Звернення до Українців.

28.12.16 ПОДІЇ, політика


Дорогі українці! Послухайте, що я вам скажу. Тільки не треба відразу кидати в мене гнилими помідорами. Не треба звинувачувати в тому, що я, мовляв, закликаю до капітуляції і т.д. Просто подумайте над тим про що я пишу. Я вже писав про це навесні. Напишу ще раз. Авось почуєте. Коротше. Просто вислухайте.

В моїх словах немає ні грама якийсь боягузтво або відчаю. Врешті-решт мені-то чого боятися? Я сиджу собі в Німеччині, милуюся горами, солодко їм, міцно сплю ...

В моїх словах є простий практичний сенс і життєва досвідченість. Досвідченість людини, який теж брав участь в управлінні державою. І знає, що це таке - робити реформи в країні, яка не має ніякого жирку, ніякої заначки, ніякої подушки безпеки.

Я знаю як це боляче: різати по живому. Як будуть ненавидіти тих, хто це буде робити. Як всі, хто зараз разом - пересваряться і будуть звинувачувати один одного в труднощах і помилках. Я знаю як ті, кому зараз народ вірить і за ким готовий йти перетворяться в жупел і хлопчиків для биття.

Просто почуйте мене: вам належить дуже важкий шлях. Ви навіть не уявляєте скільки праці та поневірянь вам потрібно буде терпіти, щоб побудувати країну, яка зможе увійти в Європу. Скільки втрат буде на цьому шляху, скільки розчарувань і жахливих откритій.Вам потрібно буде звикнути жити набагато біднішими, ніж зараз. Так Так! Саме так! Той злиденний рівень життя, який ви маєте сьогодні постане перед вами раєм по порівняння з тим, що вас чекає в найближчому майбутньому.

Судячи з того, що я знаю про нинішню Україну, судячи з того, що пише Каха Бендукідзе (якого я прекрасно знаю і яким вірю) стан української економіки жахливо. Стан державних інститутів - жахливо. Корупція і зрада сидить в кожному (!) Чиновника від самого низу до самого верху.

Ось тільки уявіть: ви зібралися в дуже важкий похід в горах. Вам належить багатоденний похід по скелях, через засніжені перевали. З величезними рюкзаками. Практично без їжі. По дорозі у вас не буде теплого нічлігу. Ніде буде помитися. Чи не буде медичної допомоги. Ніяких населених пунктів.

І ви вмовляєте свого товариша йти разом з вами. Він довго коливається. Відмовляється. Ви знаєте: він взагалі-то слабкий і вкрай безглуздий людина. Але ви наполягаєте. Нарешті він дає згоду. Але виставляє умову: він піде, але тільки якщо ви всю дорогу будете нести його на носилках. Візьмете ви його з собою? Відповідь очевидна: звичайно, немає!

Тепер скажіть мені: навіщо вам в цьому поході весь цей набрід, з яким ви збираєтеся вести переговори про статус Новоросії? Адже всі ці переговори будуть лише про те, як ви будете нести їх на носилках через піки і ущелини, по крутих схилах і по вузьких стежках над прірвами.

Своїми ногами вони йти відмовляться: мовляв знайшли дурнів! Краще ми тут залишимося! Нам Путін обіцяв годувати нас на шару! Російський світ! Уря! Розумієте, куди я хилю?

Маннергейм віддавши Сталіну південну і східну Фінляндію врятував країну. Зберіг головне. І де тепер Фінляндія, а де - Карелія? Аденауер плюнув і припинив безглузді перепірательства з адміністрацією радянської окупаційної зони і вирішив будувати нову Німеччину на те, що від неї залишилося. І через сорок років НДР на колінах приповзла і розчинилася в могутньої ФРН.

Всі ці розмови про якийсь там неймовірний промисловий потенціал в Донбасі - херня. Всі ці заводи гівна не варті. Нехай Ахметов ними подавиться. Латиші все радянські заводи позакривали і рівень життя від цього тільки виріс!

Навіщо вам ці донбаські совки, які думають, що їх совковість - це ознака російськості? Чи не вони вам вибрали Януковича? Чи не краще скинути цей електоральний баласт і отримати країну набагато більш цілеспрямовану і монолітну в ідеологічному плані? Адже без Криму і Донбасу Україна стане набагато сводобнее. І чесніше: буде менше криміналу, буде менше корупції ...

Всі ці розмови про єдину і неподільну - це блукання в помилкових міфах. Вся ця імперська блевотина про територіальну цілісність - це просто відрижка радянської освіти. У цьому немає ні правди, ні практичної користі.

Це все одна пустопорожня балаканина. Зрештою скільки разів за 20 століття змінювалися кордону України! Чому їх останній варіант должет стати догмою, заради якої потрібно ризикувати самої українською державністю? Самою ідеєю вільної і незалежної України, про яку мріяли століттями справжні українські патріоти?

Просто подумайте про що я говорю. І не треба нікого вбивати. І не треба гинути. А Путін, навантажений цим мотлохом і новими дармоїдами - надірветься. І без усякої війни - просто перетвориться на купу лайна. Як це вже одного разу було з СРСР в кінці 80-х.

Тоді це сталося без єдиного пострілу ... Пам'ятається і Путін тоді забув про свій партквиток і погони. І до Собчаку примостився ... Втім, це вже інша історія ...

Альфред Кох

Україна сьогодні – це Перу 1979-го

«У ЄС ЗАРАЗ СТВОРЮЮТЬ НОВИЙ ФЕОДАЛІЗМ»

 Ви сказали, що неолібералізм відмирає. Що приходить на заміну? Як називається ця нова теорія?

— Перш за все, ця нова теорія буде основана більше на фактах і на історії. Вона базується не на абстрактних моделях, а на актуальному історичному досвіді. У 1930-х роках Європу і весь світ з кризи вивела теорія Джона Мейнарда Кейнса.

Кейнс казав, якщо сформулювати це коротко: попит — це все. Для того, щоб вирішити проблему, потрібно створити попит.

А потім ідеологія змінилася, і ми отримали іншу теорію — теорію Фрідріха фон Гаєка, і людей до і після нього, які говорили: кількість грошей — це все.

