Дія російських військ проти України.

На думку аналітика берлінського бюро Європейської ради міжнародних відносин Густава Гресселя, влада Російської Федерації готова до «великої війни проти фашистів» і за допомогою провокацій намагаються змусити Україну до наступу.

Про це він сказав у коментарі для DW, передає «Апостроф«. 

«З військової точки зору, ці невеликі напади і артилерійські обстріли є провокаціями, точніше, перевіркою, наскільки швидко українські війська можуть на них реагувати на різних ділянках фронту», – сказав Грессель.

Він також зазначив, що на кордоні з Україною стоїть достатня кількість російських військовослужбовців для підтримки сепаратистів при наступі.

«У Ростовській області, як і раніше, напоготові стоять 40 тис. солдатів, щоб у разі необхідності увійти в Донбас або підтримати наступ сепаратистів. Але зараз немає чіткого плану, куди, наскільки далеко, за яких обставин могло б бути проведене новий наступ», – вважає аналітик.

При цьому він відзначає, що Росія не досягла своїх цілей в Україні.

«Уряд у Києві не змінився, економічно країна (поки) функціонує, західна підтримка все ще триває», – говорить він. За його словами, не тільки проросійські фракції більше не користуються підтримкою українського населення, Москва до того ж втрачає підтримку серед жителів територій, контрольованих сепаратистами.

«Росії дуже важко реалізувати широкий наступ з метою політично перемогти Україну, так як для цього немає умов», – сказав Грессель.

У той же час влада РФ не може заморозити конфлікт на Донбасі, так як самопроголошені ДНР і ЛНР не можуть підтримувати своє існування самостійно, а ситуація з економікою Росії далека від хорошої. На думку Гресселя, Кремлю вигідно відвернути увагу народу на «велику війну проти фашистів», але вона в той же час приведе до продовження або посилення санкцій Заходу, а також підніме в Брюсселі питання про постачання Україною зброї та підготовці більшої кількості солдатів.

Аналітик вважає, що Кремль намагається реалізувати грузинський сценарій.

«За допомогою постійних провокацій і боїв Москва намагається вивести Україну з рівноваги і спонукати до наступу», – попереджає експерт і застерігає, що це може похитнути готовність Заходу підтримувати Київ.

«Я не бачу зараз для України іншого варіанту, окрім як триматися і не піддаватися на провокації – як би боляче це не було», – сказав аналітик.

блокада,чи допомога,як краще повернути Донбас.

Фото: Uainfo.org

Згідно з недавніми опитуваннями соціологічної групи «Рейтинг» 71% українців не хочуть відокремлення окупованої нині території Донбасу. Очевидно, це мають враховувати ті, хто ухвалює рішення. Питання в тому, яким чином території можна повернути.

Серед іншого є припущення, що проблема розсмокчеться сама собою – через нездатність «республік» дати собі раду.

На підконтрольних сепаратистам територіях Донбасу вже проходять «голодні бунти». З’ясувалося, що під привабливими для багатьох раніше ідеями криється відсутність будь-яких інститутів держави чи чогось подібного до них. Решта України дивиться на це хто зловтішаючись, хто співчуваючи. А хтось розраховує на те, що саме голод змусить блудних синів та доньок повернутися «додому».

Донедавна донеччанка, доктор історичних наук Оксана Міхеєва проживає нині у Львові. Вона вважає, що «днрівське і лнрівське керівництво поки що не запропонувало якогось раціонального економічного сценарію виживання цих регіонів». «Люди повірили у  міф Донбасу, який може бути самодостатнім і економічно квітучим,зможе собі дати раду, - каже вона.  - Але міф не справдився, це стає очевидним для людей і може бути причиною розчарування».

Власне, в регіоні ще до останніх буремних подій було створено ідеологічну меншину з особливим світоглядом. Донбас не вибрався з полону радянських мрій, потребує авторитарних лідерів, змін на краще без докладання будь-яких зусиль та є пасивним в плані громадської активності. Тепер  цю ідеологічну меншину загнали до своєрідного гетто. Втім, яким би не був Майдан далеким від жителя Донбасу, він сприяв популяризації протесту й там.

Загострило ситуацію рішення Києва про припинення фінансування тих територій. Навряд чи варто їм сподіватися на Росію.

«Кремль хотів би, щоб ЛНР та ДНР залишалися в рамках України, щоб вона несла за них відповідальність та забезпечувала, але водночас ті території не контролювала би, - каже російський політолог Лілія Шевцова. – Росія очевидно час від часу посилатиме гуманітарну допомогу, але взяти на забезпечення сотні тисяч людей вона не може. Там буде гуманітарна катастрофа, запобігти цьому дуже важко».

