Дрогобицький мер заветував рішення сесії

  • 22.02.10, 12:31

 

      Дрогобицький мер заветував рішення, яким сесія виділила департаменту міського господарства  100 грн на суд

Міський голова Микола Гук наклав вето на рішення сесії міської ради про виділення 100 тис. грн. на юридичну підтримку департаменту міського господарства у суді.

Це не інтереси міста, - сказав Микола Гук. – Це інтереси судів і адвокатів, тому я заветував це рішення.

 Нагадаємо, 1 млн.  з державного бюджету у 2008 р. було витрачено на ремонт вул. Фабричної, яка була однією з найгірших вулиць Дрогобича. Згодом у ході контрольно-ревізійної перевірки було встановлено, що дорога не була зруйнована паводком, на ліквідацію якого були виділені ці гроші, тому, за висновком перевірки,  кошти були освоєні не цільово і мали бути повернені до бюджету. Департамент міського господарства оскаржив це рішення у суді.

Протестують працівники машинобудівного заводу

  • 22.02.10, 12:06

У Дрогобичі працівники машинобудівного заводу протестують проти масових звільнень та розкрадання заводу

Сьогодні, 22 лютого, під Дрогобицькою міською радою зібралася близько 100 працівників ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод». 10 їхніх представників взяли участь у зустрічі із міським головою Миколою Гуком і подали йому колективну заяву. У заяві, зокрема, йдеться:

«Цією заявою повідомляємо міську владу про виявлення фактів розкрадання та умисного знищення майна ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод». Зокрема, невідомими людьми цілодобово здійснюється викрадення та вивезення майна із заводу, знищення машин та обладнання, перетворення їх на куски брухту та вивезення у невідомому напрямку, як машинами, та і вагонами. Станом на момент написання цієї заяви невідомі особи знищили і вивезли майна на десятки тисяч гривень. Враховуючи ситуацію, вважаємо, що відбувається не тільки розкрадання, а й знищення робочих потужностей заводу». У заяві йдеться також про те, що на підприємстві відбувається постійна затримка виплати заробітної плати, проведено масове звільнення працівників. Окрім цього, як ідеться у заяві, 18 лютого в.о. генерального директора ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» Поповим О. А. видано наказ про реорганізацію структурних підрозділів, згідно з яким  проводиться масове скорочення всіх працівників заводу.

   Заявники просять терміново розглянути та перевірити факти, викладені у заяві та припинити незаконні дії в.о. генерального директора ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» Попова О. А.

Міський голова Микола Гук запевнив представників трудового колективу, що місто зацікавлене у тому, щоб завод працював. Він пообіцяв провести переговори із керівництвом заводу, звернутися до правоохоронних органів з проханням зясувати ситуацію, а також розглянути це питання на позачерговому засіданні сесії, яке відбудеться у пятницю.

 Після зустрічі з міським головою працівники ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» розпочали готувати звернення до правоохоронних органів та прокуратури.

Розпочалося стажування Школи лідера

  • 22.02.10, 11:25

 

У Дрогобицькій Ратуші розпочалося стажування представників Школи лідера

Сьогодні, 22 лютого, у Дрогобицькій Ратуші розпочалося традиційне щорічне стажування представників Школи Лідера. Більше ніж 40 учнів 10-11 класів, студенти технікумів були розподілені по відділах та управліннях, де вони ознайомляться з роботою. За словами начальника відділу сімї, молоді та туризму Лесі Пашко, таке стажування є результативним. Адже крім ознайомлення з роботою, молодь подає свої пропозиції, зауваження до роботи тієї чи іншої структури місцевого самоврядування. Здебільшого ці пропозиції є новими і цікавими і служать поштовхом до розв’язання тої чи іншої проблеми. Після проходження стажування представники Школи лідера напишуть звіт про своє ознайомлення з роботою відділів та управлінь.

Таке стажування у Дрогобичі відбувається уже більше ніж 10 років поспіль.

У Дрогобичі - 100-річна ювілярка

  • 19.02.10, 15:10

21 лютого дрогобичанка        Анастасія Смажила відзначає свій 100-річний ювілей. З цієї нагоди міський голова Микола Гук привітав ювілярку:

                      Шановна пані Анастасіє!

Від імені дрогобицької громади прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого славного ювілею-100-річчя від Дня народження!

