Час кидати каміння

У нашої знайомої минулого тижня з машини зняли "двірники". Це просто-таки ностальгійна подія. Ласкаво просимо у дев’яності – коли водія можна було вирізнити у натовпі за магнітолою та щіткам від авто в руках, а "секретки" на колеса були найходовішим товаром. І якщо колеса у ХХІ-му столітті ще зрідка цуплять, то "двірники" – типовий анахронізм.

Так само, як і пограбування банків із стріляниною та масовим вбивством клерків. Тут уже пахне поверненням не на двадцять, а на сто років – у часи, коли "експропріацією" Тіфліського банку про себе гучно заявив видатний організатор комуністичного руху Коба-Джугашвілі – тоді, до речі, теж загинуло п’ятеро безневинних людей.

Але у третьому тисячолітті такого трапитися не може. Чи все-таки може?

А чого варта кривава бійня у Одесі, де просто-таки дивом не постраждали мирні громадяни? Не у романах Чейза, а в реальній країні третього тисячоліття гангстери відкрито їздять вулицями міста і убивають міліціонерів.

Чому після приходу Януковича усі раптом немов з ланцюга зірвалися – грабують, крадуть, цуплять, забирають... Відповідь лежить на поверхні, і ми тут не відкриємо Америки. Який піп, такі і парохіляни.

Якщо лідер двічі сидів за кримінальними звинуваченнями (які значно пізніше скасували), то чого вже нітитися молодим? Хто з них не хоче згодом стати президентом? В той час, коли прокурори співаючи по телевізору "Мурку", дають зрозумілий сигнал: "свої".

Пам’ятаєте, іще за Сталіна кримінальні злочинці вважалися "соціально близькими" – на відміну від політичних? Тепер починаєш розуміти, що так воно і було насправді, а головне – так воно є і зараз.

При всій різниці у повноваженнях, багатстві, соціальному становищі між комуністичною номенклатурою та вуркаганами колись, і між "владою" та гопниками тепер, вони залишаються соціально близькими не тільки тому, що зростали на одній вулиці, але й тому, що сповідають однакову систему цінностей.

Якщо вчорашній бандит стає олігархом, і це, наголосимо, не тільки в дев’яності, але й тепер, то чому б і собі не спробувати? Найближче відділення банку за рогом. Купити "волину" – без проблем. Телевізійні серіали допоможуть спланувати операцію. Вмикаєш у навушниках "Шансон", і за годину ти – майже олігарх, майбутній президент.

Усе це було б смішно, якби не портрети у жалобних рамках, виставлені у вітрині банку, якби не офісні меблі, окроплені справжньою, а не кіношною кров’ю, якби не те, що насправді вбитих у донецькому Приватбанку було шість – одна з жінок виявилася вагітною.

Не хочеться писати банальностей, але десятої частини зусиль, які були витрачені на перешкоджання українцями відсвяткувати День Свободи, вистачило б на те, щоб недопустити убивств мирних громадян.

Не хочеться дарма витрачати літер, наголошуючи, що після подібних трагедій міністр внутрішніх справ має іти у відставку – звісно, якщо він міністр внутрішніх справ, а не міністр охорони Їх від Нас.

На жаль, 2011 рік в Україні поки можна вважати найкривавішим роком нового тисячоліття – і не за кількістю пролитих літрів, а за безглуздістю, дикістю та абсурдністю злочинів.

І висновок, який напрошується сам собою – теперішня українська влада складає загрозу життю кожного з нас. Це не абстракція. Подивіться на фото убитих і спитайте самі себе – хто завтра опиниться на їхньому місці?

Влада, яка не приховує своїх кримінальних пріоритетів, небезпечна для кожного громадянина. Бо коли мільйони людей щодня спостерігають у новинах можновладців з відверто блатними замашками – тисячі з них надихаються цією картиною. Хто не вірить – вийдіть ввечері на вулицю рідного міста та прогуляйтеся на самоті. Ви швидко у всьому переконаєтеся.

Влада своїм прикладом переконує – від усього можна відкупитися. Владні синки можуть бити жінок, давити джипами перехожих – і їм за це нічого не буде. Хіба ти гірший за них? Вперед, хто не лох!

Влада, яка забирає у нас із вами гроші, щоб ними оплачувати щити, кийки та паркани, за якими ховається від нас, не тільки аморальна – вона фізично небезпечна. Не вірите – подивіться, що роблять з нашими громадянами у міліцейських відділках.

