машину, на якій хотів відвезти свою дружину Ірину на роботу. Жінка вийшла з під’їзду, але не знайшла свого чоловіка. Вже пізніше з’ясувалося, що його затримала міліція за підозрою в хуліганстві під час виступів проти КАТу – Податкового кодексу Азарова-Тігіпка. Працюючи у фірмі, яка займається теплоізоляцією труб, Сергій брав активну участь у всіх протестних акціях. Сергію інкримінують 296 статтю – хуліганство. Суддя Шевченківського суду визнала, що Сергій нікого не вбив, не зарізав, не перевозив для продажу наркотики. Але – винесла рішення про продовження строків утримання в Лук’янівському СІЗО на два місяці!

У голови профспілки підприємців Луганщини Запрудського І.С. декілька днів тому співробітниками УБЕЗ була у незаконний спосіб проведена перевірка господарської діяльності. Незважаючи на те, що Запрудський І.С. є інвалідом 2 групи і йому на момент перевірки стало погано, до нього не було допущено лікарів швидкої допомоги. Під час перевірки вилучені всі системні блоки та конфісковано товар. При цьому Запрудському не надано жодних документів.

12 січня 2011 на речовий ринок «Петрівка» прибуло 2 автобуси (близько 40 чоловік кожний) службовців УБОЗУ. Під приводом боротьби з контрабандою та пошуком контрафактних товарів вони одразу почали влаштовувати масові обшуки торгівельних точок. Підприємці розцінюють такі безпрецендентні дії міліції як спроби тримати їх у страху, і придушити будь які способи організовано захищати свої права.

17 січня 2011 режим Януковича знову мстив київським торгівцям за Майдан. На київських ринках силами підрозділів УБОЗ проводилися масові перевірки торгових точок — безцеремонні , жорсткі, з незаконною конфіскацією товару.

18 січня 2011 черговий напад працівників столичного УБЕЗу на Дніпровський ринок. Перевертні у погонах забрали з собою трьох торговців. Підставою для затримання одного з них, наприклад, стала наявність у нього старого магнітофона, на який він не мав документів.

«Це лише ті випадки, про які не побоялись повідомити постраждалі. Часто підприємці воліють мовчати і пробувати „зам’яти“ справу неофіційними методами, не розуміючи, що рано чи пізно такий підхід також буде використано проти них. Єдина наша зброя — відкритість і громадська активність та спільний протест проти паханату» — говориться у заяві львівських підприємців до своїх колег у інших місцях України.

Рух «Опір», гурт «Рутенія» вшанували подвиг Героїв Крут. Фото

28 січня 2011 року у Будинку Актора відбувся вечор присвячений подвигу Героїв Крут та презентація опозиційного руху «ОПІР», повідомляє sprotiv.org.

Kruti2011-2

Сцена була оформлена банером руху «Опір» — в синьо-жовтих тонах, в центрі жовта діагональна смуга з синім написом ОПІР, де крапка над літерою «і» виконана у формі трикутничка — кнопки «увімкнути». Зал був переповнений.

Рух «Опір» — понадпартійна мережа громадянської дії. Мета руху – усунення від влади антиукраїнського режиму та прихід до влади нового покоління українських політиків.

Презентували "Опір" лише двоє — народний депутат Андрій Парубій та член оргкомітету Іван Кішка, які розповіли про методи та завдання руху «Опір» серед яких: поширення інформації про злочини режиму, протидія провладній пропаганді, захист свободи слова, організація мітингів, пікетів, маршів та інших форм громадянської активності, моніторинг дій влади щодо дотримання законодавства та юридична протидія всім незаконним її крокам. Іван Кішка повідомив, що за кілька днів від оголошення про створення в Інтернеті "Опір" отримав понад 100 анкет бажаючих долучитися до нього.

Kruti2011-4

Народний депутат Андрій Парубій відомий своєю небайдужістю до долі репресованних владою учасників Податкового майдану, він часто приїзджає у відділки міліції заради незнайомих людей незаконно затриманих правоохоронцями, зараз опікується заарештованими націоналістами. Також нардепи Парубій та Гримчак у квітні 2010 року прославилися тим, що найбільш активно серед своїх колег намагалась завадити коаліції Януковича проголосувати за антиконституційну ратифікацію угоди про перебування ЧФ РФ в Україні до 2042 року.

