Драма націоналістичного реваншу

Сергій ДацюкФілософ

В складні часи надзвичайно руйнівними є прості відповіді на складні питання та прості реакції на ці прості відповіді.

Немає простої відповіді на національну пасіонарність. Це завжди була соціальна енергетика високого рівня. Але ця енергетика не раз заводила країни у безвихідь, якщо публічні інтелектуали та лідери думки пропонували прості рецепти, спираючись на національний егоїзм громадян.

Дискусії про українську мову

Є така народна прикмета для нашої країни: як тільки влада починає втрачати громадську підтримку, в Україні одразу ж починається радикально нещадна дискусія про мову.

Влада та олігархи кожен раз грають націоналістів втемну і завжди переграють, бо дискусія так і не добирається до глибинної суті та до справді вартісних речей.

Механізми цієї мовної маніпуляції в Україні настільки відпрацьовані, що країна влітає в цю дискусію з одного копняка.

Цього разу такого копняка Україні дав Олег Скрипка, заявивши наступне "Люди, які не можуть вивчити українську, мають низький IQ, таким ставлять діагноз "дебілізм". Треба їх відокремити, тому що вони соціально небезпечні, треба створити гетто для них...".

Не те щоб на Олегові Скрипці грали з огляду на його рефлексивність, але емоційно його спровокували на творення негативного мему "мовне гетто".

З формальної точки зору, люди в Україні можуть не вивчати українську мову з різних причин. Причому низький IQ це не найголовніша причина тут. Найбільш суттєва причина цього – упослідженість української мови в колоніальній Україні, якою вона лишалася аж до 2014-го року.

Українську мову донедавна можна було не вивчати, оскільки цивілізаційна орієнтація на Росію зберігалася в значної частини українців і була важливою складовою української політики аж до останнього часу. Вимагати якось відокремлювати людей, значна частина яких саме зараз доволі драматично вирішує для себе питання переходу з російської на українську мову, це означає упосліджувати їх за мовно-етнічною ознакою, тиснути на них, шантажувати їх, тобто чинити з ними так само, як до цього російська імперська політика чинила з українцями.

Як же зробити українську мову конкурентною у висококоннективному цифровому світі?

Нам дійсно потрібна сучасна українська мова, але не замість російської шляхом її заборони, а в культурній постколоніалній конкуренції з нею. Українська мова стала привабливою після революції 2013-2015-го років, тому що пропонувала інноваційні дискурси, яких не пропонувала російська мова.

Лише продовження та посилення інновацій всередині української мови дозволить Україні зберегти цей тренд, наприклад: 1) переклад всіх сучасних кращих зразків літератури українською; 2) творення достатньої кількості серіалів зі складними інтригами та інтелектуальними настановами, щоб уникати трансляції мілітаризованої російської продукції; 3) досягнення диджитальної якості – штучний інтелект Андроїд-пристроїв та айфонів має говорити українською так само, як він зараз говорить російською та іншими мовами світу і т.д.

Водночас націоналістична політика розвитку мови базується на дуже простих процесах – заборонити, відключити, відокремити і т.д. Тобто сама націоналістична політика стає на заваді вільного та конкурентного розвитку мови та культури.

В цьому сенсі націоналістична політика підлягає критиці. Але чи можливо взагалі критикувати українських націоналістів в Україні?

Українські націоналісти дуже схожі на євреїв у своїх реакціях на критику. Лише зроби хоч який критичний натяк – в першому разі будеш антисемітом, в другому разі – українофобом та зрадником.

Глибоко травмовані національні колективні свідомості реагують завжди дуже радикально і грубо на будь-які утиски щодо них, хоча б навіть і символічні.

Нічого не буду говорити про євреїв, а от українцям варто було б розібратися зі своїм комплексом неповноцінності.

Мова ненависті, комунікативна установка на підозру, політика помсти та реваншу – це все ознаки глибоко закоріненого комплексу меншовартості.

Лише здорова індивідуальна психіка може генерувати благородство. Лише здорова колективна свідомість може породжувати гідність та призводити до самозародження шляхетності через її уособлення в новостворюваній еліті.

Слова Олега Скрипки – то лише симптом. Бо Скрипка не грає першу скрипку у ансамблі націоналістів. Нам же потрібно зрозуміти політику націоналістів як таку.