Це не жарти і не перебільшення.

Це – смертельно небезпечно для кожного з нас. Бо на "зебрі", через яку летить обкурений депутат, може опинитися і "юльок", і "регіонал". Політичні переконання тут неважливі.

Це – смертельно небезпечно для наших дітей, навіть ще не народжених, як дитини дончанки, вбитої при пограбуванні банку.

А значить настав час збирати всенародний похід проти нашої "влади". Хрестовий похід, джихад, мілхемет міцва – кому що ближче. Бо кримінальна влада небезпечна для людей всіх релігій та віросповідань. Небезпечна не абстрактно, а тут і прямо зараз. Бо провокує десятки тисяч кримінальних елементів на війну з нами. Живить їх ідеологічно та "кришує" юридично.

Ми занадто довго збираємо каміння, яка кидають у нас. Настав час кидати у відповідь.

Головна задача – зовсім не розібратися з кимсь із них конкретно. Головне – вигнати з влади, з міліції, з прокуратури, з телевізора та радіо кримінальний дух, який розцвітає там пишним цвітом, і тоді злодії на місцях одразу принишкнуть. І тоді гопники будуть бачити у міліціонері не свого рідного брата, а небезпеку.

І тоді ми нарешті повернемося назад у ХХІ століття, де з машини можна не знімати "двірники".

Брати Капранови\

ТУТ:УТ

Только один король

Между собой разбирались могущественные феодалы, которых холопы - пока они не станут гражданами - могут разве что созерцать.

Комментаторы, не сильно удивленные освобождением прямо в зале суда депутата Луганского городского совета Романа Ландика, сосредотачиваются на его отношениях с потерпевшей Марией Коршуновой, удивляясь и возмущаясь ее готовности содействовать фактическому оправданию представителя влиятельного донбасского клана. Но сами Ландики, когда объясняли причины своих неудач, говорили не о Коршуновой - а о своем конфликте с некоронованным королем Луганщины, главой фракции Партии Регионов в украинском парламенте Александром Ефремовым.

Именно Ефремов назывался наблюдателями в качества автора отставки и ссылки своего давнего конкурента Виктора Тихонова, потерявшего пост вице-премьера и влияние на луганские бизнес-процессы. Именно о Ефремове говорили и сами Ландики, и местные независимые СМИ, когда Роман Ландик оказался в роли вселенского мажорного зла, избивающего невиновных.

Будем честными с самими собой: власть предержащие нередко хамят гаишникам - и тем даже в голову не приходит записывать разговоры господ и жаловаться на них начальству. И молодые люди, уверенные в богатстве своих пап и считающие, что смысл жизни сосредоточен в роскошной машине и посиделках в понтовом кабаке с расфуфыренными девицами, нередко бьют свою свиту по мордасам - не обращая внимания на пол и былые заслуги. И никто никогда об этом не сообщает, никто никогда не узнает, никто не "сливает" в интернет запись вельможного хамства. Ландики попали в неприятную ситуацию просто потому, что перестали быть вельможами - и не сразу это поняли. Судя по судебному решению, понимание пришло быстро.

Так что этот суд был не для Коршуновой и не про Коршунову - и бывшая знакомая Ландика не могла не понимать того, что знает каждый в Луганске. При чем тут правосудие вообще? Между собой разбирались могущественные феодалы, которых холопы - пока они не станут гражданами - могут разве что созерцать, когда они проносятся мимо в своих тонированных авто или рассаживаются на террасах дорогих ресторанов, один обед в которых может оказаться половиной месячной зарплаты обслуживающего персонала.

Коршуновой, по донбасским меркам, еще повезло - она заработала деньги в депрессивном регионе, просто поучаствовав в спектакле и заставив одного из таких вот "хозяев жизни" пережить несколько неприятных месяцев. И вряд ли Ландики - при всей неадекватности их реагирования на процессы, происходящие вокруг них - станут ей мстить.

Ведь теперь они знают, что в Луганске только один король.

