На Майдані нас розстрілювали москалі

Франція звинуватила спецслужби РФ у розстрілі ЄвромайдануВівторок, 19 травня 2015, 02:10 
відео

Директор департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє розповів про те, що серед снайперів, які торік розстрілювали людей на Майдані, були "агенти російських розвідувальних служб".

Про це йдеться в документальному фільмі французького журналіста і письменника Сержа Моат для телеканалу France-3, повідомляєАпостроф.

"У той час, коли ми з Лораном Фабіусом були в офіційній будівлі (на вул. Банковій у Києві - ред.), Снайпери – елітні стрільці стріляли у натовп, ми знаємо, що серед цих елітних стрільців були агенти російських спецслужб ... і (було - ред.) 70-80 загиблих протягом дня, ми залишалися там (у будівлі - ред.) і вели переговори з Януковичем щодо пошуку політичного рішення", - сказав на 38-й хвилині фільму Фурньє, розповідаючи про торішні лютневі події .

Документальний фільм "Ке д'Орсе. Куліси дипломатії" тривалістю 1 година 10 хвилин, знятий Сержем Моаті, розповідає про французьку дипломатію, очолювану міністром Лораном Фабіусом, яка втілює зовнішню політику Франції та відстоює національні інтереси не тільки в мирний час, а й у часи кризи.

Більше третини стрічки присвячені подіям в Україні та ролі французької дипломатії в пошуку виходу з кризи, спровокованої Росією. Для свого фільму автор використав велику кількість офіційних заяв, відеозаписів з подій на Майдані, офіційних зустрічей, службових нарад та переговорів у МЗС Франції, в Нормандії за участю світових лідерів і глав дипломатий.

Спогадами, думками, порадами та прогнозами щодо розвитку, поглиблення та пошуку шляхів врегулювання так званої "української кризи" у фільмі, крім Фурньє, також ділився колишній директор департаменту політичних справ МЗС Франції, діючий дипломатичний радник президента Франції Жак Одібер.

Раніше СБУ заявляло про причетність радника президента Росії Владислава Суркова до керівництва групами снайперів під час масових акцій протесту в Києві у лютому 2014 року.

колиб москалі не брехали то, небули б москалями

Росіяни намагалися вбити своїх, коли ті потрапили в полон - КлімкінВівторок, 19 травня 2015, 08:40 
відео

Коли росіяни зрозуміли, що спецпризначенці ГРУ потрапили в полон до українських військових, то спробували їх убити.

Про це у Брюсселі журналістам заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає 5 канал.

Появу російських військових в українському шпиталі глава МЗС прокоментував фразою – "урятувати від своїх".

"Наші військові фактично тягли їх на своїх плечах, щоби врятувати їм життя. Росіяни, коли зрозуміли, що ті в наших руках, намагалися їх убити. Це випадок за межами розуміння", - підкреслив він.

Клімкін також заявив, що двоє російських офіцерів зі спеціального угруповання перетнули український кордон із конкретною метою – вчинити терористичний акт на території України. "І хочу наголосити, що для мене це не лише політичний аспект, але й моральний", - додав керівник закордонного відомства.

Нагадаємо, російські спецназівці потрапили в полон, коли у складі диверсійно-розвідувальної групи намагалися захопити стратегічний міст в районі н.п. Щастя.

Один з військових РФ - Олександр Александров, сержант з третьої бригади спецназу в Тольятті (РФ), контрактник, служить з 12 грудня 2012 року. Він розповів про те, що група базувалася в Луганську.

Другий - капітан Євген Єрофєєв родом з Куйбишева.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що російських військових на Донбасі не було і немає, а питання про перевірку інформації щодо затримання спецназівців потрібно адресувати не в Кремль, а в Міноборони.

Трупи москальських холуїв мали б уже смердіти...

Терористи в паніці: зірвався план створення «Бессарабської народної республіки»
Наталія Світанок 16 травня 2015, 17:25
 1631  1
Терористи в паніці: зірвався план створення «Бессарабської народної республіки»


Сьогодні, 16 травня, терористи збиралися оголосити про створення в Одесі «Бессарабської народної республіки». Проте цей план не вдалося втілити в реальність, оскільки зник організатор «Народної Ради Бессарабії» Дмитро Шишман. 

