Св.ап. Карп.

  • 08.06.14, 14:22

Св.ап. Карп.

Праведний апостол Карп, єдиний з сімдесяти апостолів, був послідовником і слугою святого апостола Павла, носив бо його звернення апостолів, багато ж з ним трудився в Євангелії слова Христового, чимало зазнав напастей. Тоді поставив його Павло єпископом у Верії Тракійській. Потрудився проповіддю і на Криті, де ж і святий Діонісій Ареопагіт в будинку свомц прийняв, і Господа, у видінні бачив, коли просив, щоб зійшло покарання на двох грішників, і чув, як Він говорив: "Бий мене більше, готовий Я за порятунок людський знову бути розіп'ятим". Свідчення же про це святого Карпа святий Діонісій й таке: не робив то Пречистої і Животворящої здійснювати Таємниці, поки не бачив Божественного бачення, було йому з неба.

Коли ж був святителем у Верії, багатьох еллінів від ідолопоклонства звернув до Христа Бога і іудеїв осоромив, навчив вірити, що Христос, якого вони розіп'яли, є істинним Богом і Творцем всіх. Тоді від інших невірних іудеїв жорстоко і немилостиво убитий був - передав душу свою в руки Господа. Чесні ж його мощі вірні і богобоязливі мужі поклали в тому ж граді, і багато зцілення подавалося від них хворим славу Христа Бога нашого.

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/63/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/BUqBID8V4Co

Сходження Святого Духа на апостолів. Глава із Закону Божого Сера

  • 08.06.14, 13:52

Сходження Святого Духа на апостолів. Глава із Закону Божого Серафима Слобідського.

Після вознесіння Ісуса Христа настав десятий день: це був п'ятдесятий день після Воскресіння Христового. У євреїв тоді було велике свято П'ятидесятниці в пам'ять Синайського законодавства. Всі апостоли, спільно з Божою Матір'ю і з іншими учнями Христовими та іншими віруючими, разом знаходились в одній будівлі в Єрусалимі. Була третя година дня, за єврейським часом, тобто згідно нашому - дев'ята година ранку. Раптово зробився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила цілий будинок, де знаходилися учні Христові. І з'явилися вогненні язики і спочили (зупинилися) по одному на кожному з них. Всі сповнилися Духа Святого і стали хвалити Бога на різних мовах, яких раніше не знали. Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів, у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам обдарування і силу для проповіді Христового вчення всім народам; зійшов же у вигляді вогню в знак того, що має силу обпалювати гріхи й очищати, освячувати і зігрівати душі.

Згідно нагоди свята П'ятидесятниці, в Єрусалимі в цей час було багато євреїв, які прийшли з різних країн. Почувши шум, величезний натовп народу зібрався біля будинку, де були учні Христові. Весь народ дивувався і всі запитували один одного: "чи не всі вони галілеяни? Як же ми чуємо кожен свою мову, якою розмовляємо? Як вони можуть говорити нашими мовами про великі діла Божі?" І в подиві говорили: "вони напилися солодкого вина".

У той час апостол Петро, вставши дружно з іншими одинадцятьма апостолами, сказав, що вони не п'яні, але що на них зійшов Дух Святий, як це і було передбачено пророком Іоілем, і що Ісус Христос, Якого Юдеї розіп'яли, воскрес з мертвих, вознісся на небо і вилив на них Святого Духа. Закінчуючи повчання про Ісуса Христа, первоапостол Петро сказав: "А тепер, рішуче знай, цілий народ ізраїльський, що Отець Небесний послав Спасителя Христа Ісуса, Якого ви розп'яли".

Повчання Петра так подіяло на слухачів, що дуже багато хто увірував в Ісуса Христа. Вони стали запитувати Петра та інших апостолів: "що нам робити, мужі-браття?"

Петро відповів їм: "Покайтеся і хрестіться в ім'я Ісуса Христа для прощення грихів; тоді і ви отримаєте дар Святого Духа".

