Невигадані історії про котів та інших домашніх 15

Особливої уваги в моїх історіях маю приділити одному котею -  Максимусу. Ще маленьким, його довелось депортувати в село до батьків, через токсикози під час вагітності дружини. Максимус на сільських харчах виріс, роздобрів і перетворився на здоровецького котиська. Відпрацьовував своє ім’я на всі сто. А характером вдавсь таким, що нерідко можна було почути такі діалоги:

-          Сусіде, ваш кіт мені всі горшки на горищі потрощив!

-          А то він вам натякає, що час позбавитись від старого мотлоху…

-          Сусіде, ваш кіт повипускав моїх кролів і сидить, роздивляється, як вони бігають!

-          То ж він борець за свободу!.. І подякуйте йому, що приглянув, за вашою худобою…

-          Сусіде, ваш кіт мого загнав на дерево так, що той злізти не може…

-          А хай ваш кіт до його Муськи не ходить!

-          Так він же й до інших кішок нікого не підпускає!

-          Ото ж бо й воно!..

-          Сусіде, ваш кіт мого собаку на хату загнав!

-          То хай ваш собака не чіпа мого кота, бо я й сам його боюсь.

Тесть в мене з гумором був, проте, то інша історія. Макса, хоч і лаяли, проте й поважали, бо він був крисобоєм. Давив щурів з чисто спортивного азарту. Задавить з десяток і виложить перед дверима хазяїв двору акуратним рядочком, перфекціоніст. А ще дуже не любив, коли його ігнорували. Якщо проходиш повз кота на відстані досяжності лап, то просто зобов’язаний виказати пошану його  котячій шевеличносі. Погладити, чи хоч ногою почухати, бо цапне. Цапнути Макс міг і просто так, шоб було, шоб не розслаблялись. А, коли віддаси йому шану, то мурчав так, що здавалось, трактор їде, то ж і повне ім’я мав – Макс Мурченко.

Приїхали ми якось на гостини. Синуля, як взрів кота, миттєво ним зачарувавсь. Для сина перестали існувати мама й тато, дід з бабусею зі своїми гостинцями, був лише КІТ! Проте, знаючи агресивну натуру кота, його шевеличність спровадили з хати й зачинили двері. Сидимо, балакаєм з батьками, малий сопе ззаду, грається своїми забавками. В один момент ми розуміємо, що щось змінилось… Глянули до дитини а там… Макс Мурченко! Всі сполотніли… Кіт лежить на спині, зіщуливсь, зажмуривсь, а дитя розкриває йому очки, смиче вуса на міцність, пробує пальчиком зубки… Спіймавши момент, коли малюк трохи відпустив кота, я схопив його (в смислі, сина, не кота), щоб врятувати. Дитя, ясна річ, розплакалось. Макс схопивсь, та як кинеться кусати мене за руки!.. Сильно. До крові. Після недовгої боротьби, сина все ж таки відтяг вбік. Кіт випнувсь на мене, обматюкав по-своєму, по-котівськи, і одним, майже невловимим випадом, опинивсь знов перед малим в висхідній позиції… Маю сказати, синові тоді й року не було, ледь ходити розпочав, вони з котом майже одного розміру були. Ну, так, то й так. Зеленка, лейкопластир, все знайшлось і приклалось. Коли це дивлюсь – дружина зблідла й рота руками прикрила, щоб не заорати. Оглядаюсь… Мамо моя!.. Йде наше дитя, пихтить, сопе, а через плече котячий хвіст звисає… Бурлаки на Волзі… Ласкаво говорю з сином і обережненько розжимаю його пальченята. Звільнений Максимус тут же знов накидається на мої стражденні руки… За що?! Знов зеленка, пластир… Оглядаюсь.  Дитя вмостило кота в якості подушки, а Максимус поглядом попереджає мене: «Тільки тронь!». Ладно, змирились. Кіт муркоче свою колискову, ми мовчки молимось, дитя засинає. Через деякий час, коли сина вже міцно спав, Макс обережно, по-своєму, вивернувсь з-під дитяти й пішов у своїх справах…

Невигадані історії про котів 14.

