ОУН(б)закликала не потакати провокаціям" псевдонаціоналістів"


В ОУН(б) закликали українців не піддаватися на провокації структур, які називають себе націоналістичними, але поширюють екстремістські гасла. Бандерівці закликали протистояти українофобам Організація Українських Націоналістів (бандерівців) закликала громадян не піддаватися на провокації "псевдонаціоналістичних" структур. Як йдеться в заяві ОУН(б), за допомогою використання псевдонаціоналістичних організацій йде спроба дискредитувати організований український націоналізм. "Влада інспірує провокаційні дії з боку сумнівних структур виклично українофобського, сепаратистського ґатунку. Акції таких сил покликані, за задумом влади, посіяти конфлікт, непорозуміння, протистояння в суспільстві, а також налаштувати населення одних регіонів України проти населення інших", - зазначено в заяві. Націоналісти закликали українців "бути пильними щодо структур, які поширюють гасла, що подаються в руслі українофобії, сепаратизму, ненависті, крайнього радикалізму та екстремізму".

Любомир Гузар: Моя мрія про Соборність

Любомир Гузар: Моя мрія про Соборність
Двадцять другого січня ми відзначаємо подію, яка відбулася ще на початку минулого століття, коли дві народні республіки об’єдналися в одну Українську державу. Такі дати треба не тільки пам’ятати і відзначати: вони є нагодою для глибоких роздумів і спонукою до дій.

Упродовж майже всієї історії наш народ потерпав від різноманітних поділів. Щось подібне ми переживаємо і сьогодні.

Можна перечислити багато сучасних поділів: схід – захід, північ – південь, багаті – бідні, влада – громадськість. Не можна оминути поділів на підставі віровизнання, національного походження, політичних переконань, мови тощо.

Ми повинні поміркувати, яка причина поділів і чи можна щось зробити, щоб їх подолати.

Наведемо один приклад. У 1925 році в Брюсселі проходив конгрес на тему об’єднання Церков, за тодішньою термінологією – Унійний конгрес. У ньому брали участь визначні постаті, які докладали зусиль до об’єднання. Між ними був також митрополит Андрей (Шептицький).

Йому, як одному із чільних членів оргкомітету, випала честь виголосити заключне слово. У цьому слові, цитую майже дослівно, він сказав: «Ми обговорювали також поділ між католиками і православними, але це не правильно, бо не існує поділу між католиками та православними. Поділ є між тими, хто бажає єдності, і тими, що її не бажають, незважаючи на те, чи вони католики, чи православні».

У нас сьогодні панує переконання, що є певні, чітко визначені, групи людей, яких слід уважати негативно налаштованими до загального блага: політики, олігархи, державні чиновники, працівники правозахисних органів і ще деякі інші.

На думку автора цих рядків, це неправильний підхід. Увесь наш народ, незалежно від зовнішніх відмінностей, поділяється на дві групи: ті, що бажають загального блага, ним переймаються та для нього працюють (не можна забувати, що хто працює для загального добра – сам справедливо користає), і ті, які живуть тільки для себе.

Тим, хто любить свій народ, треба допомагати, їх треба підтримувати, а тим, хто любить себе більше, ніж свій народ – треба допомогти його полюбити.

Члени другої групи – хоч і обіймають високі посади, втішаються впливами на суспільство, мають мільйони – є нещасними людьми. Вони живуть за триметровими огорожами, ховаються у своїх кабінетах, захищаються правоохоронними органами (дехто вже називає їх владозахисними) і спілкуються тільки з подібними до себе, бо всіх інших бояться.

У 60-х роках минулого століття в Сполучених Штатах Америки відбувалися великі суспільні зрушення – темношкірі громадяни, майже через століття після громадянської війни між білими і чорними, почали домагатися для себе рівних прав. У них був харизматичний керівник – Мартін Лютер Кінг. Перші слова його програмної промови були такі: «Я бачу мрію…».

Автор цих рядків також має мрію. (Правдоподібно, через цю мрію з нього будуть насміхатися.)

Яка це мрія?

Уявімо собі, що одного дня пролунає заклик: задзвонять дзвони, затрублять труби, загудять сирени, може, навіть, загримлять гармати. На цей заклик, який звучатиме в усій Україні, кожна людина візьме за руку того, хто стоїть по її правиці та лівиці, незалежно хто це буде. І тоді ми відчуємо, що всі ми є однаково людьми.

