хочу сюди!
 

Людмила

56 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 44-57 років

Дарение квартиры

До адвокатів часто звертаються люди з проханням допомогти укласти договір дарування  квартири . Зазвичай адвокат роз*яснює порядок укладання такого договору та його наслідки і людина самостійно  реалізовує свою волю. Така конультація обходиться людині приблизно 50-100 грн.

Але непоодинокі випадки, коли людині попадається не зовсім порядний  адвокат (юрист) , котрий береться "осуществить юридическое сопровождение сделки" і людина лише за присутність такого спеца сплачує уже на порядок більше. В даному випадку присутність та необхідність адвоката  при укладанні договору дарування дуже сумнівна.

Але на практиці зустрічаються ще абсурдніші випадки. Це коли людина звертається до так називаємих "специалистов по недвижимости" ( вони себе ще називають брокерами, ріелторами) за допомогою щодо укладання договору дарування квартири.  В даному випадку людина сплачує ще більші кошти за те, що поряд з нею у нотаріуса буде присутній брокер( як показує практика - людина без юридичної освіти).

Я вважаю це одним із "1000 законних методів", якими  успішно користувався Остап Бендер   

                              Тому для тих, кого цікавить вказане питання, адресується це розяснення

                                                                         Договір дарування квартири 

          Договір дарування нерухомої речі (наприклад, квартири) укладається у письмовій формі і посвідчується нотаріусом.  Відповідно до ст. 55 Закону України “Про нотаріат”, посвідчення договорів про відчуження квартири, будинку і іншого нерухомого майна провадиться за місцезнаходженням вказаного майна.

          При нотаріальному посвідченні договорів про відчуження квартири, а також іншого нерухомого майна, що підлягає реєстрації, нотаріус вимагає подання документів, які підтверджують право власності на це майно, та, у передбачених законодавством випадках, документи, що підтверджують державну реєстрацію прав на це майно у осіб, які його відчужують. 

         Окрім правовстановлюючого документа на житловий будинок, садибу та інше нерухоме майно (за винятком земельної ділянки), якщо воно підлягає реєстрації, нотаріус вимагає витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а в населених пунктах, де інвентаризація не проведена, – довідку відповідного органу місцевого самоврядування, з викладенням характеристики відчужуваного нерухомого майна. 

         Крім цих документів, у кожному конкретному випадку можуть бути затребувані додаткові документи:  1.       письмова згода подружжя або інших співвласників квартири, а також осіб, що мають право на      користування квартирою і її відчуження; 

2. дозвіл органу опіки та піклування на відчуження квартири, якщо у квартирі мешкає дитина, а також інші документи. 

           Існують особливості укладання договору дарування, коли його учасниками є подружжя. Згідно зі ст. 67 Сімейного кодексу України, чоловік, дружина мають право укласти з іншою особою договір дарування щодо своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя лише після її визначення та виділу в натурі або визначення порядку користування майном. 

            Якщо об’єктом договору дарування є спільне майно подружжя, то повинна бути письмова згода другого з подружжя, нотаріально посвідчена. Оскільки для укладення одним із подружжя договорів, які потребують нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, а також договорів стосовно цінного майна, згода другого з подружжя має бути подана письмово і нотаріально засвідчена (ст. 65 Сімейного кодексу України).

            При посвідченні договорів про відчуження житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна перевіряється відсутність заборони відчуження або арешту майна. 

           Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21 січня 1993 р. (зі змінами та доповненнями), сплачується державне мито за посвідчення договору відчуження майна, до числа яких включається і договір дарування. 

           Вартість квартири при даруванні визначається у договорі дарування і повинна складати суму не меншу, ніж оціночна вартість квартири, яка вказується у відповідній довідці-характеристиці на квартиру, що видається у Бюро технічної інвентаризації і реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна. 

            При набутті квартири шляхом дарування відповідно до Декрету, розмір державного мита за нотаріальне посвідчення договору дарування складає 1% суми договору (тобто вартості квартири), але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. 

            Відповідно до Декрету, державне мито сплачує особа, в інтересах якої здійснюються дії. Тому державне мито, як правило, сплачує обдарований. Обдарований повинен також сплачувати податок з доходів фізичних осіб, ставка якого залежить від того, в яких родинних відносинах знаходиться дарувальник і обдарований, відповідно до Закону “Про податок з доходів фізичних осіб”.

ВИСНОВОК:   При необхідності здійснення договору дарування квартири людині не потрібні ніякі    

                       додаткові спеціалісти та   "сопровождальники".

                      Необхідно  зібрати всі належні документи та звернутися до нотаріальної контори.

 Бажаю всім успіхів,  адвокат Франчук Александр Николаевич

  г. Киев      8(050)2404794      (044) 414-88-85                        E-mail : [email protected] 
0

Коментарі