Про це повідомляють сепаратисти в соцмережах, новину передає «Преса України».

«Сьогодні в Одесі планується засідання організації «Народна рада Бессарабії». У ході засідання учасники мали намір представити законопроект про культурну автономію Бессарабії і оголосити про створення «Бессарабської народної республіки», - йдеться в повідомленні.

Проте джерело в Управлінні СБУ сепаратистам повідомило, що «правоохоронні органи зроблять всі зусилля для того, щоб захід не відбувся». 

«Віра Шевченко, один з організаторів «Народної ради» повідомила про те, що її колега Дмитро Шишман зранку не виходить на зв'язок. Його родичі заявляють про те, що він пропав», - кажуть сепаратисти.

За інформацією блогерів-сепаратистів, Дмитро Шишман зараз перебуває у СБУ.

Як відомо, «Народна рада Бессарабії» була створена 6 квітня в Одесі в рамках установчої конференції деяких представників національних меншин Бессарабського краю».

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України в ході проведеної спецоперації викрили і знешкодили групу сепаратистів. Затримано 20 осіб. Метою їх діяльності булостворення незаконного утворення в Одеській області.

Ініціюємо бойкот ФБ

Українці ініціюють бойкот Facebook і вимагають вибачень від Цукерберга
Наталія Світанок 16 травня 2015, 13:18
 1539  1
Українці ініціюють бойкот Facebook і вимагають вибачень від Цукерберга

Користувачів Facebook закликають 18 і 19 травня бойкотувати соцмережу через те, що її засновник Марк Цукерберг відмовився задовольнити прохання українців про створення української адміністрації соцмережі.

Новину повідомляє «Преса України».

«Марк Цукерберг дав абсолютно неадекватну відповідь на прохання більш ніж 50 тисяч українських користувачів. Вони просили його переглянути Процес скарг у зв’язку з масовими банами українських топ лідерів думок», – йдеться в описі заходу.

Організатори бойкоту закликають деактивувати свій аккаунт Facebook на два дні - 18 і 19 травня.

«Тисячі деактивуючих акаунтів протягом одного-двох днів створять прецедент для адміністрації Facebook і медіа-привід. Для адміністрації Facebook це стане проблемою №1, яка набагато серйозніша, ніж падіння соцмережі», – кажуть організатори.

Окрім того, організатори очікують публічного вибачення Марка Цукерберга перед українськими користувачами «за примітивну і неадекватну відповідь на їхнє прохання».

«Також Facebook повинен запропонувати технічні рішення, які будуть запобігати хакі соціальної інженерії, здійснюваних фейковими акаунтами. Соцмережа повинна запропонувати прозорий та публічний процес апеляції банів акаунтів і вмісту», – вимагають організатори.

Як відомо, Цукерберг пояснив, що пости українців видаляють за «порушення правил, що забороняють використання «мови ненависті» проти іншої національності».

Нагадаємо, Петро Порошенко звернувся до засновника Facebook Марка Цукерберга з проханням відкрити українське представництво компанії.

З боку видніше

Саакашвілі не бачить, щоб українська влада хотіла змінюватисяП'ятниця, 15 травня 2015, 19:56

Екс-президент Грузії Михеїл Саакашвілі заявив, що не бачить у владній верхівці в Україні бажання до реформ.

Про це журналістам заявив під час першого дня конференції "Розвиток і державна підтримка МСП: реальний стан, політичні декларації та законодаче забезпечення".

"Я вважаю, що зміни можливі тільки шляхом тиску суспільства, так як на верху я не бачу політичної волі. По-перше, сама структура української влади не дозволяє, навіть маючи політичну волю, її швидко реалізовувати", - заявив він.

За його словами, президент Петро Порошенко правильно визначив декілька завдань, зокрема дебюрократизацію.