Повірили в Христа та прийняли хрещення, таких виявилось в цей день біля трьох тисяч осіб. Таким чином початок покладений був на землі Царства Божого, тобто свята Церква Христова.

З дня зішестя Святого Духа віра християнська стала швидко передаватися, за допомогою Божою; число віруючих в Господа Ісуса Христа день від дня збільшувалося. Навчаючись Святим Духом, апостоли відважно проповідували всім про Ісуса Христа, Сина Божого, про Його страждання за нас і воскресіння з мертвих. Господь бог допомагав їм великими численними чудесами, які відбувалися через апостолів ім'ям Господа Ісуса Христа. Спочатку апостоли проповідували євреям, а потім розійшлися по різних країнах для проповіді всім народам. Для здійснення таїнств і проповідування вчення християнського, апостоли поставляли через рукоположення єпископів, пресвітерів (священиків або ієреїв) і дияконів.

Та благодать Святого Духа, яка була явно преподана апостолам, у вигляді вогненних язиків, тепер подається в нашій Святій Православній Церкві невидимо - в її святих таїнствах, через наступників-апостолів - пастирів Церкви - єпископів і священиків.

Див.: Діянні Свв. Апостолів, гл. 2, гл. 14, 23.

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/62/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/NWnSqR-yxt8

Третє віднайдення чесної голови св. прор., Предтечі і Хрестителя

  • 07.06.14, 20:34

Третє віднайдення чесної голови св. прор., Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

Коли  Емесе захопили араби то голову св. Предтечі перенесли до Коман у Понті, де під час іконоборства її закопали у срібній посуді в землю. Після християни забули про цю дорогоцінну пам'ятку. У 850 році св. Ігнатій після Божого об'явлення довідався про святу голову й місце, де вона була закопана. Срібний посудину зі святою главою величаво перенесли до Царгорода. Це було третє знайдення глави св. Іоанна Хрестителя.

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/61/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/h-FYNC7Xkt0

6 червня - день пам'яті преподобного Симеона Стовпника, Дивногор

  • 06.06.14, 19:51

6 червня - день пам'яті преподобного Симеона Стовпника, Дивногорця (VIстоліття).Заслуга стовпництва - один з найбільш незвичайних і давно забутих християнами. Живучи на стовпі, особистість уподібнюється птиці. Але, на відміну від неї, не може полетіти на інше місце. І змушена стерпіти на стовпі опади, холод, спеку і обмеження в русі. Один з сирійських подвижників 6-го століття жив таким чином 68 років. Святий Симеон Дивногорець з юних років рішуче вирішив слідувати євангельським шляхом. Жив у чернечій обителі преподобного Іоанна Стовпника. Строгей подвижництво праведника дивувало навіть досвідчених ченців. Прагнучи до повної самотності, праведний Симеон після став жити на стовпі на Дивній горі поблизу Антіохії Сирійській. Знехтувавши земні блага, преподобний отримав від Господа дар чудотворення, яким служив людям.

 http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/60/ ,
 http://vk.com/zarvanycia ,
 https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
 http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
 https://twitter.com/Zarvanycia ,
 http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
 https://www.youtube.com/embed/ky1khKwE2uU

Святий Михайло, сповідник, єпископ Синадський.

  • 05.06.14, 21:19

Святий Михайло, сповідник, єпископ Синадський.

Святий Михайло, сповідник, єпископ Синадський(821). Святитель Михайло, сповідник, з юних років прагнув до чернечого життя і був направлений найсвятішим патріархом Тарасієм(784-806 ) в обитель, що розташована була на березі Чорного моря. З ним разом поступив в монастир і святий Феофілакт(пам'ять 21 березня), прийдешній єпископ Никомидійський.

І той і інший іноки з ретельністю проходили в обителі подвиги порятунку і незадовго були прославлені благодатними даруваннями від Господа. Раз в жнива, коли люди знемагали від спраги, по молитвам ченців порожня мідна посудина почала виділяти воду.