Виталий Портников

Виталий Портников

Wikileaks:Горбулін розповів про“відвертих злочинців”у ПР

Володимир Горбулін, один із найповажніших стратегічних аналітиків, говорив у розмові з американським послом у 2006 році про те, що правляча нині Партія регіонів, частково складається із “відвертих злочинців”. Про це йде мова у депеші американських дипломатів, оприлюдненій нещодавно завдяки сайтові Wikileaks. На той момент Горбулін, який свого часу консультував не одного президента, був радником тодішнього голови держави Віктора Ющенка. Сам посол називав Горбуліна “далекоглядним і відносно нейтральним оглядачем із внутрішньополітичних питань”. Під час розмови, яка відбулася 31 січня 2006 року, незадовго до парламентських виборів 26 березня 2006 року, Горбулін заявив послу, що Партія регіонів є “перш за все і найбільшою мірою регіональним блоком, що представляє великі підприємства та фінансові структури Донбаського регіону”. Також за словами Горбуліна ця партія Віктора Януковича, який на той момент перебував в опозиції, “була об'єднаною, вирішила не включати до себе інші опозиційні сили та мала у своєму розпорядженні значні фінансові ресурси”, переважно з кишені “мільярдера, боса Донецька Рината Ахметова”. Проте, на думку Горбуліна, список Партії регіонів “помітний перебуванням у ньому злочинців та анти-демократичних фігур, включав також прогресивних бізнесменів, які хотіли аби партія стала сучасною та демократичною”.

Горбулін сказав, що знає особисто 50 людей із першої сотні списку “регіоналів”, і з тих п'ятдесяти він відчував, що половина бажала змін. “Хоча вони й опиралися здачі своїх бізнес-привілеїв, які забезпечували їм процвітання, вони також розуміли, що часи змінюється”, - йшлося в розмові. Горбулін назвав адекватною тактику Партії регіонів на тій парламентській кампанії, яка ґрунтувалася на заявах про те, що помаранчева влада не виконує обіцянок. Експерт прогнозував “регіоналам” перемогу на виборах, що згодом і сталося. Нині ж, перед новими парламентськими виборами, запланованими на 28 жовтня 2012 року, Партія регіонів зберігає монолітність, проте має значні проблеми із харизматичними лідерами, - кажуть експерти. “Зараз існує проблема, хто очолить партійний список [Партії регіонів]”, - розповів Володимир Фесенко, голова Голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента». "Микола Азаров [офіційний голова партії і Прем'єр-міністр] має низький рейтинг і не має харизми. Є також непублічний Андрій Клюєв та публічний але дуже своєрідний Борис Колесніков. Кого ставити?” З цим погоджується і директор Інституту глобальних стратегій Валерій Карасьов.“Впродовж 2007-2012 років Партія регіонів перетворилася на кланову партію, правлячу партію, і перетворила країну на кланову державу, закриту і позбавлену публічних осіб,” - каже він.  Михайло Чечетов, перший заступник голови парламентської фракції фракції Партії регіонів, натомість каже що його партія, складається переважно із “найкращих та найсильніших”, менеджерської, бізнесової, наукової та спортивної еліти. Так, Чечетов, прозваний "дерижером" за те що він дає "відмашку" членам фракції, як голосувати за ті чи інші законопроекти, прикладом бізнес-еліти  назвав найбагатшого українця Рината Ахметова, а управлінської — в минулому прем'єра Анатолія Кінаха. Щодо повідомлення Wikileaks, про зв'язки партії із криміналітетом Чечетов заявив, що хоча він і поважає Горбуліна, проте інформацію, опубліковану в Інтернеті вважає “вигрібною ямою”. 

Свобода в межах: влада "зачищає" інформпростір перед виборами

Що ближче до парламентських виборів-2012, то активніше влада починає опікуватися свободою слова.

Перед тим як піти на канікули, Верховна Рада відправила у відставку голову парламентського комітету з питань свободи слова та інформації бютівця Андрія Шевченка. Ініціатором висловлення йому недовіри стала заступник голови комітету, регіоналка Олена Бондаренко. Вона звинуватила Шевченка, зокрема, в тому, що він виносив на розгляд комітету виключно ті законопроекти, що були вигідними йому, і видавав свої рішення за рішення комітету.За версією опозиції, основними причинами непорозуміння є амбіції Бондаренко та її палке бажання головувати в комітеті та прагнення регіоналів взяти комітет під контроль напередодні виборів. Мовляв, біло-блакитні зроблять все, щоби нового голову (квота опозиції) так і не було обрано, а його функції до кінця каденції парламенту виконувала Бондаренко.