Отже, ми відійшли від теорії попиту і переключилися на теорію кількості грошей. Ось чому ми друкуємо стільки грошей. Але пан Гаєк жив у період, коли зв’язок між фінансовим сектором і реальною економікою був дуже стабільним, а у фінансового сектору не було так багато грошей. Тому можна пробачити пану Гаєку, що він не передбачив того, що фінансовий сектор може стати паразитом.

Та якби тоді сказати пану Гаєку: «Послухайте, ви повинні звернути увагу на те, як ці гроші розподіляються — в рамках цієї теорії кількості грошей — кому дістаються гроші? Якщо гроші дістаються людям, які їх не витрачають, ваша теорія не працюватиме, оскільки вона не враховує граничну схильність до споживання». Отже, може, теорія кількості грошей і працювала 50 років тому, але зараз вона не працює.

Смертельна комбінація того, що відбувається зараз, полягає в тому, що ми дотримуємося аскетизму (що означає зменшення попиту) і теорії кількості грошей. Друкувати гроші з одного боку, й обмежувати споживання з іншого — це божевілля. А саме це й відбувається. Британський уряд на цей аскетизм сказав — «ми не можемо так продовжувати». Тому вони виходять з ЄС, і з комбінації друку грошей і обмеження попиту.

Таким чином, ми поступово повертаємося до кейнсіанського світу, де попит — це все, або майже все, і де в капіталізмі існує реальна чи потенційна проблема недостатнього споживання.

А економісти, такі, як Гаєк та інші, вірили в те, що називають законом Сея (Жан-Батіст Сей був французьким економістом). Його закон говорить, що виробництво породжує попит. Таким чином, кризи недостатнього споживання ніколи не може бути. Це абсолютно жахливо. Але так вони мислили і дійшли до такої божевільної теорії. Тому що припустили, якщо ти щось виробляєш, на це обов’язково буде попит.

 Отже, здаеться, що ми входимо в еру неокейнсіанської теорії?

— Так, ми наближаємося до неокейнсіанства.

— До яких геополітичних трансформацій світу, за вашими прогнозами,  може привести криза неолібералізму? США може втратити економічне лідерство?

— Я думаю, що США вже його втратили, тому що попереду йде Китай. Захід почав вірити у власну пропаганду — ніби, підтримуючи вільну торгівлю, всі будуть ставати лише багатшими. А якщо ви починаєте вірити у власну пропаганду, то це дуже небезпечно. На жаль, ідея невидимої руки ринку, яка вирішує всі проблеми, призводить до уявлення, ніби для вирішення ваших питань достатньо позбутися злих людей. Тобто от ви вб’єте Саддама Хусейна, вб’єте Каддафі — і раптом запанує порядок. А економіка — це ніби машина для створення гармонії. Ця ідея дуже небезпечна, бо призводить до війн заради демократії.

Я читаю багато американських газет, кожен день я отримую багато листів, і я бачу, що люди стурбовані тим, що Гілларі Клінтон занадто любить війну. Вони бояться, що вона буде войовничою лідеркою. Можливо, справа в тому, що вона — жінка. Якщо вона не показуватиме себе сильною і мачо — всі будуть критикувати її. Це дуже сумна тема, я не хочу багато про неї говорити, але я непокоюсь, що за Гілларі уся ця військова машина Сполучених Штатів, всі ці люди, які почали війну в Іраці — Чейні та Вулфовіц — знову здобудуть безмежну владу.

 Чи можливо, що світ повернеться до біполярності, якої прагне Москва?

— Не думаю, що це буде добре. Я зростав під час Холодної війни.  Норвегія мала кордон з Росією — тоді це був кордон з Радянським Союзом. Це було дуже страшно. Я так радів, коли комуністична система зазнала краху. Це — жахлива система. Та я сумую за нею, тому що це була переконлива загроза для капіталістів. Капіталісти розуміли, якщо не ставитимуться до робітників добре і не ділитимуться прибутком, для них є альтернатива. А зараз переконливої загрози немає, і до нас повертається феодалізм. Те, що прийде після індустріалізму і те, що було перед ним, — це феодалізм.

У ЄС зараз створюють новий феодалізм. У мене колега працює в Інституті географії в Університеті Бухареста, і він розповідає (я маю підтвердження про це від одного румунського студента  в Італії), що багаті люди купують будинки для бездомних, селять туди їх і кажуть: живіть тут безкоштовно, та коли мені буде потрібно, ви працюватимете на мене безкоштовно. Це — феодалізм.

Саме існування комунізму допомогло капіталізму стати більш людяною системою. Тож питання в тому, чи зможемо ми створити нову переконливу загрозу?

Україна сьогодні – це Перу 1979-го

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
12 жовтня, 2016 - 19:51
Ерік РАЙНЕРТ: «Тоді я думав, що це одноразова помилка системи МВФ. Сьогодні я бачу, що за 40 років нічого не змінилось. Їм все ще сходять з рук «убивства...»

Ерік Райнерт, один із кращих економістів світу, який доклав руку до успіхів Перу й Малайзії, працював з урядами 80 країн, а нещодавно був затверджений радником прем’єр-міністра Грузії, стверджує, що вільний ринок перетворить Україну на великого аграрія та країну емігрантів. В попередньому інтерв’ю, яке він дав минулого року «Дню», професор пояснив, як цього уникнути. («Ерік Райнерт — про те, чому українці забули, як це — бути багатими, і чим лікувати цю «амнезію», від 27 жовтня 2015 року). Цього разу ми поговорили з ним про те, хто, як і чому заважає українцям розбагатіти, і що ми маємо цьому протиставити.

— В Україні триває обговорення проекту бюджету на 2017 рік. Уряд, як він стверджує, підготував максимально реалістичний фінансовий план на наступний рік: доходна частина розрахована «по мінімуму» очікуваних надходжень. Професоре, розкажіть яким підходом при складанні бюджету повинні керуватись у бідній державі, якщо хочуть, щоб вона стала багатою?

