Соціологічний зріз соціуму України на 24 серпня 2017 р.
- 05.09.17, 13:42
- Знання є сила
Якби сьогодні перед українцями стояв вибір, вони б підтримали проголошення незалежності України. У 2017 році за незалежність проголосували б 76% опитаних. Цей показник залишається незмінним з 2014 року.
Про це свідчать результати опитуванння соціологічної групи "Рейтинг".
Кількість українців, які підтримують незалежність країни, суттєво зросла з 2013 року – тоді ця цифра становила 61%. До слова, на Всеукраїнському референдумі щодо проголошення незалежності України, який відбувся 1 грудня 1991 року, незалежність підтримали 90,32% виборців, які прийшли проголосувати.
76% українців підтримали б сьогодні проголошення незалежності України
Найбільше тих, хто підтримує проголошення Незалежності України, – на Заході (93%). У Центрі таких опитаних 76%, на Півдні – 66%, на Сході – 64%. Чим молодші респонденти та чим вищий рівень їхньої освіти, тим рівень підтримки проголошення Незалежності України серед них вищий.
Водночас патріотами сьогодні себе вважають 83% українців. У кожному з регіонів цей показник не є нижчим, ніж 75%: на Заході таких 88%, у Центрі – 84%, на Сході – 83%, на Півдні – 77%.
83% опитаних назвали себе патріотами України
Українським громадянством найбільше пишаються на заході країни, найменше – на півдні, як показали результати дослідження фонду "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва. Загалом понад 60% наших співвітчизників пишаються тим, що вони українці. Наразі на заході України пишаються своїм громадянством 81% (не пишаються 7%), у центральній частині 67% (не пишаються 16%), на півдні 46% (не пишаються 28%), на сході 56% (не пишаються 17 %). На неокупованих територіях Донецької та Луганської областей 39% співвітчизників пишаються своїм громадянством, 27% – не тішаться, 34% опитаних не змогли визначитися з відповіддю.
Найбільше пишаються українським громадянством на заході, найменше – на півдні
Серед почуттів, які охоплюють українців, коли вони думають про наше майбутнє, називають надію (47%), тривогу (30%), оптимізм (26%) та страх (17%). Відчуття надії превалює в усіх регіонах (особливо на Півдні); тривога також посідає друге за частотою згадувань місце в усіх регіонах, крім Заходу (в цьому регіоні на другому місці опинився оптимізм).
З якими почуттями українці думають про майбутнє України
Серед основних страхів у 2017 році превалюють економічні. На думку опитаних, зараз люди найбльше бояться зростання цін (77%), невиплати зарплат, пенсій (63%), а також безробіття (61%). Ще серед найбільш вагомих страхів – зростання злочинності (43%), напад зовнішнього ворога (38%). Побоювання зростання цін посідає перше місце в усіх регіонах, але частіше про цей страх згадували на Сході України (87%), а відносно рідше – на Заході (66%).
Найбільше українці бояться зростання цін
У 2017 році 12% опитаних висловили намір найближчим роком виїхати за кордон на тимчасові заробітки – це найвищий відсоток за час постановки цього питання (у 2002 році таких було 7%). Регіонально найбільше охочих виїхати працювати за кордон виявилося у Західному регіоні – 18%. Водночас майже 51% українців зазначили, що нікуди б не виїжджали зі свого населеного пункту – ні в межах України, ні за кордон.
Коментарі
Nech sa paci
16.09.17, 17:51
Трохи дивні цифри. Особливо щодо страхів та патріотизму. Майже кожен вважає себе патріотом і найбільше боїться підвищення цін.
Богдан Бо
26.09.17, 20:44Відповідь на 1 від Nech sa paci
А ви як? Патріотом себе не вважаєте? А ціни не турбують, якщо до неба підскочать? Ви весь у шоколаді і все по-барабану?
Nech sa paci
36.09.17, 21:45Відповідь на 2 від Богдан Бо
На шоколад вистачає, на сякий-такий одяг собі — теж, на щось більше типу машини — ні.
Мене більше турбує, напевно, ймовірність заразитися на туберкульоз, потрапити під бомбардування "повітряно-космічними силами" РФ або стати свідком остаточного розвалу держави (який уже йде — див. юридичні колізії, "копачі бурштину" або подвійне громадянство сотень тисяч жителів), ніж небезпека залишитися без пачки зефіру, бо комуналка здорожчала. Хоча якби були діти-школярі, напевно, би трохи інакше ставився до грошей, але тоді б життя примусило й більше заробляти.
Щодо патріотів є така замітка:
http://tolik-kyiv.blogspot.com/2015/10/blog-post.html