Чи варто довіряти дієтологам? 50 років дурили!

Багато дієтологічних рекомендацій в США, і багато з того, що називалося “здоровим харчуванням” на протязі 50 років, тепер веде до ожиріння і діабету? Ще один привід не орієнтуватися на рекомендації по “здоровому харчуванню”, а довіряти тілу, яке знає краще.
Ви апологет здорового харчування? Починаєте ранок з білкового омлету без солі, а закінчуєте відвареною курячою грудкою?
У мене для вас погані новини. Вам загрожують ожиріння, діабет і серцеві хвороби істотно більше, ніж любителям кави з вершками і хороших стейків.
У нашій культурі їжа надзвичайно сильно навантажена різними смаками, її споживання може викликати не тільки задоволення, але і гордість (я харчуюся правильно!), провину, сором (я з’їв шкідливу, заборонену, погану їжу!).
Одна з найпоширеніших ідей про їжу в нашій культурі – поділ їжі на “здорову” і “нездорову”. Цей підхід породжує величезну тривогу в зв’язку з харчуванням, підсилює обесію – фіксованість на темі їжі, привласнює людині статус “поганого” або “хорошого” в залежності від тієї їжі, яку він з’їв.
Підхід інтуїтивного харчування вчить нас не розділяти їжу на здорову і не здорову, а вибирати їжу по внутрішньому бажанню, потребі тіла. Найчастіше ця ідея викликає подив, опір, навіть шок – як це так, не буває здорової і нездорової їжі? Як же тоді вибирати “правильне”, корисне, що заподіює моєму тілу добро і поліпшує здоров’я?
Відповідь на це питання Інтуїтивне харчування дає просту і вже вам знайому: вибирати те, що зараз хоче ваше тіло.
Чому?
Та тому, що уявлення про те, яка їжа є “здоровою”, в дієтології постійно змінюється.
У США відбулася подія величезної важливості в дієтології: вперше за багато років були кардинально змінені офіційні дієтологічні рекомендації в США – а саме по ним згодом формулюються всі інші дієтологічні рекомендації в інших країнах.
“Протягом двох поколінь американці харчувалися відповідно до дієтологічних рекомендацій, суть яких не підтвердилася в клінічних дослідженнях”, – написали всі без винятку великі ЗМІ, а також журнали про здоров’я та здоровий спосіб життя.
Що ж змінилося?
По-перше, рекомендації підтримувати в харчуванні низький рівень жиру повністю себе вичерпали. У новій версії рекомендацій вказується, що холестерол, що міститься в їжі, НЕ МАЄ ЖОДНОГО ВІДНОШЕННЯ до холестеролу в крові. Американці – а слідом за ними і весь світ, який використовує ці рекомендації, абсолютно марно уникали яєчних жовтків і печінки десятиліттями.
Зміни цієї рекомендації вплинуть на харчування всіх людей, починаючи зі шкільних сніданків і закінчуючи порадами клінічних дієтологів.
Як же так вийшло, що нас обдурили і змусили їсти білкові омлети і відмовитися від жирного м’яса?
Як пише “Нью-Йорк Таймс”, в цьому велика роль лобі харчової індустрії, (продукти з низьким вмістом жиру прекрасно продавалися десятиліттями).
Але основною причиною є те, що ці рекомендації були засновані на дуже слабких наукових доказах: дослідженнях наглядової, епідеміологічного характеру. Епідеміологічні дослідження демонструють зв’язок, асоціацію, але не причинно-наслідковий зв’язок між явищами.
Замість того, щоб прийняти обмеженість таких даних для обгрунтування рекомендації, вчені переоцінили їх значимість.
Більшість дієтологічних рекомендацій грунтувалися на дослідженнях Гарвардської медичної школи, проте в 2011 директор школи визнав, що результати їх досліджень не можуть бути відтворені у клінічних експериментах, тобто не можуть бути підтверджені.
Також сумнівам піддалося обмеження у вживанні солі. Цілий ряд досліджень в останні роки отримали дані, що спростовують зв’язок вживання сатурірованних жирів і захворювань серця, як ми звикли думати.
Той факт, що ми роками обмежували жири і холестерин в своєму харчуванні, міг завдати серйозної шкоди нашому здоров’ю. Урізання жирів в харчуванні автоматично означає збільшення вживання вуглеводів – зерна і круп, овочів і фруктів, того, що ми вважали “здоровим харчуванням” десятиліттями. За останні 50 років кількість споживання жирів скоротилося на 25%, тоді як споживання вуглеводів зросла на 30%.
Згідно з останніми дослідницькими даними, такий стиль харчування збільшує ризик розвитку ожиріння, діабету і захворювань серця значно більше. ніж харчування, в якому присутні жири і холестерин.
На даний момент комітет, який займається формуванням нових рекомендацій, пропонує виключити “нежирне м’ясо” зі списку рекомендованих для здорового харчування продуктів, і прибрати рекомендації скоротити червоне м’ясо і оброблене м’ясо. Зокрема, нежирне м’ясо повністю виключать зі шкільних сніданків.
До тих пір, поки цього не сталося, рекомендується повернутися до доброї старої дієті наших предків: поменше круп, поменше цукру, побільше тваринної їжі – м’яса, масла, незнежирених молочних продуктів.