— Передусім, озирніться. На мою думку, ми живемо у позитивному періоді. Неолібералізм вмер. В США і крайні праві на чолі з містером Трампом, і крайні ліві — з містером Сандерсом, розуміють, що вільна торгівля не в інтересах Сполучених Штатів. Британці хочуть вийти з ЄС тому, що невдоволені економічними свободами...

Для України — це хороші новини. Адже вам значно легше буде запроваджувати політику підтримки свого реального сектору економіки. Власне ж саме цього хоче Сандерс в США, і британці, які підтримали Брекзіт. Натомість вам кажуть, що ви маєте сконцентрувати увагу на збалансуванні фінансового сектору і побороти корупцію. Вас дурять.

Я — бізнесмен. І я бачив корупцію майже в кожній країні. В Німеччині, наприклад, є дуже багато корумпованих бізнесменів, але вона ж розвивається!

Єдине, що лікує корупцію — це індустріалізація. Деіндустріалізація породжує різні види злочинів. До певної міри корупція — це замінник реального сектору. Коли люди не можуть легально заробити прибутки, вони вдаються до хабарів.

У 1970-х роках найуспішнішим індустріальним містом Латинської Америки був Медельїн. А потім відбулася деіндустріалізація Колумбії, і тепер Медельїн — центр наркоторгівлі. Нелегальна зайнятість певною мірою спричиняється нестачею легальної.

Сомалі — це країна, яка спеціалізується на піратстві, тому що там дуже важко заробити гроші іншим шляхом.

Тож одне з важливих завдань бюджету — це підтримувати реальну економіку всіма можливими способами.

Натомість розмови про кредити і вимоги МВФ — речі дуже деструктивні, вони відволікають увагу звідти, де вона має бути. Якщо ви хочете стати багатою країною, то маєте зосередитись на реальній економіці: надати дешеві кредити бізнесу, податкові преференції, тощо.  На мою думку, вам слід припинити утримувати в фокусі основної уваги держави фінансовий сектор, і зайнятися виробництвом.

 Щоб відмовитись виконувати рекомендації МВФ, нам слід перестати брати у них гроші. Як? Якщо та ж індустріалізація потребує чималих фінансових вкладень.  Ви можете порадити    якісь організації, на які українському уряду варто було би переключити свою увагу?

— Гроші, які ви берете в МВФ, — це в основному кошти, які йдуть на покриття ваших боргів. На мою думку, вам потрібно сісти і розібратися реально — можете ви його сплатити чи ні. 

Влітку МВФ визнав, що у випадку з Грецією вони припустилися великих помилок. З огляду на це зізнання, вам потрібно запитати у Фонду:  «Які саме помилки ви визнали в Греції, можливо, ви припускаєтеся тих самих помилок в Україні?».

Фінансовий сектор дуже важливий для держави. Він — як риштування, яке підтримує виробництво. Але зараз Україна в такий ситуації, коли фінансовий сектор стає паразитом. Фінансовий сектор насправді вбиває вашу реальну економіку. Вам необхідно знову сконцентруватися на виробництві, і мати політичну волю припинити надто вже прислухатися до МВФ.

На Київському міжнародному економічному форумі, гостем якого мене запрошено, був присутній комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства. На мою думку, цей джентльмен був дуже безцеремонний у своїх висловах щодо вас. Він усю вину покладав на корупцію в Україні і казав, якщо ви зможете позбутися корупції, все буде добре, і ми зможемо дати вам більше грошей. Не так давно я був у Республіці Мозамбік. І знаєте, що? Європейський посол у Мозамбіку теж казав, що єдина проблема Мозамбіку — це корупція.

Ви повинні усвідомлювати, що вони насправді не розуміють, що таке бідність, тому звинувачують жертв бідності за те, що вони бідні. Я кажу це не на захист корупції. Це дуже погано. Але історія показує, що найкращий спосіб позбутися корупції — це побудувати здорову економіку. Ви ж про це ніби забуваєте, коли постійно говорите про хабарі і боротьбу з ними. Такі розмови формують хибну ментальність у суспільстві. Як і поради на зразок «ви самі винні у своїй бідності, тому поводьтесь добре, тоді ми вам дамо ще трохи грошей... у борг».

Те, що сьогодні робить з Україною МВФ,  дуже подібне до того, що відбувалося в багатьох країнах Латинської Америки у 1980-х роках. Я багато працював там, і впізнаю цю нав’язану точку зору «якби тільки нам вдалося отримати позику з-за кордону, ми були б врятовані». Така думка була і в Латинській Америці, й теж була помилковою. Це типово для МВФ і Всесвітнього банку.

У 1979 році ми жили в Перу, тоді перуанська економіка обвалювалася. Єдиним рішенням, запропонованим МВФ, було збільшити втричі ціну на бензин. А Перу — це країна, в якій дуже інтенсивний транспортний рух, тому що це велика країна, суттєва частина території якої — джунглі, узбережжя, острови. А інфраструктура була поганою. От коли вони підняли ціну на бензин — в умовах вільної торгівлі — все молоко, що збиралося в Андах, довелося виливати у річки, тому що дешевше було купити сухе молоко в Голландії. Таким чином, ця порада МВФ — поєднання вільної торгівлі і підняття цін на бензин — була суцільним божевіллям. У нас є ці фото, на яких фермери виливають молоко в річку, тоді як в Лімі не можна було купити якісного молока, тому що все воно було зроблене з голландського порошку. Тоді я думав, що це одноразова помилка системи МВФ. Сьогодні я бачу, що з 1979 року нічого не змінилось.  Їм все ще сходять з рук убивства...

«ЕРА ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ ДОБІГАЄ КІНЦЯ»

 Наскільки я розумію, в України немає іншого варіанту запустити гроші в економіку, окрім як залучити їх від інвесторів. Що ми сьогодні можемо запропонувати бізнесу, окрім війни чи корупції, про які говорять усі світові ЗМІ?!

— Найбільший плюс України — те, що у вас великий ринок. Більш ніж 40 мільйонів осіб — цього достатньо, щоб створити здоровий виробничий сектор.

