О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.
Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Чи можете ви запропонувати альтернативу Ющенкові і Тимошенко?

Чергове політичне опитування на моєму блозі http://tarastokar.blogspot.com/ Для участі у голосуванні реєстрація не потрібна.

Обговорення теми у цій гілці на цьому сайті.

Сьогодні - День студента і Тетянин день

Напевно, не думав фаворит імператриці Єлизавети Шувалов, що з його легкої руки 25 січня стане Днем народження вищої школи. Було це в 1755 році, коли він схвалив проект Московського університету, розроблений Ломоносовим, добився затвердження документа Сенатом і подав його на підпис Єлизаветі Петрівні.

Він прагнув приурочити відкриття навчального закладу (першого у царській Росії) до іменин своєї матері Тетяни Петрівни. «Дарую тобі університет», - сказав він їй 12 січня (25-го за новим стилем), коли імператриця підписала Указ про його створення - «для підготовки учених синів держави». Потім цей вислів став крилатим. А в 1835 році цар Микола I наказав об'єднати в одне свято іменини університету і Тетянин день. Студенти вважають святкування цього дня своїм священним обов'язком.

За матеріалом ІА "Новини Полтавщини".

Вітаю всіх студентів і Тетян!!!

Ющенко наказав розсекретити документи по голодомору та репресіям

Президент Віктор Ющенко доручив розсекретити архівні документи, пов'язані з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами.

Відповідний указ від 24 січня розміщено на сайті президента.

В указі зазначається, що це зроблено "з метою відновлення національної пам'яті, сприяння процесу національного примирення та взаєморозуміння, забезпечення всебічного, об'єктивного вивчення історії України XX століття".

"МВС, Міністерству оборони, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ГПУ, Держкомітету архівів, Держдепартаменту з питань виконання покарань проаналізувати пов'язані з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами архівні документи, що нагромадилися за часи діяльності органів державної влади та управління колишніх Союзу РСР і Української РСР", - йдеться в указі.

"Забезпечити зняття в установленому законодавством порядку обмежень на поширення та доступ до конкретної секретної інформації шляхом скасування раніше наданого грифу секретності архівним документам або іншим матеріальним носіям такої інформації, якщо вони не становлять державної таємниці", - сказано в документі.

Зокрема, президент доручив Кабміну забезпечити: "створення та функціонування архіву національної пам'яті - електронної бази архівних документів щодо подій, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами, а також діяльністю органів державної влади та управління колишніх СРСР і УРСР".

Міністерство освіти і науки за участю Національної академії наук має забезпечити проведення наукових досліджень архівних документів, "а також використання результатів цих досліджень у навчальних програмах загальноосвітніх та вищих навчальних закладів".

Крім того, СБУ разом із Держкомітетом архівів доручено "сприяти представникам громадських організацій, наукових установ та організацій, вченим та громадянам у вільному доступі до розсекречених архівних документів, зокрема шляхом створення спеціальних інформаційно-довідкових центрів".

Українська правда

Кожен тридцятий полтавець сидить у "кризовій" відпустці

Саме стільки жителів Полтавщини відпочивають за свій рахунок. Такий "відпочинок" пропонували переважно підприємства транспортної галузі (30,1% штатних працівників), лісового господарства (12,9%), будівництва (9,7%) і промисловості (9,1%), повідомляє Державний комітет статистики України. Також у режимі скороченого робочого дня (тижня) у листопаді працювало 10,0% штатних працівників промислових підприємств області. Нагадаємо, згідно з результатами третього етапу соціологічного дослідження змін споживчих можливостей "Пульс кризи", з початку листопада 2008 року відсоток респондентів, чиї друзі або родичі вже були звільнені унаслідок кризи, збільшився з 33,9% (за наслідками опитування, проведеного з 5 по 10 листопада 2008 р.) до 49,6% (на початок грудня).

Збільшилася і частка тих, хто зіткнувся із затримкою виплат зарплати - з 15,3% до 18,3%; переходом на неповний робочий тиждень - з 1,5% до 4,8%, вимушеним виходом в неоплачувану відпустку - з 1,4% до 3,3%.

"Новини Полтавщини".

Львів СЬОГОДНІ !!! Театрали - на Городоцьку, 36!

Цiєї суботи, 24 січня, на сценi Мунiципального театру вiдбудеться прем'єра вистави "Кольори", яку вiдвiдає автор п'єси.

Як розповiв режисер-постановник вистави Олексiй Кравчук, ця прем'єра буде
особливою й незвичною. "Автор п'єси, Павло Ар'є, це надзвичайно
обдарований молодий драматург, з яким менi цiкаво працювати, - каже пан
Олексiй. - Павло родом зi Львова, але живе i працює у
Кьольнi. Його робота "Кольори" дуже мене зацiкавила, я почав шукати
акторiв для постановки, i на головну роль чудово пiдiйшла народна
артистка України Жанна Тугай, яка гартиме жiнку в чорному".