100%, 2 голоси

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Як бути здоровим і уникнути залежності від недуг?

Чому здоровя так затребуване у сотень тисяч людей? Як бути здоровим і уникнути залежності від недуг?

До відповіді на ці питання спонукає нинішня пандемія. Сама природа нас примушує замислитись, чи все ми правильно робимо стосовно нашого фізичного тіла.

Пересічний громадянин, як правило, покладається на державу, яка за Конституцією має забезпечити його безоплатною медициною як підтримку здоровя.

Однак лікарі не несуть відповідальність за наше здоровя, а лише за дотримання протоколу. Ба, навіть перехід до сімейної медицини, як не дивно, тільки погіршив цю ситуацію.

Завдання лікаря Вас підлікувати і поставити в стрій, щоби Ви продовжували службу чи роботу, а для пенсіонерів виписати повільно діючу отруту, аби прискорити їх відхід у кращі світи (евтаназія).

Отже, безальтернативно, ми маємо взяти відповідальність за своє здоровя на себе. Хто згоден ставте + і аргументуйте. 


#СТАРІННЯ, #ВІК, #СУСПІЛЬСТВО, #СТАРІСТЬ, #БОРОТЬБА ЗІ СТАРІННЯМ



40%, 2 голоси

60%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Українська національна ідея

Сенс Буття (існування) українців, його національна ідея — відродити, зберегти і передати наступним поколінням нематеріальну культурну спадщину, напрацьовану  протягом тисячолітть попередніми поколіннями українців.
Плекаймо рідну мову, віру, пісню, танець, музику. Вивчаймо і дотримуємось  етичних, моральних. духовних здобутків предків Маємо свій світогляд, обряди, розваги, ігри, забави. Живемо за своїми звичаями.
Відновлюймо безперервність передачі традицій від старшого покоління молодшому, зберігаймо, розвиваємо, примножуємо  їх для встановлення гармонії зі Всесвітом.
Ради цього, відкинувши власний гонор і амбіції, обєднаймо всіх українців для підсилення  еґреґора нації. Підтримуєте?


100%, 5 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Вплив музики на людину

Всі ми чудово знаємо, що музика здатна підняти настрій, розбудити або навпаки приспати. Вчені довели, що вплив музики на людину набагато більший, ніж ми могли б собі уявити.


Напевно, у кожного з нас є улюблені музичні композиції для прослуховування в різні періоди життя, під різний настрій. Сприйняття різних стилів музики у кожного своє: хтось любить засинати під класику, а для когось необхідно почути акорди важкого року, щоб прокинутися. Тим не менш, наукою були встановлені певні закономірності впливу різної музики на психічний і фізичний стан людини.

Різні стилі музики здатні здійснювати різний вплив на емоційне і навіть фізичне здоров'я людини.

Вплив музики на людину обумовлений насамперед її психоемоційним станом. Якщо музика гармонує з цим станом, то вона здатна справити позитивний вплив. Якщо ж гармонії немає, то вплив музики на людину буде вкрай негативним.

Крім того, фактором сприйняття музики є також і національно-культурна приналежність. Наприклад, європеєць не завжди буде почувати себе комфортно, слухаючи східні мотиви, а тривалий вплив подібної музики може викликати в нього сильне психічний розлад. У той час як жителям Азії навряд чи припаде до душі західна музика.

І все ж позитивний вплив музики на людину вже доведено. Фахівці стверджують, що має значення не тільки стиль музики, ритм і тональність, а й те, на якому музичному інструменті було виконано твір. Звучання кожного музичного інструменту впливає на певну систему організму людини.

Так, гра на фортепіано допомагає гармонізувати психіку, нормалізує роботу нирок і сечового міхура, очищає щитовидну залозу. Звуки органа стимулюють мозкову діяльність, сприяють нормалізації енергетичних потоків у хребті.

Струнні інструменти: гітара, арфа, скрипка, віолончель - нормалізують роботу серцево-судинної системи. Крім того, звучання цієї групи інструментів викликають у людини співчуття, готовність до самопожертви.
Духові інструменти сприяють роботі дихальної системи, очищають легені і бронхи. Позитивно впливають на кровообіг. Ударні інструменти, в свою чергу, допомагають відновити ритм серця, лікують печінку і кровоносну систему.