Сергій Василюк, соліст гурту «Тінь Сонця» виконав 3 пісні: «У цьому полі, синьому, як льон» на вірші Стуса, «Вишневий садок поріс бур'яном», «Козацька могила...»

 Kruti2011-10

Далі був виступ гурту «Рутенія». Співали «Крука», «Скоростріл, куфайка...» та багато інших, а «Через ліс, понад став» виконали навіть двічі, на біс.

Kruti2011-8

На презентації руху «Опір» були помічені і провокатори — Дмитро Корчінський та самозванний генкоординатор Майдану-2 Олександр Данилюк.

Kruti2011-7

Kruti2011-1

Вшанували Героїв Крут своєю присутністю найкрутіший блогер Олена Білозерська, редактор «Спротиву» Вадим Гладчук,  речник КУПРу Олександр Місюра, координатор Ліберального українського клубу Андрій Юсов та антикучміст Микола Мельниченко.

Редактор sprotiv.org Вадим Гладчук у коментарі журналістам назвав 300 студентів, що загинули у бою під Крутами «300 українськими спартанцями, які стали насмерть проти багатотисячної армії більшовицько-російських окупантів». "І в нас були свої Термопіли, слава про триста українських спартіанців і вдячна пам'ять про них житиме з нашою свободою, серед нашого народу довіку" — заявив редактор опозиційного часопису. 

Kruti2011-9

Kruti2011-5

Kruti2011-3

 

Вікторія Ковшун, sprotiv.org. Фото Вадима Гладчука та Олени Білозерської.

 

Читайте також:

29 січня Україна вшановує пам'ять полеглих під Крутами. Відео

Рух «Опір», гурт «Рутенія» вшанували подвиг Героїв Крут. Фото

28 січня 2011 року у Будинку Актора відбувся вечор присвячений подвигу Героїв Крут та презентація опозиційного руху «ОПІР», повідомляє sprotiv.org.

Kruti2011-2

Сцена була оформлена банером руху «Опір» — в синьо-жовтих тонах, в центрі жовта діагональна смуга з синім написом ОПІР, де крапка над літерою «і» виконана у формі трикутничка — кнопки «увімкнути». Зал був переповнений.

Рух «Опір» — понадпартійна мережа громадянської дії. Мета руху – усунення від влади антиукраїнського режиму та прихід до влади нового покоління українських політиків.

Презентували "Опір" лише двоє — народний депутат Андрій Парубій та член оргкомітету Іван Кішка, які розповіли про методи та завдання руху «Опір» серед яких: поширення інформації про злочини режиму, протидія провладній пропаганді, захист свободи слова, організація мітингів, пікетів, маршів та інших форм громадянської активності, моніторинг дій влади щодо дотримання законодавства та юридична протидія всім незаконним її крокам. Іван Кішка повідомив, що за кілька днів від оголошення про створення в Інтернеті "Опір" отримав понад 100 анкет бажаючих долучитися до нього.

Kruti2011-4

Народний депутат Андрій Парубій відомий своєю небайдужістю до долі репресованних владою учасників Податкового майдану, він часто приїзджає у відділки міліції заради незнайомих людей незаконно затриманих правоохоронцями, зараз опікується заарештованими націоналістами. Також нардепи Парубій та Гримчак у квітні 2010 року прославилися тим, що найбільш активно серед своїх колег намагалась завадити коаліції Януковича проголосувати за антиконституційну ратифікацію угоди про перебування ЧФ РФ в Україні до 2042 року.

Сергій Василюк, соліст гурту «Тінь Сонця» виконав 3 пісні: «У цьому полі, синьому, як льон» на вірші Стуса, «Вишневий садок поріс бур'яном», «Козацька могила...»

 Kruti2011-10

Далі був виступ гурту «Рутенія». Співали «Крука», «Скоростріл, куфайка...» та багато інших, а «Через ліс, понад став» виконали навіть двічі, на біс.

