"Росія розвалиться на ті ханства й князівства, з яких починалась

Фото: Сергый Старостенко
Володимир Білінський. Народився у 1936 році в місті Дунаївці на Хмельниччині. Навчався в Дніпропетровському університеті на кафедрі мостобудування. У 1959 році отримав направлення в Караганду. Починав майстром мостобудівної бригади. Виходив на пенсію з посади заступника міністра. Збудував близько сотні мостів у Казахстані й Сибіру. "Ніколи не був дуже релігійним чи навпаки антирелігійним. У 1980-х, коли більш-менш можна було ходити до церкви, не робив цього. Бо там розмовляти російською мовою. Треба було звертатися до Бога не від душі, не своєю мовою. Мене від цього коробило." У 1999 році переїхав до України. Одружений. Дружина – Любов Сергіївна – росіянка. Має сина Ігоря й онуків. У середині 1980-х років таємно почав писати книгу "Країна Моксель". У ній спростовує російські історичні міфи. Заперечує слов'янське походження росіян та правдивість "літописних зводів". Називає їх фальшивкою цариці Катерини. Вважає Росію наступницею "Золотої Орди". Розвінчав міф про Олександра Невського. Називає його найбільшим прислужником Орди. Книгу відмовлялися надрукувати в Казахстані. В Україні вийшов тритомник "Країни Моксель" та два томи "Москви Ординської". Живе в Києві.

Українець, який з дитинства чує російську мову, згодом тягнеться до російського, як до свого рідного. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів історик Володимир Білінський.

Чому українці так багато говорять про росіян?

- Колись ми з ними були пов'язані, бо були у складі Російської імперії чи Радянського Союзу. У Львівській чи Волинській області більше розмовляють про Польщу. Митрополія завжди намагається винищити прошарок інтелігенції, нав'язати місцевому народу свою мову. Український народ тричі породжував інтелігенцію. Першу — за часів Київської Русі. У 14-16 століттях поляки намагалися окатоличити українську еліту. Останній здався князь Василь Острозький. Його старший син Януш був вже католиком, а меншого Олександра, який був православним, поляки отруїли. Тоді здавалося, що народ більше не здатний народити нову еліту. Проте спромігся на козаччину, тодішніх полковників, гетьманів. Тоді росіяни русифікували їх. Нав'язали свою мову, культуру, побут. Третій раз еліту сколихнув Тарас Шевченко у кінці 19 — на початку 20 століття. Її винищила більшовицька влада.

Олександр Солженіцин розвінчав російський месіанізм. Говорив, що росіяни найбільше постраждали від комунізму.

- Він свідомо, яким би не був демократом, пропагував російську ідею, шовінізм. У своєму творі "Как нам обустроить Россию" зазначив, що переважна більшість українських та казахських областей мусить увійти в нову Росію. Хоча у 1944-1945 рр він немов би став демократом. Солженіцин заварив кашу стравлювання народів, а розхльобувати її доводилося населенню.

Можливо, твердження, що росіяни шовіністи - це стереотип?

- Росіянин ніколи не відповість вам українською, навіть якщо знає мову. Навпаки захоче, щоби ви перейшли на його мову. Бо вважає себе господарем. Не тому, що він поганий, так його виховали.

Чому ж тоді багато україномовних, що приїжджають до Києва, переходять на російську?

- Це не українці, а хахлуї. У них у крові сидить раб. Вони не розуміють, що рідна мова - це та, яку їм дали батьки, нею можна звертатися до Бога. Так виховала імперія наших людей. Українцю в столиці здається, що завдяки російській він стане "городським". Імперії вже нема. Але Мойсею довелося водити людей пустелею 40 років, щоби вибити з них рабство. Так вони не мали ні з ким контакту. Нинішнє покоління українців мислить так само, як його батьки за радянського часу.

Як це змінити?

- Потрібно мати свою національну гордість, яка не приноситиме шкоди іншій людині. Радянська влада виховувала людину такою: ти ні про що не думай, квартиру, роботу, освіту тобі держава дасть. Дітей з трьох років забирали в садочки, щоби виховувати її по-своєму. А батько з матір'ю мусили ходити на роботу. Ви не уявляєте, яким я колись був патріотом Радянського Союзу.