Усi
iншi ролi також виконуватимуть жiнки: заслужена артистка Валентина
Купрiянова, Людмила Савєльєва, Анастасiя Нєпомнящая, Iванна Кiт. Кожен
образ героїнi представлятиме перiоди з її життя, позначенi рiзними
кольорами: вiд яскравих рокiв юностi, зрiлостi до стриманих тонiв
похилих рокiв i старостi. "Питання, розкритi у виставi, стосуються
багатьох життєвих проблем: втечi вiд себе й повернення до власної сутi,
вгамування пристрастей, пошукiв щастя, - розповiдає
режисер-постановник. - Цiкавою буде й енергетика цiєї вистави, адже над
нею працювали й зовсiм молодi митцi, i досвiдченi професiонали".
Прем'єра розпочнеться 24 сiчня о 18 годинi у примiщеннi мунiципального
театру, що на вулицi Городоцькiй, 36.

СБУ вилучила у офіцера ЧФ РФ комплекс прослуховування мобільного

"Військовослужбовець намагався незаконно вивести комплекс до Росії залізничним транспортом і приховав технічний засіб від митного контролю на кордоні.
Співробітники Служби безпеки України 7 січня 2009 року вилучили у офіцера Чорноморського флоту РФ комплекс негласного знімання інформації з каналів мобільного зв’язку.

Про це повідомила сьогодні на брифінгу начальник прес-центру – прес-секретар голови СБУ Марина Остапенко.

За її словами, військовослужбовець намагався незаконно вивести комплекс до Росії залізничним транспортом і приховав технічний засіб від митного контролю на кордоні.

На даний час фахівці розшифровують інформацію, яка накопичена в комплексі. За попередніми даними, він активно використовувався в м. Севастополі..."

http://observer.sd.org.ua/news.php?id=16064

"Старший брат слідкує за тобою" -само собою якось згадується... І черговий раз питання - а що робить флот іноземної держави на нашій території 
та скільки  це буде тривати....
А ось і опитування:

56%, 45 голосов

10%, 8 голосов

35%, 28 голосов
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.

Папа Римський проповідуватиме в Інтернеті

  • 23.01.09, 15:33

Римська католицька церква йде в ногу з часом - звертатися до пастви понтифік буде на популярному порталі Youtube. Там у Ватикану з'явиться власний відеоканал, де крім Папи Римського Бенедикта XVI, користувачі Інтернету зможуть побачити святі місця, а також значні події в католицькому світі, повідомляє "Эхо Москвы". Широке представництво в мережі стало можливим для Ватикану завдяки договору про співпрацю з компанією Google. Деталі угоди оприлюднять сьогодні. Під прицілом десятка телекамер і в оточенні натовпу журналістів підсумки переговорів оголосить Енріке де Кастро, топ-менеджер Google і власник порталу Youtube. З боку Ватикану в проекті бере участь телевізійний центр і радіо Святого Престолу. До речі, сьогодні вони готуються до святкувань дня Франциска Сальського - святого покровителя журналістів.

Раніше Ватикан вже відкрив власний сайт. Для цього було зареєстровано нову доменну зона "va".

У Нашій Україні засікли «подачку» комуністам від Тимошенко

“Поновлення урядом на посаді голови Державного комітету архівів України комуністки Ольги ГІНЗБУРГ пояснюється лише одним - це подачка комуністам за їхні голоси під час голосування у Верховній Раді України питань, які так потрібні БЮТ, це своєрідна винагорода комуністам за їхню працю на благо БЮТ та його лідера”, заявляє народний депутат, член депутатської групи “За Україну!” Микола КУЛЬЧИНСЬКИЙ.

Коментуючи рішення уряду про поновлення на посаді голови Держкомархівів члена КПУ О.ГІНЗБУРГ в інтерв’ю Офіційному сайту партії "Наша Україна", М.КУЛЬЧИНСЬКИЙ зауважив, що “КПУ не має квот на посади в уряді”, тому поновлення О.ГІНЗБУРГ на посаді він вважає “торгами прем’єр-міністра з фракцією КПУ у парламенті за їхні голоси на підтримку того чи іншого питання, необхідного БЮТ”.

“Я не знаю ділових якостей Ольги ГІНЗБУРГ, - сказав М.КУЛЬЧИНСЬКИЙ, - але оскільки вона перебуває в лавах КПУ – партії, яка вже давно має бути заборонена, партії, яка є антидержавною і антиукраїнською політичною силою, то очікувати об’єктивності в її роботі на такій важливій посаді в часи становлення української держави не доводиться”.

Як повідомляв УНІАН, 21 січня 2009 р. Кабінет міністрів поновив на посаді голови Державного комітету архівів України О.ГІНЗБУРГ. Про це йдеться в розпорядженні Кабміну № 28-р, яке розміщене на сайті уряду. Розпорядженням № 27-р Кабмін звільнив з цієї посади Олександра УДОДА згідно з пунктом 6 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю.