 

Якось чуємо: Пустолайка  здійняла черговий ґвалт. Зважаючи на її характер, було зрозуміло: то вона радо зустрічає чергового кота. Зазвичай, всі сусідські коти адекватно реагували: дибились, шипіли і давали дьору. Пустобреха гордо гавкала їм услід і, з почуттям виконаного обов’язку, заглядала до нас у вікно. Проте цього разу гавкіт не припинявся а перейшов в несамовите скавуління… Собака гавкала й скавчала, неначе… Та й не придумаєш, на що це схоже. В інтонаціях Пустолайки відчувались біль і радість одночасно. Геть заінтриговані ми припали до вікна…

Взамін передчасно почившої під колесами шального авто ЛедіВаськи нам подарували кошеня. Дівчинку. Така вся симпатюля, сіро-димчаста, з полосками на спині й білою грудкою. Викапана леді. Так і назвали, не без пам’яті почившої попередниці. І ось така картина: три-чотиримісячне кошеня сидить перед лайкою-переводняком. Пустолайка завбільшки з мале теля а Леді – зо два кулаки, і то, як розпушиться. І всілася, буквально, за палець від того одоробла. Лайка рвется, гавка, скавчить, проте лиш на саму малість не дотягується до киці. А та сидить, голову нахилила, грудку випнула – супер-лапуля. І так, поблажливо, псину по носі лапкою – тиць! Пустолайка від щастя підскакує на метр вгору, намотує пару кіл по своєму периметру і знов вся історія по-новій: гавкіт, лемент… І Леді її знову – тиць!..

Невигадані історії не про котів 13.

                Якось, в 90-ті, пізно ввечері по ТБ показували Кінг-Конга, кіно таке. І в один з напружених моментів, як завжди і буває, пустили рекламний блок. Моя дружина, вся така під враженнями, побрела до кухні. Чи  то чаю зробити, чи просто води випити – не в тім суть. Лиш почув, що клацнув вимикач, як з кухні волає несамовитий крик дружини і звук падіння… Вилітаю, серце калатає – що ж таке? Дружина сидить під стіною, перебирає ногами, щоб відповзти далі. Слова вимовити не може, лиш тремтячими пальцями вказує на вікно… Повертаюсь, і жилки затремтіли і в мене…

                Очі… Червоні, великі очі заглядали до вікна. Щось там не просто заглядало. Щоб подивитись на нас воно пригиналось, бо раз за разом ті очі зникали за верхньою фрамугою. «Фундамент, стіна, вікно – більше чотирьох мерів!» - мелькнуло в моїй голові… Очі не зникали, і це не було галюцинацією. Ми обоє їх бачили. Тваринний страх все більш глибше проникав у єство. Воно там рухалось, ми тут вклякли і що робити далі? Тут почав подавати ознаки буття мій розум: «Нема такої тварі, щоб так заглядати». На геть ватяних ногах я почав підходити до вікна, щоб роздивитись на той жах… І тут я зрозумів…

                На днях нам презентували собачку, «щоб двір боронила». Таку собі, ледь не до пояса, лайку-якийсь-гад-споганив. І ця пустобреха, за своє невгамовне бажання потренувати свій голосок і подратувати нас, одразу ж отримала ймення Пустолайка. Ця скотина гавкала лиш на котів та горобців. А як кого з людей бачила, то засовувала свій язик кудись так, що й не знайдеш. Спрацьовував інстинкт самозбереження, не інакше. Що ж зробить кіт чи горобець? Втіче. А людина може й палицею дати… І, виходило, що, в разі вторгнення, ми не чули гавкоту. По цьому й орієнтувались. Пристроїли Пустолайку за хатою, саме під вікнами кухні. А поруч з вікнами стояла драбина на горище…

-          Пустолайка, скотина дурна-небита! – в серцях вигукнув я. – Шо ж ти нас так лякаєш, альпіністка ти недороблена…

Я всівсь на табуретку, бо ноги вже геть не тримали. Пустобреха весело гавкнула нам у вікно і спустилась з драбини додолу. Дружина прийшла до тями і розверзлась такими словесними епітетами, що професійні алкаші з замиранням серця конспектували б її, боячись пропустити хоч слово. Рекламний блок скінчився і ми пішли додивлятись фільм.