Зрозуміти націоналістів

Щоб критикувати, потрібно спробувати зрозуміти українських націоналістів в нинішній ситуації.

Сьогодні українські націоналісти потерпають не тільки від переживання багаторічного упослідження української мови та культури з боку Росії.

Перш за все, вони ображені через те, що донедавна були єдиними, хто прямо говорив – Росія це ворог, від неї не варто чекати нічого хорошого, з нею потрібно воювати всіма силами. І коли сталася війна, українська громада їх попередження не згадала, а зробила вигляд, що обставина ворожості Росії з'явилася тільки в 2014-му році.

Друга образа українських націоналістів пов'язана з Майданом. Вони складали найбільш пасіонарну частину борців з режимом Кривавого Президента, вони були в перших рядах кривавого протистояння на Майдані. Натомість українська громада партію "Свобода" по суті викинула з Парламенту, а "Правому сектору" не дала жодних політичних преференцій, на які вони заслуговували.

Третя образа українських націоналістів пов'язана з їх участю у війні на Сході України. Вони були серед перших добробатів, які боронили Україну. Натомість влада каналізувала їх пасіонарний захист, нав'язавши Україні Мінські домовленості.

Тобто українські націоналісти ніяких преференцій від революції та війни не отримали, бо українська громада відверто боялася їх домінування в Україні, особливо враховуючи їх безапеляційні настанови на насилля та обмеження.

Причому весь цей набір своїх образ українські націоналісти перетворюють на право вивищувати свою позицію як моральну перевагу. Але що саме з позиції цієї моральної переваги можуть запропонувати?

Вочевидь моральна перевага повинна породжувати конструктивні та позитивні настанови – як розвивати українську мову та культуру, як осучаснювати її, як задавати їй перспективу і створювати найбільш універсальні контексти, щоб мова та культура рухалися в цивілізаційних орієнтаціях та виходили на світовий рівень домагань.

Замість цього українські націоналісти продукують емоційні процеси негативних контекстів – заздрості, зневаги, підозри, ненависті, помсти та реваншу.

Замість політики стратегічного та програмно-проектного гатунку ми отримуємо політику заборони, упослідження незгодних та переслідування інакших. Замість позитивних процесів громадянської єдності в контексті політичної нації, ми отримуємо негативний процес розбрату в контексті етнічної нації. Замість солідарності, ми отримуємо трайбалізм. Замість професійної конкуренції, ми отримуємо кумівство та місництво.

У соціальному плані це може призвести до сумних наслідків, бо така емоційно-настановча позиція веде до націоналістичної диктатури.

Давайте подивимось на сьогодення і на найближчу перспективу та роль українських націоналістів у цьому.

Не дивлячись на Євромайдан та громадянський процес самоорганізації у нетривалій спробі реформ, українська влада уклала олігархічний консенсус задля продовження олігархічного збагачення та започаткувала Мінські домовленості задля збереження олігархічної економіки ціною фрагментації країни і на поталу боягузливим європейцям.

Всередині олігархічного консенсусу олігархи здирництвом продовжили вже після Революції Гідності накопичувати гроші, відбираючи їх у громадян. Всередині Мінських домовленостей влада намагалася зґвалтувати Конституцію, а олігархи почали використовувати процеси контрабанди щодо окупованих по суті територій.

Громада опирається цьому, влаштовуючи блокаду торгівлі окупованих територій та блокаду російських банків. При цьому такий громадянський опір змушує владу рухатися до олігархічної диктатури.

І знову одними з найбільших прибічників блокади торгівлі з окупованим Донбасом стали українські націоналісти. Їх позиція зрозуміла – лишаючись поза Парламентом, вони можуть бути дозволили собі бути ще більш опозиційними, ніж парламентська опозиція.

На загрозу олігархічній диктатурі націоналісти відповідають спробою націоналістичного реваншу і мобілізацією громадського руху під знаменами націоналістів. І націоналістична диктатура в цьому випадку не менш імовірна, ніж олігархічна, бо перша сприймається як альтернатива другій, а відтак як менше зло.

Чому ж так сталося, що українські націоналісти залишилися найбільш пасіонарними сьогодні і мають дуже високий революційний потенціал?