Святійший патріарх Тарасій висвятив святого Михайла на єпископа міста Сінад. За своє святе життя і мудрість святитель Михайло отримав глибоку любов віруючого народу і особливий інтерес імператорів Никифора І(802-811) і Михайла I Рангаве(811-813). У 787 році святитель Михайло був присутній на Сьомому Вселенському Соборі в Нікеї. Коли на престол вступив іконоборець.

Святитель Михаїл у ці години рішуче захищав Православ'я, стійко протидіючи єретикам і викриваючи їх помилки. Лев Вірменин засудив святителя Михаїла, але він, не боячись мук, рішуче відповів: "Я шаную ікони Спасителя мого Ісуса Христа і Пречистої Діви, Матері Його, і всіх святих і поклоняюся ім. Твоє розпорядження про усунення ікон з храмів не виконаю". Тоді Лев Вірменин заслав святителя Михаїла на заслання в місто Евдокіаду, де сповідник помер близько 821 року. Глава святителя Михаїла зберігається в Лаврі святого Афанасія на Афоні, частина мощей - в Іверському монастирі.

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/59/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/QJY6qMjW4IY

Свята Рита — заступниця у безнадійних ситуаціях

  • 04.06.14, 21:07

Свята Рита — заступниця у безнадійних ситуаціях

Ну ось, всі довкола розмовляють тільки про кризу. А ця справа так важлива й, на жаль, розум підказує, що людськими силами нічого не вдієш… Що ж робити? Головне — не втрачати надії, просити в Господа допомоги і чекати. Бог дав нам святих, через заступництво яких також можемо просити благодаті. Однією з таких святих є свята Рита – заступниця в безнадійних ситуаціях.

В XIV столітті у маленькому селі в Апеннінах (Франція) жило подружжя Антонія Лотті і Амати Манчіні. Вони були щасливими, але, на жаль, не мали дітей. Коли Амата постаріла, втратила вже будь-яку надію. Одного вечора подружжя почуло шум вітру і промовив голос, який заповів народження дівчинки, котру повинні будуть назвати Ритою в честь св. Маргарити. Так у травні 1381 народилося дитя.

Перше чудо за її заступництвом сталося, коли Риті був лише рік. Її батьки працювали в полі, а дівчинку залишили в кошику спати. Один чоловік поранився серпом, швидко біг додому, а проходячи біля дитини, побачив рій бджіл, які були над кошиком і навіть в ньому. Чоловік з остраху хотів їх відігнати і тільки провів рукою, як рана загоїлась. Рита зростала, в її серці з’явилося прагнення присвятити себе Богу у монастирі, однак батьки вже вибрали багатого нареченого Паоло.

Свята прийняла це як Божу волю. В подружжі Паоло був брутальним і агресивним, Рита натомість всі негаразди жертвувала за навернення чоловіка, що згодом і сталося.

Після 18 років спільного життя Паоло помер внаслідок грабіжного нападу, згодом в результаті хвороби вмерли й сини. Овдовіла Рита повернулася до думок про монастир та вступила до ордену св. Марії Магдалини. Вона допомагала бідним і нужденним, постила і розважала Христові муки. Так у Страсну П’ятницю 1443 року Рита отримала від Спасителя стигмати на чолі, завдяки яким відчула й прийняла весь біль муки Ісуса.

Після 15 років самотньої молитви і посту, 22 травня 1457 року свята відійшла до Неба, її тіло залишилося нетлінним до сьогодні і зберігається у святині в Касція. Ще за життя монахині відбувалися чудеса, а після смерті люди почали молитися до неї, просячи заступництва й отримували багато благодатей. Папа Урбан VII оголосив Риту блаженною, а Лев XIII в 1900 році — святою, призначаючи її спомин на 22 травня.

Культ св. Рити з Франції поширився на увесь світ. Тисячі паломників просять її заступництва в безнадійних ситуаціях. Отож, коли по-людськи справа безнадійна, варто помолитися до св. Рити й попросити допомоги…

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/58/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/m7aBsCyc67Q

Святого мученика Василиска воїна.

