Коти настільки чутливі, що за допомогою нервових закінчень на лапах відчувають мишу ще за кілька десятків метрів. Цих домашніх тварин називають «живими сейсмографами», адже вони здатні передбачити землетрус. В деяких кішок напередодні землетрусу шерсть стає дибки, деякі тривожно бігають з кімнати в кімнату, намагаючись вибратися з дому, інші голосно нявкають і тремтять.
Саркофаг, у якому було виявлено тіло знаменитого фараона Тутанхамона, виготовлено зі 110 кілограмів чистого золота...
Webb розкриває нові подробиці в Кассіопеї А Нове зображення в середньому інфрачервоному діапазоні, зроблене космічним телескопом Джеймса Вебба NASA , є одним із приголомшливих прикладів. На ньому зображено залишок наднової Кассіопеї А (Cas A), утворений зірковим вибухом 340 років тому. Кассіопея А є прототипом залишку наднової, який широко вивчався низкою наземних і космічних обсерваторій. Яскраві кольори нового зображення Cas A, на якому інфрачервоне світло перетворюється на довжину хвилі видимого світла, містять велику кількість наукової інформації, яку дослідники тільки починають виявляти. На зовнішній стороні бульбашки, особливо вгорі та ліворуч, лежать завіси матеріалу, які виглядають оранжево-червоними через випромінювання теплого пилу. Це позначає місце, де викинутий із вибуху зірки матеріал врізається в навколишній навколозоряний газ і пил. Всередині цієї зовнішньої оболонки лежать плямисті нитки яскраво-рожевого кольору, всіяні грудками та вузлами. Це матеріал самої зірки, який світиться завдяки суміші різних важких елементів, таких як кисень, аргон і неон, а також через викиди пилу. Серед наукових питань, на які Cas A може допомогти відповісти, є: звідки береться космічний пил? Спостереження виявили, що навіть дуже молоді галактики в ранньому Всесвіті просякнуті величезною кількістю пилу. Важко пояснити походження цього пилу, не звертаючись до наднових, які викидають велику кількість важких елементів (цеглинок пилу) у космос. Однак існуючі спостереження за надновими не змогли остаточно пояснити кількість пилу, який ми бачимо в тих ранніх галактиках. Вивчаючи Cas A разом з Веббом, астрономи сподіваються отримати краще розуміння його вмісту пилу, що може допомогти нам зрозуміти, де створюються будівельні блоки планет і нас самих. Залишок Cas A охоплює приблизно 10 світлових років і розташований на відстані 11 000 світлових років від нас у сузір’ї Кассіопеї.
Саргасове море — єдине у світі море, яке не має берегів. Воно обмежене з усіх сторін течіями Атлантичного океану.
Вода в Саргасовому морі практично нерухома через величезну кількість водоростей, запас яких може перевищувати 10-11 трильйонів тонн. Площа Саргасового моря приблизно у десять разів більша за площу України. Втім, вона постійно змінюється.
Жевахова гора Жевахова гора розташована на півдні Одеси, на висоті сорока метрів, тож звідти відкривається чудова панорама міста та двох лиманів - Хаджибейського та Куяльницького. Гора має давню і містичну історію, яку лише нещодавно почали відкривати завдяки знахідкам археологів. Насправді Жевахова гора не є горою у звичайному розумінні, це всього лише сформована з покладів глини височина. Однак така назва прижилася завдяки генерал-майору Івану Жевахову, який побудував маєток на одному з її схилів.
Карликова зірка оточена масивним «подвійним кільцем», яке натякає на екзопланету розміром із Сатурн Однак для підтвердження існування інопланетного світу потрібні додаткові спостереження. Спостереження далекої червоної карликової зірки показують, що вона оточена не одним, а двома масивними кільцями газу та пилу, з спокусливими натяками на те, що навколо неї обертається планета розміром із Сатурн. Червоний карлик , відомий як 2MASS J04124068+2438157, розташований на відстані приблизно 485 світлових років від Землі та має діаметр, подібний до діаметра Сонця , але його маса менше половини маси нашої зірки. Червоний карлик також є немовлям у порівнянні з Сонцем, якому майже 4,6 мільярда років; його вік оцінюється лише в 4,7 мільйона років. Попередні спостереження 2MASS J04124068+2438157 показали, що зірка може бути оточена розширеним диском пилу. Це спонукало групу астрономів на чолі з Фенгом Лонгом з Університету Арізони спостерігати за зіркою за допомогою Великого міліметрового/субміліметрового масиву Атакама ( ALMA ), мережі з 66 радіотелескопів у пустелі Атакама на півночі Чилі.
Коментарі
анонім
110.04.23, 10:35
Було дуже цікаво, дякую
GalinaKiev
210.04.23, 10:52
Дякую! Гарна підбірка.
Madam Fox
310.04.23, 11:20
Голубка
410.04.23, 12:29Відповідь на 2 від GalinaKiev
Дякую
Голубка
510.04.23, 12:29Відповідь на 3 від Madam Fox
дякую
анонім
610.04.23, 20:17
За пухастих завжди +.
Дякую!
Голубка
710.04.23, 22:27Відповідь на 6 від анонім