Це може бути щось більш драматичне, ніж те, про що говорив пророк Ісая: «Вовк буде жити вкупі з ягнятком, леопард біля козеняти лежатиме; телятко й левеня будуть пастися разом» (Іс. 11, 6).

Тоді те, про що мріяли наші предки і чого ми так прагнемо сьогодні – здійсниться.

Вчитель майстрів культури

Правителі люблять зустрічатися з майстрами культури – але те, як це відбувається в Москві, завжди було якимось особливим, феноменальним контактом, спілкуванням пана і холопа, цензора і того, кому дозволяється творити в правильному напрямку.   Більшовицькі комісари, що годували голодних поетів у своїх кремлівських хоромах. Сталін, який проголошує Маяковського найкращим поетом епохи. Хрущов, який виховує письменників на своїй дачі і кричить на тендітну Маргариту Алігер. Брежнєв, який привласнив собі Ленінську премію з літератури й найняв колектив публіцистів для твору власних мемуарів ...
 Тепер ось новий сюжет – Путін і журналісти. Російський прем'єр, який вирішив, очевидно, бути уважнішим до нових віянь, зустрівся з керівниками російських ЗМІ і продемонстрував всі грані свідомості, зазвичай властивої царям. Путін із задоволенням слухав редакторів-царедворців, але головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов викликав у нього неприховане роздратування. Путін пояснив опозиційну діяльність популярного письменника Бориса Акуніна... його грузинським походженням, прямо як у добрі старі часи, коли Йосип Сталін дав старт антисемітської компанії викриття національного походження радянських літераторів.
Путін без особливих виразів називав «маячнею» оцінки експертів, що пояснювали, що місце розташування протиракет не має особливого значення для Росії. Він навіть не зрозумів, що ці експерти – слідом за всім цивілізованим світом – не вважають Захід ворогом Росії і ніколи не погодяться з маренням самого Путіна і його оточення, які намагаються довести росіянам, що вони живуть в фортеці.  Глава уряду, який намагається вчити журналістів, замість того, щоб слухати їх – це завжди огидна картина. Але ще більш неприємним є те, що цей несучасний чиновник з менталітетом пенсіонера-прапорщика збирається і далі правити величезною країною, яка заслуговує кращої влади і долі. Заслуговує того, щоб її журналісти та письменники розповідали про події її політикам, а не слухняно слухали б монаршi просторікування. І те, що все більше і більше людей виходять на вулиці Москви та інших міст Росії, доводить, що таке розуміння є у російському суспільстві.  Влада як і раніше не хоче слухати ні журналістів, ні письменників, ні громадських діячів, ні правозахисників. Але до них починає прислухатися вулиця.

Кого не ждут на Дне Воссоединения. РЕЗУЛЬТАТЫ ОПРОСА

 

В воскресенье, 22 января, на Софийской площади состоится празднование Дня Соборности Украины при участии объединенных оппозиционных сил. На совместном митинге будет объявлено Соглашение о совместных действиях объединенной оппозиции Украины.  В связи с этим, мы решили поинтересоваться у читателей UAINFO, как они думают: «Кого не будет на Дне Воссоединения?»  Всего проголосовало 1427 читателя UAINFO.

 

 

Итак, результаты:

72.32% - Виктора Ющенко;

8.55% - Натальи Королевской;

7.36% - Виталия Кличко;

6.17% - Анатолия Гриценко;

3.29% - Олега Тягнибока;

2.31% - Валентина Наливайченка.  По результатам нашего опроса уверенную победу получает экс-президент Украины Виктор Ющенко. 72.32% опрошенных считают, что «бывший» не порадует своим присутствием на празднике, на празднике планируемого окончательного объединение оппозиции. Интересно, что  ряд СМИ распространил информацию со ссылкой на источник в «Нашей Украине», что Виктор Ющенко после совещания 18 января при участии представителей УНП, «Украинской платформы - Собор», КУН и «Нашей Украины» якобы запретил однопартийцам принимать участие в запланированном праздновании и подбивает к этому и другие партии. Напомним, что «Наша Украина» является членом Комитета сопротивления диктатуре и раз так эта партия должна была бы участвовать на совместном митинге оппозиции 22 января на Софийской площади.

Также после  появление информации о запрете участвовать в этом митинге, пресс-секретарь и член президиума «Нашей Украины» Ирина Ванникова поспешала заявить:

«Я о таком не слышала. И как член президиума партии «Наша Украина» могу сказать, что этот вопрос даже не обсуждался. Ющенко такого не мог сказать»

Точно неизвестно, что был ли на самом деле запрет Ющенко, но согласно нашим результатам, видимо люди уже окончательно поставили на нем политический крест — его уже никто не ждет там, что ранее было именно его полем действий.