"Проблема в тому, що чиновник думає, що працюватиме вічно, незважаючи на зміну влади, проведені майдани. Друге - те, що бюрократ не вбачає своєю функцією обслуговування громадян. Це також питання менталітету, як ти ставишся до свого народу, як ти виконуєш свою роботу. У Грузії чиновник, який не усміхався, швидко звільнявся", - зазначає він.

Ще однією правильною метою, є дерегуляція, вважає Саакашвілі.

"Наприклад, щоб отримати дозвіл на будівництво потрібно пройти 30 інстанцій, в 12 з яких відмовлять без жодної мотивації. В Україні за роки незалежності не було збудовано жодної будівлі, яка б увійшла в світовий каталог. Тому що всі гроші йдуть на корупцію. Вартість цін на землю в Києві також пов'язана з корупцією, це все пов'язано з тим, що мало будується. Не кажучи вже про те, що така кількість регуляції нічого не дає", - зауважує Саакашвілі.

Він наголосив, що зараз не час думати про себе, "тому що якщо в України не вийде, нам всім дістанеться".

Укрінформ

СМЕРТЬ москальським окупантам

Українські партизани завдали бойовикам нищівних втрат


1 годину тому

04

Нещодавно українські партизани провели успішну операцію проти російських окупантів.

 

Інформацію про це повідомив командир загону “Тіні” Олександр Гладкий, пише Інформатор.

 

“У районі нп Новоазовськ (черешневий сад). Коорд: 47.141614,38.122194. «Тіні» двома фугасами, потужністю 10 і 8 кілограмів у тротиловому еквіваленті, знищили 1 град, 2 Урали, 6 вс РФ”, — йдеться у повідомленні. Днем раніше, стверджують партизани, їм вдалося знищити автомобіль з банди Мотороли.

 

«У районі селища Широке (об’їзна дорога м.Донецька) “Тіні” підірвали МОН 100 на дистанції автомобіль Газель з боєприпасами банди Мотороли. Відмінусувати два орка разом з транспортом і бп”, — написав командир партизанів.

рука руку миє

У ГПУ пояснили, чому Табачника й Лукаш досі не покараноП'ятниця, 15 травня 2015, 14:35

Міністерство юстиції та Міністерство освіти не сприяють слідчим у розслідуванні кримінальних справ стосовно своїх колишніх керівників – Олени Лукаш та Дмитра Табачника.

Про це заявив начальник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в інтерв`ю Укрінформу.

"Так, їм не повідомлено про підозру. У кримінальних провадженнях про правопорушення в системі Міносвіти та Мін’юсту для цього ще не зібрано достатньо доказів...", - сказав він.

"По тому самому Табачнику ми взяли з інтернету інформацію про злочинні оборудки, роздрукували і почали розслідування. Але немає допомоги від Міністерства освіти, яке могло б саме виявити, де були найбільші порушення, зокрема при витрачанні державних коштів, провести внутрішній аудит та розслідування і надати інформацію", - зазначив Горбатюк.

"Ми пишемо запити в Міносвіти, а нам відповідають, що порушень немає", - наголосив він.

За словами Горбатюка, подібна ситуація спостерігається і в Мін’юсті:

"Мін`юсту підпорядковується державне підприємство по веденню реєстрів (ДП "Інформаційний центр" - ред). Ми просимо їх надати документи, а вони кажуть: "Звертайтесь до суду". Хоча закон дозволяє слідчому витребувати за запитом копії документів, і державне підприємство мало б  цьому сприяти...".

"Щось вони видають, щось – ні. Зрештою у міністерстві могли б самі провести службове розслідування, що стосується державних закупівель", - сказав представник ГПУ.

