Я таємницю відпускаю...
- 04.04.19, 20:00
Я таємницю відпускаю,
Нехай її вітри скубуть,
Нехай про неї Всесвіт знає,
Нехай її смакує суть,
Нехай вона не тисне в грудях,
Хай не тримає на межі,
Нехай її уже не буде,
І легше стане на душі.

Я таємницю відпускаю,
Нехай її вітри скубуть,
Нехай про неї Всесвіт знає,
Нехай її смакує суть,
Нехай вона не тисне в грудях,
Хай не тримає на межі,
Нехай її уже не буде,
І легше стане на душі.

Сіріє дощ. Видзенькують краплини.
Змиваються потроху кольори,
Поодинокі сиплються хвилини,
І пусткою відлунюють двори.
Плаща напнувши, взявши парасолю,
На лавочці вмостилась самота,
Вона хотіла чесності і волі.
Тепер це є. І вечір. І сльота.
Стоять будинки вимиті і чисті,
Та самоті не хочеться розмов,
Бо там дарують посмішки без змісту,
І очі щиро брешуть про любов.

Лети, лети, я не тримаю,
Для цього в тебе крила є,
Пізнай безмежність небокраю,
Велике серденько моє.
Не убивай життя на ложі,
Цінуй своє, минай чуже,
Побач світи, в які не зможу
Я сам потрапити уже.
Не бійся туги і розлуки,
Забудь гординю, не гнівись,
Не забувай лише про руки,
Що тебе люляли колись.

Твоя перемога –
то інший світ,
В якому ти жити хочеш,
Твоя перемога –
то кров і піт,
Безсонні і довгі ночі.
Це втома і сльози,
молитви, хрести,
Це відчай, що пельку стулив,
Твоя перемога –
це саме ти,
Вкарбований в пам’ять днів.

Благословляю цю добу,
Усе, що в ній хороше буде,
І маску неба голубу,
І чисті музики етюди,
І час, який іще не збіг,
І хворобливу пісню серця,
І навіть той крутий поріг,
Що перетнути доведеться.

В державі Моголів Великих,
Між давніх, мов Всесвіт, долин,
У джунглях зелених і диких,
Ходи не помітно хвилин.
І в древнім покинутім храмі,
Який рятував від недуг,
Не чути хвали Гаутамі,
Лише щебетання папуг.
Ніхто не шукає нірвани,
Спасіння від тліну могил,
Розтрощують камінь ліани,
І спогад стирається в пил.
Тут серцю самотньо до крику,
А десь, у палацах своїх,
У пишності тонуть владики,
І вічністю марять утіх.

Як добре на печі у мами,
Ковтнувши кухлик молока,
Тихенько гратись качанами,
В кутку лякати павука,
Цукеркою дражнити муху,
Шукати жилу золоту,
Булавкою пробити вухо
Та кульчик вішати коту.

Коли розмішував Творець
Цей Всесвіт ложкою столовою,
Космічний пил летів половою
І хаос правив за взірець.
І було стільки нових слів,
І простір розривавсь на клаптики,
І розбігалися галактики
Неначе хтось їх посварив.
І була темрява глибокою,
І був світанок золотим,
Тепер чомусь всі прагнуть спокою
У нетрях власних павутин.

Чи сяє в небі сонця обруч,
Чи місяць в далечінь несе,
Я Вас не прошу бути поруч,
Я прошу бути, от і все.
Ковтають мрії звичні справи,
Рахунок виставляє час,
Я не вишукую забави,
Я просто прошу бути Вас.
У цьому світі, де мізерне
Дорожче вищої мети,
Де сподівання ефемерні,
Я прошу бути Вас. Завжди.

Той, хто вгору, майструє крила,
Той, хто вниз, той майструє зло,
Бо у нього – свиняче рило
І душа наче чорне скло,
Бо у нього, жильця Содому,
На ті крила нема часу…
Той, хто вгору, летить додому,
А Содом – залиша внизу.