Будет Ющенко? Вряд ли. В прошлом году не было. А в этом и тем более?

Ющенко и КО не ждут 22 января на Софийской площади. Потому что уже никто не верит, что в «Нашей Украине» есть еще люди, которые хотят реального объединения демократической оппозиции в КСД.

Неявка Ющенко и его партии расставит все точки «і» и станет последним утверждением, что эта компания окончательно и безвозвратно превратилась в пятую «оппозиционную» колонну. И этих изменений и не стесняется, и не скрывает.

Далее по списку идут Наталья КоролевскаяВиталий КличкоАнатолий ГриценкоОлег Тягнибок и на правах замыкающего — Валентин Наливайченко. Эти деятели уже объявили о своем намерении участвовать в совместном митинге на День Свободы. Насколько честны и чистые их намерение, время покажет...

 

ganna_pervakUAINFO

Канадські лікарі готові обстежити Тимошенко

Посольство Канади в Україні має намір надіслати офіційні пропозиції щодо надання дозволу групі канадських лікарів провести медичне обстеження ув’язненої екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

Згідно з повідомленням, сьогодні відбулася робоча зустріч керівництва Державної пенітенціарної служби з послом Канади в Україні Троєм Лулашником на прохання Міністерства закордонних справ України за запитом Міністра закордонних справ Канади пана Баірда.

«Під час заходу канадська сторона порушила питання щодо надання дозволу групі канадських лікарів провести медичне обстеження ув’язненої Тимошенко Ю.В. За результатами зустрічі пан Посол поінформував, що Посольством Канади в Україні буде надіслано відповідні офіційні пропозиції з цього питання. З іншого боку, українською стороною поінформовано делегацію про необхідність урахування процедур, що визначені національним законодавством», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, сама Тимошенко та її захист неодноразово говорили про вимогу обстеження екс-прем'єранезалежними лікарями.

14 січня Державна пенітенціарна служба повідомила, що Тимошенко письмово відмовилася від прийняття призначених раніше фахівцями МОЗ України медичних препаратів, а також від спілкування з медичним персоналом установи.

У Британії ліквідовують фірму, що збула «вишку Бойка»

Британська фіктивна компанія Highway Investment Processing LLP, яка продала за завищеною ціною бурову вежу «Нафтогазу», почала процес ліквідації. Про це свідчить лист британського реєстраційного відомства на адресу компанії, оприлюднений на сайті британського реєстру.

Згідно з повідомленням від 10 січня 2012 року, компанію Highway Investment Processing LLP буде ліквідовано по закінченню трьох місяців, тобто 10 квітня 2012 року.

Одночасно її буде виключено з британського реєстру.

Напередодні «Українська правда» повідомляла, що 400 мільйонів доларів за вишку, придбану «Нафтогазом» за завищеною ціною, були перераховані на рахунок фіктивної компанії у ризькому Trasta Komercbanka.

Цей же банк виявився пов'язаний з укаїнським акціонерами «РосУкрЕнерго», яких ще в політиці прийнято називати «групою Льовочкіна-Фірташа».

Третій учасником цією групи є Юрій Бойко, міністр палива та вугільної промисловості, який безпосередньо відповідав за придбання цієї бурової установки у фірми Highway Investment Processing LLP.

Як відомо, в 2011 році бурова вишка була куплена в компанії Highway Investment Processing LLP, як установили ЗМІз переплатою в 150 мільйонів доларів, за яку сплатили 400 мільйонів доларів.

Плани зменшити газову залежністьвід РФ залишаються популізмом


Історія українсько-російських відносин протягом усього періоду незалежності свідчить: дешевого газу не буває.
За часів Кучми Україна компенсувала низьку ціну блакитного палива малими ставками на транзит і спільними корупційними схемами, за часів Ющенка – корупційними схемами, якими завершувалися газові війни (поява на українському ринку РосУкрЕнерго тощо), що завдавали шкоди іміджу країни як надійного транзитера, за часів Януковича – наразі тривалою орендою бази для Чорноморського флоту РФ. Сподіватися, що Росія раптово проявить благородство і подарує керівництву України кілька десятків зайвих мільярдів газових доларів, сьогодні тим більше немає жодних підстав.
Ті з українських чиновників, які роками сидять в урядових кріслах і завідують енергетикою, не можуть не розуміти цього факту. Профільний міністр Юрій Бойко, перший віце-прем’єр Андрій Клюєв, зреш-тою, і прем’єр-міністр Микола Азаров не перший рік беруть участь у двосторонніх переговорах щодо газу, вислуховують позицію Газпрому і вибудовують лінію співпраці на рік наперед. Їхні минулі перемоги в безконфліктному вирішенні газового питання з Росією – це не успіхи дипломатичної роботи чи економічної політики, а згода вбудуватись у запропоновані Москвою сценарії. Як-от у випадку з пролонгацією перебування ЧФ РФ на території України чи готовністю здати російській стороні контроль над газотранспортною системою: повідомлення ЗМІ про такі сценарії не тільки не були спростовані, а й діставали нові підтвердження від джерел в органах влади.