Як ви ставитеся до російськомовних українців?

- Таких немає. Є носії або української культури, або російської. Українець, який з дитинства чує російську мову, згодом тягнеться до російського, як до свого рідного. Я не мирюся з людьми, які на чужій землі насаджують свою точку зору. Не подобається тобі українське? Їдь у Росію і живи там у повній душевній гармонії. А насаджувати господарям дому свою точку зору – неправильно. Ми ж росіянам нічого не нав'язуємо.

Чи Росія зараз така ж небезпечна для українців, як за часів Російської імперії чи СРСР?

- Потрібно розділяти російський народ і російську владу. Люди там такі ж, як і наші. Їхня влада становитиме для нас небезпеку до тих пір, поки не зміниться її світогляд. Російські політики досі хочуть відродити Російську імперію. Без поняття імперії Росія не зможе існувати у такому вигляді, як тепер. Якщо в Росії відняти історичні міфи, від неї залишиться лише Московське князівство. Москва, Тверь, Разянь були окремими улусами Золотої орди. У 1290-1294 і 1312-1320 роках її столиця Мохши-Наровчат знаходилася по-середині чотирикутника Москва-Ліпецьк-Пенза-Горький. Це "ісконно руская зємля", яка була частиною Золотої орди. Коли на початку 16 століття вона розвалювалася, Москва відокремилася в окреме князівство.

Росія продовжувач традицій "Золотої Орди"?

- Безсумнівно. Там діють ті ж закони і правила.

Які саме?

- Ти начальник – я дурак. Це стовідсотково ординська традиція. Гнути голову перед сильнішим. Учора я слухав промову Обами. Він сказав, що кожна людина – творіння Боже. І не важливо, чи одна з них є президентом, а інша – двірником. Усі вони – багатство Америки. В Росії жоден президент такого не скаже. Тому її доля визначена. Вона розвалиться на ті держави, ханства й князівства, з яких колись починала складатися.

Україна теж розвалиться?

- Ні. Куди нам валитися? Почитайте Геродота. Він каже, що кордони Скіфії тягнуться від Дністра до Дону. Минали тисячоліття, а кордони лишалися незмінними. Тобто так було завжди і так буде. Інша справа, що нас довго привчали, кажучи, що ми зайди. Що слов'яни прийшли на цю землю в 5-6 століттях. Це неправда. Ми на цій землі автохтони. Тобто корінне населення.

Україна теж неоднорідна. Кажуть, що в Центрі й на Заході – ментальність Київської Русі. На Сході й Півдні – ментальність Орди.

- Є таке. Я би окреслив проблему інакше. На Заході й Центрі люди більші індивідуалісти. А в промислових районах Сходу й Півдня переважають люди зі стадним мисленням. Вони звикли триматися гурту й воліють забути про свою індивідуальність. Ви ж подивіться на нинішню владу. Чого вони на всі ключові посади тягнуть донецьких? Що, в Києві немає фахівців? Бо стадний рефлекс. Це теж російський, навіть радянський пережиток.

Україна пройшла точку неповернення до Радянського Союзу?

- З точки зору народу - так. А чи влада пройшла — не знаю. Проголошення незалежності і є точкою неповернення. Нинішня влада думає, де їй краще, у Європі чи з Росією. Якщо рухатимемося на схід — це кірка, ломик, кувалда, якщо на захід — зінгер, мерседес, комп'ютер. Молодь вже вибрала. Зміниться 2-3 покоління і українці забудуть про імперію.

Ви писали, що "без хорошого міфу не буває великої нації". Нам він теж потрібен?

- Вони були потрібні у 18-19 столітті. Так будувалися англійська чи іспанська імперії. Поняття держави і супердержави інакше, ніж ще 50 років тому. Сьогодні ні розмір території, ні минуле не впливає на її успіх. Російська влада ностальгує за минулим, коли вона погрожувала будь-кому і її боялися. Пересічному росіянину навряд чи це потрібно.

В Україні велися розмови про створення "козацького" міфу.