Так вочевидь сталося тому, що учасники Євромайдану втратили революційну пасіонарність. Це відбулося з трьох причин: 1) Асоціація з ЄС відбулася, отже була виконана їх перша вимога на Євромайдані; 2) "Безвіз" скоро вже буде введений, і таким чином буде виконано другу їх вимогу на Євромайдані; 3) Їх участь у спробах реформ призвела до лише до часткових змін, але при цьому і до розчарування, до розколів, до зневіри і т.д. Отже євроінтегратори не мають більше тієї соціальної пасіонарності, яку вони мали Євромайдані.

Зате така соціальна пасіонарність, не зачеплена участю в слабкій реформістській політиці нинішньої влади, є у націоналістів.

І тут перед нами постає масштабна драма нинішньої ситуації.

Новий сплеск революції живиться реалізацією пасіонарної позиції націоналістичних сил. Водночас громадське розчарування контрреволюційним реваншем олігархів і відтак слабка громадянська самоорганізація породжує домінування несолідарних насильницьких способів управління та координації під проводом націоналістів.

Ми постали між дуже поганим вибором – між олігархічною диктатурою та націоналістичною диктатурою.

Якщо на диктаторські устремління нинішньої олігархічної влади українська громада реагує негативно, бо має соціальні компетенції опору олігархічному диктату вже за часів незалежності України, то на диктаторські орієнтації націоналістичного руху українська громада не знає як реагувати. Звідси масштабна дискусія щодо мови насправді означає дискусію щодо визнання чи невизнання негативних емоційно-настановчих орієнтацій націоналістів на реванш шляхом підозри, ненависті та помсти щодо росіян чи принаймні російськомовних.

Найпростішим виходом багатьом українцям здається розв'язати конфлікт між Росією та Україною через переслідування російськомовних всередині України.

Цей нібито найпростіший вихід через націоналістичну диктатуру буде так само руйнівним, як і вихід через олігархічну диктатуру.

Націоналізм та громадянське суспільство

Громадянське суспільство будується на довірчості та солідарності. Націоналісти своєю політикою підозри руйнують громадянське суспільство через знищення довіри. Олігархи через здирництво та політику соціального розмежування руйнують солідарність. Націоналісти і олігархи – розкольники і вороги громадянського суспільства.

Нам, українським громадянам, потрібно глибоко заглянути всередину себе і спитати самих себе про нашу спроможність. Якщо у нас немає достатньо солідарної енергетики, щоб подолати енергію підозри, ненависті та помсти націоналістів, якщо у нас немає достатньо благородної енергетики, щоб подолати здирництво олігархів, тоді потрібно готуватися до диктатури – одних, других чи обидвох разом.

Націоналістична диктатура нічим не краща за олігархічну диктатуру. Хоч вони і різні за походженням, але вони однаково придушують свободу та обмежують права. А найгірше – коли ці дві диктатури об'єднаються у одну.

Нам потрібна принципово інша політика, побудована геть на інших установках.

Проєвропейська пасіонарність з самого початку була сумнівною і споживацькою, тому на неї надалі сподіватися не варто. Націоналістична пасіонарність дуже небезпечна і повинна знаходитися під громадським контролем. Домінуючою має стати громадянська пасіонарність без всякого націоналістичного егоїзму та з орієнтацією на масштабний рівень цивілізаційних та світових домагань.

Позитивні настанови благородства та уникнення негативних орієнтацій націоналістичної помсти та реваншу в колективній комунікації та діяльності дадуть нам змогу створити нову громадянську еліту. Громадянська ідентичність замість націоналістичної породить осмислений і перспективний рух самоорганізації різноманітних громад. Цивілізаційна орієнтація замість європейського підпорядкування дасть нам в перспективі посилення соціальної енергетики. Деолігархізація з позиції громади, а не нації, дозволить започаткувати нову конкуренту економіку без націоналістичних перекосів "свій до свого по своє".

Культурна політика з установкою на іншування, а не на свійність, дозволить знайти місце для іноземців як друзів України. А орієнтація на власні інновації, а не на реформи за чужими зразками, дозволить перейти до самостійного розвитку, на власних засадах, з власними цілями.

Складні запитання, складні відповіді, складні реакції. Замість простих запитань, відповідей та реакцій.

Тільки так можна позитивно здолати як олігархічний реванш, так і націоналістичний реванш.

Джерело

Повністю підтримую автора! Я так не шикарно не сформулюю, але приблизно з цих міркувань пропонував на 10 років взагалі забути про мовне питання.


