О сообществе

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ участников

Вид:
краткий
полный

Ми любимо тебе, Україно!

Позитивні ресурси

Скарби - пізнаємо, щоб прокинутися!
видиво про Україну
www.skarby.in.ua

Рукотвори - скарбниця майстрів
все про народне мистецтво по сучасному
www.rukotvory.com.ua

Характерник - легенда твого народу
ресурс про козаків-характерників
www.kharakternyk.in.ua

На Мамаєвій Слободі в Києві розгорнуть прапор довжиною 75 метрів

  • 23.08.09, 12:26

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» та етнічний фестиваль «Країна Мрій» запрошують Вас на урочисте святкування дня національного прапору, яке відбудеться цієї неділі, 23 серпня на території козацького селища (Київ, вулиця Донця,2).

Головна подія заходу – урочисте розгорнення одного з найбільших державних прапорів України – 75,17 метрів завдовжки і шириною 12 метрів. Загальна площа головного національного полотна складає 900 метрів квадратних.

Розміри Українського прапору криють в собі певний символізм: за давнім способом літочислення, яке було в Україні ще з засів перших князів, зараз має бути саме 7517 рік. Як свідчать численні історичні артефакти, в Україні-Русі літочислення велося від сотворіння світу. Саме за цим давнім способом літочислення, Різдво Христове припало на 5508 рік, після сотворіння світу. Таким чином різниця між сучасною системою літочислення та давнішньою складає 5508 років. За цим давнім способом літочислення, 2009 рік - рік святкування 18-ї річниці Незалежності України – є 7517 роком від створення світу.

http://mamajeva-sloboda.ua/publ.php?id=342

Кравчук незадоволений, що еліта «лягає під Росію»

Перший Президент України Леонід КРАВЧУК вважає, що не потрібно дозволяти президенту іншої країни втручатись у справи України. Про це він заявив у неділю під час брифінгу в Вінниці, коментуючи ситуацію та заяви українських політиків стосовно звернення Президента Росії Дмитра МЕДВЄДЄВА до Президента України Віктора ЮЩЕНКА.

Як передає кореспондент УНІАН, за оцінкою Л.КРАВЧУКА, В.ЮЩЕНКО дав добру відповідь на заяву Д.МЕДВЄДЄВА.

«Якщо поганий Президент, то ми маємо зібратись і сказати: «Президента треба замінити», але не дозволяти президентові іншої країни втручатись у наші справи і говорити, що нам за столом робити», - сказав Л.КРАВЧУК.

«Деякі політики через годину побігли падати на коліна і «лягають під Росію», як казали в п’єсі, пані лягли і вас ждуть. Чого люди так собі дозволяють? Це ж еліта!», - зауважив екс-президент.

Він розкритикував поведінку деяких політиків від Партії регіонів у стосунках між Росією та Україною. «Візьмемо Партію регіонів - і я з ними погоджусь стосовно критики влади, але чого ви Д.МЕДВЕДЄВА підтримуєте, а потім біжите до В.ЮЩЕНКА з ним налагоджувати стосунки, для чого? Щоб подолати ТИМОШЕНКО? Яка ж тут принциповість? Свого ми не поважаємо і вважаємо, що він не такий», - зазначив Л.КРАВЧУК.

Перший Президент України порадив: «Щоб нам жити відкрито, чесно і перед людьми і перед собою, треба на біле говорити «біле», а на чорне – «чорне».

УНІАН.

Тимошенко проти надання російській мові статусу державної

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що не допустить закріплення за російською мовою статусу другої державної мови в Україні. Про це вона повідомила сьогодні, виступаючи на Міжнародному конгресі українців в Львові, передає кореспондент РБК-Україна. Вона підкреслила, що вданий час у 81% шкіл викладання ведеться українською мовою. "Тому сьогодні навіть ті політики, які заявляють про необхідність зробити російську мову другою державною, вимушені учити своїх дітей в українських школах, тому, що це - майбутнє. Зараз українська мова стала "модною", запам'ятаєте це слово. Зараз нею всі прагнуть говорити. І ми не дамо навіть поставити це питання – про другу державну мову в Україні, до тих пір, поки я перебуваю при владі", - сказала вона.

