День вшанування жертв "червоного терору"

Точні цифри жертв політичних репресій невідомі і по цей день. Кремлівські архіви НКВС назавжди поховали пам'ять про тих, хто став жертвою звірячих злочинів радянської влади. На думку спеціалістів, в Україні жертвами таких переслідувань стали більш ніж півтора мільйона людей.

Багато хто з них були розстріляні, інші пройшли заслання й табори, або примусове утримання в психіатричних закладах. Найбільш жорстоко жорна людоненависницької системи "вождя народів", пройшлись Україною в тридцяті роки. Тільки в період 1937—38 в Україні було засуджено 197 617 осіб, з них смертний вирок отримали 122 237 українців.

Звірства червоного терору десятиліттями приховувались в закритих архівах. Спогади про них розпеченим залізом випалювались з пам'яті цілих поколінь. Пам'ятати про них конче важливо, щоб забуте минуле не повторилося знову.

З ФБ Визвольні Змагання


Фейкові нацисти

Періодично зустрічаю два фото підписані іменами видатних націоналістів, з довжелезними опусами про спорідненість нацизму та націоналізму. От здавалося би чого б не пропустити фото через спеціальний фільтр пошуку? Воно ж зразу все знаходить.

Знайомтесь, це ні разу не "Бандера в нацистской форме" чи "Фото запрещенное на Украине", а Рейнхард Гелен, німецький розвідник, створив мережу розвідки "Гелена", яка згодом переросла в федеральну. Життя у нього було досить насичене, невдала спроба замаху на Гітлера, співпраця з США. З Бандерою чи націоналістами зв'язку не має.







А тут не Ярослав Стецько, як пишуть в опусі "Просвещенный садизм", який полюбляють копіпастити деякі недоісторики, це Євген Побігущий, отут вже українець, був командиром в батальйоні "Роланд", формально.
Був і в УГА, і пізніше в польській армії. В 1939 потрапляє в німецький полон, потім зголошується пройти вишкіл вояків за закликом ОУН і потрапляє в "Роланд". Після розпуску баталйонів "Нахтігаль" і "Роланд" бійці йшли в УПА або СС "Галичина", Побігущий вибрав друге. По закінченню війни займався громадянсько-суспільною роботою, українськими гуртками та товариствами, політичною діяльністю в ОУН. Є ще автобіографія "Мозаїка моїх споминів".
Мої коментарі, де я зауважила що на фото не Стецько, на деяких сайтах було видалено, на інших фото прибрали. Наскільки можна довіряти іншим фотографіям і писанині в таких статтях судіть самі






Частіше користуйтесь Гуглом, корисна штука

Само собою напрошується...

  • 13.05.19, 11:56
Я розумію, що вибір народу і бла-бла-бла... але Зеленський вкотре порушує державні протоколи. Вам не здається це трохи дивним, як на президента?


“Жодної амністії”: законопроект №9438

У суботу, 11 травня, під посольством РФ у Києві жертви російського полону вимагали введення належної кримінальної відповідальності для воєнних злочинців. Верховна Рада на шостому році війни відповідний закон досі не ухвалила.

В акції "Ніякої амністії кремлівським злочинцям" взяли участь колишні полонені та родичі в'язнів Кремля, правозахисники, волонтери та добровольці. Їхня головна вимога стосувалася  депутатів Верховної Ради – нарешті проголосувати законопроект №9438, без якого воєнні злочинці можуть легко бути амнестовані, – передає кореспондент Центру прав людини ZMINA

Активісти наголосили, що сьогодні не існує жодної норми або статті закону, згідно з якою можна було б покарати людей, які катували та вбивали українців на Донбасі та в Криму. Дії силовиків або військових, які катували струмом, задушенням тощо, сьогодні за українським законодавством може каратися досить м’яко. Законопроект №9438 повинен адаптувати національне законодавство до міжнародних норм, щоб було передбачено покарання саме за таку категорію злочинів.