- Міф — це вигадка, козаччина — дійсність. Її можна зробити красивою і поетичною. Тобто внести елементи вигадки, але саме явище заперечити не можна. Росія повністю змінила історію. На запрошення Катерини ІІ до Росії приїхали німецькі історики Міллєр, Стріттер, Шльоцер. Вони й написали вигідну історію. 1850-х син президента російської академії наук і міністра освіти Російської імперії Олексій Уваров розкопав 7729 курганів і в жодному з них не знайшов слов'янського поховання. Всю центральну Росію розкопав і знайшов тільки фінські. Тоді Росія вже написала свою слов'янську історію. Проте археологія заперечує це.

Уварова заперечував академік Спіцин, який казав, що насправді Володимирські кургани – слов'янські.

- Звісно, Росія боротиметься. Без міфології в неї немає майбутнього. Російська історія, яка викладалася впродовж останніх 300 років, складається із суцільних неув'язок. Росіяни кажуть, що вони є правонаступниками Новгорода. Кажу, що це древня слов'янська республіка, яку вони нищили з неймовірною люттю. Німці не стріляли по нашій Софії Київській. Не було в них ненависті до пам'ятника старовини. А загарбник москвин у Новгороді знищив усе, що міг. Після загарбання Іваном Грозним там лишилося 850 жителів. А були десятки тисяч. Новгород міг виставити 40 тисяч війська. Тому Москва не може вважатися спадкоємцем слави Новгорода. Не може вовк успадкувати гени з'їденої ним вівці.

Хіба одна людина здатна перебороти 300-річну російську фальсифікацію історії?

- Варто тільки почати. Той професор із Росії, що взявся читати мої книжки, признався, що спочатку хотів спростувати мене. Почав із Куликовської битви. Поїхав туди, обходив усі музеї, кладовища, опитав старих людей. Ніде не знайшов слідів цієї битви. Бо на Куликовому полі за двісті років пошуків не знайшли й ламаного списа. А мали би бути братські могили воїнів, кістяки вбитих коней, зброя й амуніція. Нема нічого, бо й битви не було. Професор усе зрозумів. Відтоді він не викладає стародавньої російської історії. Гидує брехнею.

Російська імперія можлива без Закавказзя, Прибалтики, Середньої Азії. Але неможлива без України. Чому?

- Бо імперія стоїть на українських історичних міфах. Російська історія починається чомусь із Києва. А чому не з Москви? Хіба важко історикам написати, як хан Менгу-Тимур заснував у 1272 році Московське князівство? А далі все піде як по маслу. Але цього не роблять. Воліють красти історію в Києва, в українців.

У 1945 році Росія повернула собі втрачені після Першої світової війни землі. Навіть Курили прихопила. Вона здатна здійснити чергові завоювання?

Після втрати земель імперії все важче зібратися на нове завоювання. Це потребує колосальних зусиль. У 1945 році Росія майже відновилася в царських кордонах, але Фінляндію вже не повернула. Польщу вже не повернула. Потім програла холодну війну й втратила ще 15 колишніх республік. Далі буде. Вже зараз Красноярському краю лишають 11% валового продукту. Решту забирає Москва. Ви думаєте, що в Красноярську з цим миритимуться вічно? Підірвали вертоліт з генералом Лебедем, який про це говорив, але проблему не вирішили.
Джерело: Gazeta.ua

КСУ відмовився визнавати "мовний закон" неконституційним.

  • 31.01.13, 20:41
Судді Конституційного суду відмовили у відкритті провадження у справі про офіційне визначення положень "Про засади державної мовної політики" і про визнання закону неконституційним.


Вчора колегія суддів відмовила у відкритті провадження за зверненням Львівської міської ради про офіційне визначення низки положень "мовного" закону.

А сьогодні відмовили 51 народному депутату, які зверталися з проханням визнання цього закону неконституційним через порушення процедури його ухвалення.

Зараз на вивченні у колегії є ще одне подання 51 народного депутата щодо конституційності закону "Про засади державної мовної політики".

Нагадаємо, 17 жовтня до КСУ надійшли два конституційні подання від 51 народного депутата про оцінку конституційності положень закону про засади державної мовної політики.