Невигадані історії про котів 12.

Леді Васька, окрім екстремальних пригод, була ще дуже мстивою. Бува, пригорнемося з дружиною одне до одного, а ця шевеличність підійде і так ненароком: «О! Колготочки!», - і кігтиками, кігтиками, прямо дружині по ногах, або вискочить їй на спину і мліє по-котячому, не забуваючи кігтиками промасажувати…

Якось сіли обідати. Насипали собі, насипали того ж самого Васьці. Ця приндцеса лиш скоса глянула на свою порцію і давай виводити немелодійні рулади на тему: «чого мене садять окремо, я теж хочу їсти зі столу…». На моє «Тпрусь!» наділила мене зневажливим поглядом і продовжила на вищих тонах. Врешті-решт мій терпець увірвався і довелося використати радикальніші міри. Ложками, як мій нині покійний вже дядько, кидатись по котах не звичний. Тарілку жаль, в ній борщ. Проте, на колінах рушник лежав. Чим для своєї тварі не пожертвуєш? Запустив я тим рушником по Васьці. Промазав… Васька романтично прослідкувала поглядом за польотом рушника, задумалась…Потім вперла свій погляд в мене і так виразно: «Ня-а-ав!..» - і дивиться, знов: «Ня-а-ав!..» - і знов-таки очі в очі. Хто ж стерпить відверте знущання ? Довелось пожертвувати тапком… Знов не влучив. Ну, пожалів, заразу… Які ж висновки зробила киця? Прослідкувавши за стрибками тапка до дальньої стіни кухні, Васька відійшла й залізла за газову плиту. Переконавшись, що не знаходиться на лінії прямого вогню, знов почала: висунеться з-за плити: «Ня-а-ав!..» - і сховається, перечекає трохи і знов: «Ня-а-ав!..». «Концерт по заявках» - для кращого травлення…

А ще ця зараза хитрющою була… Сидимо в кімнаті, чуємо: з кухні долинають звуки, ніби там бенкет: ложки цокають, чашки. На столі чисто, все прибрано, знаю ж котячі вподобання. Єдине: посудника в нас не було і посуд акуратненько стояв на столі. Виходжу: порядок і тиша І Васька в кутку, згорнута клубком, підіймає голову: «Га?». І ні сліду. Полишаю все, як є, переходжу до кімнати. Через деякий час – знов бенкет… Я – на кухню… там та ж сама картина: «Га?». Попалася на тому, що шерсть полишила на митому посуду. Ревізорша, блін.

Невигадані історії про котів 11

У зв'язку з моїм одруженням, мати презентувала нам кошеня від Васьки. «Воно таке ж противнюче, як ти!». Підтримуючи заданий тон, я кицю назвав Васька2, що не оминуло тут же визвати відповідну реакцію в матері.

Васька2 росла розумницею, жвавою і веселою. За культурну поведінку швидко отримала доповнення до свого імені і стала Леді Васька. Генетична пам'ять, мабуть, сильна штука, оскільки Леді Васька стала ходить за мною, як її мамка за моїм братом. Проте визначною рисою киці було вміння втрапляти до екстремальних ситуацій.

Одного разу, моя дружина забігає до кімнати, скидає халатик на стілець і гепається на нього, аж ноги задерла. І завмерла… І затихла… Скочила, вся труситься, плаче:

-          Т-там…  Т-там… - і пальцем на стілець вказує.

Я зірвав халатик а там… Васька… Сіла, головою трусить. Глянула на дружину таким поглядом, що та ще дужче заплакала, виматюкалась щось по-своєму, по-котячому, перебігла на диван і вже звідти дивилась на дружину так, ніби роздумувала, як би їй помститись. З тиждень Леді Васька всім своїм виглядом виказувала свою думку про дружину. Тиждень дружина підлещувалась до Васьки ковбасками та рибками. Коли вже на другий тиждень я забрав черговий гостинець киці прямо в неї з-під носу і сказав: «Дулю тобі з маком!», - Леді жваво вискочила до дружини на руки й стала умиватись, ніби тільки-но й не тероризувала її.

