хочу сюди!
 

Лилия

41 рік, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Як стати експертом у своїй справі

Изображение

Багатьом подобається те, чим вони займаються на своїй посаді в даний момент, і вони хочуть розвиватися в цій сфері без додаткового управлінського навантаження.

Цей шлях побудови кар'єри - горизонтальний, тобто зростання не вгору, а вглиб професійної сфери, придбання та нагромадження таких знань і навичок, завдяки яким працівник стає експертом у своїй справ

Горизонтальне зростання в професійній області вважається набагато більш складним, ніж вертикальне, так як доводиться відмовлятися від багатьох речей: лідерських амбіцій, певної соціальної складової, спокійного домашнього проведення часу, великих грошових винагород у вигляді премій і бонусів - на користь професійного зростання. Це, скоріше, шлях одинака.

Що необхідно робити, щоб стати експертом у своїй галузі? Ось декілька простих порад.

1. Глибоко вивчайте спеціальність

Необхідно накопичувати знання в одній сфері діяльності протягом довгого часу. При цьому вони повинні бути не поверхневими, а глибокими, експертними, що виходять за рамки звичайних пізнань у досліджуваній темі. Доведеться читати дуже багато професійної літератури і знаходити таку інформацію, яка прихована від сторонніх очей.

2. Беріть роботу додому

На початкових порах краще брати роботу додому і у відпустку: креслення, проекти, технічну частину (інструменти, апаратуру, макети). Ви повинні зануритися в свою роботу з головою. Найчастіше доведеться пожертвувати особистим життям і вільним часом. Всім відомо, що важко одночасно розвивати всі сторони свого життя, а якщо ви ще на додачу хочете стати експертом в якійсь області, буде потрібно багато в чому собі відмовити, так як вам доведеться приділяти своїй роботі левову частку часу.

3. Відвідуйте семінари з технічних питань по вашій спеціальності

Для вас тренінги з саморозвитку не головне, а збори фахівців з вашої тематики та обговорення нагальних питань - те, що вам потрібно. Необхідно шукати спеціалізовані тренінги, спілкуватися з професіоналами, вступати з ними в дискусії, розробляти нові теорії і знаходити спільні відповіді на запитання. Якщо визнаний, унікальний фахівець оголошує про набір на свій курс або організує семінар, то вам потрібно потрапити на нього обов'язково. Ви повинні дізнаватися все нове за своєю спеціальністю, спілкуватися з однодумцями, розуміти тонкощі і специфіку своєї справи.

4. Живіть роботою протягом певного періоду свого життя

Звучить небезпечно, але так воно і є. Якийсь період життя ви повинні повністю присвятити своїй роботі: робочі будні, часто і вихідні, відрядження, понаднормові, аврали. Все заради одного - стати експертом у даній області. Ви повинні бути на роботі в стані потоку, вечорами думати про виниклі питання і проблеми, пробувати нові методики. Форуми фахівців замінять вам розважальні портали.

"Пам'ятайте правило: щоб стати експертом в якійсь галузі, потрібно присвятити цій тематиці 10000 годин чистого часу. А це приблизно 3:00 в день протягом 10 років, 6:00 в день протягом п'яти років або 9:00 в день протягом трьох років."

5. Фокусуйтеся на головному

Вирішили стати кращим в якійсь області - йдіть до цього незважаючи ні на що. Якщо вам пропонують великий грошовий бонус на іншій роботі за виконання тих же самих завдань або на старому місці вам довіряють новий мегапроект, подібних якому ви ще ніколи не реалізовували, то сміливо вибирайте друге. Отриманий досвід дасть вам набагато більше в майбутньому, ніж разова гонитва за грошима.

Потрібно розуміти: щоб стати справжнім професіоналом, необхідно фокусуватися не на гроші, а на своїй справі.

Експерт виходить за рамки звичайних знань по темі, він знає відповідь практично на будь-яке питання за фахом. А якщо і не знає, то витратить весь свій вільний час, щоб його знайти, а також візьме повну відповідальність на себе, так як на кону стоїть його репутація.

Експертові ніколи не треба говорити, як і що робити, його не потрібно контролювати, він сам розподіляє свій час і сили. Краще підкидати йому складні завдання, особливо щось унікальне, розбурхуючи його розум. Він може не звертати великої уваги на свій характер, свої недоліки або свою соціальну складову. Він живе в іншому світі - світі цікавих фактів і тонкощів, специфічних знань, унікальних професійних навичок, який багато хто не може зрозуміти.
0

Коментарі