Полювання - зло! Але буває всяке...

Я не ханжа. Я їм і люблю м'ясо. Але. Вважаю, що полювати на ДИКИХ тварин можна лише за обставин, якщо:
- Людині потребує їжі. Або навіть хочеться смачненького - останнє спірно, але нехай.
- Популяція тварин занадто розмножилася та створює екологічну загрозу.
- Наукові і т. ін. цілі.
Абсолютно неприпустимо полювання, ціллю  якого є повісити на стіну роги - відпиляй та вішай свої. А сама вершина неприпустимості - це безглузде вбивство тварини, наприклад лева, заради "красивої" світлини. Ти знаєш, гад, як тяжко ці леви ростуть! Скільки їх гине у процесі! Як важко стати володарем прайду! І ось, прийшла скотиняка та безглуздо вбила цяря звірів. Але буває і не зовсім так...Особисто в мене ніякого співчуття до постраждалих (напевно що тю-тю, леви у полон не беруть, але може бути по всякому) ібо нєфіг!94%, 16 голосов

0%, 0 голосов

6%, 1 голос
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

До друзів

Така справа. По за ту неділю тут з моїм акаунтом трапився глюк. Більше доби мене не пускало у ящик. Звертався у сапорт, відповіли: "проблему вирішено". Тобто проблема була. А сьогодні, звернувся до мене Аль з питанням, чого я його виключив з друзів? З'ясувалося, що я цього не робив, але Аль якимось чином таки виключився. Абсолютно без моєї свідомої участі. Почав ревізію, та побачив - в мене 101 друг, а було, дай Боже пам'яті, більше 120. То ж когось таки викинуло!  Але так, наочно, я не бачу, кого. Нібито усі, з ким найбільш тісно спілкуюся, є.
Друзі, я цього не робив. Будь ласка, перевірте у себе та скажіть, якщо щось не так.
От я це написав, розішлю. Але як це побачать саме ті, кого викинуло? А ніяк майже. То ж, будь ласка, репостніть.
Дякую!

Через Самойлову Україну можуть виключити з Євробачення, – ЗМІ

Я казав - тре її впустити. Зі мною сперечалися - закон для всіх і тепе. Я казав - у нас такий "закон" що людей у центрі столиці удень вбивають. Суди такі справедливі, що капець. Корупції немає, корупціонери непосаджені полками по вулицях на Бентлі та Рейнджроверах роз'їзджають. Але ні! Ми, нах, такі принципові, що не пустити тупу вівцю-інвалідку нам важливіше, це ж торжество справедливості! А я казав - міжнародні зобов'язання вищі за внутрішнє законодавство і взагалі, нас у світі не зрозуміють. Але й ці аргументи не діяли. ЖОДНА людина мене не підтримала. Гаразд, сказав я, дай Боже, аби ви були праві, а я помилявся. А тепер дивіться, що з цього виходить. І це тільки початок!
Ще додам, особисто мені цей жалюгідний конкурс до дупи. З часів перемоги там у 1974 АББИ не було там гідних виконавців, ну майже. Руслана і Джамала - виключення, але знов таки, їм обом до АББИ... Ви зрозуміли... Дивлюся з інтересом тільки голосувалку. Але. Якщо нас звідти виключать - це підрив авторитету. Черговий. Але ура! Наш закон вищий за все, особливо у цьому випадку. Тьху, ідіоти! Краще би якогось можновладця на нари опустили.
Агов, Сонний, ти де? Що зараз скажеш?


Генеральний директор Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре заявила, що через дії СБУ стосовно росіянки Юлії Самойлової Україну можуть виключити з конкурсу.

Про це організатор Євробачення заявила у інтерв'ю швейцарському виданню Blick.

За словами Інгрід Делтенре, така поведінка України є абсолютно неприйнятною. Вона засмучена тим, що музичний конкурс використовується для політичних ігор влади.

Євробачення має тішити мільйони людей і об'єднувати їх, а не використовувати для того, щоб розпалювати політичні скандали і направляти їх один проти одного,
– наголосила гендиректор EBU.

Генеральний директор Європейської мовної спілки додала, що зараз тривають переговори з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та президентом Петром Порошенком над пошуком виходу зі складної ситуації, яка склалась навколо представниці від Росії.