Іншого разу… Прокидаємось о п’ятій ранку від дивного, безперервного виття. І щось борсається на підвіконні. Ми – туди, а там наша Леді з дротом від переноски в зубах витанцьовує танець «мене довбонуло». Дружина до кішки, я дружину по руках і висмикнув переноску з розетки. Васька обм’якла. Полежала, доки моя благовірна трохи отямилась і протягла до киці руки, щоб взяти її. Тут Васька як скочить, як помчиться!... Давай гратися. Ганяє глюків по всій хаті. По підлозі, на килим, на шафу, на килим, на сервант, на підлогу… І так безупинно. По завершенні другої години таких ігрищ я зробив висновок, що Вася перезарядила батарейки і їй треба випрацювати надлишковий заряд. Насипали ми Васьці харчу, щоб поснідала. Киця підбігла до своєї миски, схопила шмат картоплі і… Мені здалося, що вона його ковтнула на ходу, продовжуючи гратися з глюками. Три дні Васька їла, не перестаючи гратись, пристосувавшись бігати довкола мисочки, доки не поїсть. На четвертий батарейки здохли. Васька гепнулась на бігу і тут же заснула. І проспала цілу добу.

Невигадані історії про котів 10.

            Принесли нам на заміну почившого Мурчика Пальоного кошеня, нащадка славнозвісної Шапки. Вдалось воно простецьке, сіре, полосате, проте гонористе. В першу чергу, потрапивши до нашої квартири, воно провело генеральну інспекцію всіх закутків. Впевнившись, що пилу і павутиння можна назбирати достатньо, воно всілося на кріслі і винесло вердикт: «Тепер я тут Владика, а ви всі – мої слуги…». Стали «слуги» вияснять, якої ж статі їх владика, як звертатися до цієї шевеличності. Крутили його і так і сяк, заглядали куди треба і куди й не треба – ніхто не може точно сказати хто ж це кіт, чи кішка. Пішли з цим щастям до сусідів, може в них хто розумніший, сусідка ж бо головний зоотехнік району… Непруха… Ледь не довели їхню сімю до сварки, бо в них теж думки розійшлися… Коли тут, на щастя, під’їхала тітка, знатна котолюбителька. Покрутила вона нашу величність, заглянула під хвоста, дмухнула на пузо і винесла свій вердикт: «Кіт!». На цьому слідство вирішили й завершити. Проте, виникло нове питання: як станем звать нового владику закутків і диванів? Мурчиком? Так в сусідів вже й не один Мурчик, плутаниці доволі й так. Пушок? Та, як на гріх, кошеня вдалося геть короткошерстим, вигляд мало, ніби взагалі лисе. Тоді я видав:

-          Нарікаю тебе Ваською!..

Мати одразу ж здибилась:

-          Ти що? Сусіда ж нашого Василем звуть! Він же може образитись!..

-          По-перше, його звуть Василем, а не Ваською. А по-друге, з якого дива йому ображатись? Він же, здається, не повний ідіот.

-          Та… Якось це не правильно…

-          Васька. Я сказав.

Брат підтримав, батько теж, мати залишилась у меншості, проте ще довго бубніла про «образиться», «неправильно» і «мужиків, що ополчились проти неї». Проте ім’я прижилось. Став Васька жить-поживать, сала наживать. Під кінець наступного літа кошак став доволі помітно товстим. Одного дня, зранку, заходить мій брат (на той час йому виповнилось чи то 6, чи то 7 років) на кухню і щось в руках тримає. За ним Васька дибає і добре-таки нервується.

-          Ма, дивись, шо Васька притаскав… - і показує новонароджене кошеня…

Ми всі скочили до братової кімнати, а там вся подушка у слідах окоту. Приїхали… Наш Владика виявився Владичицею… Прибрали брудну білизну, оформили кішці з приплодом місце, задумались.

-          Що робити будемо? Це ж назвати треба по-людському, - мати знов знайшла собі клопіт. -  Не по-людськи так, в нас кішка, а звемо, як кота.