Будь-яка музика знімає м'язову напругу і підвищує рухливість. Сприяє більш чіткому і конкретному сприйняттю інформації.

Вивчаючи вплив музики на людину, вчені встановили чудодійний ефект класичної музики.Особливо величезна кількість розмов точиться навколо творінь таких геніїв як Моцарт, Вівальді, Гріг, Бетховен, Шуберт, Шуман, Чайковський та Дебюссі. Вважається, що музика Моцарта активізує мозкову діяльність і сприяє швидкому засвоєнню інформації. Зняти головний біль допоможуть «Фіделіо» Бетховена, Полонез Огінського і «Угорська рапсодія» Ліста. Кращим ліками від безсоння можна вважати п'єси Чайковського, Гріга і Сібеліуса. Регулярне прослуховування творів з циклу «Пори року» Вівальді покращує пам'ять.

Крім того, класична музика - найкращі ліки при ревматизмі. Провівши ряд експериментів, вчені довели, що хворі, які слухали музику, видужували в два рази швидше, ніж ті, хто класику не слухав.

Позитивний вплив музики на людину надають і народні композиції. Етнічна музика допомагає розслабитися і заспокоїтися. Повертаючи людину до її історичних коренів, народна музика сприяє відкриттю енергетичних центрів і нормалізації життєвих потоків. Очищає простір від негативного впливу, насичує енергією біополе людини.

Щоб визначити, який вплив робить музика саме на Вас, спробуйте під час прослуховування різних стилів музики прислухатися до себе, зрозуміти які відчуття і емоції викликає у вас даний музичний твір.


1. Основні жанри музики та їх вплив на людину

Музичний жанр (фр. genre - рід, вид, тип, манера) - багатозначне поняття, що характеризує класифікацію музичої творчості за родами і видами, з огляду на їх походження, умови виконання, сприймання та інші ознаки (зміст, структура, засоби виразності, склад виконавців тощо).

Поняття музичного жанру побутує в різних аспектах:

широкому - оперний жанр, симфонічний жанр, камерний жанр і т.д.;

вузькому - велика опера, комічна опера, лірична опера, музична драма і т.д.; симфонія, камерна симфонія, сюїта; увертюра; симфонічна поема; соната, квартет і т.д.; арія, аріозо, каватина, романс, пісня і т.д.

Склад виконавців і спосіб виконання визначають найпоширеніший поділ музичних жанрів на вокальний та інструментальний, які, своєю чергою, диференціюються за специфічнішими ознаками.

  • Музичний жанр може мати наступні функції:

  • Комунікативні, пов'язані з організацією художнього спілкування

  • Семантичні, що визначають зміст художнього твору

  • Тектонічні (структуротворчі), що визначають побудову твору

Існують різні способи класифікації музичних жанрів. Музикознавець Т.В. Попова пропонує класифікувати жанри за умовами їх побутування і виконання. За цією класифікацією розрізняють жанри:

  • Народної музики (музичний фольклор)

  • Розважальної музики (в т.ч. музика сучасної естради)

  • Камерної музики (що виконується камерними ансамблями)

  • Симфонічної музики (виконується великими оркестрами)

  • Хорової музики (виконується хоровими колективами)

  • Театральної музики (в т.ч. опери, музики до спектаклів, кінофільмів і т.п.)

Інструментальна музика призначена для виконання на музичних інструментах. Музичні інструменти поділяються на духові (мідні й дерев'яні), струнні (струнно-смичкові й струнно-шипкові) та ударні. Клавішні інструменти залежно від принципу видобування звука належать до різних відповідних груп або виділяються в окрему групу за суто формальним принципом наявності клавіатури.

Окрему групу становлять також сучасні музичні електроінструменти.

Просто й легко зрозуміти, що голос має певну психічну цінність, що один голос відрізняється від іншого й що кожний голос має свою психічну силу. Дуже часто хтось почуває особистість мовця на відстані, по телефоні. Чутлива людина може відчувати ефект самого голосу, не бачачи мовця. І багато хто не так сильно залежать від слів, як від голосу, що вимовляє слова. Це показує, що рівень психічного розвитку виражається й у розмові, і особливо в співі[9, c. 54-56].

2. Музика і тварини, її вплив

Все живе, як відомо, сприймає музику. Вчені в лабораторії посіяли пшеницю і включали їй різну музику. Виявилося, що високочастотні звукові коливання поліпшують проходження соків через стебла і листя рослини. При цьому у рослини поліпшується обмін речовин і поліпшується врожійність. Тварини теж реагують на музику. З давніх давен відомий міф, коли уславлений співець і поет Орфей грав на лірі і цим же утихомирював звірів. Мало того, вчені довели, що коли у корівниках звучить музика, то збільшуються надої молока.