Подивіться, як американці фінансували свій економічний розвиток.  Вони стали багатими, бо наприкінці 1900-х років, 70% надходжень у бюджет федерального уряду складало мито на закордонні промислові товари. Воно відігравало дуже важливу подвійну роль. З одного боку, захищало внутрішню промисловість, щоб вона могла розвиватися і вступити у вільну торгівлю через 30 років. А з іншого боку, мито фінансувало уряд. Не думаю, що зараз таке можливо в Україні, але думаю, що вам корисно про це подумати: «Он як воно було раніше! Ось як важливі багаті країни стали багатими».

Саме тому важливо розуміти, що ера вільної торгівлі добігає кінця. Історично, ери вільної торгівлі були недовготривалими. Англійці захищали свою промисловість 350 років, потім був період 80 років вільної торгівлі, а потім, близько 1900 року (десь у 1903 році) — те, що зараз відбувається у Сполучених штатах, сталося в Англії: англійці зрозуміли, що вільна торгівля вже не в їхніх інтересах. Тому вони почали створювати співдружність вільної торгівлі, коли вільна торгівля велася між Англією та її колоніями, а не з рештою світу.

Важливий момент: поки існує «симетрична вільна торгівля» — вільна торгівля між країнами з приблизно однаковим рівнем розвитку — це дуже добре. Але асиметрична торгівля — якщо продавати сировину, а імпортувати готові товари, як це робить Україна, — дуже невигідна для країни-виробника сировини.

І ще важливо розуміти — людське сприйняття реальності змінюється. Минулого місяця я був у Грузії, і бачив, як грузинські неоліберали наближаються до «центру». Навіть найбільші неоліберали, дивлячись інтерв’ю зі мною по телебаченню, казали: «З більшістю слів ми погоджуємося. Нам потрібно розвивати промисловість». І прем’єр-міністр, який тепер це розуміє, був учора.

З іншого боку, на розуміння потрібен час. Адже ментальність повинна змінитися. Що стосується неолібералізму, поки ситуація не погіршиться, люди не зрозуміють, наскільки він деструктивний.

Але у вас вже період деіндустріалізації та збільшення бідності. Зараз саме час запитати: «Що ми робили всі ці 25 років? Ця неоліберальна мрія була помилковою!». На щастя, тепер американці також говорять, що розуміють: лібералізм — це зло. Якщо ця модель не працює навіть у Сполучених штатах, центрі капіталізму, як можна очікувати, що вона працюватиме в Україні? Це — аргумент. Саме тому Трамп до певної міри корисний вам...

— До Трампа ми ще повернемося. Професоре,  уряд України оголосив про створення по всьому світу при посольствах офісів залучення інвестицій в Україну. На яких континентах, в яких країнах ми мали б зосередити найбільше зусиль? 

— Я не настільки хороший експерт щодо України. Але я думаю, що те, що вам надзвичайно потрібно, то це створити  Банк розвитку, який підтримує виробництво і торгівлю. Як не дивно, найбільш успішний в світі банк розвитку — бразильський. Тому я думаю, що варто відправити місію в Бразилію, чи звернутися у бразильське посольство з проханням: «Підкажіть нам, будь ласка, що ви робите, і що ви зробили, щоб досягти такого успіху». Думаю, що поки вам слід зосередитися на внутрішньому виробництві, але в той же час вам потрібен експорт, щоб мати змогу платити за імпорт. На міжнародному ринку Україна продає пшеницю, а купує спагеті. А ціна спагеті, які в основному з пшениці, у сто разів більша за ціну пшениці.

У XVI столітті був такий відомий меморандум іспанського короля, в якому говорилося «ми робимо велику помилку, продаючи свою сировину і закупаючи готовий продукт». Він став  основою індустріалізації Іспанії.

На мою думку, для того, щоб виправити зовнішньо-торговельний, вам слід спробувати підтримати свою внутрішню промисловість. Щоб зробити це, вам потрібна не одна фабрика спагеті, а дві, три чи чотири. Маючи 40 мільйонів осіб населення  — це не проблема.

— Основна відмінність корупції в бідних країнах від корупції в багатих в тому, що хабарники виводять гроші з економіки своїх країн і витрачають їх у багатих державах: купують нерухомість, дорогі авто, яхти, відпочивають там. Щоб закрити ці «дірки», треба, як ви кажете, провести індустріалізацію в країні. Але як її проводити, коли ця ж корупція створює опір у вигляді лобіювання інтересів монополій, фінансового сектору того?

— Рецептом може бути обмеження на обмін валюти, яке уже в деякій мірі функціонує. А також треба робити прибутковим інвестування на місцях.

Я згоден з тим, що ви кажете. Це — порочне коло: політична нестабільність, відсутність промисловості, витік грошей. Як із нього вийти? Ви можете спробувати його контролювати, але зупинити його можна тільки шляхом створення вигідного економічного розвитку.

Слід пам’ятати також, що існують різні види корупції. В є «буставелла» — це вид корупції, коли чиновник отримує гонорар у вигляді відсотку від вартості послуги. Скажімо, він «допоміг» побудувати міст, його комісія — один відсоток. Є ще «піццо» — це гроші, які мафія «витягує» з людей.

У Зімбабве корупція полягає в тому, що Мугабе керує країною, ніби кланом, як великою сім’єю. І якщо ви допомагаєте своєму двоюрідному брату, це не корупція там — але на Заході це розглядають як корупцію.

І, можливо, пояснення цього явища слід шукати у витоках — це не спроба виправдати, це спроба пояснити, чому стається саме так.

З мого погляду, корупція в Україні має своє коріння в обміні послугами, який був, коли тут панувала планова економіка. Якщо ви керуєте державною компанією, і за планом маєте отримати якусь сировину, вам це потрібно — ви домовитеся з керівником іншого заводу, і він буде вам винен послугу. І якщо ви йдете до лікаря, ви несете маленький подарунок. Це діяло на всіх рівнях, система працювала — тільки якщо працював обмін послугами. Це був ніби аварійний вихід для неефективності всієї системи. І я зустрічав багато людей, які через це вважали корупцію припустимою.