19 вересня Конституційний суд України зареєстрував подання Львівської міської ради щодо ЗУ "Про засади державної мовної політики", за яке під час засідання позачергової сесії міськради проголосували 75 депутатів.

В Одесі націоналісти маршем слави вшанували Героїв Крут.

  • 30.01.13, 00:10
Біля трьохсот патріотів пройшло 29 січня 2011 року, в пам’ять молодих українців – героїв Крут, від пам’ятника Тарасу Шевченка до головного корпусу Одеського національного Університету.

Про це повідомляє інформаційне агентство “Поряд з вами” з посиланням на прес-службу одеської “Свободи”.

Марш слави проходив під гаслом «Вони загинули, щоб ми жили».

Впродовж Маршу, українські націоналісти скандували: «Слава героям Крут!», «Пам’ятай про Крути!», «Слава Україні – Героям Слава!», «Україна понад усе!», «Степан Бандера – наш герой!», “Україні – волю, українцям – зброю”, “Україні – українську владу”. “Одесі – українську владу” та ніши.

Біля будинку з меморіальною дошкою, присвяченої видатним діячам Української Народної Республіки Івану та Юрію Липам учасники маршу зупинились, щоб покласти квіти та вшанувати хвилиною мовчання загиблого півтора роки тому побратима Максима Чайку і всі попередні покоління борців за волю України.

Після Маршу біля головного корпусу Одеського національного університету відбулось Віче на пам’ять загиблих.

Голова одеської обласної організації ВО «Свобода» Павло Кириленко зазначив: «29 січня 1918-го року – була перемога. Перемога добра над злом. Перемога українського духу над азіатським дикунством і небуттям. Ті відважні молоді хлопці приклад для нас. Вони – символ віри, жертовності в ім’я нашої правди – вічної і святої ідеї Нації. Їх звитяга має надихати нас на нові звершення і додавати сил в боротьбі за Велику Україну».


Капітан 2 рангу, колишній командир військового корабля Олександр Калініченко

До присутніх звернувся також і капітан 2 рангу, колишній командир військового корабля Олександр Калініченко:

- Пригадую, як 10 років тому на заходи присвячені Героям Крут в Одесі приходили здебільшого літні люди. Зараз же зібралась молодь, яка так само, наслідуючи приклад крутянців, готова захищати нашу Батьківщину. Це означає, що у нації є майбутнє. Знайте, доля держави у ваших руках. Я вірю в вас і надіюсь на вас.

Виступаючі були солідарні в тому, що подвиг юнаків під Крутами має надихати сучасне покоління українців на продовження боротьби за національну соціально справедливу державу.
ІА «Поряд з вами»

Ще фото і відео у Медіа-архіві-Дивитись тут.

Пропонуємо переглянути ще:

Швейцарська преса назвала сина Януковича "вугільним королем"

  • 29.01.13, 22:12
Олександр Янукович займається в Швейцарії бізнесом з продажу вугілля: за підрахунками місцевих журналістів, він заробляє мільйони доларів на місяць.


У Швейцарії зацікавилися бізнесом старшого сина Януковича


Швейцарська щоденна газета "Le Matin Dimanche" присвятила статтю синові українського президента Олександру Януковичу, якого вважають "вугільним королем у Женеві".

Текст перекладу статті опублікувала журналістка Natalie Sedletska на своїй сторінці в Facebook.

Як пише видання, "олігарх Олександр Янукович заробив майже 100 мільйонів доларів з моменту вступу батька на пост президента України три роки тому".

"Завдяки Женеві в минулому студент-стоматолог тепер продає тисячі тонн вугілля на добу. Багато хто сумнівається в законність його стрімкого успіху", - говориться в публікації. Журналісти відзначають, що наразі він заробляє мільйони доларів щомісяця.

"Його "історії успіху" може позаздрити кожен. У 2012 році Олександр Янукович у свої 30 років перемістився на третє місце в рейтингу 200 найвпливовіших людей України за версією журналу "Фокус". Вперше він з'явився в цьому рейтингу в 2010 році на 21-му місці", - нагадує газета.

За її даними, Олександр Янукович заснував будівельну компанію МАКО в 2006 році. В останні роки компанія розширилася, ставши холдингом.