  • 04.06.14, 20:48

Святого мученика Василиска воїна.

Василиск був племінник св. Теодора Тирона; він постраждав спільно з Євтропією і Клеоником(пам. їх 3-го березня), але прийняв смерть від меча після них. Муки, яким він був підданий, супроводжувалися вражаючими чудесами, про що свідчить свідок їх - св. муч. Евсігній(пам. його 5-го серпня.). Цей мученик Василіск, як свідчать багато істориків, з'явився св. Іоанну Златоусту перед кончиною його і сказав:"завтра будемо разом". Василіск постраждав за царювання Максиміана, в 308 році від Агріппи, який згодом, отримавши зцілення від хвороби на місці поховання Василіска, показує чудеса, сам увірував у Христа. У Кіоманах, де постраждав св. Василіск, була споруджена церква в ім'я його, і у неї перенесені його мощі.

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/57/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/TjhW8A4ndrk

свв. великих царів і рівноап. Костянтина і Олени.

  • 04.06.14, 00:02

свв. великих царів і рівноап. Костянтина і Олени.

Праведниця Олена народилася 250 року в містечку Дрепанум (Мала Азія). Вийшла заміж за генерала Констанція. Після смерті батька в 312 році її син Костянтин Великий став римським імператором. Наступного року він дозволив християнам вільно визнавати святу віру. Тоді й Олена прийняла св. Водохреще.

Вона була матір'ю убогих і знедолених, яким допомагала щедрими милостинями. Коли цариці виповнилося 80 років, вона пішла в Святу Землю, де їй вдалося знайти хрест, на якому розіп'яли Ісуса Христа. Під період перебування на Сході вона закінчила своє побожне життя 330 року. Її тіло перевезли з великими почестями до Риму.

Праведному Костянтину, будучи язичником, в 312 році перед битвою зі своїм суперником Максентієм, правителем Італії, було видіння хреста «Під сим знаком переможеш». Він велів своїм воїнам намалювати монограми Христа на своїх щитах і здобув перемогу. Своїм Міланським едиктом в 313 році дозволив сповідування християнства по всій імперії. Перемігши усіх своїх суперників, став єдиним правителем і переніс столицю імперії в Візантію, пізніше названого Константинополем або Царгородом.

Костянтин почав проводити нову політику, побудував нову столицю і підтримав нову релігію - християнство. Після трьох століть гонінь християнство, по Міланським едиктом, спочатку отримало дозвіл на вільний розвиток і поширення, а пізніше стало офіційною релігією імперії. Східна Церква канонізувала імператора Костянтина і іменує його рівноапостольним.

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/56/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/Jp7TP81kYB4

2 червня - святого мученика Талалея

  • 02.06.14, 23:36

2 червня - святого мученика Талалея

святий мученик ТалалейВ цей день Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам’яті святого мученика Талалея.

За царювання Нумеріяна, коли ігемон Теодор в Егейському граді переслідував Божу Церкву і різними смертями убивав вірних рабів Христових, взято було юнака християнського літ вісімнадцяти, на ім'я Талалей, і перед нечестивим судищем у храмі Адріяновому поставлено. На зріст і з лиця красень був Талалей, русяве мав волосся, ремеслом був лікар, без винагороди зцілював усілякі недуги. На нього поглянувши, ігемон красі його подивувався, до тих, що там стояли, сказав: "Де взяли цього гарного юнака?" Ті ж відповіли: "Ішов в Аназарв-град Киликійської єпархії, побачили його, що швидко йде. Коли ж він нас зауважив, сховався в діброві. Ми ж шукали його старанно, ледве знайшли — під дикою оливкою сидів. Взяли його і до твоєї влади привели". Сказав ігемон до святого: "Скажи нам, о хлопче, якої ти віри, і з якого града, і яких батьків, і як називаєшся?" Відповів святий: "Я — християнин, ім'я моє Талалей, родом з Ливану, батько мій був воєводою, на ім'я Берукій, мати ж — Ромулія. Маю ж і брата Иоана, який у причті церковному був саном піддиякон. Я ж лікарської майстерности навчився в учителя Макарія, архілікаря. Коли ж усі християни, які у Ливані жили, втекли в гори і пустелі через гоніння від ідолопоклонників, взяли мене і до едеського ігемона Тиверія привели.