— Четверта технологічна революція передбачає економіку такого укладу, де більша технологізація і менша задіяність людського ресурсу. Які галузі, які сфери має розвивати така країна, як Україна, для того, щоб забезпечити робочі місця для 40-мільйонного населення, якщо ми не хочемо депопуляції країни?

— Ключовий момент тут в тому, щоб нові технології підтримували зв’язок з реальною економікою. Слід використовувати нові знання навіть у виробництві мармеладу. Це не дуже складно, але важливо. Технології легко просувати. Але якщо ви зосередитеся лише на високих технологіях, то припуститеся тієї ж помилки, що і росіяни зі  Сколково.

Ризик Сколково полягає в тому, що технології, які там створюються, не надто добре пов’язані з реальною економікою Росії.

І зовсім інша історія в Естонії. Там ще в радянські часи був дуже високотехнологічний Талліннський інститут кібернетики. Багато з того досвіду залишилося до цього дня, але там технології пов’язані з підприємництвом країни. Однак можна також спостерігати, як естонські дослідження, оплачені естонським урядом, використовуються на виробництвах інших країн. Думаю, існує ризик того, що якщо створювати лише високотехнологічні компанії, і не створювати виробництво, цих робітників зможе переманити до себе Польща, де заробітна плата вища.

Тут у Києві я також дізнався, що в певних регіонах України Румунія роздає румунські паспорти, щоб переманити їх. Польща приваблює багатьох українських студентів і оплачує їхню освіту. Можна сказати, на вас чатують хижаки, які намагаються вкрасти ваші здібності.

За будь-яких обставин не нехтуйте розвитком технологій, але ключовим моментом повинне бути створення робочих місць.

Сектор обробки харчових продуктів — це дуже важлива промисловість, яка дає робочі місця багатьом людям. Він може дати роботу великій кількості населення по всій країні. Це — лише один приклад. Сюди ж належить і переробка пшениці в спагеті.

Це — старий тип економіки розвитку, який працював у Латинській Америці у 1950-х — 1960-х роках. Чилійський уряд під керівництвом Піночета заборонив експорт чилійського вина оптом. Раніше вино вивозили на кораблях, у танкерах. Піночет змусив експортувати вино тільки в пляшках. Тому що тоді вони отримали додану вартість на пляшці, на розливі, на корку, на етикетці. І раптом експортна вартість чилійського вина зросла є у три-чотири рази.

Так, Піночет був фашистом. Але те, що він зробив, це — тип мислення, а не ідеологія. Це робили всі: і комуністи, і фашисти, до падіння Берлінської стіни — а після нього ми увійшли в цю епоху нео-неуцтва, як я її називаю.

Після нього, мені здається, що ми віднайдемо те, що було рецептом успішності 50-х, 60-х та початку 70-х років. Тоді функціонувала міжнародна торгова угода, яка називалась Гаванською хартією. Усі члени ООН одностайно ухвалили її в 1946—1947 році. Ця хартія підтримувала непромислові країни, дозволяла їм захищати промисловість, якщо вони мали безробіття, або збиралися проводити індустріалізацію.

Что жыды сделали с Украиной.

"Евреи ведут геноцид славян, провоцируют кризис, грабят простой народ, распространяют гомосексуализм и наркотики"; "Израиль обречён - в нём есть неплохие люди, но руководят им преступники"

Сергей Кириченко согласился дать эксклюзивное интервью порталу IzRus, который дважды освещал тему юдофобской деятельности этого украинского политика. Приводим текст ответов Сергея Кириченко с незначительными сокращениями.— Почему Вы считаете, что именно евреи являются виновниками экономических трудностей Херсона и Украины в целом?

Я готов доказать с цифрами в руках, фактами и ссылкой на многие события в нашей стране, которые, подтверждают, что именно евреи являются виновниками экономических трудностей Херсона и Украины. Это было бы невозможным, если бы жидовствующие политики-славяне им в этом не способствовали. Они ради сиюминутной выгоды продавали и продают национальные интересы Украины и украинского народа либо заграничным коммерческим структурам, контролируемыми евреями, либо непосредственно бизнес-структурам, участниками (собственниками) которых являются евреи.

С момента, когда евреи в Украине взяли в руки экономику, власть (большую ее часть – через депутатов и структуры исполнительной власти, средства массовой информации) – благосостояние народа резко падает! Планомерно собственниками закрываются заводы, фабрики, предприятия, приватизированные евреями. А вот собственность (общенародную) евреи, масонскими технологиями взяли уже, начиная с 90-х годов, когда они же изнутри развалили Союз. Резко увеличилось количество банков, которые через евреев-банкиров реализуют политику "кредитного рабства". Изъятые банкирами деньги обслуживают самих же ростовщиков. Бесчисленное множество примеров, когда через банки, кредитные общества и т. п. просто тупо евреи время от времени продолжают физически отбирать у славян деньги.

Показатели инфляции тщательно скрываются правительством Юлии Тимошенко. В марте 2009 года уровень инфляции в Украине - 20,9%. В Украине при фактически еврейском правительстве и еврейской Верховной Раде Украины, контроле евреями промышленного и банковского капитала, падение производства в Украине сегодня – 30%. Кстати, в такой национальной стране, как Узбекистан, рост производства – 10%. Позор евреям Украины, которые проигрывают экономическое соревнование неевреям Узбекистана! Налицо признаки геноцида, когда по прошествии каждого года статистика фиксирует уменьшение населения Украины на 400 тыс. людей. Почти все они – славяне!

— Кого именно Вы имеете в виду, говоря о виновности евреев во всех бедах Украины?

Евреи резко "ворвались" в политику и экономику Украины, начиная еще с первой половины 90-х годов. Это и правительство во главе с Ефимом Звягильским, это и народные депутаты Украины - евреи, которых сегодня насчитывается больше половины от состава парламента Украины. Это и первый и второй зятья президента Л. Кучмы (Франчук, Пинчук), это и его советники (А. Волков, Д. Табачник и др.). Это и олигархи Черновецкий, Жеваго, Коломойский, Суркис, Медведчук, Фельдман, Порошенко, Боголюбов, Тимошенко, Фирташ, Тарута, Ярославский, Пинчук, Гайдук и др. Список очень длинный. Они все – евреи!