ПО-СТАРОМУ НЕ ВИХОДИТЬ
А сьогодні ситуація склалася так, що традиційний спосіб не працює. Чинна газова угода є вигіднішою для росіян, ніж дрібні корупційні схеми, та й активне використання останніх привернуло прискіпливу увагу в Європейському Союзі. Москва не поспішає змінювати умови співпраці й виставляє за таку зміну надмірну навіть для українських можновладців ціну. Погоджується сісти за стіл переговорів тільки за обов’язкової здачі стратегічно важливих для неї (як і для України) об’єктів: газотранспортної системи, підземних сховищ газу та розподільчих мереж. Причому не окремо, а відразу як комплексу. Адже, як відомо, хто володієінфраструктурою, той контролює територію. А росіяни чітко дали зрозуміти, що українська труба їх не цікавить у відриві від самої України – метою переговорів з різних питань співпраці є залучення Києва до інтеграційних об’єднань на чолі з Москвою.
Запропоновані Росією умови не влаштовують наш уряд. Навряд чи це через високу національну свідомість; найімовірніше, Газпром готовий робити тільки короткострокові знижки, а, віддавши раз українську трубу, через рік-два, коли вартість газу знову сягне захмарних висот, наші можновладці просто не матимуть, чим торгувати, окрім хіба що власних підприємств. Ділитися своїм бізнесом в Україні ніхто не готовий. Ось і шукають способи зацікавити росіян у тому, щоб вони знизили ціну на газ.
Поставлене урядом Азарова завдання зменшити закупівлі російського блакитного палива цілком природне. Так роблять усі країни Європейського Союзу, які замислюються про свою безпеку. В ЄС уже давно діє закон – закуповувати в одного постачальника газу не більше ніж третину від споживання, щоб у разі форс-мажорів чи газових війн країна мала можливість швидкого маневру. А ще там активно розвивається ринок скрапленого газу, який не залежить від прокладених труб, а може постачатися танкерами з будь-якого куточка світу. Також запроваджуються програми зростання власного видобутку: переймаючи американський досвід, країни шукають на своїй території сланцевий газ, який за кілька років може звільнити їх від упливу іноземних постачальників.
БАГАТО ШУМУ, МАЛО ДІЇ
Озвучена українським урядом стратегічна мета поки що не має нічого спільного з виконанням. Увесь минулий рік Міністерство енергетики обіцяло збільшувати власний видобуток енергетичних ресурсів. Як результат – у 2011-му порівняно з 2010-м видобуток газу зріс «аж» на 0,4% (це при тому, що майже весь рік він зменшувався, а «прорив» у статистиці стався в грудні). Видобуток нафти скоротився на 6,3%. Дві бурові вишки Україна купила за завищеними цінами, а користуватися ними почне в найкращому разі наприкінці 2012-го.
Залучення іноземних інвесторів до видобутку енергетичних ресурсів, зокрема нетрадиційного блакитного палива, також фактично не сталося. Сусідня Польща, яка всерйоз взялася за його нарощування, уже видала понад 100 ліцензій на розвідку і планує розпочати видобуток сланцевого газу в 2014-му. Вітчизняний уряд поки що «застряг» на етапі переконання іноземних партнерів у вигідності вкладення коштів в Україну. У Києві вперто не слухали голосу самих компаній: спочатку створіть нормальні умови роботи. У Польщі – навіть до того як вона вступила до ЄС – було сформовано належні гарантії стабільності правил гри, а в нашій країні вони можуть змінюватися залежно від настрою урядовців. У вересні минулого року український уряд з пафосом заявив про підписання угод щодо співпраці у видобутку сланцевого газу із цілою низкою західних фірм. Але всі вони досі оцінюють ризики.
Схожа ситуація й зі спорудженням термінала зі скрапленого газу. Сусідня Польща, яка також взялася реалізовувати аналогічний проект, уже розпочала його будівництво і через два роки планує отримувати таке паливо із Катару. Україна анонсувала ідею ще 2010-го, а 2011 рік витратила на проведення конкурсу на розробку ТЕО проекту, відбір переможців (ним стала іспанська компанія Socoin), організацію кількамісячних міжнародних роуд-шоу для пошуку іноземних інвесторів (результати невідомі). Це при тому, що прем’єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що з січня 2012-го розпочнеться фактичне будівництво термінала...
1 лютого виповниться рік членства України в Європейському Енергетичному Співтоваристві. За 2011-й уряд зобов’язався провести цілу низку реформ, які наближали б енергетичний сектор країни до європейських стандартів у сфері газу, електроенергії, відновлюваних джерел енергії. Однак похвалитись особливо нічим: відповідні документи або не розроблені, або підпадають під чарівну фразу «робота ведеться», яка не означає нічого конкретного. А виконання зобов’язань у межах Співтовариства, до речі, було б найкращим способом розпочати предметні переговори з міжнародними компаніями – чи то про видобуток газу, чи про будівництво термінала, оскільки саме такого штибу діяльність є сигналом, що країна таки визначилася з європейським вектором розвитку.
На тлі згаданих вище нереалізованих планів тим більше фантастичними видаються заяви керівництва держави про пошук альтернативних постачальників газу чи його закупівлю на спотових ринках. По-перше, ці ініціативи можна було реалізувати і два роки тому – аби було бажання. По-друге, щ треба запропонувати, наприклад, Туреччині, щоб вона погодилася виділити Україні квоту для проходження танкерів перевантаженою Босфорською протокою, – завдання, не простіше від усіх попередніх. Та й транспортувати блакитне паливо звідти в Україну поки що немає змоги – він може бути тільки в рідкому стані, що, своєю чергою, потребує побудованого термінала скрапленого газу в нашому порту. Чого, як відомо, чекати треба ще кілька років.  