Звичайно, музика може допомагати і музика може шкодити. Залежно яка музика? Одні музикальні твори радують людину, інші - надають їй печалі, суму, одні збуджують, інші заспокоюють, одні - підвищують працездатність, а інші втомлюють. Науковці навіть відмітили, що музика поліпшує ріст волосся. Дуже погано, коли музика звучить голосно і з ранку до ночі. Це шкодить. Отже у всьому повинна бути міра. Несприятливо діє голосна музика, надмірно ритмічна, незмістовна. Вона може привести до дратівливості, головної болі, підвищити кров`яний тиск.

Яку музику слухати? Це залежить від людини, від її смаку. Тому кожній людині слід слухати туку музику, яка їй до душі, до якої вона звикла змалку, яка їй на користь.

Дуже корисною є духовна музика, твори Лисенка, Стеценка, Бортнянського, Баха, Чайковського, Глінки, Рахманінова. Мені, наприклад, подобається церковний спів - літургія Івана Златоустого, твори сім`ї Штраусів, Вальтейфеля. Вони мені допомагають. Але треба пам`ятати, що частіше й корисніше слід слухати тишину[12, c. 64].

3. Вплив музики на психіку

Різнобічний вплив музики на психіку людини обумовив музикотерапію одним із перспективних сучасних методів лікування хворих із порушенням нервової системи. Доведено, що музика, завдяки своїй властивості впливати на внутрішній світ людини, допомагає хворим звільнитися від душевного дискомфорту, конфлікту, тривалості; коректує емоційний стан; може відновити душевний спокій, тобто позитивно впливати на психічне здоров'я особистості.

Цілющий вплив музики на організм людини був помічений ще на зорі цивілізації. Містичними легендами пояснювалось покращення самопочуття та настрою, зменшення болісних відчуттів, страху, повернення людині бадьорості, енергії під дією зачаровуючих звуків музики.

Музика впливає на організм людини різнобічне. За даними науковців медичного центру "Ленц" (м. Москва) та Дитячого Центру лікування в результаті численних досліджень виявлено, що під впливом музики, яка відповідає функціональному станові організму, такі психічні процеси, як пам'ять та орієнтація, покращуються на 45-50%, а уваг - на 25-30%. Музика активізує розумові здібності, а також працездатність та зосередженість, здатна розвивати та підвищувати інтелект людини. Звукові вібрації стимулюють кровообіг, емоційний тонус. Під дією ритму активізується дихання, збільшується вентиляція легенів. Дослідження підтверджують фізіологічну гіпотезу музикотерапії поєднання ритму музики з біоритмікою людини.

Важливо використовувати цілющі впливи музики для зміцнення психічного здоров'я людини на ранніх етапах її життя. Адже музика здатна допомагати молодій людині зрозуміти навколишню дійсність, красу природи, довершеність поезії, живопису, театру, історії свого народу, виступаючи специфічним генератором ціннісного ставлення до світу, оскільки справжні естетичні враження, насолоду від зустрічі з медичним мистецтвом дістає лише той, хто вміє уважно слухати, переживати, розмірковувати над почутим. Отож необхідно змалку привчати дітей до роботи розуму і душі, збагачувати їхній досвід спілкування з музичними творами.

Як довели вчені-психологи, систематичні заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяють значно підняти IQ, тобто інтелектуальний потенціал людини, краще розвинути пам'ять, аналітичні здібності, орієнтацію, не кажучи вже про позитивну корекцію нервової системи. В більшості передових європейських країнах, як і за океаном уроки музики, спів, гра на інструментах належать до обов'язкового елементу виховання, оскільки музика найбільш сильніший емоційний вплив на дитину. Крім того, під час слухання музики регулюються фізіологічні процеси в організмі, стимулюється м'язова активність, підвищується загальний тонус організму, покращується мовленнєва та рухова активність. Впливає музичне мистецтво і на психіку, соматику, душевний стан людини, що стало основою виникнення музикотерапії. Музикотерапія складається з творчої та рецептивної діяльності. Яка пов'язана зі сферою емоційних, етичних і естетичних відчуттів, пізнанням та спрямованістю інтересів особистості.

Крім універсальних якостей. Музичне мистецтво має специфічні унікальні можливості цілеспрямованого впливу в бажаному напрямі.

Такі корегуючі профілактичні особливості музики базуються не лише на вербальному, багатоплановому за формою емоційному впливі на особу, а й впливають конкретно з її першоелементів - ритму, гармонії, які проникають у глибини психіки[2, c. 58-59].

Сприйняття музики - це складний психічний процес. Психологи та музиканти визначають, що загалом він вписується між двома полюсами. З одного боку, це елементарне акустичне сприймання звукових сигналів як щось таке, що ми чуємо і що діє на органи слуху. А з іншого — це процес пізнання уявленого художнього змісту в музичній матерії. Сприймаючи музику, людина виражає своє емоційне "я". В свідомості відтворюються переживання, образи та думки, втілені композитором у музичному творі. Музичний твір — це сукупність естетичної інформації, яку надає композитор.