Моджахеди перемогли і, ми переможемо

Афганський моджахед: Україна здатна перемогти Росію

«Нині росіяни вже не супердержава. І з ресурсами, які є в України, ви можете ще впевненіше їх перемогти»

Колишній моджахед Сайєда Касема Музафарі, Кабул, 28 квітня 2015 року
Колишній моджахед Сайєда Касема Музафарі, Кабул, 28 квітня 2015 року

Кабул – В Афганістані відзначено День перемоги моджахедів, який щороку відзначають 28 квітня. Йдеться про дату взяття Кабула силами моджахедів, які змогли це зробити після завершення війни з колишнім СРСР, яка тривала 10 років (1979–1989 роки). Тоді невдала кампанії СРСР і афганська авантюра радянського керівництва послужила однією з причин розпаду Радянського Союзу і постання незалежної України. Кореспондент Радіо Свобода розмовляв у Кабулі з колишнім моджахедом Саєдом Касемом Музафарі, одним із керівників організації «Спадкоємці мучеників». Як виявилось, колишні бійці афганського спротиву багато знають про нинішню війну в Україні.

– Коли СРСР ввів війська до Афганістану у 1979 році, яким був настрій в середовищі тих, хто не змирився з цим кроком?

– Ми ніколи не думали, що одного дня переможемо Радянський Союз, бо наші освічені люди, як от лікарі чи інженери, увесь час казали, що коли росіяни окуповують інші країни, вони все знищують і ніхто не взмозі їм протистояти. Але згідно з нашою людською та ісламською відповідальностю і згідно з нашою вірою ми тоді піднялися проти росіян і подумали: якщо переможемо – буде нам честь, але якщо програємо, то принаймні ми виконаємо свій обов’язок. Якби ми не боролися, тоді, це лягло б великим тягарем на наші плечі. І в майбутньому ми б тоді дуже шкодували, що не захищали свою батьківщину.

Відзначення Дня перемоги моджахедів в Афганістані. Кабул, 28 квітня 2015 року
Відзначення Дня перемоги моджахедів в Афганістані. Кабул, 28 квітня 2015 року

– Зараз і сама Україна протистоїть Росії... Що Ви знаєте про це?

– Звичайно, я знаю, бо стежу за новинами і знаю, що Росія хоче мати вплив на Україну і заради цього Росія забрала в України Крим.

– Що б Ви порадили українцям, як вдало протистояти Росії?

Ми починали нашу боротьбу ножицями для стрижки овець і самі робили гранати з бензину і пляшок

– Моя порада така: беріть приклад з Афганістану. Адже ми не мали під час війни ні їжі, ні зброї. Ми починали нашу боротьбу ножицями для стрижки овець і самі робили гранати з бензину і пляшок.

Дорогим українцям раджу брати приклад із афганців, адже можна перемогти і супердержаву

Отож дорогим українцям раджу брати приклад із афганців, якщо хочете врятувати свою країну, адже можна перемогти і супердержаву. Україна має уряд, армію, економіку. Якщо українці не будуть боротися до кінця проти Росії за свою країну, тоді буде осуд з боку історії.

– Тоді багато країн допомагали моджахедам зброєю, а нині Захід не поспішає надавати летальну зброю Україні...

– Допомога нам з боку Заходу надійшла тоді, коли ми показали, що можемо протистояти. Тоді Захід переконався, що ми можемо боротися, але зрештою допомога нам не була аж такою великою.

Захід не хотів, щоб ми одразу перемогли Росію, а хотів, щоб Росія продовжувала війну і вимоталась економічно і військово

Окрім того, Захід не хотів, щоб ми одразу перемогли Росію, а хотів, щоб Росія продовжувала війну і вимоталась економічно і військово. Так в підсумку і сталося, бо, Радянський Союз тоді втратив багато живої сили, озброєнь, а його економіка занепала.

– Тобто, Ви вважаєте, що й Україна може перемогти Росію нині?

Нині росіяни вже не супердержава. І з ресурсами, які є в України, ви можете ще впевненіше їх перемогти

– Звичайно. Якщо ви візьмете Афганістан за приклад, адже ми перемогли Радянський Союз і в той час він був супердержавою. А нині росіяни вже не супердержава. І з ресурсами, які є в України, ви можете ще впевненіше їх перемогти, але для цього потрібні відвага і також українці повинні бути єдиними. Ви маєте стояти разом.

Будьте єдиними і не допускайте, щоб якісь шпигуни могли вас роз’єднати

Сама наша об’єднаність в час війни тоді сприяла нашому успіху – тобто будьте єдиними і не допускайте, щоб якісь шпигуни могли вас роз’єднати.