-          Ну, знов недогода? – це я включивсь. – Вона ж відкликається на Ваську і вже звиклась. Перейменуєш – тільки мороку знайдеш, не зрозуміє ця твар, чого її по-іншому звуть. Хай так і живе Ваською.

-          Так Вася – це ж мужик!

-          А Василина – це баба! І сусід точно, ображатися не буде, він же не Василина а Василь. – з’єхидничав я.

Знов почалось про «підлих мужиків», «ополченіє» і «нестерпний характер».

Цей перший окіт Василини припав на кінець літа і кошеня, чомусь, видалось кволим і немічним, то ж до зими і не дотягло. А кішка сильно прив’язалась до брата, прям-таки жити без нього не могла. Слухалась лише його. Спати кішка всіма правдами й неправдами пробиралася до брата під бік.  Якщо брат скаже: туди не можна, то вона там і не лазила (окрім ліжка). Часто можна було побачити таку картину: лежить брат на підлозі, перед ним шахова дошка (полюбляв він шахи), а за супротивника сидить – Василина… В шахи, звісно, не грала, проте масовку підтримувала. Весь комізм був у тому, що кішка була доволі рослою, а брат – малого зросту. І були вони, майже врівні розміром, ну, брат таки трохи більший. Улюблена поза у Васьки була така: сидячи в брата на руках, клала передні лапи йому на плечі, ніс до носа.

Прийшла весна. В очікуванні кошачого поповнення, завчасно підготували Васьці місце, там, де вона, зазвичай, вилежувалась. Ми з братом зладнали їй коробку з «фірточкою». Васька залізла, оцінила наші старання, сказала: «Мур!» і залишилась там спати. Ну, ніби-то все готово…

Якогось дня виходить братик з кімнати і зове всіх:

-          Скажіть, як це називається?

Заходимо: Васька окотилась знов на його подушці. Ми до неї:

-          Ах, ти ж така-сяка! Ми ж тобі он де квартиру з усіма зручностями виладнали, а ти…

ЇЇ величність Васька взяла одне своє кошеня і мовчки занесла до коробки, потім перетягла туди ж інших двох. По тому висунулась, глянула на нас вовком і сховалась: «Не турбувати…».

Надалі кішка котилась завжди на братовій постілі. Ми, навіть, жартували, мовляв, він у нас котячий акушер. Проте з братом продовжувала носитись до кінця своїх днів, мов він її кошеня, інколи, навіть ігноруючи своє потомство.

Невигадані історії не про котів 9.

Коли я малим гостював у тітки, найбільше, що мене там вражало, то були гуси. В тітки за городами, метрах в п’ятистах, був ставок, а як йти вулицею, то вдвічі далі. І от, кожного ранку, з усієї вулиці, майже з кожного двору, виходили гуси і йшли до ставка. Це був «Ісход ізраїльтян із Єгипту»… З того чи іншого обійстя самостійно виходила зграйка гусей. Вони обов’язково кілька разів кланялися, зустрічаючись з іншою групою. Потім новоприбулі вливались в загальну зграю і чимчикували далі по вулиці, в напрямку ставка. Зазвичай, гуси виходили з двору якраз на той момент, коли повз проходив весь цей натовп. Якщо десь, з якогось дива, виходили раніш, то сумирно очікували всіх, чинно вітались: «Як ся маєте?», - і вливались у стрій. До кінця вулиці набиралось голів кількасот. І вся ця кавалькада самостійно йде до ставка. Десь можуть зупинитись вщипнути трави. Якась група, бува, трохи затримається забалакавшись, потім здіймуться на крило і доганяють зграю. Весь день пасуться біля ставу, купаються а ввечері зворотня картина: «Вход ізраїльтян в землю обітовану». Вся ота зграя, знов-таки самостійно, вертається додому. Кожна група зна куди йти. Гуси  відділяються від основної маси біля дому, заходять у двір і, благословенно, хвилини дві-три стоять, гелготять і кланяються. А вже опісля, чинно позадиравши голови, йдуть до пташника.

Невигадані історії про котів 8.

