Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Sveta

33 роки, телець, познайомиться з хлопцем у віці 29-39 років

Відьомські кола в пустелі Наміб ...

 

Відьомські кола в пустелі Наміб: загадка, якій поки немає пояснення.

Здається, що сучасні вчені повинні знати все про життя на нашій планеті. У їх розпорядженні новітні прилади, надточне обладнання і безцінний багаж знань, накопичений попередніми поколіннями. Але не все так просто. На Землі до сих пір предостатньо загадок, навіть на суші, не кажучи вже про глибини океанів. Ось, наприклад, відьомські кола, які зустрічаються відразу в декількох місцях планети, але причину появи яких поки не в змозі пояснити вчені. 



 Одне з місць, де можна спостерігати ці дивовижні утворення - пустеля Наміб в Африці. На деяких ділянках пустельного ландшафту зустрічається трав'яниста рослинність, серед якої можна спостерігати ділянки піщаного ґрунту круглої форми. Кола бувають різного розміру, від десятків сантиметрів до 10 метрів.Ряд дослідників висунув гіпотезу, згідно з якою утворення кіл і їх розподіл всередині пустелі пов'язано з діяльністю термітів. Житла цих комах розташовані під землею і можуть впливати на розподіл вологи у поверхні. Крім того, дослідники не виключали версію того, що рослини самі беруть участь в процесі розподілу вологи, висунувши теорію про їх самоорганізації. Можливо, подібна форма організації рослинного покриву сприяє більш ефективному збору дощової води. Потрапляючи в центр майданчика, позбавленого рослинності, волога стікає до країв кола, тим самим даючи додаткове харчування рослинам. При цьому відмічено, що ті екземпляри, які виростають по периметру відьомського кола, виглядають більшими і краще ростуть.Схожі утворення не так давно були виявлені в Австралії. До дослідження цього феномена підключилася міжнародна група вчених, яка провела детальну аерофотозйомку місцевості та інші дослідження. Вони також пов'язали появу таких незвичайних прогалин в рослинному покриві з діяльністю термітів, але при цьому ніяк не змогли пояснити той факт, що в інших місцях Австралії зі схожими природними умовами та наявністю термітів таких кіл виявлено не було. Крім того, не до кінця ясно, яким чином терміти взаємодіють з рослинами, змушуючи їх виростати настільки таємничим чином.





8

Коментарі

119.07.23, 12:09

    219.07.23, 12:20Відповідь на 1 від Вурдалак

    дякую

      319.07.23, 19:26

      В Украине на некоторых полях тоже есть круги на которых ничего не растет. Почва насыщенна пестицидами
      Я видела их воочию и писала план по лечению почв для сельскохозяйственных предприятий.

        419.07.23, 21:28Відповідь на 3 від Hagal

        В Украине на некоторых полях тоже есть круги на которых ничего не растет. Почва насыщенна пестицидами
        Я видела их воочию и писала план по лечению почв для сельскохозяйственных предприятий.
        Сумно...

          520.07.23, 20:00Відповідь на 3 від Hagal

          В Украине на некоторых полях тоже есть круги на которых ничего не растет. Почва насыщенна пестицидами
          Я видела их воочию и писала план по лечению почв для сельскохозяйственных предприятий.
          Пестицидами?

            620.07.23, 20:32Відповідь на 5 від NoTaRь

            В Украине на некоторых полях тоже есть круги на которых ничего не растет. Почва насыщенна пестицидами
            Я видела их воочию и писала план по лечению почв для сельскохозяйственных предприятий.
            Пестицидами?
            Безмірно внесення хімічних речовин в грунт, а також на рослини які там посіяні ,знищують природній біоценоз.

              Гість: _Сонечко_

              721.07.23, 02:26

              чомусь не здивована
              https://photo.i.ua/user/12579613/552749/16244693/
              причина?
              ні, в іншому....

                86.08.23, 16:47