Мучив він мене, визнав я ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, Бога істинного і преблагого, Творця всіх, — і визволений був допомогою Господа мого з рук ката, і втік. Нині ж знову взяли мене, прийшов у твої руки, тому роби зі мною, що хочеш, достойно-бо мені померти за Христа, Небесного Бога, Спасителя мого". Сказав ігемон: "Чи сподіваєшся, окаянний, уникнути рук моїх, як же уникнув рук Тиверія?" Відповів святий: "Не хочу вже втікати, вірю-бо Господу моєму Ісусові Христу, на якого покладаюся, що не дасть мені бути осоромленим, але до кінця перетерпіти муки поможе". Стояли там два спекулятори, Олександр і Астерій, звелів їм ігемон свердлом просвердлити литки ніг мученика і, шнуром зчепивши, стрімголов повісити. Проте затрималися їм очі, Божою силою, і замість святого дерево просвердлили й повісили. Один же з вірних, якого вчив святий Талалей, на ім'я Тимотей, стояв там і бачив, що робиться, покликав святого, кажучи: "Чи бачиш, що вони роблять?" Відповів йому святий: "Мовчи, брате, є при мені Христос, який помагає мені". Ігемон же, поглянувши, побачив не мученика, але дерево, що висіло, сказав до спекуляторів: "Що ви зробили? Я вам людину повісити велів, ви ж дерево повісили". І розгнівався ігемон, думаючи, що насміхаються з нього, звелів обох бити без жалю. Ті ж, биті, кричали: "Живий Господь, що віднині й ми християнами бути починаємо, віримо в Нього і страждаємо за Нього". Те чуючи, ігемон звелів зразу мечем їх убити. І кінець прийняли страдницький, отримали вінці зі святими мучениками від Христа Бога. До святого ж Талалея сказав ігемон: "Принеси жертви богам, щоб живим бути, і наситишся спогляданням солодкого світу цього". Відповів мученик: "Не переконаєш раба Христового, аби приніс жертву бісам". Ігемон же люті сповнився, захотів сам просвердлити святому литки, та, коли вставав з престолу свого, прилип зад його до престолу, і не міг встати. Всі ж, що в Адріяновому храмі сиділи, возвали голосно, кажучи: "Великий Бог християнський, що такі робить чуда". Ігемон же сповнився сорому, почав просити мученика, кажучи: "Помолися за мене до Бога свого, Талалею, щоб я зміг із престолу свого встати, справді-бо великий Бог твій". Помолився святий, встав ігемон. Але вважав те не Божою силою, а волхвуванням Талалеєвим, тому лютував на святого, скреготав зубами своїми. Тоді схопив свердло, почав сам вертіти ноги мученикові. І зразу всохли руки ігемонові, і крикнув він до мученика, кажучи: "Знову прошу тебе, Талалею, помолися за мене, аби зцілилися мої руки". Святий же молитвою своєю скоро подав рукам його зцілення. Тоді сказав ігемон до прислуги: "Візьміть волхва цього з-перед лиця мого і в безодні морській втопіть, хай загине". І сказав до нього святий: "Ти почав мене допитувати, то й закінчити повинен". Відповів ігемон: "Іди від мене, волхве, і деінде помри, ще-бо ніякої тобі не зробив муки, а вже стільки зла ти на мене чарами своїми навів". Сказав святий: "Не думай, о кате, що я можу погроз твоїх злякатися і відректися Бога мого, знай же точно, що ніяк не принесу жертви богам твоїм, не поклонюся бісам, яким ти служиш". Коли це говорив святий, взяли його слуги і вкинули в човен, повезли на середину безодні морської і там його потопили. Коли ж топили святого, таку він до Бога молитву склав: "Господи, Боже мій, не дай мені нині померти, хочу-бо страждати більше за ім'я Твоє святе, аби, повний страждання подвиг закінчивши, прийняти від Тебе вінець нетлінний безсмертного життя".