Читайте також:Цензура наступає непомітно 

Та хоч би якими були стосунки бютівця з колегою із Партії регіонів і хоч якою небездоганною була робота Шевченка на посаді голови комітету (а вона і справді неідеальна), він для ПР є незручною фігурою. Що, зрештою, визнають самі регіонали. Так, Бондаренко розповіла Тижню, що бютівець майже рік блокував розгляд її законопроекту про скорочення на радіостанціях квот на українську музику.

Останні події на самому медіа-ринку також дають підстави стверджувати, що влада почала активну інформаційну підготовку до виборів. Знову, за дивним збігом обставин, жертвами реформ і реструктуризації всередині медіа-імперії Ігоря Коломойського стають ЗМІ, які вдаються до критики чинної влади. Протягом двох останніх років холдинг олігарха закрив газети «Нова» і «Газету по-киевски», журнали «Главред» і «Телекритика», які не були лояльними до влади. Днями ж медіа-холдинг Коломойського повідомив, що планує провести реструктуризацію та переформатування популярного в Києві телеканала «Сіті», який доволі критично реагував на рішення і дії чинної влади, а надто столичної. Внаслідок реструктуризації звільнили понад половину працівників канала, службу новин взагалі закрили. Самі ж працівники припускають, що реформування пов’язане із наближенням перегонів. Вони також не виключають, що напередодні виборів мера столиці вже перед новою командою телеканала поставлять завдання сформувати позитивний образ нинішнього голови КМДА Олександра Попова.

Наприкінці грудня того року конфліктна ситуація з елементами цензури виникла ще на одному каналі Коломойського. Сюжет про корупцію у Хмельницькій облдержадміністрації, який для програми журналістських розслідувань «Гроші» («1+1») підготував її ведучий Олег Дейнека, не пустили в ефір. Журналіста тимчасово відсторонили від ведення програми, яка раніше досить часто зачіпала фінансові інтереси високопосадовців, за кілька днів керівництво канала оголосило остаточне рішення – Дейнека отримує догану за порушення трудової дисципліни; він продовжить працювати, але сюжетів більше не готуватиме.

Про цензуру відкрито заявляють навіть у контрольованій Рінатом Ахметовим газеті «Сегодня». Нещодавно звільнений з посади головного редактора газети Ігор Гужва розповідає, що останнім часом вище керівництво не раз змушувало його знімати фотографії чи статті і писати про окремих особистостей виключно позитивно. Власне, через це в газеті Ахметова і спалахнув цензурний скандал.

З наближенням виборів можна очікувати поглиблення тенденції до «самоцензури» тих власників медіа-активів, які не бажатимуть іти на конфлікт із владою, а також спроб примусити до виходу з ринку тих, хто її здійснюватиме недостатньо ефективно. Питання лише в тому, як на спроби загнати свободу слова в рамки реагуватимуть журналістські колективи та громадськість. Адже, як показав досвід сусідньої Росії, в разі успішної монополізації основних мас-медіа потужність авторитарного режиму на порядок зростає.

ТУТ УТ

Сегодняшнеий суд по делу Луценко-бессмысленная жестокость

Прокуратура вбачає у хворобі Луценка спробу затягти процес
Больше года тянется разбирательство, не предоставлено никаких доказательств виновности подсудимого, однако Юрия Луценко продолжают держать в клетке.
Об этом в эфире ТВі заявил адвокат бывшего министра внутренних дел Юрия Луценко* Игорь Фомин, сообщает. Среди прочего он сказал: "Сегодняшнее заседание иначе как бессмысленной жестокостью не назовешь - ведь мы убедительно просили сделать перерыв в заседаниях хотя бы на день. Речь идет как о самочувствии подсудимого, так и о том, что мы, адвокаты заняты в других делах и должны отлучаться на заседания по ним.
Луценко уже десятый день с утра до вечера должен присутствовать в суде, поднимаясь для этого в 5 часов утра. Он не может ни нормально питаться, ни, тем более, получать лечение. Адвокаты же ведут и другие дела, о заседаниях по которым мы предупреждаем чуть ли не за месяц. 
Тем не менее, судейская коллегия игнорирует плохое самочувствие Луценко, а по заявлениям адвокатов насчет участия в других делах уходит совещаться на 2 с половиной часа, будучи при этом заранее уведомленной о них! "

Серпентарий Кошкиной против"террариума Батьківщини".

Серпентарий Сони Кошкиной против "террариума Батькивщины". Во благо кому?«Не говори о себе плохо: за тебя это сделают твои друзья…»
А.С. Пушкин.
 