Kruti2011-8

На презентації руху «Опір» були помічені і провокатори — Дмитро Корчінський та самозванний генкоординатор Майдану-2 Олександр Данилюк.

Kruti2011-7

Kruti2011-1

Вшанували Героїв Крут своєю присутністю найкрутіший блогер Олена Білозерська, редактор «Спротиву» Вадим Гладчук,  речник КУПРу Олександр Місюра, координатор Ліберального українського клубу Андрій Юсов та антикучміст Микола Мельниченко.

Редактор sprotiv.org Вадим Гладчук у коментарі журналістам назвав 300 студентів, що загинули у бою під Крутами «300 українськими спартанцями, які стали насмерть проти багатотисячної армії більшовицько-російських окупантів». "І в нас були свої Термопіли, слава про триста українських спартіанців і вдячна пам'ять про них житиме з нашою свободою, серед нашого народу довіку" — заявив редактор опозиційного часопису. 

Kruti2011-9

Kruti2011-5

Kruti2011-3

 

Вікторія Ковшун, sprotiv.org. Фото Вадима Гладчука та Олени Білозерської.

 

Читайте також:

29 січня Україна вшановує пам'ять полеглих під Крутами. Відео

Янукович розповів іноземцям коли почнуть роздягатися жінки

yanukovi4uЗ президентом Віктором Януковичем під час виступу в Давосі на українському ланчі трапився черговий конфуз.

Янукович не зміг вимовити гасло промо-кампанії України, яка демонструється на світових телеканалах — «Увімкни Україну».

Янукович читав свій виступ з папірця. Він розповідав про збільшення іноземних інвестицій до України після його приходу до влади. «Це свідчення зростання довіри до України», — сказав Янукович.

«Цей слоган — увікни..., увікни..., — вікнить для себе Україну – це слоган промо-кампанії нашої держави до Євро-2012», — сказав Янукович.

«Для того щоб увікнути Україну, достатньо подивитися на неї власними очима, коли почнуть квітнути каштани в Києві. І у містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу – це чудово», — додав Янукович.

Останню його репліку про жінок ведуча ланчу журналістка Христя Фрилянд сприйняла як неполіткоректну.

«Політична коректність ще не досягнула України, але все одно було чудово почути про красу українських жінок», — сказала не дуже вродлива Фрилянд, повідомляє sprotiv.org.

29 січня Україна вшановує пам'ять полеглих під Крутами

 Kruti2Крути — залізнична станція між Бахмачем і Ніжином, біля якої 29 січня 1918 року відбувся бій сотні Першої Військової школи ім. Б. Хмельницького, невеликого розділу Вільного Козацтва та сотні Помічного Студентського Куреня, сформованого зі студентів — добровольців Українського Народного Університету та Київського Університету ім. св. Володимира, учнів старших класів Української Кирило-Мефодіївської гімназії (всього бл. 300 чол.), проти наступаючих на Київ більшовицьких військ під загальним командуванням М. Муравйова (6 тис.чол), повідомляє Спротив.

29 січня 1918 року бійці УНР зайняли оборону обабіч залізничного полотна поблизу станції Крути.
Вранці 30 січня більшовицькі війська, які складалися з петроградських і московських червоногвардійців та матросів Балтійського флоту, розпочали наступ. Протягом 5 годин українські підрозділи стримували атаки ворога. Проте незабаром, скориставшись кількаразовою перевагою в чисельності, наступаючі зім'яли оборону і почали оточувати українські частини. Розуміючи безвихідність cвого становища та не бажаючи здаватись в полон ворогові, бійці пішли в багнетну атаку і були майже всі знищені. 27 студентів і гімназистів захопили в полон...

Як свідчили селяни, що бачили страту, учень сьомого класу гімназії Пипський заспівав гімн «Ще не вмерла Україна», який підхопили інші. Після розстрілу більшовики не дозволили місцевим селянам поховати тіла загиблих. Декілька бійців, яким вдалося врятуватись, вночі розібрали залізничну колію і все-таки на кілька днів затримали наступ Червоної гвардії. Після звільнення території України від більшовиків загиблих було поховано з військовими почестями на Аскольдовій горі у Києві...

