Про співтовариство

Новини політики, громадського життя, культури і т. і. - все, що пов'язано з Полтавським краєм.
Вид:
короткий
повний

Новини Полтавщини

Валютна криза, мля!

У Полтаві банки не продають жодної валюти. Не видають валютні перекази. Пропонують гривню взамін. Натомість, купівля валюти здійснюється у необмежених кількостях.

А що робиться у вашому регіоні?

Містобудівна рада знає, де бути Мазепі

Як відомо, депутати обласної ради на останній сесії не погодили виділення коштів на спорудження у Полтаві пам’ятника гетьману Іванові Мазепі. Але на черговому засіданні містобудівної ради її члени все-таки розглянули проектну пропозицію розміщення пам’ятника Мазепі на Соборному майдані (автор – Віктор Шевченко). Вони підтвердили попередньо висловлену думку про можливість такого розташування в принципі, а якщо конкретніше – на головній осі соборної дзвіниці. В контексті відзначення Полтавської битви обговорили й пропозиції щодо установлення пам’ятного знака на території заповідника поряд з братською могилою російських воїнів.

Його хоче поставити українська фірма-спонсор ТОВ „Фактор капітал”, котра реставрувала могилу російських воїнів і споруду першого музею історії Полтавської битви. На камені буде вказано, що це зроблено за кошти компанії під патронатом посла Російської Федерації Віктора Чорномирдіна. Знак уже виготовили, везуть для установки – ось тільки ні зовнішнього вигляду, ні розмірів, ні місця розташування ні з ким не узгодили, ставлячи громаду перед фактом. Тому така діяльна ініціатива схвалення містобудівної ради не отримала. Причому слід наголосити: проти самої ідеї заперечень немає, а от процедура її втілення – справа інша.

Розглянули й передпроектні пропозиції розташування автостанцій на вул. Фрунзе, 158 (Кременчуцький напрямок) та на площі Слави (Котелевський напрямок). Це робиться для того, щоб оптимізувати рух автобусів, з якими стара автостанція на Шевченка не в силах упоратися. І якщо перше місце суперечок не викликає, то площа Слави вже має цілісний архітектурний ансамбль, в який новобудова „не впишеться”. Зокрема, на цьому наполягав відомий архітектор Валерій Трегубов.

"Новини Полтавщини".

Депутатів просять розблокувати спорудження пам’ятника Мазепі

Члени Колегії Міжнародного симпозіуму керівників об’єднань громадських організацій закордонного українства оприлюднили відкритого листа, адресованого голові Полтавської обласної ради Олександру Удовіченку та депутатам обласної ради. Нижче наводимо оригінальний текст звернення: "Шановний пане Голово, шановні депутати! У Києві із 20 по 30 листопада цього року проходять традиційні Дні діаспори в Україні. Цей поважний міжнародний форум зібрав активістів та керівників українських громад зі всього світу. Нині ми отримали інформацію про те, що на черговій сесії Полтавської обласної ради депутати фактично заблокували питання про побудову пам’ятника гетьману України Івану Мазепі.

Нас глибоко здивувало та стурбувало відношення народних обранців до оцінки ключових моментів нашої історії. Не сподіваючись на сторонню допомогу, українські громади світу підтримують свій дух, культурні та освітні традиції. Зокрема, власним коштом української громади Придністров’я, у місті Бендери, ще у 1999 році створено пам’ятну стелу на місці загибелі гетьмана Івана Мазепи. У жовтні 2008 року на місці, де розташовувався табір армій Мазепи та Карла XII, було встановлено пам’ятний знак: «На цьому місці буде споруджено пам’ятник Гетьману України Івану Мазепі». Окрім того, у музеї «Бендерська фортеця» створено діораму «Табір мазепинців та військ Карла XII» (Найближчим часом спільно із шведськими науковцями Табір буде відтворений в оригіналі). Також у січні 2009 року у місті Бендери відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Гетьман Мазепа: правда й вимисли».

І це лише в одному невеликому містечку Придністров’я! Та ще й в умовах, коли українці за кордоном відчувають неабиякий дефіцит уваги зі сторони офіційного Києва: проблеми співвітчизників за кордоном чиновників України мало турбують...

У наступному році Україна відзначає 300-річчя з дня Полтавської битви – однієї з титульних подій у вітчизняній хронології, результати якої ми відчуваємо й сьогодні.

Українська діаспора із тривогою і надією спостерігає за всім, що відбувається у Великій Україні. Шановні співвітчизники, закликаємо вас бути зваженими, відповідальними та мудрими у своїх діях! Наші нащадки будуть нам безмежно вдячні за тверезі, без політичних рішення, що у свою чергу вплинуть на формування майбутнього незалежної України, майбутнього, про яке мріяли, за яке вмирали покоління українських патріотів".

З повагою,

– Дудка Валентин, керівник департаменту міністерства культури і туризму України,
– Петруняк Михайло, Голова Федерації українських асоціацій (Іспанія, Валенсія);
– Боднар Володимир, Голова РПО «Укрпросвіта» (Молдова м. Тираспіль;
– Савчук Емілія, Заступник Голови РПО «Укрпросвіта» (Придністров’я, м. Дубосари);
– Спориш Надія, Заступник Голови «Укрпросвіта» (Придністров’я, м. Григоріополь);
– Бача Юрій, професор української мови (Словаччина, м. Братіслава);
– Степанчук Інна, артдиректор асоціації «Українські проліски у Франції»;
– Медяник Марина, Голова громадської органiзацiї "Український центр «Просвіта» (Росія, м. Ярославль);
– Сергієчко Микола, Голова Об’єднання українців Кубані (Росія);
– Колодюк Наталя, Голова української ГО «Берегиня» (Білорусь);
– Луговський Володимир, Голова Об’єднання українських товариств (Латвія, м. Рига);
– Юрчонок Галина, Заступник Голови Об’єднання українських товариств Латвії;
– Давиденко Лариса, Голова українського товариства (Латвія, м. Лієпая);
– Курус Петро, Заступник Голови українського культурного товариства «ЯВІР» (Латвія, м. Єкабпілс).

"Новини Полтавщини".

Асадчев знову взявся за Петлюру

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев просить мерію Полтави назвати нову площу по вул. Г.Сковороди ім'ям  отамана військ Української Народної Республіки, голови Директорії Української народної республіки Симона Петлюри. Як він повідомив журналістам під час прес-конференції, облдержадміністрація вже направила відповідну пропозицію в мерію Полтави, проте відповіді не отримала. " Ми створили таку площу під час будівництва нової будівлі міського управління міліції. Ця площа знаходиться якраз біля сельхозакадемії, в якій навчався Симон Петлюра. І запропонували міській владі зробити тут площу Петлюри, поставити йому пам'ятник.

...Це нова площа, вона дуже красива", - сказав  Асадчев. Він висловив невдоволення тим, що міська влада Полтави не бажає ініціювати зведення пам'ятних знаків української культури. "Міська влада ніколи не виступала ініціатором української справи:  ні у питаннях Голодомору, ні пам'ятника Мазепі, ні пам'ятника будь-якому українському героєві", – відзначив він.

Нагадаємо,  комунальні служби Полтавської міськради в ніч на 4 жовтня 2007 року демонтували пам'ятний знак Петлюри, встановлений біля облдержадміністрації.

22 вересня в Полтаві ввели в експлуатацію відреставровану 4-поверхову адміністративну будівлю Полтавського міського управління Головного Управління Міністерства внутрішніх справ в Полтавській області на вул. Сковороди, 2-б в Полтаві.

"Новини Полтавщини".
Сторінки:
1
2
попередня
наступна