На необхідності ухвали закону наполягає волонтерка Ірина Довгань, яку у 2014 році катували, а потім поставили біля стовпа у центрі Донецьку, де її цілий день били і принижували.

"Катували майже п'ять діб. Усе через те, що у мене вдома знайшли український прапор і вінок. Мене катували і били громадяни Росії. Я їх ідентифікувала, дізналася їхні імена. Моя справа знаходиться зараз у суді в Гаазі. Прошу ухвалити ВР закон №9438, щоб злочинці знали, навіть перебуваючи зараз у безпеці, що терміну давності їхнім злочинам не буде", – каже активістка.

За словами ініціаторів акції, Мінські домовленості передбачають розмите положення про виправдання осіб, причетних до подій війни. Натомість відповідні статті в кримінальному законодавстві встановлять імператив: жодної амністії за міжнародні злочини.

Про злочини бойовиків і російських військових розповіли добровольці Артем та Ігор Чайківські:

"За гасло у центрі Донецьку "Слава Україні" ми потрапили у підвал ОДА. Катували близько десяти годин. Стріляли, різали, палили. Хотіли, щоб ми сказали, що ніякої України ніколи не було і не буде. Після цього – півтора роки лікувань в Латвії і Україні. Ми на ногах, але злочинці дотепер непокарані. Тому ми хочемо, щоб Рада ухвалили закон і вони поплатилися".

"Три роки від початку війни я був на Донбасі, і те, що я бачив – це те ж саме, що пережили народи від фашизму. І тепер, вже сучасні рашисти, мають бути як і їхні попередники за це покарані", – каже волонтер і учасник війни Володимир Жемчугов.

Наприкінці акції активісти закликали депутатів не "ховати" справедливість. На знак цього вони присипали землею іграшкові символи російських злочинів – збиті літаки, обстріляні автобуси, цеглу від зруйнованих будинків.

 

ZMINA. Центр прав людини

Стаття "“Жодної амністії”: під посольством РФ у Києві жертви полону вимагали ухвалити закон про воєнних злочинців"

Отакі от "браццкие народы"...

Цифри з війни. Вражаючі, страшні, на жаль, не остаточні.

За п’ять років 2973 українських воїнів з усіх силових відомств загинули на Донбасі (такі дані озвучують в АП).

Близько 3300 цивільних загинули унаслідок ведення бойових дій (за даними звіту ООН), з них – понад 240 дітей.

Понад 40 тисяч будинків у Донецькій та Луганській областях зруйновано. 
Близько 1,3 мільйони людей вимушені стати переселенцями та тікати від «русского мира».

29 батальйонно-тактичних груп терористів зосереджені на сході України станом на квітень 2019 року (раніше – 28).

Десятки тисяч російських військових та тисячі одиниць техніки розташовані на кордоні з Україною.

«Чи планує Росія наступати?», – спитаєте ви. Поки країна-агресор, країна-окупант вважає, що має право господарювати на українській землі, від неї можна очікувати чого завгодно. Та, повірте, українські військовослужбовці можуть дати гідну відсіч і захистити свою землю.

Фото: Oleksii Hodzenko
Фонд «Повернись живим»


8 травня — День пам‘яті та примирення

В Україні сьогодні і завтра будуть багато обговорювати завершення в Європі Другої світової війни і всі жахіття та випробування, які випали на долю українців у цей період.

Втім, у день пам‘яті важливо також згадати про початок війни. Для всього світу Друга світова почалась 1 вересня 1939. У Совєцькому Союзі свого часу було створено штучний конструкт Великої Вітчизняної Війни, яка розпочалась 22 червня 1941. З найкривавішого в історії людства конфлікту Кремль викреслив майже цілих 2 роки. І дуже успішно приховує їх до сьогодні.

Причини такої прогалини в пам’яті легко зрозуміти просто почитавши про розподіл сфер впливу між Гітлером та Сталіним влітку 1939 року. Багато людей досі не знають, що Гітлер спокійно нападав на Польщу, розуміючи, що Сталін його союзник у цьому.