Михайло Грушевський у своїй промові біля Центральної Ради під час похорону крутянців сказав таке: «Dulce et decorum pro patria mori! Солодко і гарно вмерти за отчизну — каже латинський поет, поезії котрого були шкільною книжкою тих, котрих тепер ховаємо. Солодко і гарно! Се затямили вони — і не опустили тієї рідкої нагоди, яку давала їм нинішня велична хвиля відбудування нашої держави і охорони вільностей і прав нашого трудящого люду. Вони стали грудьми за свою батьківщину і мали щастя полягти головами в цій святій боротьбі.
Велике щастя згинути так, в боротьбі, а не дезертирами, не нейтральними, не замішаними в юрбі страхополохами, що безплатними пасажирами силкуються прослизнути в нове царство української свободи. Велике щастя окупити своєю кров'ю забезпечення цієї свободи!
От у цій хвилі, коли провозяться їх домовини перед Центральною Радою, де протягом року кувалась українська державність, з фронтону її будинку здирають російського орла, ганебний знак російської власті над Україною, символ неволі, в котрій вона прожила двісті шістдесят з верхом літ. Видно, можливість його здерти не давалась даремно, видно, вона не могла пройти без жертв, її треба було купити кров'ю. І кров пролили ці молоді герої, котрих ми нині проводжаємо!
Вони щасливі, що могли купити своєю кров'ю такі вартості своєму народові! Батьки, брати, сестри тих, котрих ми сьогодні ховаємо! Стримайте сльози, що котяться з ваших очей, як стримую я. Бо ж ті, котрих ви ховаєте, доступили найвищого щастя — вмерти за отчизну! їх слава і вдячна пам'ять про них житиме з нашою свободою разом, серед народу нашого однині і довіку!» — сказав тоді Голова Української Центральної Ради УНР Михайло Грушевський.
Kruti1
 
 
У 1931 році поет Олесь Бабій написав вірш «Під Крутами».
 
Ще тільки вчора упали тюрми,
Ще тільки вчора родилась воля.
Нині на сполох сурмлять вже сурми:
— Орда йде дика з чужого поля! —

Ще тільки вчора — прапорів море,
Подібно грали дзвони в Софії,
— А нині, нині — горе нам, горе!..
— Знов Боголюбський йде з Московії.

Знову з півночі градові тучі
Впадуть на наші ниви народні;
Сумує Київ, руїни ждучи:
— Спасуть хіба нас чуда Господні! —

Крамоли, чвари в краю цілому,
По лютих війнах люд у знемозі;
Гей, скиглить чайка в степу німому,
Що гніздо звила ось при дорозі.

Зібралось триста юних, сміливих:
— Браття! Не купим волі сльозами!
Не треба смутків, ні сліз журливих;
Ходім, як Ігор, у бій з мечами! —

Аж у Чернігів котяться громи;
Гей, гримлять стріли мрачної днини,
Пада понісся, квіт України,
Та хто вбив тіло, духа не зломить!

Бились сполудня, бились до ночі,
Аж тоді втихли у пітьмі бої,
Як закрив воїн останній очі,
Як упав убитий побіля зброї.

Всі ви спочили в темній могилі,
Та нас в неволю не завернути,
Бо і в нас були Термопіли,
Бо впало триста, ген там, де Крути!

Якщо ти українець і любиш свою землю — додай собі цю публікацію та відео, покажи їх друзям, а 29 січня вшануй пам'ять полеглих синів України... Ми повинні знати і шанувати наших героїв...

 

Нагадаємо, 28 січня 2011 року о 19.00 в Будинку Актора (вул. Ярославів Вал, 7) відбудеться вечір присвячений подвигу Героїв Крут.

В програмі вечора — виступи гурту «Рутенія», соліста гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка та презентація руху «ОПІР» — понадпартійної мережі громадської дії.

28 січня, 19.00, Будинок актора (вул. Ярославів Вал, 7 ), ст.м. Золоті Ворота

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Організатор — оргкомітет руху «ОПІР», повідомляє sprotiv.org.