Ещё есть местная региональная власть и свои местечковые олигархи-евреи, контролирующие своими капиталами власть и сами участвующие во власти. Причем отличительная черта большинства из них – это демонстрация того, что именно они принадлежат к высокоорганизованной "материи", а все остальные – это низший уровень "высокоорганизованных организмов", призванный прислуживать им. А для того, чтобы представить степень произвола мэра Херсона еврея Владимира Сальдо, я составил список на нескольких страницах.

Через СМИ, контролируемые евреями-собственниками, изливается пошлость и разврат, которые снимают еврейские режиссеры-сценаристы при участии актеров-евреев. Народ Украины планомерно растлевают наркотиками, алкоголем, проституцией, гомосексуализмом и лесбиянством, ростом детской беспризорности и безнадзорности. Через криминальный игорный бизнес отбирают последние копейки, доводя до игромании. Имея власть, деньги, экономику, собственность, евреи Украины продолжают через передачу "Свобода слова" еврея Шустера пудрить всему народу мозги, что якобы идет какая-то борьба кого-то с кем-то. Тотальная ложь! Евреи в Украине разложили "яйца" по всем "политическим корзинам", имея своих представителей практически во всех партиях, они давно уже контролируют всю власть в нашей стране! И делают все, чтобы оттянуть момент политической и правовой ответственности за происходящее в Украине!

— Чего ожидать евреям Украины от политиков со взглядами, подобными Вашим?

Именно мы, новое поколение славянских политиков – будущих государственных деятелей Украины, прошли уже стадию осознания того, что же было и что происходит. В скором времени проснувшийся от "интернационализма" славянский люд Украины проявит свое национальное пробуждение и к власти будут приведены те, кто реализует справедливость и законность. Единственная просьба к евреям – не противостоять этому, в своих же интересах. Потому как процесс уже начался и он необратим, то хотелось бы, чтобы справедливый переход власти от евреев к неевреям в Украине произошел цивилизованно и мирно. Сопротивление этому естественному процессу вызовет лишь адекватно жесткие последствия, примеров которых в истории более чем достаточно. Не буду никого пугать.

— Ваше отношение к Государству Израиль и израильтянам? Имеются ли у Вас друзья, знакомые, одноклассники в Израиле?

Мое отношение к Государству Израиль во многом совпадает с точкой зрения некоторых ревностных сторонников ортодоксального иудаизма. Суть проблемы в том, что народ Израиля пошел в рассеяние после пророчества Иисуса Христа, которого иудеи не признают за Мессию. Сионистские круги, контролирующие власть в Великобритании и США, силой оружия и деньгами еврейских банкиров осуществили акции на подмандатной Палестинской территории. В результате Накбы (Палестинского Холокоста) были пущены реки крови палестинцев, разорены сотни населенных пунктов, их выжившие жители изгнаны. Земля и собственность палестинцев были силой отобраны и переданы в руки разных специально созданных еврейских фондов, а потом и евреев. С короткими промежутками во времени, боевые карательные операции против мирного палестинского населения, на их же земле, Израиль устраивает постоянно и методично. Последний факт – 22-дневная военная операция Израиля в Секторе Газа.

Мое отношение к Израилю напоминает настроение людей, которые точно знают диагноз знакомых, больше свидетельствующий об обречённости, чем об оптимизме. В Израиле много неплохих людей, но там плохие руководители, и "программа" устройства еврейского государства и общества нуждаются в серьезной корректировке, как в духовности (иудаизм), так и в политике.

Я знаю, что немало моих знакомых и земляков, которых я долгое время знал в Херсоне, выехали в Израиль. Я их знал в основном с положительной стороны, но это было давно. Один из бывших членов патриотической организации в Херсоне заезжал ко мне года три-четыре назад и рассказывал, что живет в Израиле, работает в охранной фирме, после службы в ЦАХАЛе. Выглядел он чудесно, т. к. ведет такой же здоровый образ жизни, как и до выезда в Израиль. Более тесных связей и личных контактов в Израиле я не имею. Мечтал съездить на святые для христиан места, но, увы, я уже занесен в списки врагов израильского народа, и мне присвоен соответствующий статус террориста.

— Как прошёл Ваш визит в Иран? Какие у Вас там были встречи? Как Вы относитесь к высказыванию президента Ирана о том, что "Израиль должен быть стёрт с карты мира"?

О таких высказываниях президента Ирана я не знаю. Мой визит в Иран прошел конструктивно. Итоговые документы Тегеранской конференции 21-22 апреля 2009 г. гласят: израильским государственным и политическим деятелям нужно отвечать за военные преступления против человечества. Речь идет о 23-х таких деятелях, в результате приказов и действий которых было убито почти полторы тысячи мирных жителей, в том числе и несколько граждан Украины. На конференции специалисты права приводили неоспоримые факты, которые могут лечь в основу обвинений, подобно как это было на Нюрнбергском процессе, процессе против Саддама Хусейна, против Слободана Милошевича и т. д. Ничего тут страшного для народа Израиля нет! Должно быть страшно только тем, кто организовывал и осуществлял расизм и геноцид в отношении палестинцев и других неевреев.

— Что Вы можете сказать в ответ на обвинения в пропаганде ненависти к евреям, иудаизму, Израилю и в симпатиях Гитлеру? Такие оценки я слышал от лидеров еврейской общины Херсона.

Иисус не без оснований говорил в адрес иудеев, что они часто своим оружием пользуют ложь, и упоминается племя сатанинское. В моих действиях, высказываниях нельзя увидеть пропаганды ненависти к евреям, иудаизму, Израилю. Пусть евреи начнут вести себя сами так, как того требуют от других, и все пойдет по-другому. Все слова обо мне - это плод евреев, живущих в Украине и в Херсоне. Эмоциональные нагнетания напряженности и обвинения меня в создании условий для погромов, нехорошего отношения к евреям, которые провоцировали А. Вайнер ("Хесед Шмуэль"), В. Бронштейн (директор йешивы, представитель еврейского Конгресса). Й. Вольф (раввин), не более чем голословные фантазии.