Пункт 6 статті 40 Кодексу передбачає звільнення у зв’язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу.

Член КПУ О.ГІНЗБУРГ раніше очолювала Держкомархівів з 7 вересня 2006 року.

Її було звільнено з цієї посади 10 квітня 2008 року. Міністр Кабміну Петро КРУПКО тоді повідомив, що О.ГІНЗБУРГ звільнено з посади у зв`язку з тим, що ця посада, згідно з коаліційною угодою, віднесена до квоти фракції “Наша Україна – Народна самооборона”.

Перед тим, 3 квітня 2008 р., Президент України Віктор ЮЩЕНКО в листі до прем`єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО висловив надію на ухвалення Кабінетом міністрів відповідального рішення щодо подальшого перебування ряду осіб на урядових посадах, серед яких, зокрема, і О.ГІНЗБУРГ. В.ЮЩЕНКО зазначав, що з боку народних депутатів – представників блоку «Наша Україна – Народна самооборона» боку було порушено питання щодо перебування на урядових посадах осіб, чия репутація і ділові якості, виявлені у попередні роки, не відповідають принципам, на яких будувалася демократична коаліція.

У відповідь на це прем`єр заявила, що при призначеннях на урядові посади керується професійною підготовкою людей.

7 квітня тодішній голова фракції «Наша Україна – Народна самооборона» В’ячеслав КИРИЛЕНКО закликав Ю.ТИМОШЕНКО виконати коаліційну угоду і призначити на посаду голову Державного комітету архівів представника НУ-НС.

Ще раніше, у червні 2007 року блок «Рух - Українська правиця» вимагав звільнити голову Державного комітету архівів О.ГІНЗБУРГ, яка відмовляє українським громадянам у праві на отримання правдивої історичної інформації про злочини комуністичного режиму.

Як заявляв представник блоку “Рух-Українська правиця" Василь ЧЕРВОНІЙ, «голова Державного комітету архівів України комуністка Ольга ГІНЗБУРГ перешкоджає започаткуванню процедури люстрації та не відповідає займаній посаді, в зв’язку з чим має бути негайно звільнена». На його думку, О.ГІНЗБУРГ «не виконує свої службові обов’язки, відмовляючи українським громадянам у праві на отримання правдивої історичної інформації про злочини комуністичного режиму».

Прес-служба блоку нагадала, що 13 червня 2007 року в ефірі “5-го каналу” О.ГІНЗБУРГ заявила, що вважає державні архіви занадто відкритими, та хотіла б засекретити документи щодо насильницької колективізації та осіб, причетних до комуністичних репресій.

УНІАН.


Комуністи будуть тепер підтримувати національну буржуазію? boyan

У ЄЦ пропонують Пинзенику прожити місяць за 300 гривеньНародний депутат України, заступник голови партії «Єдиний центр» Леся ОРОБЕЦЬ закликає уряд впродовж 10 днів погасити заборгованість із заробітної плати перед учителями. Про це УНІАН повідомили у прес-службі партії.

«Нищівна для освіти ситуація виникла не вчора. Вона невпинно нагромаджувалася впродовж минулого року на тлі скаженої інфляції та популістських надмірностей уряду. Як наслідок, школі завдано невиправної шкоди – вчитель іде наразі звідти в пошуках кращої долі», – наголосила Л.ОРОБЕЦЬ.

За її словами, принизливий аванс в 300 гривень, яким у низці київських шкіл замінили грудневу зарплату, народний депутат вважає відвертим знущанням над освітянами. «Нехай спробує перший-ліпший чиновник з Мінфіну хоча б місяць протриматися на ці гроші перед святами, а потім порадить вчителю як експерт: чи йти жебракувати, чи хабар брати, аби власних дітей нагодувати, чи тікати зі школи світ за очі», – зауважила Л.ОРОБЕЦЬ.

За словами депутата, перед Новим роком Мінфін списував невиплати на відсутність бюджету. Мовляв, бюджету нема – про яку зарплату може йти мова, пояснювали чиновники. «Виникає запитання, чого в них тепер бракує, якщо станом на 19 січня заборгованість уряду лише по вчительській зарплатні складає понад 100 мільйонів гривень, включно і за грудень? Або совісті, або здорового глузду», – припустила заступник голови «Єдиного центру».

«Найважча ситуація склалася в Одеській, Харківській та Чернігівській областях. На Чернігівщині, зокрема, невиплати вчителям складають понад 42% від місячного фонду оплати праці. За 10 днів, у разі нагромадження боргу за січень включно, школа може втратити рештки фахівців, що героїчно трималися в освіті впродовж останнього десятиліття, якщо уряд невідкладно не знайде кошти на погашення заборгованостей», – наголосила Л.ОРОБЕЦЬ.

УНІАН.