 

  Всевишній дарував Вам велику радість відзначати сьогодні своє 100-річчя.   Коли подумки повернетеся у минуле: стежки Вашого життя  ніколи не були легкими.  Ви пережили немало тривог і випробувань: важка праця в колгоспі, лихоліття війни, учасником якої ви були. Щоденно від зорі до зорі Ви   трудилися на землі, яка  дарувала Вам снагу до життя, сили і здоровя.  Незважаючи на виснажливу працю, Вам ніколи не бракувало терпіння, ласки і любові, у яких  виховали трьох своїх  дітей, а сьогодні тішитеся онуками і правнуками.

Щиро схиляюся перед Вашою життєвою мудрістю, силою духу, з якими Ви ішли по житті.
Від усієї душі бажаю Вам міцного здоров’я та Божого благословення. Хай Ваше сьогоднішнє свято буде зігріте теплом та любовю  Вашої великої родини

 

Міський голова                                                                                 Микола Гук

 

21 лютого 2010 року

 

Анастасія Смажила народилася у с. Воля Баранецька, Самбірського району. Працювала у колгоспі, учасник Великої вітчизняної війни. Має 3 дітей, 7 онуків, 1 правнука.

 

Петро Суда провів нараду

  • 19.02.10, 09:45

 Влада і перевізники радилися як поліпшити обслуговування пасажирів на маршруті Дрогобич-Львів

            

18 лютого перший заступник міського голови Петро Суда провів нараду з керівниками автотранспортних підприємств, які проводять перевезення з Дрогобича до Львова. На нараді були присутні старший інспектор ВДАІ по ОАТ м. Дрогобича, Дрогобицького району та АТІ УДАІ ГУ  МВС України у Львівській області майор міліції Ярослав Лущак, голова правління ВАТ «Львівське АТП-14631» Ярослав Дудич, голова правління ВАТ «Самбірське АТП - 14608» Іван Романяк, директор ПП «Автокараван» Мирослав Лужецький, директор ТзОВ «Сігма» Михайло Пастушак, директор ТзОВ «Міра і К» Іван Верійка, директор ПП «Дрогобич Авто-Рем» Сергій Грибанов, заступник директора ПП «Галичавто» Ростислав Кобильник, головний спеціаліст відділу економіки з питань транспорту та зв’язку Богдан Назар, депутат Львівської обласної ради Михайло Ваврин. На жаль, не прибули на нараду начальник управління розвитку звязку, транспорту та дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації Володимир Гарбуз, виконувач обовязки начальника територіального управління головавтотрансінспекції у Львівській області Тарас Луцина, начальник державної податкової інспекції у Дрогобицькому районі Володимир Сачко.  Як констатував Петро Суда, найбільша проблема на цьому маршруті «Дрогобич-Львів» – це недотримання графіку руху. Особливо погіршилася ситуація останнім часом, коли у Дрогобичі зявилися восьмимісні таксі, які паркуються на вул. Грушевського біля магазину № 30, звідти їдуть на залізничний вокзал, де з автобусів забирають людей і таким способом зривають регулярні перевезення. Водії таких таксі беруть з пасажира 20 грн. за проїзд і кінцевим пунктом їхнього прибуття у Львові є не Стрийський автовокзал, а залізничний вокзал. Тому часто пасажири віддають перевагу цьому транспорту. За словами Петра Суди, люди мають розуміти, що ці таксі перевозять пасажирів, коли їм вигідно. Вранці або ввечері, у вихідні та святкові дні перевезення пасажирів можуть не проводитися і ніхто їх не змусить. Тому не слід зривати перевезення пасажирів автобусами на регулярному маршруті № 792 (Дрогобич-Львів), які курсують за графіками і в святкові та вихідні дні. Зважаючи на те,  що пасажирам не дуже зручна кінцева зупинка на вул. Стрийський у Львові, Петро Суда зазначив, що ще раз дрогобицька влада звернеться з листом до міського голови м. Львова Андрія Садового з проханням дозволити облаштувати кінцеву зупинку біля залізничного вокзалу «Львів». Однак сьогодні  найважливіше завдання перед дрогобицькими перевізниками – це дотримання чіткого графіку руху. Присутні  на нараді керівники перевезень висловили свої зауваження та пропозицій. Більшість з них зводилися до того, що слід передусім подбати про дотримання графіку та схеми руху і тоді проблема появи таких таксі зникне сама собою, облаштувати на залізничному вокзалі автостанцію, де створити комфортні умови для пасажирів, вивчити можливість перенесення кінцевої зупинки у Львові з вул. Стрийської на залізничний вокзал.

У підсумку наради Петро Суда зазначив, що дуже важливо сьогодні вести розяснювальну роботу серед людей, звертатися до них з проханням підтримувати регулярні автобусні перевезення, а також запевнив, що клопотатиме перед депутатським корпусом міської ради про виділення земельної ділянки для облаштування автостанції на залізничному вокзалі.

