Парк імені Івана Франка (в народі - Парк Костюшка) може похвалитися вдалим розташуванням, адже він - навпроти головного корпусу ЛНУ ім. І. Франка. Не дивно, що 11 гектарів території заповнені відвідувачами незалежно від сезону: абітурієнтами, студентами, містянами, туристами.
Тутешні заклади харчування – це суміш вуличної їжі та бару, де можна перекусити і випити келих пива. Після купи пластмасових столиків та стільців погляд зупиняється на центральній алеї парку, доріжки якої ведуть в глиб рослинного оазису. Для тих, хто шукає альтернативу пішим прогулянкам, працює пункт системи прокату велосипедів Next Bike Ukraine. Взявши двоколісний в одному з пунктів міста, повернути його можеш у будь-якому іншому. Перші 30 хв. катання обійдуться у 50 грн., стільки ж коштує кожна наступна година користування велосипедом. Система пропонує і абонемент на місяць за 120 грн., і сезонний абонемент (березень-жовтень) за 800 грн.
Якщо у будень парк спокушає тишею
та спокоєм, то щовихідних тут можна розпочати свій день на «Сніданкових
ярмарках». (Марін, привіт!) Це – трапези просто неба, що супроводжуються майстер-класами і
розвагами. Вхід в ярмаркову зону вільний, а от смаколики – платні.
Окрім традиційного фаст-фуду та літніх напоїв, гостям пропонують
розмаїття вегетаріанських страв, домашню випічку, вітамінні коктейлі.
Кожен продавець визначає вартість своєї їжі на власний розсуд.
Стрийський парк. Окрасою цієї пам’ятки садово-паркового мистецтва є ставок з лебедями і качками, котрі охоче позують для фотографій. Затишок Стрийського парку налаштовує на тривалі блукання його територією. Найчастіше тут зустрічаєш господарів з домашніми улюбленцями (попри заборону вигулу собак), сім’ї з дітьми та спортсменів.
Незважаючи на відсутність атракціонів, парк є місцем проведення різноманітних заходів та акцій. Так, фітнес-центр організовує безкоштовні заняття йогою майже кожної суботи. Усі охочі збираються поблизу кінотеатру «Львів» й релаксують просто неба. Також у парку проводять різноманітні майстер-класи, як-от з декупажу, ліплення з глини, танцю мандали. І хоч парк поки не є місцем активного відпочинку, кожен може відчути тут всю силу природної терапії.
Один з найбільш впорядкованих парків міста – Парк культури та відпочинку імені Б. Хмельницького - розмістився лише за 650 метрів від Стрийського і «втирає носа» своєму сусідові за кількістю атракціонів. Тут їх на будь-який смак та гаманець, близько двадцяти різновидів. У глибині парку розмістилося і вже давно відоме містянам «Колесо огляду» (20 гривень за одне катання), і нова дитяча мотузкова лазанка «Маленька Скандинавія» (50 грн. в будень і 60 у вихідні). Перевагою цього зеленого острівця розваг є наявність достатньої кількості пандусів, смітників та лавок, а також туалетів.
Тут завжди працюють заклади швидкого харчування формату streetfood (вулична їжа). Ціни на французькі млинці стартують від 15 грн., а освіжаючий квас пропонують за 20.Гора князя Лева, Піскова, Кальварія, Лиса …, віками збирав назви один з пагорбів Давидівського пасма ( частини Подільської височини ), пам’ятка природи місцевого значення.
Складений із пісковика, піску ( звідси одна з назв – Піскова гора ), скельних порід пагорб має висоту 388 метрів над рівнем моря. Невисокі скелі, стрімкі схили прикрашають гору з західного та північного боків. Гора незаліснена, лише невеликі деревця і кущі з південного боку …
Знаходиться Лиса гора між сусідньою, Замковою горою та Кайзервальдом, а точніше між вулицями Театинська і св. Войцеха ( нині вул. М. Кривоноса та О. Довбуша ).
Саме тут від XIII ст. височів один з замків князя Лева Даниловича, зруйнований поляками у 1340 році.
Одна з перших згадок про височину – зображення і підпис на гравюрі А. Гогенберга початку XVII століття – ” гора Стефана, загально звана Левовою “. Насправді, так мав називатись невеликий пагорб над Стрільницею, звідкі розмежовували львівські землі, хитрі міщани поміняли назви височин, аби збільшити свої володіння.
Віддавна на горі розробляли кар’єри з піском та каменем для потреб міста, що постійно будувалось. Століття використання почали руйнувати гору. Завдяки протестам історика Ісидора Шараневича видобуток було припинено …
Не одне покоління львів’ян було переконаним – гора Лева улюблене місце нечисті : на ії вершині провадять свої шабаші відьми, чарівниці та чорти. Одна з легенд оповідає, що нечиста сила злітається на гору опівночі, промовляються заклинання і з’являється сам диявол …
Інша легенда стверджує, що у XVII столітті у підніжжя гори було розбито циганський табір, але неприязнь місцевих мешканців змусила їх полишити місцину. По собі цигани залишили криницю. Через певний час у ній втопився юнак, як казали від нещасного кохання … З тих пір почала вабити до себе циганська криниця, один за одним вкорочували собі віку городяни … Громада вирішує закопати небезпечне місце.
Звісно, живилися легенди і від реалій цієї місцини, про які повідомляли історики, хроністи, преса. Це числені трагедії при обвалах на піскових кар’єрах, байки довкола старого холерного цвинтаря на місці костелу св. Войцеха, козацькі могили часів Хмельниччини …
Але легенди з’являлись і у нові часи …
Одну з них фіксує у своїх ” Проходах …” ( 1932 р.) видатний історик Іван Крип’якевич. Один з часописів Львова, у 1925 році, зазначає, 11 березня, в страшну негоду, буревій, перехожий побачив як зірвалась з гори піскова брила. На місці тому з’явився образ лицаря, у панцирі і при зброї. З ’ява стояла нерухомо, із наступним поривом вітру зникла …
А ще цікавинка: http://interes.lviv.ua/legends_lviv/142.htm Легенди
У неділю, 14 серпня, у Львові проведуть змагання із запуску
паперових літачків. Подія відбудеться на пл. Коліївщини поблизу кав'ярні
«Меделін», яка й організовує змагання.
«Ми подумали, що це цікава ідея. Оскільки зараз всі намагаються якось відволікти людей від смартфонів та проблем, то вирішили зробити це у такий спосіб. Надихнулися фільмом «Паперовий літачок» про хлопчика, який брав участь у змаганнях із запуску літачків. Зараз ще формуємо журі та придумуємо конкурси, щоб завдання були неочікувані», – розповів ZAXID.NET співзасновник кав'ярні Святослав Стець.
За його словами, про самі конкурси та нагороди повідомлять безпосередньо перед змаганнями. Учасників пригощатимуть коктейлями від закладу.
«Із кількості учасників будемо думати, чи проводити це біля нашого закладу, чи у парку біля Львівської облдержадміністрації. Ми не розраховуємо на те, що буде багато людей. Це буде пробний етап і якщо все пройде добре, то повторимо такі змагання восени», – додав Святослав Стець.
Для
участі у змаганнях потрібно попередньо зареєструватися. Можна
реєструватися командами. У змаганнях братимуть участь виключно паперові
літачки, виготовлені на місці проведення змагань.
Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/news/179907-u-l-vovi-provedut-zmagannya-iz-zapusku-paperovikh-litachkiv