– Наскільки Україні, на Вашу думку, треба розраховувати на себе і наскільки на допомогу ззовні?

Ми б і самі якось хотіли би допомогти Україні, адже менша країна опинилася під агресією великої нахабної країни

– Інші країни нам допомагали, як от Іран, Пакистан і Америка, і ми їм вдячні за це і почуваємося зобов’язаними. Ми б і самі якось хотіли би допомогти Україні, адже менша країна опинилася під агресією великої нахабної країни і ми б якось хотіли б допомогти українцям захищати свою батьківщину. Бо Іслам каже, що треба допомагати слабшій і біднішій країні, яка протистоїть комусь сильнішому за неї
.

Порада від моджахедів Афганістану

«Усуньте від влади всіх російських шпигунів» – афганські моджахеди українцям

«Дійте по-партизанськи і приберіть від влади всіх, хто за Росію, і колишніх комуністів» – екс-командир афганських моджахедів



Підбита моджахедами радянська військова техніка
Підбита моджахедами радянська військова техніка
  • Live Journal

Кабул-Баграм-Саланг – Бійці афганського спротиву, які протистояли радянському вторгненню і окупації Афганістану в 1979-1989 роках, напрочуд багато знають про Україну і можуть порадити, як українцям протистояти російській військовій агресії. Щось з цих порад може бути корисним, щось – застарілим, і відповідає лише афганським реаліям часів тієї війни. Але фактом залишається те, що погано озброєні і часом погано організовані афганські моджахеди взяли верх над супердержавою, невдала афганська кампанія якої прислужилася розпаду СРСР, з якого постала незалежна Україна, що тепер сама в боях захищає власну державність.

Мешканці сіл уздовж стратегічної дороги Саланг і досі пам’ятають, як радянські війська йшли на Кабул, а потім – через понад 9 років – поверталися до СРСР після невдалої кампанії Кремля в Афганістані. Хтось пригадує, як, відходячи, радянські війська стріляли по селах – ніби в помсту, незважаючи на домовленість про мирний вихід...

Розмовляти з колишніми моджахедами цікаво, бо вони і далі стежать за усіма військовими інтервенціями Росії, хоча й нарікають, що в нинішньому Афганістані не всі до колишніх моджахеждів ставляться з великою шаною.

Саме розбірки між моджахедами після радянського виходу з Афганістану розчистили шлях «Талібану» до влади у 1996 році. Тому усі моджахеди найперше радять нині українцям бути єдиними у протистоянні з Росією Володимира Путіна.

Часи нині змінилися. Росія вже не зможе зробити Україні те, що вона робила тут в Афганістані
Моххамад Асіф Азімі

«Моя порада така: всі люди в Україні мають об’єднатися і піднятися на боротьбу. Якщо українці будуть єдиними, лише тоді ви зможете перемогти будь-яку наддержаву. Подивіться на Афганістан – ми ж нічого не мали, але змогли перемогти таку потугу, як СРСР. Часи нині змінилися. Росія вже не зможе зробити Україні те, що вона робила тут в Афганістані», – каже в інтерв’ю Радіо Свобода чільний командир моджахедів Моххамад Асіф Азімі, який нині є радником голови виконавчої влади Афганістану.

«Ви можете перемогти Путіна тільки єдністю. Моя найголовніша порада – бути разом українським людям. Не допустіть громадянської війни, бо ми знаємо, що це таке, коли народ роз’єднаний, і це жахливо», – каже Радіо Свобода колишній командир сотні моджахедів Хекматулла Хекмат Задран.

Не довіряйте Америці на усі 100 відсотків, бо в неї теж є свій інтерес. А Росія думає тільки про себе, і це її звичка – нападати на слабших
Хекматулла Хекмат Задран

«Коли ми воювали з СРСР, ми були єдині, і нас підтримував світ. Америка нам допомагала грошима і «Стінгерами», але в неї були свої інтереси також. Не довіряйте Америці на усі 100 відсотків, бо в неї теж є свій інтерес. А Росія думає тільки про себе, і це її звичка – нападати на слабших. І ще моя порада – приберіть від влади усіх тих, то підтримує Росію, і колишніх комуністів», – додає Задран, який командував сотнею моджахедів у провінції Газні, а також в Пактії на півдні Афганістану.