Будучи дитиною, влітку я любив гостювати в селі у материної сестри. Був у тітки один маленький пунктик: вона страх як любила рудих котів. І всі в селі, в кого була придибенція, що родилось руде кошеня, то несли його до тітки. А справді рудих, щоб без білого пуза там, чи ще що, в тих краях не так і часто траплялося, проте бувало. Тож і гуляло в тітки п’ять-шість Мурзіків, Рижиків, Васьок, Рудьків, Лисиків по двору, наводячи відчуття дежавю. Сюжет з «глюком в матриці» у відомому фільмі не йде ні в яке порівняння з тим, як можна було відчути себе у неї в гостях. В хаті коти вилежувались на «дивані подивиться телевізор і для гостей», причому в кожного було своє місце. І дисципліна в них була воєнна – не дай Боже, якийсь кіт порушить правило – всі старші коти тут же зашиплять, вигнуть спину і поставлять нахабу на місце.

                Якось вранці, мліючи під теплою ковдрою, я куняв, додивляючись одним оком сон, а іншим вже поглядав, чи не встав тітчин син, щоб разом з ним встигнути щось втнути. І тут, на своє коронне місце, вискочив Котяра… Його місце вже було зайняте!.. Кіт мить постояв, подумав і сповз вниз. Посидів… Підняв голову… Точно, хтось є!.. Сховавсь… Витягнув з-за дивану лапу, поторгав мене за носа: «Ти не глюк?»… Подививсь: «Глюк, ти ще тут?»… Знов сховавсь… Зробив другу спробу, вискочив на диван: «Ти ди'! Лежить!»,- і тут же зіскочив. Ще трохи подумав і пішов, зігнав молодшого з його місця: «Там в мене якесь чувирло лежить… Піди глянь…». Той зігнав ще молодшого… Пішла ротація котячого воїнства, доки не зігнали самого крайнього. Той покрутивсь - кого б його ще послать, а оскільки варіантів вже не було, то застрибнув до мене: «Можна, я тут скраєчку примостюсь?». Я не втримавсь і пирснув сміхом. «ЙОЙ! ВОНО ЩЕ Й ТАКЕ ВМІЄ!!!»,- старші коти повскакували і дружною вервечкою, підтюпцем вишмигнули надвір. А наймолодший весело вмостивсь в мене під боком: «Тепер я тут пан!»

Невигадані історії про котів 7.

Привела  наша кішка Кішка своїх первістків: Рудька  і Гасю. Про Кішку я вам не розповідав? То іншим разом… Отже, про кошенят. Рудько весь час старався взяти верховенство, проте Гася завжди перемагала його і з легкістю. Підросли кошенята… Кішка все справно ловила мишву і почала переводити своїх малят на живий харч. Скоро ми побачили, що Гася, як і завжди, пресує Рудька і вся здобич, що Кішка приносила кошенятам, діставалась тільки їй.

Окрім Кішки ми мишей виводили і мишоловками, звичайними хлопавками. Якось одна розумна (чи дурна) миша спіймалась за хвоста, живою. З доброти душевної (чи здуру) вирішили ми влаштувати для Рудька живе сафарі. Дістали з горища здоровенький фанерний ящик, посадили туди майбутнього хижака і випустили мишу. Вийшло так, що здобич приземлилася позаду Рудька і одразу ж метнулась подалі від нього. Добігши до кутка, пішла по периметру і скоро попала в поле зору кошеняти.  Рудько підскочив… Рудько витріщив очі… Рудько позадкував… Увесь його вид говорив: «Що це за ЖАХІТТЯ???» Миша ж, добігши до чергового кута, чомусь змінила плани. Вона рвонулась до середини коробки, прямо на перелякане кошеня. Рудько видав якийсь неймовірний звук і вперсь задом в протилежний куток. Миша йшла далі(чи то осліпла з переляку, чи просто була схильна до суїциду). Рудько, з положення «по-пластунськи» перейшов у сидяче і, щоб не доторкнутися до миші, підібрав передні лапи й встав на задні.