Музика часто передає такі відтінки почуттів і переживань, які важко висловити словами. О. Серов справедливо замітив: "Якби все, що відбувається в душі людини, можна було передати словами, на світі не було б музики". В свою чергу мова музики зрозуміла кожній людині.

Класичними називаються твори мистецтва, що зберегли до теперішнього часу значення взірцевих[14, c. 34-36].

В основі класичної музики лежить віковий художній досвід, мудрість різних історичних епох. До музичної класики відносять не лише твори великих композиторів, а й кращі зразки народної музичної творчості. Класична музика розглядається як змістовне мистецтво, що має велику силу естетичного впливу на людей.

Класичні твори відзначаються багатством змісту, красою та досконалістю форм . У скарбниці світової музичної культури імена таких геніальних і високоталановитих композиторів, Й.С. Бах, Л. Бетховен (Німеччина), В.А. Моцарт, Ф. Шуберт (АВстрія), Дж. Россіні та Дж. Верді (Італія). Ф. Шопен (Польща), Г. Берліз та Ж. Біде (Франція), Е. Гріг (Норвегія); засновники російської та української музичних шкіл М. Глінка та М. Лисенко.

До музичної класики належать не лише видатні твори композиторів минулого, а й кращі зразки музики XX ст. твори композиторів, чия творчість отримала світове визнання (К. Дебюссі, М. Равель, Я. Сибеліус, Р. Штраус, Б. Барток, І. Стравінський, С. Прокоф'єв, Д. Шостакович та ін.). Твори відомих українських композиторів М. Скорика, М. Колеси, Л. Людкевича, Л. Реввуцького, А. Кос - Анатольського вважаються українською музичною класикою.

Особливу дбайливість і ентузіазм проявляють в наш час спеціалісти і меломани на Заходів щодо проблем музичної терапії засобами класичної музики. Музична терапія широко використовується з метою надання соціально-психологічної допомоги та підтримки тим, хто відчуває самотність, невпевненість в собі, закомплексованість, я к профілактика ряду соматичних захворювань, а також як засіб полегшення страждань, реабілітації після перенесених захворювань чи травм.

Спеціалістами доведено, що від дратівливості неврозів допомагає музика Чайковського. Від мігрені - "Весняна пісня" Мендельсона, "Гуморески" Дворжака, "Американець в Парижі", Гершвіна. Головну біль знімає "Полонез" Огінського, нормалізує сон - сюїта "Пер Гюнт" Гріча.

Кров'яний тиск і серцеву діяльність нормалізує "Весільний марш" Мендельсона. Піднімає настрій і позбавляє від депресії - джаз, блюз, соул, каліпсо, реччі [6, c.49-52].

4. Вплив музики на мозок дитини

Дослідження лікарів довели, що вже на п'ятому місяці вагітності діти чують і розрізняють звуки. Вони можуть реагувати на гучність і ритм мелодії. Вона може їм подобатися або ні. І, через нейроендокринну систему музика впливає практично на всі системи і органи дитини: змінюється частота дихання, тонус м'язів, моторика шлунка і кишечника. Лікарі твердять, що вагітність - це не тільки формування дитини, але й приголомшуючий шанс вплинути на інтелект, творчі і музичні здібності малюка, простимулювати його пізнавальний і емоційний розвиток.

Позитивний вплив музичних творів відчули на собі багато вагітних жінок. Але, як рекомендують аудіологи, при прослуховуванні мелодій, перш за все слід орієнтуватися на власні музичні уподобання.

Якщо під час вагітності ви хочете, щоб малюк краще чув музику, можна скористатися навушниками, оскільки деякі фахівці вважають, що дитина, перебуваючи в утробі матері, чує звуки трохи інакше, аніж ми. І тому навіть рекомендують майбутнім татам розмовляти зі своєю дитиною, шепочучи мамі на вушко. Так малюкові буде краще чутно. А коли малюк народиться, то при прослуховуванні музичних творів слід дотримуватись кількох простих правил. Магнітофон ставити на відстані не менше одного метра від ліжка або манежу дитини, а звучання музики не повинно перевищувати гучність розмовної мови.

Проведено тисячі експериментів на рослинах, тваринах і людях, які доводять вплив звуку на живий організм. Мімоза і петунія від мажорних мелодій ростуть набагато швидше і розцвітають на два тижні раніше від встановленого терміну. Під впливом класичної музики корови дають більше молока. У собак-пінчерів кров'яний тиск залежно від мелодії може змінюватись на 70 мм ртутного стовпчика.

