...Залізні леді України...
- 09.06.17, 11:42
СВОЄЮ БАГАТОГРАННОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЦІ ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ ЖІНКИ ВПЛИНУЛИ НА РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ. ВОНИ ВНЕСЛИ ВАГОМИЙ ВКЛАД В КУЛЬТУРУ, МИСТЕЦТВО, ОСВІТУ, НАУКУ, ЛІТЕРАТУРУ І БАГАТО ІНШИХ СФЕР ЖИТТЯ УКРАЇНИ.
А також протягом усієї багатовікової історії щиро вболівали за свою країну та її соціально-економічний розвиток. Українська жінка – особливий феномен, що не має аналогів у світі!
КНЯГИНЯ ОЛЬГАВидатна історична постать, одна із золотих сторінок нашої багатовікової історії. Вона була дружиною князя Ігоря І і матір’ю Святослава І Хороброго. Ця мудра, сильна, харизматична жінка на цілих 17 років стала правителем Київської Русі — однієї з наймогутніших держав того часу.
АННА ЯРОСЛАВНА АБО АННА КИЇВСЬКАДонька Великого князя Київського Ярослава I Мудрого та його другої дружини — дочки короля Шотландії і Швеції Інгігерди, яка стала королевою Франції. Вона була другою дружиною французького короля Генріха I Капета, матір’ю майбутнього короля Філіпа І та прабабцею майже 30 французьких королів!
РОКСОЛАНА АБО ХЮРРЕМ СУЛТАНВидатна постать історичної доби ХІV століття. Ця легендарна жінка стала великою Роксоланою, що в перекладі з турецької означає «жінка з Русі» і запам’яталась в історії як найяскравіша правителька Османської імперії, яка змогла повернути хід історії так, як потрібно було їй.
Анастасія Лісовська, Рушен, Роксоляна або Роксолана, Хасекі, Хуррем Султан – ось той перелік імен, якими називали українку під час її нелегкого життя. У Туреччині вона знана як Хюррем Султан, що означає Радісна султанша. В Україні вона відома під ім’ям Роксолани, що вказувало на етнічну приналежність, це наймення європейські посли в Туреччині вживали у своїх доповідях та мемуарах.
ЛЕСЯ УКРАЇНКАВидатна українська письменниця, поетеса, перекладач і культурна діячка. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури. Перший свій вірш вона написала у дев’ять років, останній – у 40 років. Всього Леся Українка написала біля 270 віршів, а ще поеми і віршовані драматичні твори.
СОЛОМІЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКАЛегенда оперної сцени, Вагнерівська примадонна XX століття. Вона з тріумфом виступала на сценах багатьох оперних театрів світу, зокрема Кремони, Трієста, Одеси, Львова, Буенос-Айреса, Варшави, Петербурга, Парижа, Неаполя, Риму, Генуї, Мілану та інших. У 1904 на запрошення Дж. Пуччіні виконала партію Батерфляй в його оновленій опері “Чіо-Чіо-сан” в театрі “Гранде” в Північній Італії. Після її блискучого виконання ця опера здобула всесвітнє визнання, а зворушений і вдячний Пуччіні надіслав Крушельницькій свій портрет із написом: “Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй”. Співати з Соломією на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін.
НАТАЛІЯ ПОЛОНСЬКА-ВАСИЛЕНКООдна з провідних представниць державницької школи в українській історіографії, авторка майже 200 наукових праць у царині історії Запоріжжя та Південної України. Її археографічні студії стали одним із джерел розвитку української історичної науки. Дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, академік Української Вільної Академії наук та Міжнародної Академії наук у Парижі, Професор Українського вільного університету у Празі та Мюнхені.
МАРІЯ ЗАНЬКОВЕЦЬКААктриса і театральна діячка, провідна зірка українського театру кінця ХІХ і початку ХХ століть. Вона увійшла в історію театру як видатна українська трагедійна актриса, що в створюваних сценічних образах уособлювала символ української жінки.
ЄВГЕНІЯ МІРОШНИЧЕНКОВідома українська оперна співачка, педагог, професор. Талановта українка з лірико-колоратурним сопрано була солісткою Київського театру опери та балету, виступала на багатьох світових сценах. Євгенія Семенівна за своє життя здобула всесвітнє визнаня і отримала багато нагород, серед яких: звання Героя України, Кавалер ордена Ярослава Мудрого, ордена «За розбудову України», ордена Слави «На вірність Вітчизні», ордена «Знак Пошани», «За досягнення в культурі», міжнародної нагороди — ордена св. Станіслава, лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів у Тулузі, володарка Почесного титулу «Зірка українського мистецтва» та інші.
КАТЕРИНА БІЛОКУРукраїнська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва». Талановита українка, яка дивовижною силою своєї фантазії передавала на полотні незвичайну красу, розмаїття квітів рідної землі. Якось на виставці у Парижі всесвітньо відомий митець Пабло Пікасо побачив полотна української художниці, він був вражений талантом майстрині. “Якби у Франції була така жінка, ми б змусили весь світ говорити про неї”, — захоплено сказав художник.
МАРУСЯ ЧУРАЙНапівлегендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини. Їй приписують авторство низки відомих у народі пісень: «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «Засвіт встали козаченьки» та багато інших українських пісень, що за кілька століть уже стали народними.
КВІТКА (КВІТОСЛАВА-ОРИСЯ) ЦІСИКАмериканська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. Пісня «Ти осяюєш моє життя» (англ. “You Light Up My Life”), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також номінувалася на нагороду «Греммі» у категорії «Пісня року».
ЛІНА КОСТЕНКОВидатна українська письменниця, поетеса, почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Ліна Костенко є лауреатом Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки, Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги, вона нагороджена Почесною відзнакою Президента України і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.
P.S. для кожного є свої взірці, моїми показниками є ці жінки, перелік не вичерпний звичайно! ЦІкаво, хто для кожного з Вас є взірцем?)
Коментарі
Вискарион
19.06.17, 11:57
Билокур обожаю! Такой второй нет во всём мире.
Myroslava24
29.06.17, 11:59Відповідь на 1 від Вискарион
Так, дійсно, талановитий майстер
Толяша26
39.06.17, 12:20
Леся Українка
Aндpey*
49.06.17, 12:22
что тебя смущает? Княгиня Ольга? Ну понятное дело, ведь московские княгини в то время лапу сосали по берлогам
Myroslava24
59.06.17, 12:33
Версій походжень княгині Ольги є багато, але те, що Ви зараз говорите, це є абсолютною нісенітницею
Myroslava24
69.06.17, 12:34
Без минулого, немає майбутнє)) Пишаюсь, такими визначими в українській історії постаттями
vilga
79.06.17, 12:34Відповідь на 4 від Aндpey*
лапу ли?
как изыскано ты назвал,то что на заборах пишутправда вышло на букву длинее
Myroslava24
89.06.17, 12:35Відповідь на 3 від Толяша26
Myroslava24
99.06.17, 12:36Відповідь на 7 від vilga
Aндpey*
109.06.17, 12:44
Франция стала называться Францией только в 10м веке и что с того? Все французские монархи, и население в том числе не являются французами до этого периода? Тому недоразумению, которое сейчас именуется Россией лет 500, ну 700 максимум. Так что все древние киевские князья или княгини скорее украинцы чем русские.