 Оксана Міхеєва, однак, звертає увагу на одну особливість тамтешнього населення – коротку соціальну пам'ять. «Сьогодні нам дали пайок – сьогодні добре. І ми вдячні тому, хто нам оцей пайок дав. Людина живе одним днем, втрачає відчуття часу, втрачає спогади. Відповідно, втрачає певною мірою і причинно-наслідкові зв’язки». Екс-донеччанка каже, що з таким мисленням революційність на Донбасі необов’язково буде масовою, на неї не варто розраховувати.

Так чи інакше, залишається актуальним питання: як вплине погіршення гуманітарної ситуації на населення «днр-лнр»? Призведе це до масштабних бунтів, стане фактором поступового прозріння населення чи навпаки – ще більше озлобить його проти України? Важливо також спрогнозувати, який саме – революційний чи еволюційний  - сценарій розвитку ситуації на голодних територіях був би вигідніший Україні.

Економіст Олександр Пасхавер пропонує компромісний варіант. «Україна має створити всі умови для того, аби бажаючі виїхати звідти могли зробити це та були влаштовані. Небажаючих також не можна кидати, - каже він. -  Треба зафіксувати їхні виплати, але не платити з простих міркувань: в України немає можливості, немає операторів на цій території».

Радикальніше дивиться на ситуацію політолог Михайло Басараб. «Як би цинічно це не звучало, соціальна напруга на території ДНР і ЛНР сприяє їхньому ослабленню, - каже він. -  Будь-які негаразди підриватимуть авторитет тамтешньої влади й спонукатимуть людей до її повалення. Якщо Київ повністю забезпечуватиме окуповані регіони, то лише продовжить страждання всієї України. Намагання довести, що надходження коштів з Києва пробуджуватиме свідомість донбасівців, абсолютно безпідставні. Людям, які лояльно зустріли бойовиків й співіснують з ними, абсолютно байдуже до того, з якої кишені їм платитимуть».

Відомий донецький блогер та журналіст Денис Казанський говорить про те, що можливі голодні протести є вигідними Києву лише за умови, що вони змусять людей переосмислити те, що відбувається.

«Для вироблення політики треба діагностувати, зрозуміти ситуацію на Донбасі. Скільки там людей готові страждати, терпіти все аби тільки не бути з Україною? На сьогоднішній день таких оцінок немає», - розмірковує   Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук.

Отож блокада чи допомога  - що краще посприяло би поверненню окупованої частини Донбасу? Питання залишається. Так чи інакше, Київ повинен виробити чіткий алгоритм дій. Поки що такого немає.

Степан Хмара оголосив вирок проросійському режиму Порошенко.

Степан Хмара оголосив остаточний вирок проросійському режиму Порошенка

Коли Герой України, колишній політв'язень радянських канцтаборів Степан Хмара називає Порошенко зрадником, то йому важко не повірити.

newspravda.com

Глава Луганщины против проведения местных выборов в области

По мнению новоназначенного руководителя области Георгия Туки, на Луганщине нельзя проводить местные выборы, которые назначены на 25 октября этого года.

Об этом председатель Луганской областной военно-гражданской администрации Георгий Тука заявил в интервью «5 каналу».

Он отметил, что среди жителей прифронтовых территорий немало сторонников сепаратистов, большинство из которых за свои преступления до сих пор не наказаны.

«Каким образом мы можем внедрять выборы, если эти выборы будет проводить человек, который во время оккупации перед административным зданием ложил украинские флаги, чтобы все посетители вынуждены были по ним ходить ногами? Поэтому, по моему убеждению, я бы выборы в Луганской области вообще не проводил», — заявил Тука.

Как сообщал УНИАН, 22 июля президент Украины Петр Порошенко подписал указ о назначении Георгия Туки председателем Луганской областной государственной администрации.

Росіяни кидають коров'яче лайно і радіють.



Росіяни влаштували фестиваль з метання коров'ячого лайна

В рамках крайового фестивалю "Веселий коров'як" у селі Крилово Пермського краю РФ відбувся незвичний конкурс. Крім перегонів на мотоблоках і садових тачках, гості фестивалю взяли участь в конкурсі з метання коров'ячого лайна на дальність. Захід пройшов за підтримки крайового мінкульту. Глава відомства Ігор Гладнєв особисто очолив делегацію.

Організатори свята "Веселий коров'як" поставили перед собою наступні цілі: сприяти відродженню російського села, його традицій, поваги до його витоків, популяризувати велику культурну спадщину Пермського краю.