В Японії провели експеримент, у якому взяли участь 120 матерів-годувальниць. Одна половина з них слухала класичну музику, решта - популярну. В першій групі кількість молока у жінок збільшилася на 20%, у другій групі - зменшилась наполовину.

Слухаючи звуки природи, ми одержуємо величезний заряд енергії, відчуваємо підйом духовних і фізичних сил, збільшується творчий потенціал. Навіть нетривале прослуховування звуків природи здатне відвернути людину від важких думок і повсякденної суєти.

Найбільш корисною для здоров'я фахівці вважають музику Моцарта. Його твори універсальні: їх рекомендують для зняття стресу, ефективного засвоєння навчального матеріалу, від головного болю, а також під час відновлювального періоду, наприклад, після екстремальних ситуацій. Причому лікувальний ефект мають усі твори Моцарта. Це явище одержало назву ефекту Моцарта.

Таємницю цілющих властивостей музики Вольфганга Амадея Моцарта підтвердив Альфред Томатіс, лікар-отоларинголог, член французької академії медичних наук. Досліджуючи особливості роботи мозку людини, він з'ясував: прослуховування високочастотних звуків - 5000-8000 Гц - активізує мозкову діяльність, поліпшує пам'ять, стимулює процеси мислення. Ці вібрації ніби живлять наш мозок, а разом з ним і все тіло. Аналізуючи музику різних композиторів, Альфред Томатіс дійшов висновку, що твори Моцарта містять найбільшу кількість потрібних частот. Він також виявив, що саме їх в основному чує дитина в період внутрішньоутробного розвитку. Змоделювавши подібний фон, він давав слухати записи дітям різного віку і з різними вадами розвитку - їхнє самопочуття поліпшувалося. Річ у тім, що високочастотні коливання пробуджують відчуття архаїчного зв'язку з матір'ю, дають людині відчуття захищеності, цілісності і благополуччя[8, c. 87-89].

Регулярні заняття музикою поліпшують пам’ять і стимулюють розумовий розвиток дітей, стверджують у недавно опублікованому в журналі Brain дослідженні канадські вчені. Автори роботи заявляють також, що їм вдалося отримати перші докази існування зв’язку між заняттями музикою та вмінням концентрувати увагу.

Через рік після початку занять діти показували більш високі результати в тестах на пам’ять, пов’язаних з такими показниками загального інтелектуального розвитку, як письменність, математичне мислення та рівень IQ. Дані тестів підтверджуються також результатами сканування мозку[16,c. 98-99].

Але ж не всяка музика сприятливо впливає на організм людини.

Сьогодні уяву підлітків і молоді полонить музика масової культури (рок, реп, поп та ін.). Під час перегляду чергового відеокліпу поєднання мерехтливого зображення (кольорів, образів, сцен) з гучною ритмічною музикою епохи НТР допомагає "втекти" від буденності, опинитися в іншій "уявній" реальності. Однак спеціалісти переконливо доводять, що сучасна музика не завжди позитивно впливає на емоційну сферу підростаючої особистості. Цей жанр мистецтва може викликати т/ж спрощених емоційних станів, посилення агресивності.

У науково-експериментальних працях вітчизняних учених доведено статистично-достовірні порушення ряду психічних функцій під дією року (об'єми короткочасної пам'яті. Зниження рівня зрозумілого спілкування, виникнення почуття роздратованості і туги, зниження писемної продуктивності, виникнення почуття тяжкості) з паралельним порушенням ЕЕГ характеристик мозку.

Необхідно відмітити, що сила звуку рок музики на рок-концертах надзвичайно велика досягає 120 дБ, а загальновідомо, що смертельним для слуху людини є 160 дБ. В ідеології рок-культури покладений фанатизм, який на думку Г. Товстоногова, є добровільним рабством, що робить людину замкнутою. Психофізіологічними факторами дій року являються і збудження підкоркових структур головного мозку з необумовленими біологічними реакціями; різке зростання збудженості ЦНС тощо. Перші результати дій року проявляються в слуховому апараті людини. За даними професора B.C. Гуковича приблизно 40% любителів року 13-15 р. страждають слуховими шумами, а приблизно 60% 19-20 річних студентів виявляють ознаки туговухості. В перспективі це означає, що десь через 50 років країна може одержати суспільство глухих людей.

Музикознавець Христофор Рюгер рахує придатною для психотерапії тільки класичну музику і категорично відхиляє сучасну поп- і рок - музику. Причому найкращий ефект виявлено тільки при дії програм, створених на основі милозвучних класичних і народних мелодій.

Так, Єлена Пімкіна в своїй статті "Моцарт делает умнее" стверджує, що найнезвичайніша музика - це музика Моцарта: не швидка, але і не повільна, плавна. Але не занудна надзвичайно чарівна у своїй простоті.