Мы уже неоднократно писали, что самая полезная пропаганда в пользу Януковича – от так называемых «объективных журналистов и аналитиков». 
Которые находятся как бы «над схваткой» или даже «на нашей стороне». 
Для этого им позволено ругнуть даже самого диктатора (его репутации уже ничем не помочь). 
Главное при этом:
- показать гнилость и слабость оппозиции, ещё лучше – её ничтожность
- умалить роль Запада как образца демократического устройства общества

Давно известно, что полуправда опаснее полной неправды. Так и «объективный журналист», «объективный аналитик» опаснее каких-нибудь Чаленко или Богословской. 
А в последнее время – и Кость Бондаренко, Андрей ОКара. Те вообще сорвались в штопор оголтелой жёлтой журналистики «министерства правды» диктатуры Януковича. Особенно убедительно это звучит в «Украинской правде», хранящей имя Георгия Гонгадзе.
Переходя от перечисленных оголтелых сторонников диктатуры к интеллигентной Соне Кошкиной, мы должны помнить, что проект «Левого берега» задумывался Соней Кошкиной вместе с Костем Бондаренко. 

Если Кость Бондаренко перешёл к грубой пропрезидентской журналистике и анализу (против оппозиции и Запада) и зачастил (от нехватки денег на жизнь?), то Соня Кошкина остаётся на позиции самой опасной для оппозиции – «дружественной» и «объективной» дискредитации оппозиции… с помощью самой же оппозиции. 

Недавно мы приводили пример пагубности контактов Сони Кошкиной с Наталией Королевской на юбилее «Левого Берега». 
После этого юбилея наша Соня подаёт роскошный репортаж об «отступничестве» от оппозиции Наталии Королевской. При этом инициативность и креативность Королевской подаётся как «отступничество», а преданность узнице №1 Юлии Тимошенко – как её личная организаторская слабость. 

Теперь наступила очередь следующего лидера оппозиции, который остался на воле – Александра Турчинова. 
Но для начала – приведём часть предисловие Сони Кошкиной к интервью с ним: 

[i] Ибо для этих людей (Турчинова и его окружения) «выживание» и сохранение статус-кво в политикуме – фактически синонимы. После заключения Юлии Тимошенко, Турчинов вынужденно остался в «Батькивщине» «старшим на хозяйстве». «Вынужденно», ибо традиционный «второй номер» его вполне устраивал – выдвижение на первую линию не прельщало и в планы не входило. Скорее даже наоборот. И вдруг…
«Вы намекаете, я недорабатываю?» - устало отбивает очередную нападку – обсуждаем требование Тимошенко относительно единого оппозиционного списка. «Юлия Владимировна тоже так считает», - добавляет спокойно, почти даже индифферентно. (Вот где "дружба" с Кошкиной сказывается!)

Груз, внезапно свалившийся на плечи Александра Валентиновича, его – по всему видно – тяготит. Но виду старается не подавать. Самое сложное – выборы без ЮВТ – еще впереди. Истинно: «попытка выжить».
Как именно, чем привлекать сторонников, как теперь строить партию, что делать с симпатиями Кожемякина к Клюеву, с демаршами Забзалюка и Королевской, прочими субъектами из террариума оппозиционных единомышленников, мы и обсудили.
Сперва довольно скованный, немногословный – общаться со СМИ Турчинов не очень любит, но, ввиду необходимости, себя пересиливает – под конец почти двухчасовой беседы Александр Валентинович «оттаивает» и даже пытается шутить. Что с ним, в принципе, случается редко»[/i]
.
Сейчас – НЕ политическое соперничество, даже не политическая борьба, а ВОЙНА, в данном случае информационная. 
Власть рассчитала точно: Юлию Тимошенко садят в тюрьму, а оставшимися на воле руководителями оппозиции займутся «объективные журналисты», т.е. пропагандисты диктатуры Януковича, которые докажут, что оппозиция – слаба, беспринципна, морально неустойчива и интеллектуально несостоятельна. 
Т.е. к Юлии Тимошенко едут следователи СБУ, к Турчинову – из министерства Правды некто Соня Кошкина. И силовики, и информаторы (точнее – дезинформаторы) решают ОДНУ задачу – уничтожение, дискредитация оппозиции к диктатуре Януковича. 
Мы не случайно приводим текст интеллектуальной Сони. (продажный журналист стоит денег, «объективный» и «честный» стоит дороже). 