Передфінальна сцена: кіт стоїть в кутку  на задніх лапах навитяжку, передні лапи розвів у боки і тулився ними в стінки коробки, голову задер вгору і вбік, очі зажмурив, миша сидить перед котом.

Фінал: миша пискнула: «кінчай скоріш» , - кіт смикнувсь, обм’як ,заваливсь на бік і стих. Вдруге за своє життя я бачив як кіт втратив свідомість.

Поруч пробігала Гася. Почувши мишачий писк, вона одним махом перемайнула через край коробки і миттю припинила страждання нещасної тваринки, точніше, одразу двох тваринок. Мишу прикінчила одним рухом своїх щелеп, побачила Рудька, загарчала, почала бити його лапою.  Кіт підскочив (мабуть вирішив, що миша геть знахабніла), знов зіп’явсь в кутку на задні лапи, отримав від Гасі ще пару ударів лапою і знов втратив свідомість, на цей раз міцніше, бо вже перестав реагувати зовсім. Гася, побачивши, що Рудько вже не зашкодить, забрала свою законну здобич, перемайнула знов через край коробки і пішла до свого місця харчування смакувати свіженьку мишку. В коробці, безформенним рудим комком хутра, лежав опозорений, знепритомілий Рудько, лиш рух ребер від дихання видавав, що кіт ще живий…

Невигадані історії про котів 6.

Скільки їжі може влізти в одного кота? Колись вичитав, що він може з'їсти вчетверо більше ніж сам важить...
Принесла сердобольна дружина кошеня додому, пібрала десь на базі. Мале, місяців чотири, ледь більше долоні. Першим ділом помила, бо грязюки не хотіла. Із сіро-буро-якогось кошеня стало чорним, худющим чудовиськом. Зі сльозами на очах стала моя благовірна годувати те нещастя. Я відволікся на свої справи, то ж не спостерігав за процесом. Коли через деякий час заглянув на кухню, то застав таку картину: в кошеняти пузо стало таке, що лапи ледь до підлоги дотягувались, а дружина ще підсипає йому до мисочки...
- Ти що, з глузду з'їхала! - питаю в неї.
- А що таке? - сплошна невинність...
- Ти, мабуть, вирішила особливо збоченим образом угробити цю твар?
- Це як?
- В нього ж заворот кишок станеться! Сама глянь. Скільки ти йому схарчила?
- Три ополоника, це четвертий...
Забрав я ту мисочку і втиха моливсь, щоб минулось. Минулось. Наступного дня кошеня жваве й ігристе вже вистрибувало по всій хаті. Плюс йому було в тому, що нужду справлять відмінно надвір ходило. Нагодували ми його сніданком, бравеньку порцію, не жаліли їжі. З'їло воно все те, облизалось, вмилось і...полізло на припічок, стягнуло сухарик і ще й ним підзаправилось))).За такі заслуги кошеня було охрещено Максом. Макс став гарненьким чорним кошеням. Проте, був маленький дефектик. Ззаду , під хвостом, був він дещо більше лисуватим, аніж треба. А, оскільки, хвіст у кошеняти майже завжди задертий, то світив він тим пятачком, мов третім оком, за що отримав друге ім'я Тризор. Макс Тризор їв непомірно. Якщо не проконтролювати його, міг схарчить стільки ж, скільки з'їдав я, дорослий дядько, ще й потім стягнути сухарика й закусити... А, потім, ще сухарика перехопити, до сусідки сходить, в неї щось виклянчить. Ще сухариком заїсти...
Одного разу розбирали ми м'ясо. З батьками свиню закололи і нам шмат "на підтримку штанів" перепав. І, якось так сталося, дружина впустила шматок, завбільшки з мою долоню. Доки нагнулася, щоб підняти, Макс вже висів на іншому кінці. Картина ще та: трима дружина наввитяжку м'ясо, а на ньому висить кошеня, саме ледь більше за той шмат, і, швидко працюючи щелепами й кігтями, за мить дібралося до пальців. Залишилося лиш розжати руку, щоб за пальці не хватнув і все, нема... Лиш Тризор сидить, облизується і ледь лапи зводить довкола черева... Ну, і по сухарика пішов, як же ж без нього?


Буде ще...