На думку вчених, музика цього композитора сприяє розвитку розумових здібностей у дітей.

А мистецтвознавці дедалі частіше закликають дбайливо ставитися до актуального середовища особистості, викорінювати музичні "шуми", фальш нечистих інтонацій, надлишкове гострі, шокові звукові враження. Адже звук являється більш сильним сенсорним подразником для людини, ніж світло чи колір. Людський слух здатний сприймати різницю у висоті від 16 до 20 тисяч коливань в секунду. Порушення верхнього порогу, здатне викликати серйозні зрушення в людському організмі.

В музиці використовуються головним чином звуки в межах від 16 до 4000 коливань в секунду. Такий діапазон пов'язаний з історично складеною практикою людської мови і співу. Прикрим є те, що сучасні технічні засоби репродуктування музики, які володіють великою звуковою потужністю, не передбачають контрольних меж для рівня гучності. Якщо в побуті гучна розмова людини сприймається як ознака недостатньої культури, то в молодіжному середовищі сьогодні загальноприйнята абсолютна безкультурна позиція сприйняття музики, яка звучить, перевищуючи усяку художню міру гучності звуку. Особливо таке становище характерне для танцювальних дискотек, де коливаючі рухи мембран апаратури здатні викликати хворобу органів, слуху. "... на дискотеці сила звуку доведена до тієї степені, коли вона ще не вбиває, але починає діяти на нижні шари мозку, на його підвали, на підкірну основу, на підсвідомість, на глибинні шари психіки, що можна порівняти з дію наркотичних речовин". Причому це не мелодична музика, не Чайковський і не Шопен, але музика ритмічна, поп-музика, рок-музика, і коли удари музичного ритму починають співпадати з ударами вашого серця, створюється враження, що в середині вас розхитується тяжке ядро від великого дзвону, яке гупає по всіх ребрах, по всіх клітинах організму ...

Беззаперечно, міра гучності музичного звуку - величина історична. Від початку вона була здатна характеристиками найдавнішого музичного інструменту - людського голосу. Пізніше з'являються музичні інструменти супроводжуючі спів. Так, улюбленими інструментами древніх греків була ліра, кіфара, багаторубчата флейта сірініке і авлос. В період середньовіччя в Європі інструментом домашнього музикування стала лютіч, а в концертному релігійному та обрядовому житі панував орган. VII називають золотим століттям скрипки. Удосконалення механіки клавесину веде до появи фортепіано. Його універсальна природа сприяла збільшенню популярності цього "найінтелектуальнішого інструменту" (Г. Нейгауз). Кожен інструмент виховував музичний слух покоління у відповідному діапазоні гучності. В умовах розвитку засобів масової інформації помітно збільшилась щільність звучання[5, c. 118-121].



Висновки

Цілющий вплив музики на організм людини був помічений ще на зорі цивілізації. Містичними легендами пояснювалось покращення самопочуття та настрою, зменшення болісних відчуттів, страху, повернення людині бадьорості, енергії під дією зачаровуючих звуків музики.

Музика впливає на організм людини різнобічне. За даними науковців медичного центру "Ленц" (м. Москва) та Дитячого Центру лікування в результаті численних досліджень виявлено, що під впливом музики, яка відповідає функціональному станові організму, такі психічні процеси, як пам'ять та орієнтація, покращуються на 45-50%, а увагу - на 25-30%. Музика активізує розумові здібності, а також працездатність та зосередженість, здатна розвивати та підвищувати інтелект людини. Звукові вібрації стимулюють кровообіг, емоційний тонус. Під дією ритму активізується дихання, збільшується вентиляція легенів. Дослідження підтверджують фізіологічну гіпотезу музикотерапії поєднання ритму музики з біоритмікою людини.

На мою думку, важливо використовувати цілющі впливи музики для зміцнення психічного здоров'я людини на ранніх етапах її життя. Адже музика здатна допомагати молодій людині зрозуміти навколишню дійсність, красу природи, довершеність поезії, живопису, театру, історії свого народу, виступаючи специфічним генератором ціннісного ставлення до світу, оскільки справжні естетичні враження, насолоду від зустрічі з медичним мистецтвом дістає лише той, хто вміє уважно слухати, переживати, розмірковувати над почутим. Отож необхідно змалку привчати дітей до роботи розуму і душі, збагачувати їхній досвід спілкування з музичними творами.

