Художниця Daniella Jones зі своїми роботами...
Петро I захоплювався стоматологією і любив виривати зуби підлеглих.
Як лікували вогнепальні рани в Середні віки... Згідно з інструкцією польових лікарів, для того щоб знезаразити рану, кульові отвори заливали киплячою масляною сумішшю. Якщо була можливість, то кулю і сторонні предмети перед цим виймали, якщо такої можливості не було, то розпечену олію заливали відразу. Що раніше проводилася така процедура, то більше залишалося шансів вижити. Зрозуміло, що поранений відчував неймовірний біль, ні наркозу, ні знеболювальних на той час не було. До того ж, опік міг призвести до гниття, зараження крові і, зрештою, гангрени. Як добре, що зараз медицина вміє рятувати людей від кульових поранень
Кільця Сатурна виглядають чудово на фотографії газового гіганта, зробленій першим космічним телескопом Джеймса Вебба Деякі з багатьох супутників Сатурна також видно.
Петропавлівський каньйон . Подекуди глибина ущелин становить 40-50 м, а площа каньйону - біля 250 гр. Через складний рельєф сплав тут неможливий, зате тут рай для скелелазів та альпіністів. с. Петропавлівка, Миколаївська область
"Вавилонський ринок наречених" - картина англійського художника Едвіна Лонга, 1875 рік На картині зображений звичай, взятий з "Історії" Геродота. У своїй праці давньогрецький історик описував шлюбні звичаї народів стародавнього Шумеру, Вавилона та Ассирії. Цей історичний факт ґрунтується на тому, що щороку всіх незаміжніх дівчат селища збирали на площі, де починалося щось схоже на аукціонні торги. На них купували майбутніх дружин. Торгівля починалася з найкрасивішої і статної, за нею слідувала найгірша, а останньою залишалася найгірша або найкалічніша дівчина. Хоч це картина з далекого минулого, але ж і зараз лишаються країни, де такий "ринок" буде квіточками, у порівнянні з іншими жахливими традиціями
Найкривавіше місце за всю історію - Колізей ... Перш ніж він став однією з визначних пам'яток Риму, в ньому проводили смертельні поєдинки. Крім гладіаторських боїв, там проводили водні битви. Щоб їх влаштувати, було потрібно більше ресурсів, ніж для проведення боїв гладіаторів, тому проводили їх не часто. І хоч зараз до цього місця з'їжджаються тисячі туристів з усього світу, все одно він лишиться місцем сотен смертей та страждань .
Кульове скупчення зірок NGC 6544 Група супроводу місії "Хаббл" опублікувала нове зображення об'єкта далекого космосу. На ньому зображено кульове скупчення NGC 6544 NGC 6544 розташоване на відстані 8 тисяч світлових років від Землі у напрямку до сузір'я Стрільця. Воно являє собою групу зірок, які настільки тісно пов'язані гравітацією, що обертаються навколо центру Чумацького шляху як єдиний супутник.
Мармурова Діва Марія під вуаллю - одна з найкращих скульптур XIX століття (Джованні Страцца) Вуаль у скульптурі не одне століття вражає тих, хто бачить це диво. Скульпторам вдалося передати у твердій мармуровій брилі ніжність і легкість найтоншої тканини, здатної, як здається, заворушитися від найменшого подиху вітерця. Щоб створити цей дивовижний "ефект вуалі", потрібна велика майстерність. І досягти досконалості в цій складній техніці вдалося лише небагатьом скульпторам.
Хто найбагатша людина в історії? Найімовірніше, ви про нього навіть не чули. Звали його Манса Муса, і він правив у Малі на початку XIV століття, у період найвищого розквіту цієї держави. Тоді велася активна торгівля з країнами Північної Африки, Малі постачало слонову кістку, золото, сіль, шкіри носорогів. Наскільки цей правитель багатий, сучасники дізналися, коли він вирушив здійснити хадж до Мекки. Його караван налічував десятки тисяч солдатів, слуг і рабів. Дорогою Муса відвідав Каїр, зробив там безліч покупок і роздав безліч подарунків. Він так щедро розпоряджався золотом, що після його від'їзду цей дорогоцінний метал у Єгипті девальвувався, і знадобилося 12 років, щоб економіка якось оговталася. Муса будував університети, бібліотеки, школи, мечеті. Оцінити масштаб його багатств практично неможливо, хоча за підрахунками істориків, мова може йти про 400 мільярдів доларів у нинішніх грошах. Та, Бернар Арно, зі своїми 211 мільярдів доларів тихо плаче в сторонці
Венера схожа із Землею за складом та розмірами, але сильно відрізняється за зовнішнім виглядом та умовами на поверхні. Атмосфера планети складається з нагрітих до високих температур вуглекислого газу і пари сірчаної кислоти і має дуже високу щільність. А через те, що атмосфера Венери обертається в 60 разів швидше за поверхню планети, швидкість вітру тут може становити до 500 км/год.
Наша молода Сонячна система, можливо, пережила вибух наднової неподалік Радіоактивні ізотопи в метеоритах вказують на те, що поблизу Сонячної системи, коли вона формувалася, спалахнула наднова.
Ваша дитина, ймовірно, не буде пам'ятати нічого, що з нею відбувалось до трьох років. Цьому явищу психологи навіть дали назву «інфантильна амнезія» або «амнезія дитинства». Згідно досліджень діти можуть пам'ятати події, які з ними трапились навіть у віці одного року, але під час зростання вони переважно повністю втрачають спогади про свої наймолодші роки. Однак дорослі зобов'язані докласти всі можливі зусилля щоб у дітей було справді щасливе дитинство.
Коментарі
Madam Fox
15.07.23, 09:08
анонім
26.07.23, 07:30
"першим космчним телескопом Джеймса Вебба" - це другий ВЕЛИКИЙ оптичний телескоп.
50см телескопи в кожному шпигунському супутнику. А може вже й 70см.
Крім цього в космосі є/було кілька гамма рентгенівських телескопів. Один з них робила і ГАО НАНУ. Були ще інфрачервоні, Які створили перші каталоги інфрачервоних об'єктів.
Журналюги - такі журналюги...
Кислица
36.07.23, 16:34
Гість: _Сонечко_
46.07.23, 20:19
Дуже цікаво) дякую.