Одним з найбільш видовищних заходів фестивалю став конкурс з метання сухого коров'яча лайна. Організатори конкурсу розповіли, що заготовка "реквізиту" для нього зайняла особливе місце в підготовці усього фестивалю.

"Один з найбільш видовищних і улюблених глядачами конкурсів - чемпіонат з метання коров'яку на дальність. Коржі з лайна для конкурсу ми почали збирати три місяці тому. Було підготовлено три повних ящика з-під телевізорів, по одній на жіночу та чоловічу команду, і одна запасна" - зазначають організатори.

http://gazeta.ua/articles/science-life/_rosiyani-vlashtuvali-festival-z-metannya-korovyachogo-lajna/636751













Піпець підкрався тихо.

Ну вот, собственно и всё. Начался недолгий обратный отсчёт, можете дома не кушать, на похороны уже тесто для пирожков замесили.

Полномасштабный деребан Ватастана - Китай стал стратегическим партнёром США и выставил жёсткие требования....

18 июня 2015, 09:26

Победоносный поход Путина в мир, кажется, завершен окончательно. И
выиграл этот бой даже не Запад, а тихоня Китай, все это время спокойно
наблюдавший за истериками европейцев. Читайте объективный анализ
россиянки, Ania Dorn, трезво оценившей будущее своей страны:



Сегодня Китай и США подписали договор о военном сотрудничестве. США
получили первый из 8-и заказанных у Китая танкеров-гигантов для
транспортировки сжиженного газа в Европу. И крупный госсоветник Китая
требует широкомасштабного переселения китайцев на арендованные земли в
Забайкалье – с внесением в российское законодательство соответствующих
изменений (нового закона о лишении в определённых случаях наших граждан
прав на недвижимость на арендованных иностранными государствами
территориях им показалось мало) – для удобства этого процесса. Предлог,
естественно, благовидный – дескать, в России нет необходимых для
развития китайских проектов квалифицированных специалистов, а на
арендованных Китаем землях наблюдается нехватка населения (рабочей
силы). Пазл, наконец, сошёлся.

В российских отношениях с Китаем всё предельно ясно. Это “мирная”
экспансия – и эту войну, подписав с ним множество крайне специфичных
договоров, мы уже проиграли: пути назад у РФ нет – наша экономика просто
не выдержит на данном этапе таких неустоек, а помимо этого присутствуют
ещё и нюансы, связанные с поставками очень важного для российского
нефтепрома китайского оборудования. В отличие от азиатов, опыта ведения
скрытых экономических войн у нас нет. У нас нет даже понимания того, как
оно выглядит. Наш конёк – тупое откровенное или едва завуалированное
насилие и шантаж – как, например, с газом в Европе – мол, замерзнут они
без нас – и умрут. На иные (более элегантные) формы экспансии своего
влияния Россия не способна. Плюс отсутствие понимания капитаном корабля,
решившим, что за счёт игрищ с Китаем выйдет хотя бы временно залатать
наши экономические дыры (и плевать на последствия в виде “выжженной
земли” через 49 лет), появившиеся из-за его – и его подельщиков –
непрофессионализма, жадности, чванства и амбиций (Крым, Донбасс, ЮКОС,
стабфонд и пр.), того, что Китай нам не друг – и преследует цели
получения собственных – исключительных из-за сложившейся в России и
вокруг неё политической и экономической ситуаций – выгод. А если
понимание по стратегии Китая у Кремля всё же есть, то результат действий
правительства не меняется – меняется всего лишь подоплёка человечности в
контексте происходящего: непрофессионализм и недальновидность – на
цинизм и подлость. И не более того.



А вот с газовыми танкерами кое-что проясним, ибо не всё и не для всех
очевидно. Норвежская Gasco уже более полугода продаёт в Европе газа на
30% больше, чем “Газпром”. А теперь компания Ineos Olefins &
Polymers Europe [один из крупнейших европейских производителей
нефтехимической продукции] и ее партнер – компания Evergas – поставками
этана из Штатов в течении, максимум, двух-трёх лет выбьют нас с
европейского газового рынка. И крупнейший развивающийся газовый рынок
(Индия-Пакистан-Иран) уже грамотно осаждён (отгорожен от нас) Китаем –
например, региональный газопровод уже не российско-китайский, как нами
планировалось, а пакистано-китайский. И Китай нас не намерен туда
пускать, для чего у него уже есть как минимум два сильных рычага
экономического влияния. Вкупе это откровенный перераздел мирового
газового рынка, который продлится – самое большее – до 2020-го года, и
далее, по его окончании, рынок обретёт стабильную форму на следующие
20-30 лет. Для России это грозит катастрофой, потому как наша доля
добычи и продажи газа – 32% от мировой (по нефти только 13,5% (кстати,
34% нашего экспорта), поэтому на мировом нефтяном рынке мы – вполне
рядовой игрок, к тому же зависимый заменой обветшавших буровых всё от
того же Китая, которому мы слили главенство в нашем нефтесервисном
секторе, о чём кричали наши региональные издания, но молчали центральные
СМИ). Нам просто будет или некуда девать свой газ – или придётся
продавать его Китаю задарма – для его игр на внешних рынках (для
внутреннего рынка у него есть собственный – и Китай в зависимость от
нашего газа не поставишь).