Інформації про пакт Рібентропа-Молотова достатньо в інтернеті і підручниках, але фокус суспільства штучно зводиться до суперечок навколо завершення війни в Європі. Про реальних двигунів початку цієї війни заведено згадувати лише коротко або не згадувати взагалі.

Половину Польської Республіки у вересні 1939 року окупував Совєцький Союз. У листопаді 1939 року на Фінляндію напав Совєцький Союз. Естонію, Латвію та Литву у червні 1940 року окупувала не нацистська Німеччина, а Совєцький Союз. Королівство Румунії під загрозою військового вторгнення передало території Бессарабії і Північної Буковини до складу Совєцького Союзу влітку 1940 року. Сотні тисяч українців були репресовані більшовиками у період між 1939-1941 роками. Усі ці події є невід’ємною частиною історії Другої світової війни. 

Антигітлерівська коаліція, яка утворилась після нападу Третього Рейху на Совєцький Союз, була союзом проти спільного ворога набагато більше ніж коаліцією із захисту спільних цінностей.

Сьогодні Україна знову воює з антилюдським режимом, який намагається насильством та брехнею втілити свої імперські амбіції. І ми щодня відчуваємо наслідки замовчування десятиліттям правди про події Другої світової війни — кремлівська пропаганда досі маніпулює мільйонами людей, малюючи образ героїчного Совєцького Союзу і перемоги добра над злом. Тому відповідь на питання про дату початку Другої світової —це потужний цивілізаційний маркер.

Повагою до всіх, хто віддав життя у боротьбі з нацизмом, є пошук і поширення правди. Окрім пам’яті про катастрофічні жертви людства, варто також пам’ятати імена злочинців відповідальних за це. Інакше ми приречені мати справу з їхніми реінкарнаціями.

Пам’ятаймо.

Український інститут національної пам'яті


Не Нотр-Дамом єдиним...

  • 19.04.19, 12:26
На ремонт Нотр-Дама французи вже зібрали більше мільярда євро. Чому ми не можемо зробити так з своїми пам'ятками? Чи хоча би за петиції, пов'язані з цим, голосувати? Стільки чудових місць розпадаються через нашу байдужість. Багато історичних споруд просто зноситься корисливими забудовниками. А люди все переживають через Нотр-Дам...

Як приклад, ось стаття з сайту "Дзеркало", де вказано деякі історичні споруди в критичному стані, загалом їх багато
https://dzerkalo.media/kulturni-pam-yatky-ukrayiny-pid-zagrozoyu-spysok-deyakyh-yaki-potrebuyut-rekonstruktsiyi-i-vidbudovy/


КУЛЬТУРНІ ПАМ’ЯТКИ УКРАЇНИ ПІД ЗАГРОЗОЮ: СПИСОК ДЕЯКИХ БУДІВЕЛЬ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ РЕКОНСТРУКЦІЇ І ВІДБУДОВИ

На відновлення Нотр-Даму де Парі після пожежі меценати вже готові виділити немаленьку суму.

Ми всією душею переживаємо за долю французького собора, але не забуваємо про наші культурні пам’ятки. І вам нагадуємо про ті, що гріх не реконструювати, пише Bit.ua.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Інша назва — Зельцький костел. Він знаходиться на півдні України, біля кордону з Молдовою.

Назва «Зельцький» з’явилася через розташування на місці собору німецької колонії Зельц ще у 18 столітті. Сам костел збудували німецькі колоністи у 1901 році. Тоді ж у соборі встановили вівтар, зроблений в Австрії. Трохи пізніше з’явився ще один боковий вівтар, кафедра та дерев’яні статуї Святого Антонія та Іісуса. Зараз від убранства церкви нічого не залишилось.

Під час революції та Другої світової собор було остаточно зруйновано, і реставрувати його не стали. Замість величної будівлі можна побачити лише залишки колишньої краси.

Невідомо, чи захочуть колись виділяти мільйони доларів на реконструкцію собору. А шкода.