Если еще какое-то долгое время амбициозные евреи от политики и бизнеса в Украине будут и далее провоцировать такие же деструктивные процессы и думать, что мы, славяне, пребываем в статусе недоразвитых гоев, то… История повторится.

Однозначно евреи себя, в результате, будут плохо чувствовать, потому что они вызывали долгое время такое же плохое самочувствие у множества других, у меня в том числе.

Мои "симпатии к Гитлеру" - это также плод лжи отдельных херсонских евреев. Право авторства на это имеет Бронштейн, который интерпретировал одно из моих высказываний в январе 2009 года по радио. Я лишь сослался на цитату Гитлера из его книги "Моя борьба". Так что, мне запрещено или аморально приводить его высказывания? А мои злопыхатели в Херсоне и Украине никак не могут усвоить, что я учёный, кандидат юридических наук, заслуженный юрист Украины. Они меня сами делают более ущербным, чем я есть на самом деле.

Под текстом ответов стоит подпись: "Народный депутат Украины 2-го и 3-го созывов, Заслуженный юрист Украины, лидер профсоюза "Народный контроль", депутат Херсонского городского совета Сергей Кириченко".

После прочтения этого интервью, которое было записано 5 лет назад, хочется спросить: ну и?

Кто оказался прав?

Что сделали за это время с Украиной такие евреи как Турчинов, Яценюк, Тимошенко, Порошенко, Коломойский и десятки других, которые рвались к власти и таки захватили её в результате антиконституционного переворота в феврале 2014 года?!

2 млн британців підписали петицію за повторний референдум

Парламент зобов'язаний розглядати будь-яку петицію, яка збирає більше 100 тисяч підписів

До вечора 25 червня два мільйони британців підписали розміщену на сайті парламенту петицію, з де-факто проханням провести новий референдум. Про це пише ВВС.

Так, британці вимагають повторного проведення референдуму щодо членства країни в ЄС за допомогою введення в законодавство нового правила.

Згідно з цією пропозицією, повторний референдум повинен проводитися, якщо явка була нижче 75% або якщо частка тих, хто проголосував за або проти виходу країни з ЄС становить менше 60%.

Парламент зобов'язаний розглядати будь-яку петицію, яка збирає більше 100 тисяч підписів. Уряд Великої Британії, у свою чергу, має в обов'язковому порядку відповідати на петиції, які набирають більше 10 тисяч підписів.

Зазначимо, що близько полудня кількість підписантів петиції досягла 555 тис, таким чином, до вечора додатково проголосував майже 1,5 млн. чоловік.

Як інформував 5.ua, Президент Франції Франсуа Олланд відповів на пропозицію лідера Національного Фронту Марін Ле Пен провести референдум про вихід Франції зі складу ЄС.

2 млн британців підписали петицію за повторний референдум

Парламент зобов'язаний розглядати будь-яку петицію, яка збирає більше 100 тисяч підписів

До вечора 25 червня два мільйони британців підписали розміщену на сайті парламенту петицію, з де-факто проханням провести новий референдум. Про це пише ВВС.

Так, британці вимагають повторного проведення референдуму щодо членства країни в ЄС за допомогою введення в законодавство нового правила.

Згідно з цією пропозицією, повторний референдум повинен проводитися, якщо явка була нижче 75% або якщо частка тих, хто проголосував за або проти виходу країни з ЄС становить менше 60%.

Парламент зобов'язаний розглядати будь-яку петицію, яка збирає більше 100 тисяч підписів. Уряд Великої Британії, у свою чергу, має в обов'язковому порядку відповідати на петиції, які набирають більше 10 тисяч підписів.

Зазначимо, що близько полудня кількість підписантів петиції досягла 555 тис, таким чином, до вечора додатково проголосував майже 1,5 млн. чоловік.

Як інформував 5.ua, Президент Франції Франсуа Олланд відповів на пропозицію лідера Національного Фронту Марін Ле Пен провести референдум про вихід Франції зі складу ЄС.

2 млн британців підписали петицію за повторний референдум

Парламент зобов'язаний розглядати будь-яку петицію, яка збирає більше 100 тисяч підписів

До вечора 25 червня два мільйони британців підписали розміщену на сайті парламенту петицію, з де-факто проханням провести новий референдум. Про це пише ВВС.

Так, британці вимагають повторного проведення референдуму щодо членства країни в ЄС за допомогою введення в законодавство нового правила.

Згідно з цією пропозицією, повторний референдум повинен проводитися, якщо явка була нижче 75% або якщо частка тих, хто проголосував за або проти виходу країни з ЄС становить менше 60%.

Парламент зобов'язаний розглядати будь-яку петицію, яка збирає більше 100 тисяч підписів. Уряд Великої Британії, у свою чергу, має в обов'язковому порядку відповідати на петиції, які набирають більше 10 тисяч підписів.

Зазначимо, що близько полудня кількість підписантів петиції досягла 555 тис, таким чином, до вечора додатково проголосував майже 1,5 млн. чоловік.

Як інформував 5.ua, Президент Франції Франсуа Олланд відповів на пропозицію лідера Національного Фронту Марін Ле Пен провести референдум про вихід Франції зі складу ЄС.

Британські медіа про Brexit

Британські медіа одне за одним ставлять запитання: як ми дійшли до того, що проголосували за вихід?
Британські медіа про Brexit: трагічні наслідки для економіки та суспільства

Видання The Economist, яке підтримувало позицію Remain протягом усієї кампанії, підбиває підсумки голосування, яке ознаменувало «трагічний розрив» між Британією та континентальною Європою. Видання наголошує на тому, що рішення народу матиме важкі наслідки для нього самого. Основне питання на часі — якою буде економічна співпраця.

«Кампанія за Leave обіцяла прихильникам як процвітаючу економіку, так і контроль над імміграцією. Але британці не можуть отримати такий результат, лише проголосувавши за нього. Якщо вони хочуть надалі отримувати доступ до спільного ринку ЄС та насолоджуватися добробутом, яке він забезпечує, їм доведеться також змиритись із вільним пересуванням людей. Якщо Великобританія відкидає принцип вільного пересування, їй доведеться заплатити за це ціну: покинути єдиний ринок. Країна повинна вибрати між приборкання міграції та максимізацією добробуту», — йдеться у статті.