Хекматулла Хекмат Задран
Хекматулла Хекмат Задран

Тактика моджахедів

Моджахеди воювали невеликими мобільними загонами. В середньому, загін моджахедів складався з 300 бійців – приблизна чисельність пересічного українського добровольчого батальйону на Донбасі.

Я попросив моджахедів навести якісь спомини з тієї війни, адже на пострадянському просторі інформації про те, як воювала сторона-опонент, практично немає.

Саєд Касім Музафарі командувавв загоном моджахедів у провінції Парван на північ від Кабулу і в провінції Баміан, відомої тим, що «Талібан» там пізніше зруйнував гігантські статуї Будди.

«Розкажу вам про чесність і скромність моджахедів. Ми перейшли з загоном в окупований росіянами Баміан і не змогли забезпечити доставку харчів. Я попросив моджахедів не брати їжу в бідного місцевого населення, і ми вирішили, що краще будемо голодні, але в людей їжу не братимемо. І ми багато днів їли лише сухий хліб, розмочуючи його у воді», – пригадує Музафарі.

А приклад, який навів Хекматулла Хекмат Задран, виглядає, ніби з історії бою УПА з НКВС на Західній Україні: «Росіяни оточили частину мого загону, і мої бійці заховалися в колодязі, в бічних сховах, у виритих тунелях. Росіяни їх закидали гранатами і вбили всіх».

Ми вели війну партизанського типу, отримували інформацію і атакували зненацька. Ми мали наперед інформацію про їхнє пересування і мінували мости й дороги
Хекматулла Хекмат Задран

«В професійному відношенні російські солдати були сильними, і на полі бою теж воювали з нами затято. Але вони не дуже орієнтувалися на місцевості. Ми вели війну партизанського типу, отримували інформацію і атакували зненацька. Ми мали наперед інформацію про їхнє пересування і мінували мости й дороги», – пригадує Задран.

«На їхні сторожі ми часто нападали вночі, коли вони спали. Ми міняли тактику: атакували то вночі, то вдень, то надвечір і ми мали високу мобільність. Росіяни не знали добре тутешні терени і зазнавали великих втрат. Були часто відплати – після наших нападів росіяни нападали тоді на села, вбивали селян, знищували худобу і навіть руйнували сади», – додає сотник моджахедів.

Афганські моджахеди, початок 80-х
Афганські моджахеди, початок 80-х

За його словами, моджахеди мали табори в горах, і там їх не могла дістати навіть радянська авіація. «Ми рили нори і були недосяжні для авіабомб. Сидячи в горах, ми також виставляли спостерігача, який дивився на російські позиції і, як тільки бачив дим, то одразу кричав – значить, по нам вистрілив або танк, або гармата, і ми миттєво ховалися в нори. Тому серед нас було менше жертв», – пригадує Задран.

Моджахеди кажуть, що їм у другій половині 1980-х дуже допомогли поставки американських переносних ракетних комплексів «Стінгер», які можна було застосовувати проти вертолетів та бойових літаків. Але закликають не перебільшувати їхнє значення, оскільки «Стінгерів» не вистачало, і їхні поставки моджахедам обмежувались центральною частиною Афганістану та районами довкола Кабулу.

«Заощаджуйте боєприпаси»

Серед інших порад моджахедів українцям – «усунути від влади всіх російських шпигунів». І це можна почути практично від кожного колишнього бійця афганського спротиву.

Найкраща тактика проти росіян – не пряма відкрита війна на полі битви, а війна партизанського типу. Інакше будуть великі жертви серед людей і військових
Хекматулла Хекмат Задран

«Найкраща тактика проти росіян – не пряма відкрита війна на полі битви, а війна партизанського типу. Інакше будуть великі жертви серед людей і військових. І ще одне – не здійснюйте тортури над військовополоненими, бо це не допоможе, а полонені – коли до них нормально ставляться – будуть знати, що українці – хороші люди», – говорить Задран.