Як підсумував журналіст видання, зі слів Делтенре зрозуміло – якщо рішення між EBU та українською владою не буде досягнуто протягом кількох найближчих тижнів, то цілком ймовірно, що Європейська мовна спілка буде змушена оголосити санкції проти України – тимчасове виключення з конкурсу Євробачення.

Нагадаємо, представниці Росії на Євробаченні-2017 Юлії Самойловій заборонили в’їзд на територію України через те, що вона виступала в окупованому Криму.


Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що Україна готова прийняти будь-якого учасника Євробачення-2017 від Росії, якщо в цієї людини не буде проблем з українським законодавством.Як правильно ставитись до московських "заворушень".

Що нам з тих подій у московії? Нмд чітко всі крапки над ї розставив пан Корчинський. Дивимось, воно того варте.
Барселонаааа!!!

Неймовірний камбек після 0:4 від ПСЖ. В ЖИТТІ НІЧОГО ПОДІБНОГО НЕ БАЧИВ, хоча вболіваю років з 8 приблизно і навіть дивився на стадіоні супер матч Динамо-Баварія на суперкубок УЕФА у 76-му. Але ТАКЕ...
Нагадую, у Парижі Барса ганебно пролетіла 4:0. Тобто вдома тре було забивати 4 щонайменше. Аби був хоч екстра-тайм. Почалося непогано, на 4-й хвилині 2 тайму рахунок був вже 3:0, тобто перспектива була непогана. Але Барса прикро привезла гол у свої ворота на 62-й хвилині unsmile Ну, думаю, все... Тепер, за рахунок голу на чужому полі, Барсі тре вже 3 забивати...  Але - якщо швидко заб'ють, ну хоч 1 до 80-ї хвилини ще є хоч якісь шанси. Але... 88 хвилина - ще нічого. Все, я вже ні на що не сподівався, бо дива бувають лише у казках... Але - на 89-й хвилині рефері ставить пенальті на користь Барси (абсолютно справедливий нмд). За звичай всі стандарти виконує Мессі, але зараз підійшов бити Немар - є! Барса кидається у атаку - штрафний! Ближче до лівого кута штрафного майданчику. Знов таки, Мессі віддає бити Неймару - бездоганно у ліву дев'ятку! 5:1! Але тре ще один забивати, а час вже вичерпано! Суддя додає 4 хвилини. І ось, на 4-й доданій хвилині Серхі Роберто випереджає всіх після навісу і правою перекидає голкіпера!!! 6:1 !!!!!! Боже, я просто не міг повірити своїм очам! Виходить, що дива таки трапляються - правда з тими, хто цього сильно прагне і напружується заради цього. 
За 30 сек. приблизно лунає фінальний свисток. Боже, що на трибунах, що з Луїсом Енріке - це неймовірно! Друзі, такого в історії футболу ЩЕ НЕ БУЛО! По-білому заздрю тим 100 тис. вболівальників, що мали щастя відвідати цю історичну гру. Такий вир позитивних емоцій - можна на 10 років за 10 хвилин помолодіти smile
Вітаю всіх фанів Барселони, та й взагалі любителів футболу. Хто дивився - ви побачили непересічну подію про яку ще будете онукам розповідати.


Національна ідея московії від gorky_look (18+)

Сраказм.ru, або Опричный комментарий
Вынесу, пожалуй, из комментов, как делает Толик-с-Прибором. Потому шо это классика, и я устал повторяться.
Ну дык, понятное дело. Московиты - единственно ущербная нация на Земле, виновна во всём. Кто ж спорит?
Грабят, насилуют, убивают уже 10 тысяч лет и только они. 
Весь мир от них стонет. 
Хорошее дело делают предводители свободного мира, обносят ракетами по периметру, если уж московиты не хотят жить как весь нормальный мир, то пусть сидят за забором, как дикари. 
Скоро уж тувинцы, якуты, ингерманланды, новгородцы (несть им числа) скинут ярмо многовековое. Протянут руку дружбы и многострадальной Украине, вычистят из Крыма и Донбасса последних представителей генетических рабов. Ну или украинцы протянут руку помощи угнетенным народам. 
Ненависть не может быть иррациональной, если она служит благому делу.


Окау, я понял юмор, иронию и прочий сарказм-точка-ру.