Соня, как опытный профессионал, умеет «между делом» указать и на привязанность Кожемякина к Клюеву (что тут доказывать – это и так все знают…), и на предательство Королевской, и на «демарш Забзалюка»… 
А главное – она знает, что большинство читателей ленится читать текст до конца – и выкладывает в начале предисловия то, что хочет заложить в подсознание читателя в виде мифа:
Александр Турчинов
- не может быть заместителем Тимошенко
- не хочет им быть
- сильно устал
- не справляется с работой
- сам признаётся в своих недостатках как своему коллеге. 

А не надо Александру Валентиновичу расслабляться с такой как Соня Кошкина: она НЕ коллега, НЕ соратник – она на службе диктатуры Януковича, причём в самой её квалифицированной части. 
Её соратник Кость Бондаренко – член Общественного совета при Януковиче. У неё работает ещё Вячеслав Пиховшек, давно скомпрометировавший себя журналист…

Соне Кошкиной НЕ поручаются грязные задачи о «роскоши Тимошенко» в тюрьме, прямо разоблачать оппозицию и осуждать газовые соглашения.
Она при Януковиче играет роль «чистенького» Ильи Эренбурга, которого НЕ заставляли подписывать «гневные письма» против диссидентов, т.к. тот специализировался в контактах с зарубежной общественностью. 
Так что силовики Януковича и Соня Кошкина выполняют одну и ту задачу и ездят по тем же адресам с теми же целями. 

В этой предвыборной борьбе НЕТ мира, есть перейденный Рубикон – и возвращение к миру невозможно. Соня Кошкина находится по другую сторону «окопов». Когда посадят Турчинова – эта дама поедет к следующему руководителю «Батькивщины» - чтобы доказать, что тот или та уж точно не годны ни партией руководить, ни выборы проводить…
Вот Турчинов был не такой… 

Так как победа в информационной войне – условие победы над диктатурой, оппозиция должна выработать этику поведения с Министерством правды Януковича в лице Сони Кошкиной и ей подобным. 
Кстати, заметили, что об Арсении Яценюке – нигде ни слова от «объективных журналистов»? 
Стоит задуматься. Цена ошибок сейчас очень дорога.

Станислав Овчаренко

Freedom House:США і ЄС м'яко реагують на справу Тимошенко

За оцінкою Freedom House, Україна є «частково вільною» державою






















Американська громадська організація Freedom House, яка стежить за розвитком демократії у світі, вважає, що Україна минулого року зробила крок назад у дотриманні політичних прав. Це передовсім пов’язано з ув’язненням колишнього прем’єр-міністра  Юлії Тимошенко. В інтерв’ю Радіо Свобода чільний представник Freedom House закликав Захід різкіше реагувати на цю справу, ніж це було дотепер. 
Оприлюднений 19 січня звіт FreedomHouse також вказує на позитивні тенденції у М’янмі та повстання у арабському світі, що надихнули мільйони людей в авторитарних суспільствахНа Банковій кажуть, що вивчають цю доповідь.  
За оцінкою Freedom House, Україна є «частково вільною» державою. При цьому падіння у рейтингу демократії, що розпочалося два роки тому з приходом до влади Президента Віктора Януковича,  є серед найбільших за останні роки в усьому світі (падіння на 13 балів протягом 2007-2011 років).