Як довели вчені-психологи, систематичні заняття музикою у віці від 5 до 15 років дозволяють значно підняти IQ, тобто інтелектуальний потенціал людини, краще розвинути пам'ять, аналітичні здібності, орієнтацію, не кажучи вже про позитивну корекцію нервової системи. В більшості передових європейських країнах, як і за океаном уроки музики, спів, гра на інструментах належать до обов'язкового елементу виховання, оскільки музика найбільш сильніший емоційний вплив на дитину. Крім того, під час слухання музики регулюються фізіологічні процеси в організмі, стимулюється м'язова активність, підвищується загальний тонус організму, покращується мовленнєва та рухова активність. Впливає музичне мистецтво і на психіку, соматику, душевний стан людини, що стало основою виникнення музикотерапії. Музикотерапія складається з творчої та рецептивної діяльності. Яка пов'язана зі сферою емоційних, етичних і естетичних відчуттів, пізнанням та спрямованістю інтересів особистості.


0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

33%, 1 голос

33%, 1 голос

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

33%, 1 голос

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Як козаки у Франції ледь Січ не збудували.

Одним з найбільш цікавих документів цієї епохи (18 ст.) Є проект перенесення Запорозької Січі ... до Франції. Проект цей, який в дійсності був далеко не таким ірреальним, як це тепер може здатися, був запропонований Григорієм Орликом, офіцером французької служби і сином Гетьмана Орлика - спадкоємця Мазепи. Він полягав у тому, щоб влаштувати козачі поселення на Рейні, на кордоні між Францією і німецькими княжествами, і таким чином не тільки забезпечити з цього боку кордон, але, одночасно, забезпечити французьку армію легкою кавалерією, яка могла б змагатися з австрійськими гусарами, які застосовували майже козацькі методи бою. В 1735 році проект цей був прийнятий одноголосно Вищою Військовою Радою під головуванням знаменитого маршала Бель Іля. Були негайно асигновані відповідні фонди і Орлику було доручено розробити детальний план перевезення козаків, їх розселення, постачання і т. П. Все це було вже готове, коли з'явилася несподівана перешкода в лиці категоричної опозиції турецького уряду. Туреччина не захотіла випускати з рук такого великого козиря в грі з Москвою і, незважаючи на подання Франції, категорично відмовилася відпустити козаків, не бажаючи в той же час робити щось рішуче, щоб залучити їх на свою сторону. Ця політика, заснована на підкупі і палацових інтригах, керованих з Петербурга, скоро показала свої результати. Туреччина була розгромлена, а Січ виявилася не на Рейні, а "за Указом" на Кубані. Закінчуючи цю епоху, було б несправедливим не згадати про цікавий документ, підписаний самим королем Людовиком XV-м, а саме про шлюбний контракт вищезгаданого Григорія Орлика, який одружився у Версалі на маркізі де Дентевіль, представниці одного з кращих родів Франції, і де він іменується : "Син Високомогущественного Пана графа Пилипа Орлика, Вождя Козацької Нації". (М. Єреміїв) «Вільне козацтво-Вольноє козацтво» № 104, 1932 р.)

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

100%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Чому люди танцюють?

 Мистецтво танцю запрограмоване в людині самою природою. Всі істоти живуть за рахунок ритмічного биття сердець, ритмічного дихання. Танець надихається ритмом життя, что пульсує в людіні та у Всесвіті. Більшість людських почуттів - це інстинкти, які є спільними у вчених, інтелектуалів і в менш освіченіх людей - тих, что мешкають в 21 сторіччі і тих, что жили 20 000 років тому. У давні часи танець був абсолютним виразом вього життя людей. Перші танці були простими, але навчаючись контролювати навколишнє середовище, люди змінювали умови свого життя, і танці ставали складнішими. Перші танці не мали музичного супроводу, проте давні люди не могли не усвідомити ефект звуків своих ніг, что тупотіли по землі. Так танцюристи самі створювали музичний ударний акомпанімент - і це були не тільки тупотіння ніг, а й також плескання в долоні, клацання пальців, биття по шкірі тварини, натягнутої на раму. Пізніше мелодія - Імітація співу пташок або протяжне відображення людського мовлення - оздоба, ритмічні удари. У танці важливо рухатись синхронно, і мелодія не тільки заповнювала інтервали між рітмічними ударами, а й допомагала запам'ятати танець. Послідовні удари - це інтегральна частина суспільного танцю. Надаються моніторні сигнали і контролюють ритмічний рух и темп танцю, який може нарастати або уповільнюватись в залежності від ведучого. Українські народні танці, як и всі інші, беруть свой початок у хороводах. У давніх народних танців всі рухаються по колу, формуючи єдине . Основні рухи в народних танках - прості ходи та біг, притупи тощо, які дають можливість дійти певної узгодженості рухів великій кількості віконавців. Серед давніх танців європейських народів є відкрите коло - наприклад, 'Кривий танець "у слов'ян. Хвиляста лінія без початку і кінця - безконечник - мотив, який зустрічаємо часто в других галузях народного мистецтва. 

0%, 0 голосів

100%, 1 голос

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
Сторінки:
1
3
4
попередня
наступна