***
Нет, возможно не самая ущербная нация, если говорить о этнической, а не политической, но одна из самых лживых и подлых.
Выставляясь на витрине цивилизации, московия выглядит более-менее товарно рядом с другими цивилизационными изделиями рода сапиенсов потомушо старается обосранной жопой к зрителям не поворачиваться. Однако, если смотреть не с улицы, а из торгового зала, прекрасно видно - чем там заднее, да былое, от самого Боголюбского измазано.
Чехи, например, миролюбивая нация - но ужасный опыт гуситских войн они не забыли, а делают из этого выводы. Есть масса чешской литературы по этому вопросу. Узнать же, что вы сотоворили с Казанью и как из "московитов" стали "кассабами" можно только по запросу в интернете.
Поляки, когда-то давным-давно разрушив свою державу, одну из самых мощных, свободных, прогрессивных и просто красивых в свое время (если честно - при всем моем специфическом украинском отношении к ляхам, иногда я не могу иногда не восторгаться Речью Посполитой), освобождаются от шляхетского хамства, и становятся точкой кристаллизации "славянского мира", откуда вы, кстати, уже пошли нахуй со своей вежливой русской весной и оккупацией.
Немцы у тебя ассоциируются с "дидываевале". Но что они творили сами с собой во время Тридцатилетней войны - это Сталинград курит бамбук. Они тоже делают выводы и на глазах одного поколения монтируют свой вожделенный Еврорайх уже не штыком, и получается у них намного лучше. Японцы, устроив ужас в "Сфере Сопроцветания", создали не просто другую страну — а другой цивилизационный архетип, покоряющий остальные народы не катаной, а эстетикой.
Все, или почти все нации проходили через это - периоды агрессивного помешательства. От англосаксов, над которыми "не заходило солнце" до маори с их "картофельными войнами". Просто одни нации решают этот вопрос сняв штаны, отстирав их и отмыв жопу, чтобы дальше жить в чистоте. А другие покупают пропагандистский дезодорант, обливаются им с ног до головы, и стараются не поворачиваться к собеседнику спиной, чтобы история с кровью и говном не вывалилась из штанов.
И мы тоже оказались способны сделать шаг от мавпы до человека, обняться с поляками, заключив Акт национального примирения - насколько бы тяжел ни был этот шаг для обеих сторон. Только для этого придется отдать часть своей правоты, своими руками отмыть пролитую кровь и встать друг перед другом на колени.
Но именно ваша "миролюбивая держава" устроила мутню в Сейме, провоцируя поляков поминать старое и сочинять "геноциды", которых на вашей же совести просто немерянно. Вы, миролюбивые, уже в новейшей истории грохнули их самолет со всем руководством, но финансируете полуполитических полупокеров, экстремистов и маргиналов, рассказывая им о жуткой "волынской резне". О которой сами, по сути, нихуя не знаете — просто вам сейчас ситуативно выгодно, чтобы мы с панляхами перешли от формата дружбы и Евро-2012 к подозрительному нейтралитету, а в идеале — вообще к взаимной ненависти.
Идите вы в целом нахуй с вашим миролюбием и в частности ты, со своей «тонкой иронией» по этому вопросу.