Після потоплення мученика повернулися слуги, розповіли ігемонові, кажучи: "Зробили те, що веліла нам величність твоя: вкинули Талалея в море і бачили, що потонув". І ще слуги те говорили, як прийшов святий Талалей, в білий одяг одягнений. І здивувався ігемон дуже, і всі, що при ньому були. І сказав до святого: "Ось і море здолали твої волхвування". Відповів йому святий: "Де нині богів твоїх сила? Де гордість і величання ваше? Ось Господь мій Ісус Христос розсипав те, що врадили ви, і не дав мені померти, щоб я ще переміг диявола, батька твого". І розгнівався ігемон, сказав до тих, що з ним були: "Бачите, як волхв цей і море обволхвував, і нам злословить. Якщо відпустимо його так, то всіх нас уб'є чарами своїми". Був же при ігемоні волхв один на ім'я Урвикій. Він радив ігемонові, кажучи: "Хай твоя влада звелить віддати його на поїдання звірам". І зразу ігемон прикликав сторожа і годувальника звірів. Звелів приготувати видовище просторе, до святого ж сказав: "Талалею, чи принесеш жертви богам? Чи хочеш, щоб плоть твоя стала харчем для звірів?" Відповів мученик: "Якщо ти ще не пізнав сили і слави Господа і Бога мого Ісуса Христа, то словами пророчими тобі повідомляю: не помру, але живий буду і розповідатиму про діла Господні.

Правиця Господня вчинила силу. Правиця Господня піднесе мене". Вивели, отже, святого на видовище і віддали звірам. І підійшла до нього одна найлютіша ведмедиця, лягла при ногах його і лизала ноги його. Те бачивши, ігемон заскреготав зубами своїми і, наче лев, з люті заричав, звелів випустити на нього лева голодного, також і левицю. Але й ті, прийшовши, впали до ніг мученикових і лизали їх. Ігемон же з люті роздер одяг на собі. А люди взивати почали велегласно, кажучи: "Великий Бог християнський! Боже Талалеїв, помилуй нас!" І схопили ж Урвикія, волхва, кинули до звірів — і зразу того розшматували і з'їли звірі. А ігемон, вставши з місця свого, звелів мученика мечем убити. І вели святого на страту, на місце відоме, що називалося Едеса, і після молитви прийняв кончину місяця травня у двадцятий день, коли царював Господь наш Ісус Христос, Йому ж слава і держава з Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

Згідно «Житія святих» Димитрія Туптала (Ростовського).

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/55/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/d0xbnoqDfZs

1 червня число пам'яті священномученика Патрикия Прусського

  • 01.06.14, 12:53

1 червня число пам'яті священномученика Патрикия Прусського (І століття).

Чи може існувати щонебудь паче, ніж перебувати під мечами і вголос сповідувати Господа, Винуватця своєї свободи і порятунку!

Священномученик Кіпріан Карфагенський.

Священномученик Патрикий був єпископом міста Прусси, що в Малій Азії. Він вільно проповідував наставляння Христове і викривав язичництво. Спільно зі своїми сподвижниками - пресвітерами Акакием, Менандр та Поліном єпископ відмовився приносити жертву богам язичницьким, як того вимагав місцевий керуючий Юлій. Тоді розгніваний володар наказав кинути Патрикия в гаряче джерело. З твердою вірою страждалець молив Господа про допомогу - і залишився неушкодженим. Від безсилля перед дивом Господнім Юлій наказав стратити Патрикия і трьох його пресвітерів. Померли мученики поблизу 100 року після Різдва Христового.

http://zarvanycia.cc.ua/articles/get/54/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/XZfamc0PDrw