"Олександр Янукович офіційно їздить у Швейцарію як турист, робить бізнес непомітно в будинку біля готелю "Інтерконтиненталь". За даними комерційного реєстру цю будівлю було записано на MakoTrading SA в листопаді 2011 року. Але компанія, схоже, не хоче публічності. Ніде не вказується контактний телефон, на будівлі назву МАКО не вказано", - йдеться в статті.

Журналісти "Le Matin Dimanche" зустрілися з головою ради директорів компанії Mako Trading SA Феліксом Блітштейном.

"Mako Trading - компанія з торгівлі вугіллям, що належить Олександру Януковичу", - підтвердив він.

"Це була моя ідея, я побачив нішу в експорті українського вугілля", - розповів Блітштейн

За його словами, зараз компанія займається виключно торгівлею антрациту з України і продає від 40 тисяч до 50 тисяч тонн вугілля найвищої якості в місяць (таке вугілля продається за ціною від 1,5-3 разів вище, ніж звичайне).

Блітштейн відмовився говорити про доходи, але видання підрахувало, що "МАКО в Женеві продає вугілля на п'ять-шість мільйонів на місяць".

"Багато джерел сумніваються, що Олександр домігся таких успіхів лише завдяки своїм підприємницьким навичкам. В Україні клан Януковича прозвали "Сім'я" і звинуватили їх у сімейному збагачення. Спостерігачі відзначають нову групу олігархів, де все обертається не навколо батька Віктора, а навколо старшого сина Олександра", - пише "Le Matin Dimanche".

Видання цитує Ендрю Уїлсона, представника Європейської ради з міжнародних відносин, що базується в Лондоні: "Члени Сім'ї" в буквальному і метафоричному сенсі використовували владу президента Януковича, щоб збагатитися в безпрецедентних масштабах. ЄС не може дозволити собі чекати наступних президентських виборів в 2015 році".

Газета звертає увагу, що Уілсон закликав ЄС розглянути діяльність "підозрілих компаній" клану Януковича, зокрема в Австрії, Кіпрі і Люксембурзі. До них експерт відніс також Швейцарію та Ліхтенштейн. Проте, на думку видання, зараз швейцарська влада, швидше за все, не будуть у цьому зацікавлена.

В Києві Жириновського закидали квашеною капустою.

У лідера ЛДПР Володимира Жириновського в понеділок під час прес-конференції у Києві одна з журналісток жбурнула квашену капусту, вигукнувши при цьому: "Українофоб!".

Лідера ЛДПР Володимира Жириновського у понеділок під час прес-конференції в Києві дівчина закидала капустою. Про це у своєму Twitter журналістка Ольга Сніцарчук. За її словами, дівчина при цьому кричала: "Українофоб".

І вона таки влучила: капуста потрапила на піджак і на стіл, за яким він сидів.

Жириновський покликав охорону і вимагав вивести дівчину, після чого прес-конференція продовжилася. Після того, як всі заспокоїлися, російський політик сказав: "Хороша українська квашена капуста".

Сам Жириновський прокоментував цей інцидент так: "Її підкупили, їй дали завдання прийти і зірвати прес-конференцію".

Як відомо, у понеділок у Києві відбулася прес-конференція Жириновського на тему: "Росія - Україна: ощадливе євросусідство чи слов'янський альянс?".










Теги
Політика
Володимир Жириновський

Чергове "покращення» влади: У Полтаві підскочили ціни на хліб.

  • 28.01.13, 22:23
74
0



«Полтавхліб» підвищив ціни на соціальний вид хліба - біла цеглинка майже на 20%, або на 50 копійок, до 2,99 грн за буханець.
Про це заявила директор «Полтавхліба» Валентина Маджар, пише «УНІАН».
За її словами, це пов'язано з тим, що виробник не отримав від місцевої влади достатньої кількості зерна та не може працювати у збиток собі.
В. Маджар зазначила, що влада обіцяла вирішити проблему до грудня 2012 року, однак цього не було зроблено. Оскільки зерно не було отримано в повному обсязі, підприємство змушене було підняти ціни на продукцію.
Нагадаємо, раніше голова Кабміну Микола Азаров пообіцяв, що ціни на соціальні сорти хліба будуть стабільні. Що ж стосується різних інших форм випічки, в тому числі, здоби, то, за словами прем'єра, тут ціни регулює ринок.