***
У москальских брехунов уничтожение одного из корневых народов Руси (по всем параметрам сегодня сопоставимого с геноцидом — сначала физическая зачистка, потом расселение оставшихся), называется "битва на Шелони московских и новгородских войск за объединение Руси". Из самой формулировки хуй поймешь - кто с кем пытался таким образом объединиться? Они шо, блять, одновременно бились и объединялись? Во всем мире это называется «завоевание», так почему вы упорно брешете спустя века про «объединение»?
В ваших же летописях написано - «срывали с новгородских дев сарафаны, не для корысти, а для глумления». Но сейчас вашу летопись ведет телевизор, и вы опять объединяетесь с теми, кто бежит от вас, и если догоняете, то срываете сарафаны с дев. Как у вас принято, даже не для корысти (какую вы корысть с Крыма поимели?) - а для глумления. Потому что ваше национальное достоинство строится не в созидании своего, а в глуме над чужим.
Сочи, после того, как я узнал о национальной зачистке, для меня не "олимпийский город", а место, аналогичное Майданеку и Аушвицу. Но вы никогда не будете об этом говорить, вы построите там лыжную трассу, над могилами, и пригласите туристов, Хотя сто раз могли открыть и закрыть этот вопрос — коммунисты свалить на царизм, перестройщики на коммунистов, Путин на Ельцина — и так далее, просто открыть и признать часть собственной истории. Но вы будете упорно врать себе и другим. 
А "геноцыд" будете искать в Украине где «спустили курок войны», сбивали гражданские самолеты, долбили по правительственным войскам РСЗО из жилых кварталов, и где половина наших вояков - те самые "русскоязычные", которых вы собирались защищать.
Иван Грозный у вас рисуется милейшей персоной, который всего-то несколько тысяч человек казнил, а вот Елизавета в Англии в то же время - в сорок раз больше. Но то шо Иван казнил по личному хотению и выдавая лицензии на убийство, а в Англии это было через суд, кацапы как-то не упоминают. В Англии человек знал - спиздил шесть шиллингов - суд, приговор и виселица, а в Московии "чото мы давно никого на кол не сажали... а ну-тко, тащите сюда князя Серебряного, позабавимся, братие!"
Я тебя уверяю, если бы Хиросиму и Нагасаки бомбили не американцы, а русские - мы бы узнали об этом не завтра, а через 99 лет, после взлома архивов. Сначала кацапы бы хвастались гиркин-стайл, что "птичку приземлили", потом, после публикаций в газетах фото с оставшихся от матерей с детьми теней на асфальте, от которых у населения планеты встали бы дыбом волосы, мгновенно начали бы пиздеть, что сбросили обыкновенную гуманитарку, но в это время по Хиросиме внезапно ебнул метеорит, по мощности сравнимый с тунгусским. Потом бы придумали еще что-нибудь, пилотов, диспетчеров, диверсантов, годзиллу - но пиздели бы упорно и неотвратимо до последнего чуркина.
Пиздеж - это ваш образ жизни, способ выживания среди конкурентных наций, как вонь у скунса или желтая едкая хуйня, выделяющаяся з жопы у божьей коровки, из-за чего ее не жрут птицы.
Это и есть ваш имперский инструмент — не сила, наука, философия, промышленность, да хоть мода, как у итальянцев, или самба с футболом, как у бразильцев, а ложь.
И именно поэтому с вами невозможен ни контакт, ни примирение, ни взаимодействие. Ложь обнуляет все попытки коммуникации, как залитая пивом клавиатура ноута перестает выдавать символы, соответствующие нарисованным на ней. Пишешь «привет, друг», а получается какой-то «фдваы кмыр».
С вами просто нельзя разговаривать. Не потому что мы не хотим, а потому что общего коммуникационного протокола у существа и вещества не существует. Нам, существам, с вами надо, как с веществом, не общаться, а что-то делать.

***
А тывинцы, якуты и ингерманладцы еще удивят вас, если вы, добрые имперские мудаки, забыли Сумгаит и Фергану. Думаю, особенно тывинцы удивят, потому что якуты вполне добрые люди, и просто выдавливают московов из всех сфер общественной жизни, начиная с администрации, культуры и образования. Они добрые, хотя вы их, по сути, ограбили до нитки построив за их деньги для себя яхты и олимпиады. А взамен дали театр русской драмы, концерты кобзонов и раздачу лопатами говна с майонезом ко дню святой хавроньи. Индеец из Альберты при таком бартере взялся бы за оружие, а якуты просто сбили со зданияния театра драмы слово "русской". Что вас, москвота, жирующая за счет будущих поколений якутов, привело в медийную истерику с визитами корреспондентов "московских хуемольцев". Якутские алмазы вам, русскую драму - им. Хотя, по логике, драма должна быть вашей. Зачем якутам ваши драмы?
Тывинцы же - они резкие как ситро. Просто вы, в силу национального хамства и чувства московского превосходства,начинающегося уже с мента, кладовщика и таксиста на вокзале, забыли об этом.
Зато ни они, ни ингерманландцы не забыли, как вы просто по желанию вытерли жопу всеми договорами, и одним росчерком превратили субъекты в объекты. Причем сейчас даже сами не способны ответить - нахуя вы это сделали? Как не способны внятно объяснить по Крыму. Шо, он более русским стал, когда для тех же русских стал в три раза дороже по ценам? Шо, там внезапно березы на солончаках проросли? Мостов блять вам негде было построить? Были бы вы люди как люди, то строили бы не Керческий мост, а Берингов.