Керівник дослідницьких програм Freedom House Арч Паддінґтон
За останнім рейтингом, рівень політичних прав в Україні в 2011 році понизився на одну сходинку. Оглядачі пов’язують це з утисками опозиції, використанням судів у політичних цілях, наступом на свободу слова та використанням сили проти демонстрантів. 
Коментуючи висновки звіту щодо України, віце-президент Freedom House, керівник дослідницьких програм Арч Паддінґтон сказав Радіо Свобода: «Падіння загальне – менша прозорість влади, місцеві вибори провели з серйозними порушеннями,  згортання свободи преси, тиск на академічну свободу». При цьому, на думку Арча Паддінґтона, найсерйозніша проблема виникла у справі дотримання верховенства права. «Я особливо хочу виділити переслідування Юлії Тимошенко. Звинувачення, за якими її засудили, вражають нас як фальшиві. Ми бачимо помсту у переслідуванні лідера опозиційної політичної сили. Це дуже небезпечне явище».
Президент України раніше не раз заперечував політичну складову у процесі над Юлією Тимошенко, яку засудили у жовтні минулого року до семи років за перевищення службових повноважень. Західні держави, зі свого боку, висловили розчарування ув’язненням колишнього українського прем’єра, побачивши вибіркове використання правосуддя з політичною метою. Але такої реакції, на переконання Арча Паддінґтона, недостатньо: «Ми вважаємо, що справа Тимошенко варта набагато сильнішої реакції з боку Сполучених Штатів і Європи, ніж це було дотепер».       
Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, чи очікує Freedom House, що становище з демократією в Україні поліпшиться, Арч Паддінґтон відповів: «Наразі ми не бачимо підстав для оптимізму».
 У Києві Адміністрація Президента уважно вивчає цю доповідь, сказала Радіо Свобода речниця Президента Дарія Чепак.
«Всі критичні зауваження, які там висловлені, будуть взяті до відома і враховані в роботі державних органів влади. Я вам хочу нагадати заяву Президента, яка стосувалася вже попередньої доповіді Freedom House. Він тоді сказав про те, що критику, яка є справедливою, необхідно врахувати, і ми її врахуємо. А там, де є розбіжності, час покаже, сказав тоді Президент», – нагадала його речниця.
Чи можливо врахувати критику Freedom House у справі Тимошенко? Тут відповідь Дарії Чепак була однозначною: «Оскільки в нас немає можливості впливати на рішення судів, як ви знаєте, то в нас цієї можливості просто немає».
Оптимізм породжує «арабська весна»
 Головна увага звіту Freedom House присвячена подіям в арабському світі, де минулого року масові повстання змели низку авторитарних режимів. Оглядачі називають цей рух найбільшим викликом авторитаризму після розпаду Радянського Союзу.
 Арч Паддінґтон зауважує, що протести, які почалися в Тунусі й поширилися на Єгипет та інші арабські держави, засвідчують, що демократія можлива навіть у найбільш репресивних суспільствах: «Люди більше не хочуть приймати старе деспотичне правління. Це підстава для оптимізму, а не для відчаю».
 Чим довше тривають авторитарні тенденції, тим важче їх змінити   
 Найвиразніше покращення відбулося в М’янмі, азійській державі, яка протягом десятиліть разом із  Північною Кореєю була однією із найзакритіших у світі. Важливим поштовхом до позитивних змін стало рішення президента Тейна Сейна випустити з-за ґрат свого давнього опонента, лідера опозиції Аун Сан Су Чжі і провести демократичні вибори.  Аун Сан Су Чжи вже зареєструвалася для участі у довиборах до парламенту, призначених на квітень.
Однак, як зауважує віце-президент Freedom House Арч Паддінґтон, чим довше при владі репресивні режими, тим важче домогтися змін.
 «Авторитарні режими вдаються до дуже вигадливих способів, як утримати владу, тому їх не так просто змінити», – наголошує Паддінґтон.
 Уже шостий рік поспіль більше держав потерпають від згортання демократії, ніж живуть вільніше. Зокрема, на одному з найгірших місць у царині демократії є сусідня з Україною Білорусь, яку вважають «невільною» державою. Американський дослідник називає 2011 рік ще одним поганим роком для Білорусі.
 «Показники настільки низькі, що навіть важко їх ще більше знижувати за шкалою. Це був жахливий рік – з численними політичними арештами, усіма цими безглуздими законами проти плескання в публічних місцях та інших проявів протестів», – зауважує Арч Паддінґтон.
 Позитивом він вважає те, що білоруський лідер стає дедалі більше ізольованим, без друзів чи союзників, і, можливо, в якийсь момент Олександр Лукашенко буде змушений або запроваджувати зміни, або його усунуть від влади.       
 Індекс «Свободи в світі», який Freedom House готує з 1972 року, оцінює можливості людей реалізувати політичні та громадянські права в 195 державах та 14 територіях. У 2011 році 87 держав оцінили як «вільні», там живе 43 відсотки населення світу.                
 