Свято-Миколаївський храм

Перший храм збудований в 1890 році. Під час Другої світової його зруйнували, а замість встановили залізнодорожнє управління. Новий храм збудували у 50-х — одна з місцевих жінок заповіла під реконструкцію свій будинок. У 1975 році відбулася реконструкція. Але буквально на днях храм накрило новим нещастям.

Будівля в Люботині сильно пошкоджена через пожежу, яка відбулася 14 квітня цього року. Полум’я знищило частину храму, а також книги, ікони та інші реліквії, що були всередині.

Поки причини пожежі не відомі, але зараз головне — відновити будівлю.

Будинок Сікорського

Маєток, де на початку століття жили два генії — лікар Іван Сікорський та його син, авіаконструктор Ігор Сікорський, — багато років повільно розвалюється.

Будинок мав стати музеєм після реконструкції. Але ось проблема — реконструювати його ніхто не поспішає. Зараз будівля є власністю Міноборони, що не має коштів на відновлення. У відомстві також пояснюють — будинок Сікорського знаходиться під арештом, і поки неможливо передати його на реставрацію.

Сподіваємося, що ця історична пам’ятка вже ж буде сбережена.

 

Дохідний будинок на Андріївському узвозі

За 128 років свого існування будинок встиг побачити немало подій та прихистити різних людей.

На папері будівля формально є пам’яткою архітектури, тому має ретельно охоронятися. Реальне життя, на жаль, із законом не співпадає.

Реставрацію будинку проводити поки не збираються.

Це далеко не повний перелік будівель, що потребують реконструкції. Кожен з нас може зберегти пам’ятки старовинної архітектури. Для цього потрібно принаймні цінувати створене багато років тому, не псувати фасади кривенькими графіті та викарбуванням безцінних написів «тут був Андрюха». І, звісно, підтримувати ініціативи збереження та реставрації.

Герб i прапор Украiни

Газета "Днiпрова хвиля" Кременчук, від 16 жовтня 1941р, с.3.

Багато вікiв iсторї має наша Украiна і її культура, державнiсть. Предки українцiв ж автохтонами, тобто споконвiчними жителями тих основних теренiв, якi і нинi займає украiнський народ. Наша мова, культура, державнiсть мають велику iсторичну традицiю, за їх розвиток i процвiтання украинцї ведуть з давнiх давен вперту, наполегливу боротьбу.


Українська державнiсть найбiльшого свого развитку досягла за часiв княжоi України – Київськоi Русi, коли її владарем-монархом був Володимир Великий. Гербом княжої Украiни був золотий Тризуб, геральдичний знак, що складався з такого симметричного сплетення лiнiй, в якому можна прочитати лiтери «ВВ», а їх значення: Володимир Великий. Тризуб є також символом влади i панувания на морi, нагадуї собою знак, що с ним греки завжди зображали свого бога морiв Посейдона. Мiж цими двома лiтерами-лiнiя, що нагадуе нам про могутнiй меч княжої України, воєнну i життєву силу українського народу.

До своiх давнiх традицiй, традицiй народного добробуту, разквiту й слави звернулась Укрiнська Держава вже й за наших часiв. 1917 року, пiд час проголошения Української Держави, вищi конституцiйнi органи Нації приняли рiшения вважати геральдичний знак – золотой Тризуб на синьому полi – гербом Української Держави, символом розвтку Українськой Нацiї.

Самозрозумiла рiч, вiдбудовуючи пiсля большевицької окупацiї Українську Державу, кожен свiдомий i чесний українець вважає i нинi Тризуб українським державним знаком-гербом.


В дусi тих же iсторичних традицiй майорить над українськими землями золотисто-голубий нацiональний Прапор. Жовте поле Прапору нагадуї кожному синовi Украiни незмiрнi багатства рiдной землi, її безмежнi золотi поля, а сине поле Прапору – простори блакитного неба й моря. Так впарi – знизу жовте, а зверху сине – цi смуги, з украiнським гербом бiля держална в горiшньому кутку, становлять наш їдиний нацiональний Прапор, Прапор нашоi Украiнської Державностi.