***
"Шол, шол, и вдруг видение было, взял ножык и зарезал мимхожую бабку. Сапоги с нее снял, да выбросил, потому что тесны были мне. Помилуй мя Господи, грешного, ибо ебанутый есмь, а пятачок из бабкиного сапога даю в церковь на свечку, на помин ее души, да за мое здравие". 
Вот тебе вся российская национальная идея, которую просил сформулировать Вовчик Малой у Татарского (Натяк на "Джененрейшн П Віктора Пєлєвіна - Танк). Я тебе изложил ее даже не на двух листах а4, а в одном предложении. (Виділено мною, бо головна та влучна думка нмд)

Знаешь что, когда читаю таких миротворцев как ты, и об этом думаю, то понимаю, что традиционный дискуссионный ответ на Кафедре для кацапа при попытке наладить диалог «иди нахуй» - он какой-то гуманный слишком. Ну, хуй - он, все-таки, орган размножения. Есть в нем какой-то витальный символизм, а некоторые из ваших находят даже в этом удовольствие.
Вас надо не на хуй, а на кол посылать. Вы же любите твердость Ивана Грозного, Петра Первого, Иосифа Усатого и Хуйла Крымского. 


Де поділися "грізні" сомалійські пірати? Відповідь кому цікаво.

З самого початку цієї історії це явище мене сильно дратувало. Ну дійсно, якісь мавпи з автоматами. Без армійської підготовки. Захоплюють кораблі та вимагають викуп. Мені завжди було очевидно, що цю проблему запросто можна вирішити полком спецназу приблизно. Але великі держави чомусь на це не йшли. Цікаво чому? Але знайшлась людина, яка на це пішла. Що з цього вийшло - у сюжеті.
Хто цікавиться темою - дивіться bravo
Google тихонько подслушивает вас через микрофон.

Как найти эти записи.
Плохая новость - это правда. Хорошая: можно все удалить.

Google тихонько, не делая на этом никакого акцента для пользователей, подслушивает их разговоры и хранит их у себя на серверах.

И речь даже не о том, о чем вы говорите по телефону: ваш смартфон следит за вами даже когда просто лежит рядышком на столе.

Так что если вы уже давно пользуетесь смартфонами, то можете послушать свои разговоры, которые Google собирал в течение многих лет.

Компания, собственно, этого и не скрывает. Вот только узнать об этом факте можно, только если вы прочитаете огромное многостраничное «соглашение для пользователей». Разумеется, никто этого не делает!

Зачем это Google?

Компания дает всю собранную о вас информацию своему искусственному интеллекту. Тот учится вас понимать, подстраивается под вас и, теоретически, делает продукты Google для вас удобнее.

Вроде как звучит классно. Но есть три «но»:

1. Эта информация может попасть в руки злоумышленников, если кто-то взломает пароль к вашей учетной записи.

2. Эта информация может быть использована против вас, если у вас случится настоящий конфликт с властями.

3. Эта информация используется для того, чтобы показывать вам наиболее точную, «заточенную» под вас рекламу.

К счастью, есть способ во всем этом разобраться и всю эту информацию удалить. Это все можно сделать через специальный, мало кому известный сервис. Надо только авторизоваться и все почистить.

Вот нужные вам адреса:
  • Вот тут хранятся все данные, которые записал микрофон вашего телефона. Если тут пока ничего нет, значит, вы просто не пользовались голосовым помощником, т.е. никогда не говорили: «ОК, Google».
  • А вот полное досье, которое на вас собрал Google, основываясь на том, что вы делаете в интернете.

Среди прочего, тут есть информация, где и когда вы были (точнее, ваш телефон); все, что вы искали в интернете; все странички, которые вы загружали.

Но самая полезная функция этого сервиса - возможность быстро все оттуда удалить. Вы можете выбрать флажком записи, которые хотите уничтожить, а можете удалить все сразу - одним махом. Нажмите на кнопку «Выбрать параметры удаления» в левой колонке.

И обязательно покажите друзьям этот пост: они наверняка не в курсе!

Якщо корисні посилання відкриватимуться некоректно - дивіться у першоджерелі, там все працює.
Всіх з Різдвом!


З НР всіх

bokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokalibokali
Якось відповідає настрою lol


Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
28
предыдущая
следующая