Матеріал підготували Мар’яна Драч і Heather Maher

Янукович готовит России новые неприятности

 Визит в украинскую столицу исполняющего обязанности президента Молдавии Мариана Лупу остался почти незамеченным российскими СМИ - хотя  молдавский руководитель приезжал в Киев именно как глава государства, а  не как спикер парламента страны (напомню, что Мариан Лупу совмещает обе эти должности). Во время своего пребывания в Киеве Лупу встретился  только с президентом Украины Виктором Януковичем - хотя по протоколу могла бы пройти и встреча со спикером Владимиром Литвиным. При этом нетрудно заметить, что исполняющий обязанности президента Молдавии отправился в Киев как раз после того, как правящий в стране  «Альянс за европейскую демократию» определился с необходимостью проведения референдума по изменению условий избрания главы государства.  Проще говоря, на какое-то время исчезла угроза проведения досрочных  парламентских выборов и в деятельности господина Лупу и его коллег  возникла некая новая протяженность.  Именно поэтому молдавский руководитель вновь может говорить с  украинским коллегой о приднестровской проблеме. Примечательно, что  Мариан Лупу посетил Киев как раз через неделю после визита в украинскую  столицу нового приднестровского президента Евгения Шевчука, встречавшегося с министром иностранных дел Украины Константином  Грищенко. По сути, мы можем наблюдать за целой серией украинских  посреднических усилий, первым результатом которых должна стать встреча  министров иностранных дел Украины, Молдавии и непризнанной ПМР. Эта  встреча пройдет в ближайшее время в Одессе и на ней не будет российских  представителей.  Для украинского руководства это принципиальный вопрос. В условиях  резкого обострения российско-украинских отношений на всех направлениях 

Киеву крайне важно продемонстрировать самостоятельную игру на участке,  который Москва уверенно считает своей зоной ответственности. По сути,  Киев запускает переговорный процесс, параллельный процессу «5+2», возобновление которого недавно произошло благодаря в том числе и усилиям российской дипломатии. И все это - на фоне новых осложений на Днестре,  связанных с гибелью молдавского гражданина от пули росссийского  миротворца. Украине тут куда удобнее выглядеть формально  незаинтересованной стороной.   

Другое дело - насколько результативны такие посреднические усилия?  Киев не платит денег в приднестровскую казну и не прощает Приднестровью  газовых долгов. Киев не является собственником молдавской  газотранспортной системы - свою бы сберечь. У Украины есть преимущество  соседства, но нет преимущества влияния на приднестровский конфликт - и  это прекрасно понимают и в Кишиневе, и в Тирасполе. Но и игнорировать  украинское желание участвовать в урегулировании стороны конфликта тоже не могут, да и зачем? Ухудшить ситуацию консультации с украинским  участием все равно не могут, а вот изменить - вряд ли. Но зато Виктор Янукович в очередной раз продемонстрирует Дмитрию Медведеву и Владимиру Путину,  что является самостоятельным игроком, настоящим президентом, а не  каким-то там губернатором трубы, в которого его пытаются превратить в  ходе энергетических переговоров с Россией.

 

Хорошковського звільнено і призначено!

Хорошковкого називали найбільш вірогідним кандидатом на пост глави Мінфіну. Фото: Українське фото
Хорошковський В.

Президент України Віктор Янукович призначив екс-голову Служби безпеки України (СБУ) Валерія Хорошковського міністром фінансів. Про це йдеться в указі Президента № 17/2012.

Попереднім указом, № 16/2012, Хорошковський був звільнений з посади голови СБУ.

Раніше сьогодні Президент України прийняв заяву про відставку міністра фінансів Федора Ярошенка (указ № 15/2012). Він звернувся до Віктора Януковича з проханням звільнити його з посади за власним бажанням.

Хорошковського вже давно називали  найімовірнішим наступником Ярошенко на пости глави Мінфіну. Також серед кандидатур називали главу НБУ Сергія Арбузова.

Призначення Хорошковського на пост глави Мінфіну називали можливим, якщо буде реалізована реформа з перепідпорядкування міністерству Головної податкової служби України та Головної митної служби України.

Валерій Хорошковський народився 1 січня 1969 р. в м. Києві. Вищу освіту здобув на юридичному факультеті Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

З 1997 по 1998 р. був помічником прем'єр-міністра України. З 1998 р. - народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань бюджету.

З червня по грудень 2002 р. був заступником голови Адміністрації Президента України, керівником Головного управління внутрішньої політики, першим заступником глави Адміністрації Президента України.

З 2002 по 2004 рік обіймав пост міністра економіки та з питань європейської інтеграції України.

У 2006-2007 рр.. був заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

2007-2009 - голова Держмитслужби.

З січня 2009 р. працював на посту заступника голови СБУ, а з 11 березня 2009 р. очолив це відомство.