Гімназія має музей Богдана Лепкого

  • 19.02.10, 08:40

У Дрогобицькій гімназії відкрили кімнату-музей Богдана Лепкого

    Учора, 18 лютого, у Дрогобичі в гімназії відбулися урочистості з нагоди відкриття кімнати-музею Богдана Лепкого. У заході взяли участь заступник міського голови з гуманітарних питань Богдан Пристай, письменники, педагогічна громадськість.Про це повідомила голова методичного об'єднання учителів мови і літератури гімназії Галини Швед.

    «Ідея відкриття кімнати-музею належить директорові гімназії поетові Іванові Лепкому, який є далеким родичем Богдана Лепкого, - каже пані Галина. – Саме завдяки директорові ми отримали унікальні експонати з Тернопільського і Бережанського музеїв. Їх керівники взяли участь у відкритті музею».

     На стендах і у вітринах музею  виставлено сотні експонатів, що розповідають про життя і творчість видатного українського письменника, який неодноразово бував на Дрогобиччині у своєї родини і творив тут свої літературні шедеври.

 

 

 

Звернення Петра Старосольського

  • 18.02.10, 12:05

У Дрогобицькому районі в управлінні Держкомзему викрали печатку, земельні акти і гроші

Сьогодні, 18 лютого, депутат Дрогобицької міської ради Петро Старосольський, який працює начальником управління Держкомзему України у Дрогобицькому районі, повідомив на сесійному засіданні, що в очолюваній ним установі на початку вересня минулого року невідомий відкрив сейф і забрав 10 000 грн, призначених для виплати заробітної плати працівникам. А в грудні – зникли печатка і земельні акти громадян.

Петро Старосольський звернувся до начальника міського відділу ГУ МВСУ у Львівській області з проханням активізувати пошук викрадачів.

Місто готується до пропуску весняної повені

  • 17.02.10, 16:52

16 лютого у рамках загальнообласного тренування з підготовки до пропуску весняної повені у Дрогобичі були проведені практичні заходи: через радіо за умовами навчань розповсюджене звернення до населення про підготовку евакуації з підтоплених районів міста. За сигналом цивільної оборони області о 08.00 системою оповіщення було зібрано склад міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, евакуаційної комісії, керівництво міста, начальників служб цивільного захисту, які за умовами навчань розробили заходи з ліквідації надзвичайної ситуації за наслідками повені. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій провела два засідання, на яких обговорили  питання пропуску весняної повені.  Як зазначив перший заступник міського голови,  голова міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Петро Суда, цієї весни згідно з прогнозами гідрометцентру очікується повінь. Через сильні снігопади на дахах накопичилося багато снігу, майже всюди є бурульки,  які з підвищенням температури становитимуть загрозу для пішоходів.  Міським комунальним службам доручено очистити дахи від снігу та бурульок. Також комунальники мають очистити каналізаційні, підмосткові, водопропускні отвори.  Крім цього, створена спеціальна комісія, яка проводить обстеження русел річок для виявлення сухостоїв та дерев, що становлять перешкоду для проходження весняної повені.

Трагедія на вул. Я.Осмомисла

  • 17.02.10, 16:37

Cьогодні в Дрогобичі на вул. Я.Осмомисла від отруєння чадним газом загинули 28-річна мама з 3-місячною дитиною і 43-річна няня

   Сьогодні, 17 лютого, близько 13 години чоловік, який повернувся додому, застав в помешканні мертвою дружину, донечку і няню.

   Як повідомили у черговій частині міського відділу міліції, чоловік був на роботі і залефонував до дружини, але оскільки ніхто не взяв слухавку, відчув щось недобре і помчав до хати. Відчинив і побачив страшну картину – найдорожчі люди без ознак життя, викликав карету швидкої допомоги, а лікарі відповідно – міліцію. За попередніми даними, причиною трьох смертей стало отруєння чадним газом. 

 

Оголошення

  • 17.02.10, 11:55

 

До уваги керівників санаторно-куротних, готельних, туристично-відпочинкових закладів!

     На адресу відділу економіки виконавчого комітету Дрогобицької міської ради надійшов лист Головного управління економіки, у якому повідомляється про те, що Національний туристичний офіс Міністерства культури та туризму України запрошує до участі в Міжнародній туристичній виставці "Україна - подорожі та туризм/UITT-2010", яка відбудеться 24-26 березня 2010 року в приміщенні міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект,15). У разі згоди взяти участь у виставці необхідно зголоситися до 20 лютого за тел. 261-27-13. E-meil: pelykhovskyi@loda.gov.ua