А теперь самое интересное. В Украине, как раз по большей части в
Донбассе, огромное количество неразработанного сланцевого газа –
контракт на разработку которого с Royal Dutch Shell и Chevron на 50 лет
был подписан в начале 2013 года. Киев надеялся таким образом
освободиться от энергетической зависимости от России – и прорубить себе
газовое окно в Европу. Сейчас концерн подумывает о выходе из совместного
проекта с украинской госкомпанией из-за войны в Донбассе, а Chevron уже
отказался от разработок из-за военных форс-мажорных рисков. Так что мы
“гибридно” воюем в Украине не за эфемерное политическое влияние, а за
газ – то есть, за газовую зависимость от нас Украины и Европы. Просто и
цинично. “Люди гибнут за металл.”© Но теперь – даже если Россия и
выиграет бой за Украину, то она уже проиграла бой за Европу и
Индо-Восточно-Азиатский регион. Попутно проиграв экономический бой с
Китаем за землю и промышленное развитие, дипломатический – за отношения,
практически, со всем миром, и финансовый – за возможности глобального
международного госкредитования, на котором российские госкомпании плотно
сидели со времён перестройки. И всё это при том, что Россия сама
создала все окончательные условия для собственного экономического
развала одним махом (особенно, если учесть неконвертируемость рубля) –
всего лишь лозунгом: “Крым наш!” – и угроза НАТО, о которой нам
рассказывается, как о предлоге для “крымнашизма” [судя по сорвавшемуся в
2013-м исключительно из-за жадности российских перевозчиков договору с
НАТО о транзите через Ульяновск] Кремль всего за полгода до Майдана и
дальнейших событий с аннексией и войной вообще никак не волновала. И
самое гадкое – то, что Россия заинтересована в продолжении войны в
Донбассе, поскольку её затягивание вынудит Royal Dutch Shell выйти из
договора – и тогда РФ сможет сохранить хотя бы украинский газовый рынок.
(А какова могла быть заинтересованность США в этой войне, если учесть,
что Chеvron – очень крупная американская компания, принадлежащая
Рокфеллерам, а еще до последней инаугурации В.В. Путина в 2011-м
представители американской Exxon-Mobil в его присутствии подписали с
Роснефтью соглашение по добыче нефти на шельфе Черного и Карского морей,
заключив таким образом стратегический альянс Роснефти с американской
Exxon-Mobil?)



Плата за это очевидна: тысячи человеческих жизней – и десятки тысяч
несчастных родственников убитых в двух странах – при том, что и тех, и
других правительства используют втёмную. Но в этой истории есть ещё
кое-что не менее гнусное. Львиная доля в международных спекуляциях
российским газом и нефтью приходится на господина Тимченко – теперь уже
гражданина Финляндии, а не так давно – члена славного кооператива
“Озеро”. Понимаете, кто и почему – ради собственных финансовых интересов
– отправил российских пацанов умирать и убивать в Донбасс?..

Он действительно опять всех переиграл, только вообще то это всегда называлось - сам себя трахнул, но пусть народ думает, что переиграл, ведь и народ трахнул тоже, а как им об этом сказать прямо, пусть думают, что это такой хитрый ход.

Віктор Морозов.

Сурми зазоріли, коні одуріли,
Заступили сонце половецькі стріли.
Лічить мати втрати, мила в тузі мліє —
Отака історія в пісні попеліє.

Розлились пожари попід чорні хмари.
Витоптали землю турки-яничари.
Плаче в полі вітер і сліпа бандура —
Отака історія українська дума.

Йшли за кровну справу, здобували славу.
Закотили долю панові під лаву.
На столах у глеках — крові чорні вина.
Отака історія, отака гостина.

Встеклі та запеклі засвітили в пеклі,
Насукали шнурів, пов'язали петлі.
Хто пішов під кулі, хто — в полярне сяйво.
Отака історія, вивчити не зайво.

Димом, порохами поміж реп'яхами,
Дихає Чорнобиль нашими гріхами.
Ті зреклися мови, ті зреклися роду.
Отака історія рідного народу