Источник: http://ua.golos.ua/ekonomika/13_01_28_ocherednoe_pokraschennya_ot_vlastey_v_poltave_podskochili_tsenyi_na_hleb
Golos.ua © 2012

Чисельність вчених в Україні за роки незалежності скоротилася.

  • 27.01.13, 20:44
На фінансування наукової сфери держава виділяє в шість разів менше, ніж передбачено законом.


Наука в Україні фактично відмирає


З 1991 року чисельність вчених-дослідників в Україні скоротилася втричі. Всього в наукових установах державного, підприємницького та освітнього секторів науки 135 тис. осіб - 0,7% зайнятого населення країни.

З них 70 тис. - дослідники (16 тис. кандидатів наук, 4 тис. докторів наук і 50 тис. виконавців наукових та науково-технічних робіт без наукового ступеня), пише ZN.UA.

Для порівняння - в сусідніх країнах скорочення наукових працівників за останні десятиліття було значно меншим, ніж в Україні, і на сьогодні чисельність працівників наукових організацій у Росії й Білорусі становить 1,1% та 1,3% зайнятого населення.

Державне фінансування наукової сфери в Росії і Білорусі також вище - 0,57% і 0,76 від ВВП відповідно, що в 2-3 рази більше, ніж в Україні.

У 2011 році в нашій країні ВВП у фактичних цінах склав 1 трильйон 316,6 мільярдів гривень. З них обсяг фінансування витрат на виконання наукових та науково-технічних робіт за рахунок державного бюджету - лише 3860 млн. грн. (0,29% ВВП).

Це в шість разів менше, ніж передбачено Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльності", згідно з яким "держава забезпечує бюджетне фінансування наукової та науково-технічної діяльності (крім витрат на оборону) у розмірі не менше 1,7 відсотка валового внутрішнього продукту України".

Докладніше читайте в статті доктора фізико-математичних наук Юрія Цапа "Дзеркала для світил" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Росія буде в Євросоюзі раніше України.

  • 27.01.13, 20:36
Україні варто брати участь у російських інтеграційних проектах. Все одно Росія приєднається до Євросоюзу раніше, упевнений Кудрін.


Олексій Кудрін


Екс-міністр фінансів Росії Олексій Кудрін вважає, що Україні необхідно інтегруватися в Євросоюз через Росію. Про це він заявив на Українському ланчі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, повідомляє прес-служба партії "УДАР" з посиланням на учасницю ланчу народного депутата Оксану Продан.

"Росіянин переконував у необхідності приєднання до структур навколо Росії, причому одним з аргументів під кінець навів той, що Росія буде в Євросоюзі раніше, ніж Україна", - повідомила Оксана Продан.

Вона розповіла, що на ланчі були оприлюднені результати голосування гостей з вибору зовнішнього вектору України. При цьому 57% проголосували за рух в Європейський Союз.

"Виступали від влади - Юрій Бойко і Леонід Кожара, від опозиції - Віталій Кличко і Арсеній Яценюк, від Росії - Олексій Кудрін, від Європи - Хав'єр Солана. Представники української влади розповідали про проведені реформи і прагнення до Європи", - повідомила Оксана Продан.

"Кличко говорив про те, про що говорив і Солана - про необхідність утвердження в Україні європейських цінностей, захисту прав громадян, створення умов для розвитку кожної людини", - зазначила Продан.

Табачник викинув з ЗНО ще й "шістдесятників" - навіть досі живих

Фото: rcp.org.ua

Міносвіти крім Степана Бандери та Шухевича також виключило з програми тестування з історії питання про діяльність дисидентів і шістдесятників, зокрема письменника і політв'язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби, поета Івана Світличного.

Про це повідомляє Комерсант-Україна.

Нагадаємо, з розділу "Україна у 1929-1938 роках" програми ЗНО з історії зникли згадки про лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандеру і Романа Шухевича, а також ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова.