Розуміючи, що з року в рік ціна на російський газ лише зростатиме, уряд мав достатньо часу, щоби створити умови для зменшення залежності від постачань із РФ. Однак він не поспішав із конкретними реформами, ставлячи їх проведення в безпосередню залежність від результатів українсько-російських перемовин. Мовляв, домовимось із «братами» – почекаємо зі змінами, не домовимось – активізуємо «реформи», щоб показати свої м’язи. Складається враження, що курс на енергетичну незалежність – це не так мета нинішньої влади, яка прагне зміцнити країну, як засіб торгівлі й тиску, щоб вкотре змусити російських партнерів сісти за стіл переговорів й окреслити чергову «схемку на двох».








Фотогалерея: Озвучені урядом Азарова плани зменшувати залежність від російського газу залишаються популізмом

Іван Галайченко

Оппозиция готова к соборности

Согласован план подготовки к выборам в Верховную раду
В распоряжении Ъ оказалась финальная редакция, который будет принят 22 января в День соборности на Софийской площади в Киеве, где запланирована акция оппозиционных сил.
Документ озаглавлен «Соглашение про совместные действия Объединенной оппозиции Украины». В преамбуле говорится, что «полноценная реализация политических и социальных прав граждан Украины невозможна без устранения правящего режима Януковича» и что реальной возможностью провести смену власти конституционным путем станут выборы в Верховную раду, назначенные на 28 октября этого года.Напомним, в конце ноября Напомним, в конце ноября лидеры партий "Батьківщина", "Фронт змін", ВО "Свобода" и ряда других политических сил призвали противников действующей власти объединить усилия и совместно действовать на парламентских выборах 2012 года, в частности согласовать список кандидатов по мажоритарным округам. Ранее лидер партии «Гражданская позиция» Анатолий гриценко заявлял об этом документе: «Там фактически речь идет о подписании пакта о ненападении в стане оппозиции, об исключении взаимных обвинений. Там не говорится о совместных списках на парламентских выборах или объединении политических сил». В тексте «Соглашения» указываются 4 главные задачи, которая ставит перед собой оппозиция. Политические силы, которые подпишутся под этим документом, берут на себя обязанность «согласовывать общие политические принципы и подходы» с которыми они идут на выборах. Помимо этого они должны согласовывать между собой действия на всех этапах: от выдвижения кандидатов и до подведения итогов выборов. «В частности речь идет и про согласование кандидатур членов окружных и участковых избирательных комиссий, наблюдателей и обеспечения их эффективной работы», — говорится в документе.Оппозиция обязуется сформировать единый список кандидатов в народные депутаты, которые будут идти по мажоритарным округам «по принципу – один округ- один кандидат от Объединенной оппозиции». При этом называется перечень качеств, которыми должен обладать кандидат: «порядочность, принципиальность, профессионализм, общественный авторитет и безупречная репутация». Последняя задача касается действий оппозиции после выборов. В случае победы, «Объединенная оппозиция создает парламентское большинство и начинает процесс формирования новой украинской власти».