«Маєте також заощадливо використовувати кулі і зброю, бо вести війну – це дорого. У вас, мабуть, теж не вистачає амуніції, бо Україні важко економічно», – дадає він.

А моджахед Азімі зауважує: «Росія хотіла зробити Афганістан своєю частиною. Але ми, моджахеди, не дозволили їй цього. Ми перемогли супердержаву, ми повалили комунізм. Ми вибороли свободу для Афганістану. Дехто нас критикує – але це несправедливо, адже ми захистили нашу свободу, бо наша релігія була у небезпеці. Інакше наша культура й мова теж занепали б. Маю надію, що ситуація в Україні буде кращою, і все повернеться до нормальності».

Всі моджахеди – та й переважна більшість афганців, з якими довелося спілкуватися, – знають про війну в Україні, але найперше одразу говорять про те, що Росія відібрала в України Крим. Щоправда, мало хто знає, що в Криму живе багато мусульман – кримських татар, які не хочуть бути в Росії.

«Україна – не ісламська країна, але українці – сміливі люди і люблять свою Батьківщину, – каже Задран. – Це відповідальність – захищати свою землю. Ви воюєте за свою країну, і Бог вам допоможе». 

Ліміт довіри вичерпано

Україна має кардинально змінити площину перемовин і вийти з мінських переговорів, наголошує «Газета по-українськи». Заявити, що території є тимчасово окупованими, і держава не претендує на повернення їх. Так розв’яже собі руки для активнішої оборонної кампанії. Щоб українські військові не стояли як мішені для бойовиків, а могли завдавати упереджувальні удари по місцях їх скупчення. Але без просування в глиб території, яку контролюють «ЛНР» та «ДНР». Тоді у Москви не буде шансів нав’язати Києву невигідні політичні домовленості. Також така позиція переконає світ, що Україна – миролюбна держава, яка захищається. Це дало б можливість заморозити ситуацію за межами України. Адже Москва намагається заморозити протистояння в межах саме України.

Неготовність до нового наступу агресора має розцінюватись як саботаж і зрада національних інтересів, наголошує «Газета по-українськи». Видання пише, якщо українське військо знову буде «заскочене зненацька», якщо не продемонструє у протистоянні з російським агресором бойової готовності, це буде останньою поразкою нинішньої влади. Не пробачать люди і відсутності на передових українських позиціях достатньої кількості вітчизняних протитанкових ракетних комплексів «Стугна-П», коли на державу посуне російська броньована армада. Як не розуміють того, що за період війни жодного разу не застосовувалися для стрільби з бронетранспортерів ані танковий «Комбат», ані «Бар’єри», ані інше ефективне кероване озброєння українського виробництва. Ганьбою впаде на можновладців і відступ бодай на крок перед кількома десятками тисяч путінських «чоловічків» української 230-тисячної заново створеної армії з її майже 100-тисячною тиловою обслугою, 35-тисячною когортою професіоналів СБУ, 30-тисячною Національною гвардією і 250-тисячним резервом, який становлять співробітники МВС. Тож Генеральний штаб на день «Х» повинен мати тричі вивірені плани й карти відсічі з наступними переможними контрударами, а військові підрозділи мають бути готові зустріти ворога вогнем – і не зі старої, часом трофейної зброї, і пересуватися прифронтовими дорогами не волонтерськими машинами. За іншого розкладу це має розцінюватися як саботаж і зрада національних інтересів із відповідними наслідками для генералітету і керівників держави, наголошує видання.

Хоча на в Україні криза, але не всі представники українського бізнесу зазнають збитків. За твердженням експертів газети «Сегодня», незважаючи на падіння доходів населення, девальвацію гривні і згортання обсягів виробництва, є сектори економіки, які в цілому відчувають себе непогано. У список «везунчиків» увійшли аграрії, фармацевти, приладобудівники, програмісти. Непогані шанси відновити докризові позиції – у туризму та готельного бізнесу.