Читайте також: Едвард Лукас про "брексіт"

У виданні The Guardian наголошують на політичних наслідках референдуму. Окрім очевидних зрушень у геополітиці, різко зміниться і національний політичний ландшафт Сполученого Королівства. Перші ознаки кризи, що насувається, — відставка Кемерона та висока вірогідність повторного референдуму про незалежність Шотландії.

«Кемерон наголосив у своїй заяві про відставку, що він прийме вказівки британського народу. Тепер в своєму кабінеті на Даунінг-стріт він буде спостерігати крах своєї політичної кар'єри. Не витримавши програшу, він відкинув напівщирі пропозиції рядових депутатів зберегти посаду до 2019-го, як планувалося, і замість цього оголосив, що залишиться лише до осінніх виборів лідера консерваторів. Двоє ветеранів-консерваторів Кеннет Кларк і лорд Батлер, колишній глава державної служби, мали рацію, коли передбачали, що Кемерон подасть у відставку вже за кілька годин після поразки, адже його політичний авторитет і дух будуть знищені», — пише автор. На зміну Кемерону у виданні вбачають дві кандидатури: колишнього мера Лондона Бориса Джонсона та міністра внутрішніх справ Терезу Мей.

Видання також звертає увагу на висловлювання першого міністра Шотландії Ніколи Стерджен, яка заявила, що шотландці хочуть залишитись у ЄС, і саме через це вирішили залишитись у Британії. Тому вірогідність другого референдуму щодо незалежності є «вкрай високою».

Видання The Independent вичерпно описало суспільну напругу, яка пануватиме у Сполученому Королівстві найближчим часом. «Тільки в Лондоні позиція Remain отримувала достатню підтримку, аби забезпечити чітку перемогу по всій країні. У той же час, як в Шотландії так і на півдні Англії, виборці лише забезпечили нічию. В результаті, Лондон виявився єдиною частиною Англії яка проголосувала за Remain, тепер виглядає ізольованим від країни, столицею якої він призначений бути. Північна Ірландія, яка також проголосувала за Remain, опинилась у ситуації, коли кордон з Республікою Ірландією матиме набагато важливіше значення, ніж раніше», — йдеться у статті.

Наголосив автор і на віковій диференціації. Переважна більшість (64%) покоління у віці від 18 до 24 голосувала за Remain, а от старе покоління у віці 65+ голосувало за Leave (58%). Спостерігалась тенденція: що старша людина, то більш вірогідно, що вона підтримає вихід з ЄС.

Власти заинтересованы в «кровавой каше» на гей-параде 12 июня

Власти заинтересованы в «кровавой каше» на гей-параде 12 июня
В то время, как Украине, прежде всего, нужны настоящие воины и герои, в столице 12 июня пройдет очередной гей-парад. Неужели после прошлогодних событий, когда шествие ЛГБТ-активистов продлилось всего полчаса, и его закидали петардами, не стало понятно, что Украине чужды ценности формальной толерантности? Артем Скоропадский из «Правого сектора» и Николай Коханивский из ОУН в этот раз заблаговременно дали понять, что сексуальным меньшинствам необходимо воздержаться от акции 12 июня, иначе случится«кровавая каша». По мнению патриотов, страну планомерно разрушают с тыла с помощью пропаганды аморального образа жизни и сексуального разврата. Помимо прочего, гомосексуалисты являются главными разносчиками ВИЧ. 
 

 
Смогут ли организаторы и местная власть проявить здравый смысл и отказаться от масштабной провокации? 
 
Пока угрозы националистов подействовали на ЛГБТ-шников строго наоборот. Гомосексуалисты еще больше уверились в своей «правоте» и обязательно выйдут на свою акцию. Более того,Запад придал уверенности гей-активистам и выписал в Киевспецпосланника США по правам ЛГБТ-сообществ Рэнди Берри. Он собирается не только участвовать в ЛГБТ-параде, но и встретиться с гражданскими организациями и правительственными чиновниками. 
 
В свою очередь, городская власть тоже не торопится предотвращать грядущее кровопролитие. Чиновники игнорируют тот факт, что беспорядками закончился гей-квест во Львове 19 марта, где автобусы с участниками забросали камнями, а во время Фестиваля Равенства в Киеве патриоты «заминировали» помещение, где проходило мероприятие. На Кличко не подействовали даже более 10 тысяч подписей под петицией о запрете проведения гей-парада. Судя по тому, как власть целенаправленно действует в угоду ЛГБТ-активистам, становится понятно, что гей-парад ей очень выгоден. Речь идет не только о том, чтобы показать всему миру, как Украина перенимает «европейские ценности» и защищает права меньшинств, а в том, чтобы использовать столкновения 12 июня для масштабной травли патриотов. Аваков не упустит возможности завести новые уголовные дела на патриотов и участников АТО. 
 

 
Международное сообщество должно осознать, что очередной гей-парад в Киеве – это не борьба с дискриминацией сексуальных меньшинств, а лишь повод для властей избавиться от политических конкурентов. Более того, некоторые западные политики сами причастны к осуществлению подобных провокаций. Несмотря на яростное сопротивление общества, они активно помогают ЛГБТ-сообществу проводить мероприятия в Украине. Такое ощущение, что ЕС и США целенаправленно выставляют патриотов, добровольцев и участников АТО маргиналами на фоне гей-активистов. Видимо, наши западные друзья не меньше местных казнокрадов заинтересованы в том, чтобы поскорее избавиться от «Правового сектора» и других националистических организаций, которые могут препятствовать антинародным инициативам Порошенко и Гройсмана. Если Порошенко делает вид, что мы идем в ЕС, и одновременно умножает свой капитал, то европейцы под ширмой провокационных ЛГБТ-фестивалей в Киеве пытаются убрать с политического поля патриотов, которые не готовы беспрекословно принимать все предложения и «ценности» Запада.