Валерий Калныш, Ольга Васильцова

СБУ ЗАВЕРШИЛА ЩЕ ОДНУ СПРАВУ ТИМОШЕНКО

Слідчим відділом Управління Служби безпеки України у Харківській області закінчено розслідування кримінальної справи за обвинуваченням екс-премєра Юлії Тимошенко.

Про це повідомляє прес-служба СБУ у п’ятницю.

По даній справі Тимошенко обвинувачується в "організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 мільйонів гривень, розкрадання та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 мільйонів гривень податку на добавлену вартість, службового підроблення та в ухиленні від сплати 681 тисяч гривень прибуткового податку".

"Способом розкрадання бюджетних коштів було запровадження корпорацією "Єдині Енергетичні системи України" фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній", - уточнили в СБУ.

За цими епізодами розпочато ознайомлення обвинуваченої та захисників з матеріалами кримінальної справи.

У зазначеній кримінальній справі органами прокуратури заявлено цивільний позов з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

"Щодо вчинення інших злочинів, а саме організації ухилення від сплати понад 10 мільйонів гривень податків та замаху на розтрату чужого майна - коштів державного бюджету у сумі 405,5 мільйонів доларів, розслідування триває", - уточнили у відомстві.

Вместо Азарова у «донецких» появится новый вождь

 

Назначение Валерия Хорошковского министром финансов Украины можно отнести к разряду ожидавшихся сенсаций. О таком назначении говорили еще несколько месяцев назад. Отмечая, что главной задачей группы лоббистов интересов «РосУкрЭнерго», к которой относится теперь уже бывший глава СБУ, является усиление своего влияния на экономический блок правительства и ослабление позиций Николая Азарова.

Это вполне вписывается в логику противостояния РУЭ и «донецких» - чтобы не входить в прямое столкновение с группами Ахметова или Клюева, РУЭ начинает с Азарова, который, хотя и относится к донецким географически, тем не менее не может восприниматься в качестве представителя одного из олигархических кланов. Азаров, скорее - фигура, не мешающая донецким олигархам. Но группировке РУЭ нужен на посту премьера человек, который будет содействовать ее собственным интересам - и оттеснять Донбасс.

Ясно, что Федор Ярошенко никаким министром финансов ни одного дня не был - в министерстве он был азаровским местоблюстителем. Не нужно быть семи пядей во лбу, чтобы понять - отобрав у Азарова контроль над минфином, победившая группировка превращает его в премьера без портфеля, дни пребывания которого в должности сочтены. Скорее всего, премьеру дадут досидеть до выборов - если ситуация в стране стремительно не ухудшится. А затем заменят.

Причем уже ясно, кто будет бороться за место главы правительства - блок РУЭ и президентской семьи против президентских земляков. СамЯнукович, судя по его последним решениям, будет поддерживать первую коалицию - с ним сейчас происходит то же, что и произошло с воцарившимся в Киеве днепропетровцем Леонидом Кучмой. Приехав в украинскую столицу в качестве выразителя интересов днепропетровского клана, Кучмадостаточно быстро дистанцировался от него, сделал выбор в пользу интересов собственного семейства и киевских фаворитов и уже вскоре вовсю воевал с новым лидером днепропетровцев Павлом Лазаренко.

Янукович со своим выбором тоже определился - так что стоит ожидать появления на сцене нового вождя донецкой группы. Именно ему предстоит отстаивать интересы земляков и бороться за премьерскую должность, пытаясь остановить усиление РУЭ и президентских родственников.

Все это, разумеется, в случае, если экономика не прикажет долго жить и определять будущее страны будут не кулуарные битвы олигархов, а последствия краха. Но и в этом случае «росукрэнерговцы» не проигрывают - получив доступ к бюджету, они смогут воспользоваться последними крохами с барского стола еще до того, как стол опрокинется и самодовольным хозяевам жизни придется спасаться от гнева возмущенных соотечественников.

Виталий ПОРТНИКОВ