Джерело: РБК-Україна.

Тимошенко хоче стати єдиним кандидатом у Президенти?

Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО сподівається, що демократичні сили, як і в 2004 році, підтримають єдиного кандидата в Президенти.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила на зборах Світового конгресу українців у Львові.

«Мені хотілося б, щоб і зараз весь національно-патріотичний наш табір, демократичний табір пішов (на президентські вибори) з одним кандидатом. Пішов, встигнувши зняти до початку виборів всю ворожнечу і всі суперечності», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

Вона зазначила, що президентські вибори будуть надзвичайно важкими. “Вони будуть такими, які пережити буде в десятки разів важче, ніж вибори 2004 року”, - сказала прем’єр.

За словами Ю.ТИМОШЕНКО, на минулих виборах було три основні складові, що забезпечили перемогу демократичних сил, яких немає на сьогодні. Перш за все, зазначила вона, був єдиний кандидат, у патріотичному таборі була надія на зміни і перетворення, а також не було економічної кризи.

Разом з тим, Ю.ТИМОШЕНКО дала зрозуміти, що результати минулих президентських виборів можна назвати розчаруванням. “Єдиний кандидат був, у нашому патріотичному таборі не було ніякого розчарування, а була надія на зміни, на перетворення, на те, чим живе сьогодні кожна людина, сподівались. Сьогодні, ви знаєте, як це виглядає, і я ні з кого не знімаю відповідальності, всі несуть свою частку відповідальності за це”, - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

При цьому вона зазначила, що уряду сьогодні дуже важко боротися із кризою в Україні. “Ми працюємо проти кризи – всі працюють проти нас”, - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

УНІАН.

Порядок у Криму може навести тільки Москаль

Учора Геннадій Москаль заступив знову на посаду заступника міністра внутрішніх справ начальника Кримського главку. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

«Я вважаю, що це найкраща відповідь тим, хто через корупцію в різних інстанціях уникнув, на жаль, відповідальності за скоєння злочинів, зокрема і тяжких, і зараз пробує диктувати свою політику на півострові Крим. Краще за Москаля може бути тільки Москаль, тому він знову став начальником Кримського главку. Думаю, що це хороша новина для всіх, хто підтримує наведення ладу в Україні і в Криму зокрема», - підкреслив Юрій Луценко.

За словами міністра, після його повернення на посаду міністра внутрішніх справ попередній керівник Кримської міліції, «який тісно співпрацював з кримінальними колами півострова, добровільно написав заяву на ім'я прем'єр-міністра і рапорт на моє ім'я щодо звільнення з посади Кримського главку».

Юрій Луценко також підкреслив, що після цього попередній керівник Кримської міліції поміняв своє рішення і звернувся до суду для відновлення його на посаді. Суд першої інстанції, а також апеляційний суд Донецька задовольнив його прохання, а вищий адміністративний суд також не припинив рішення судів.

«Тому було ухвалено рішення виконати ухвалу судів. Ми відновили на посаді керівника Кримського главку і тут же його зняли, призначивши начальником Кримської міліції Геннадія Москаля», - підкреслив Юрій Луценко.

Коли Геннадій Москаль приступить до виконання своїх обов'язків, Юрій Луценко не уточнив.

"Народна самооборона".

16 Форум видавців у Львові

  • 20.08.09, 10:49
10-13 вересня 2009 року відбудеться 16 Форум видавців у Львові.
Тернопільське видавництво "Навчальна книга - Богдан", в якому я працюю літературним редактором, братиме участь у його роботі.