Крім того, розділ, що називався в програмі 2012 року "Україна в боротьбі за збереження державної незалежності", перейменований в "Український державотворчий процес". З нього виключені згадки про таких політичних діячів Української народної республіки, як Кость Левицький, Дмитро Вітовський, Юрій Тютюнник, а також про економіста Михайла Волобуєва, який виступав за економічну незалежність України від СРСР.

Замість цього були додані пункти про радянських воєначальників та партійних активістів. Так, цього року на ЗНО школярів чекають питання про подвиги червоного командира часів Громадянської війни Миколи Щорса, діяльності першого секретаря ЦК Компартії України Георгія П'ятакова і голови президії Центрального виконавчого комітету СРСР від УРСР Григорія Петровського.

З розділу про розвиток України в період 1945 - початку 1950-х років вилучено згадки про десталінізацію і припинення репресій. Замість цього додалися прізвища першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова, професора Бориса Патона і авіаконструктора Олега Антонова. Міносвіти також виключило з програми питання про діяльність дисидентів і шістдесятників, зокрема письменника і політв'язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби, поета Івана Світличного.

Вчора в міністерстві відмовилися пояснювати причини зміни програми, а директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева не погодилася говорити на цю тему: "Програма була затверджена в листопаді минулого року, зміни в ній незначні".

На думку представників регіональних центрів оцінювання якості освіти, зміни викликані тим, що на ЗНО тепер відводиться менше часу.

"У цьому році час проходження тестів з історії України скоротилося з 150 до 135 хвилин. Можливо, тому виключені деякі питання. Шкільні підручники не змінилися, але в програмі ЗНО ми бачимо явний перекіс у бік радянської історії", - вважає директор львівського центру Лариса Середяк .

У Національній академії наук (НАНУ) повідомили, що зміни затверджені експертами Національної академії педагогічних наук.

"До 2013 року програми затверджувалися в Національній академії наук, але зараз Дмитро Табачник (міністр освіти - ред.) Відсторонив нас від цього і долучив Академію педагогічних наук. Мабуть, тому що вчені НАНУ надмірно об'єктивно висвітлювали події історії, спираючись на факти. Радянська історія - це суб'єктивна точка зору на те, що трапилося, а у владі зараз знаходиться політична сила, яка стоїть на радянських позиціях ", - зазначив завідувач відділу історії України 20-30-х років ХХ століття Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький.

Почесний голова Всеукраїнського об'єднання ветеранів Другої світової війни, академік Ігор Юхновський вважає, що замовчувати історичні події неприпустимо: "Як можна не говорити про героїв українського визвольного руху, про шістдесятників? Це просто нерозумно! Такі нововведення нікому не потрібні. Люди повинні знати все, що було в нашій історії. Міністру Дмитру Табачнику не треба змішувати свої пострадянські переваги з історичними фактами ".
Джерело: Gazeta.ua

Щоб перекрити дефіцит держбюджету вистачить 6% статків олігархів

Фото: golos.ua

Дефіцит державного бюджету можна компенсувати, якщо "податок на розкіш" дасть змогу зібрати 5-7% від статків найбагатших громадян.

Про це заявив народний депутат від фракції Комуністична партія України Олександр Присяжнюк у ефірі "Ера-FM".

"У нас за останні 20 років сформувалася така собі каста олігархів, які вкравши народну власність, стали заможними господарями. Статки найбагатших українців становлять 54 мільярди доларів. Ми маємо сьогодні дефіцит державного бюджету. Якщо хоча би 6-7% своїх статків олігархи заплатили до бюджету, то ми сьогодні не мали би певних проблем - це стипендії, пенсії тощо", - сказав Присяжнюк.

Політик наголосив, що в Україні колосальний розрив між найбагатшими і найбіднішими.

"Якщо не помиляюся, різниця становить 40 разів. Це значна різниця, що може провокувати соціальні зрушення, у тому числі революції", - зазначив Присяжнюк.

Комуніст висловив сумнів, що закон про податок на розкіш буде прийнятий.

"Поки в Україні буде при владі олігархічна влада, такий закон прийнято не буде", - зауважив Присяжнюк.
Джерело: Gazeta.ua