Танцюючий дракон
- 24.01.20, 12:30
- Наукова реальність
Палеонтологи знайшли в Китаї скелет невеликого пернатого динозавра невідомого виду із сімейства дромеозаврід – хижих пернатих динозаврів.
Новому виду дали назву Wulong bohaiensis. Слово Wulong означає «дракон, що танцює» китайською і було дано частково для позначення пози, в якій застигли рештки тварини.
Єдиний у своєму роді зразок пропонує подивитися на те, на що була схожа земля 120 млн років тому. Скам’янілість зберігає пір’я і кістки, які надають нову інформацію про те, як виросли динозаври і чим вони відрізнялися від птахів.
«Вивчення подібних зразків не тільки показує нам іноді дивовижні шляхи, по яких пройшло давнє життя, але і дозволяє нам перевірити ідеї про те, як важливі характеристики птахів, включаючи політ, виникли в далекому минулому», – сказала докторка Ешлі Поуст, яка аналізувала зразок.
Зразок був виявлений більше 10 років тому фермером у Китаї, у багатій копалинами провінції Джехол, і відтоді зберігається в зборах Даляньського музею природознавства в Ляоніні, північно-східної китайської провінції, що межує з Північною Кореєю і Жовтем морем. Скелетні кістки були проаналізовані Поуст разом зі своїм наставником, доктором Девідом Варріккіо, з Університету штату Монтана.
Динозавр був більше від звичайної ворони і менший за ворона, але з довгим костистим хвостом. У Wulong bohaiensis виявили вузьку голову з величезною кількістю гострих зубів, він був покритий пір’ям, що, цілком ймовірно, дозволяло здійснювати політ.
При цьому хвіст тварини закінчувався розгалуженим у дві сторони пір’яним шлейфом, а передні кінцівки-крила – чимось на зразок лап з пазурами. Можливо, з їх допомогою динозавр полював на дрібних ссавців, ящірок, птахів і риб.
«У зразка є плавці на кінцівках і хвості, які ми асоціюємо з дорослими птахами, але у нього були й інші особливості, які змушували нас думати, що це молода тварина», – сказала Поуст.
Щоб зрозуміти це протиріччя, вчені розрізали кілька кісток нового динозавра для дослідження під мікроскопом. Кістки показали, що новий динозавр був «неповнолітнім». Це означає, що принаймні деякі динозаври отримували пір’я задовго до того, як вони закінчували рости.
Або молоді динозаври потребували цього хвостового пір’я для якоїсь функції, про яку ми не знаємо, або вони вирощували своє пір’я зовсім не так, як більшість сьогоднішніх птахів.
Новий вид є одним із найбільш ранніх родичів велоцираптора, знаменитого динозавра-теропода, що жив приблизно 75 млн років тому, а також прямим предком сучасних пернатих.
Найближчим же родичем «дракона, що танцює», найімовірніше, був мікрораптор – «чотирикрилий динозавр», що жив із ним одночасно і названий так тому, що довге пір’я у нього росло не тільки на передніх, але й на задніх кінцівках.
opinionua.com/2020/01/23/vcheni-viyavili-zalishki-istoti-shho-bula-perexidnim-vidom-mizh-dinozavrami-ta-ptaxami/
Реконструкция Wulong bohaiensis / © Angela R. Connor @Amaruuk, artist
Реконструкція Wulong bohaiensis / ©Erick Toussaint, San Diego Natural History Museum
Коментарі
Адель*
124.01.20, 12:34
Интересно
Тарас Музичук
224.01.20, 13:51
Классно! Но хвост уж очень длинный
Андрій1961
324.01.20, 14:33
Дождь!
424.01.20, 19:23Відповідь на 2 від Тарас Музичук
Замало на ньому пір'я. Тому, щоб стабілізувати політ, потрібен довгий хвіст
Absender
524.01.20, 20:25
Во! ну это уже хоть наа шото похоже!))Но!!1. любой недовид обречен был бы здохнуть в максимальнокороткие сроки. летать он не может. 2.Ты ознакомишся наконец то с "кошмаром Дженкинса!!!3.Сам основоположник ТЭ предполагал огромное кол-во найденных остатков переходных форм!!! и это совершенно правильно и логично!!!4.Найденая якобы переходная форма в единичном экземпляре доказывает эту самую невозможность эволюци.5.Давно доказан генетический мономорфизм группы генов отвечающих за видовые хар-ки.6.Сама по себе статья очень мутная и пустая! с таким самым успехом можно и страуса отнести к переходной форме! или пингвина! Очевидный вывод: если эта животинка и была нормальным видом, то это просто вымерший вид. Но судя по размерам, возможно и имела место мутация, шо и привело к преждевремен.смерти
Тарас Музичук
624.01.20, 21:00Відповідь на 4 від Дождь!
Ну може і так
RedDina
724.01.20, 21:13Відповідь на 5 від Absender
А якщо решта останків перехідних форм ще десь в землі лежить чи з часом зотліла?
"Помилка Дженкіна полягала в тому, що ознаки, які закріплюються відбором, не зменшуються при схрещуванні, а передаються у повному обсязі (нівелюючий ефект схрещування просто не існує), але йому завадила це зрозуміти ідеологічна необ'єктивність щодо людських рас — дійсно на території, де мешкає плем'я чорношкірих аборигенів, саме їхні ознаки є кращими для виживання, тоді як біла людина буде носієм несприятливих для місцевості ознак, зокрема страждатиме від сонячних опіків, а також малоймовірно, що вона зможе вижити в чужому культурному середовищі"
Дождь!
824.01.20, 21:15Відповідь на 5 від Absender
А що таке "нормальний вид" і чим він відрізняється від решти?
Мутація, то інше. От кацапи - мутація, а це вид. Скільки він проіснував, доречі, цей Wulong bohaiensis?
Absender
924.01.20, 22:27Відповідь на 7 від RedDina
))) вычитала хде то якобы опровержение)) ну маладес! періжок з шухлядки твій!)) токо нифига это не опровергает! сама по себе гипотетическая мутация в любом случае потерялась бы в поколениях. Но можно конечно тут хфантазировать... налицо факт: отсутствие огромного кол ва найрізноманітніших переходных форм. Факт: не один вид не изменился за историю человечества. Факт: ископаемые медуз, трилобита, крокодила итд.. такие же как и живые .
Absender
1024.01.20, 22:31Відповідь на 7 від RedDina
Дарвин предполагал шо если будет доказано шо какой либо из органов не имеет эволюционной последовательности то его теория неверна. и знаеш шо?)) таких органов дохрена! но часто приводится в пример сложнейший по своей сути но простейший жгутиковый двигатель. Та собственно можно и о простейшей клетке вспомнить!)) она так же сама по себе не может появиться из неживой материи!! при всём уровне развития науки досихпор не получилось создать простейшую живую клетку.