                            Наші презентації:

10 вересня

11.00 – Презентація романів Ніни Фіалко «Повертайтесь, журавлі, додому» (новинка), «Зламані жоржини», «Родинні гріхи», «Небезпечна межа».
12.00 – Презентація дитячої серії книг Свена Нордквіста «Пригоди Петсона і Фіндуса» («Петсон, Фіндус і намет», «Полювання на лиса») - новинки.
13.00 – Презентація історичного роману Генрика Сенкевича «Вогнем і мечем» (у 2 т.).
14.00 – Презентація словникових і довідникових видань:
1. «Англо-український українсько-англійський ілюстрований словник» С.Зайковскі;
2.   «Українська мова. Орфографiчний словник школяра» Ж. Жур (новинка);  
3. «Словник античної мітології»  І.Козовика, О. Пономаріва;
4. «Словник італійсько-російсько-український, українсько-російсько-італійський»
К. Золенкової, О. Золенкової, Д. Рудзанте;
5. «Атлас анатомії людини» Р. Самусєва, В. Липченка;
6. «Повний атлас лікарських рослин» М. Сафонова,
7. «Довідник педіатра та сімейного лікаря» Л. Слободян, О. Слободяна;
8. «Лікарські рослини та здоров’я дитини» М. Сафонова.
15.00 – Презентація видань: «Здоровье, уверенность, успех» В. Шевчука; «Спортивна генетика»
Л. Сергієнка; «Спортивний відбір» (у 2-х книгах) Л. Сергієнка; «Испытание рингом" С. Смірнова (новинки).
16.00 - Презентація дитячих навчальних видань: «Дитяча зарубіжна література» (2-4 клас)
Н. Шост; «Диво-читанка» (2-4 клас) Н. Будної, З Головко; «Барвисте коромисло» (2-4 клас) в упор. Л. Вашків; «Казковий водограй» (читанка) Г. Дорош, А. Каніщенко, Г. Ткачук; «Усміхнений сонях» М. Пономаренко) - (новинки).

11 вересня

11.00 (Голубий зал)– Презентація романів Лесі Романчук:
1. «Не залишай…» (8 книгах);
2. «Чотири дороги…» (у 9 книгах). «Дрога додому» - 9-та книга, новинка;
3. «Гравітація» (у 4 книгах)
4. «У мереживі мережі» - новинка;
5.  «Місто карликів» - новинка.
11.00 (стенд)– Презентація серії детективів (новинки):
1. Олександр Вільчинський «Суто літературне вбивство», «Неврахована жертва»;
2. Віктор Мельник «Двійник невідомого контрабандиста»;
3. Сергій Ухачевський «Осінні ілюзії», «Стіна».
12.00 – Презентація книг із бібліотеки світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид»:
          1. «Казки для дітей та родини» братів Грімм (першого повного видання українською мовою) – новинка;
          2. «Пригоди Тома Сойєра. Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена;
          3. «Чарівник Земномор’я» Урсули Ле Гуїн;
           4. «Тарзан: Тарзан, годованець великих мавп. Повернення Тарзана», «Тарзан: Тарзан та його звірі. Тарзанів син» Едварда Берроуза;
           5. «Селище» Кіра Буличова;
           6. «Спартак» Рафаелло Джованйолі;
           7. «20 000 льє під водою», «Діти капітана Гранта», «П’ятнадцятирічний капітан», «Таємничий острів» Жуля Верна.
13.00 – Презентація серії книг Кріса Рідела та Пола Стюарта «Легенди світокраю»:
1. «У нетрях темно лісу»;
2. «Бурелов»;
3. «Північ над Санктафраксом»;
4. «Темнолесникове прокляття»;
5. «Останній із небесних піратів»;
6. «Вокс»;
7. «Вільняк».
14.00 – Презентація книг у перекладі Романа Гамади «Анекдоти про Муллу Насреддіна», «Антологія перського гумору (новинка)» та книги у перекладі Яреми Полотнюка «Книга папуги» (новинка).
15.00 (стенд)– Презентація дитячої серії книг Лемоні Снікета «Лихо та й годі»:
           Книга 1: «Поганий початок»;
           Книга 2: «Зміїна зала»;
           Книга 3: «Величезне вікно»;
           Книга 4: «Злощасний тартак».
15.00 – (Голубий зал) Презентація книг у перекладі Романа Гамади «Анекдоти про Муллу Насреддіна», «Антологія перського гумору (новинка)».
16.00 – Презентація серії книг Марії Чумарної «Золота пектораль»: «Золотий Дунай», «Тридевяте царство», «Тройдерево», «Правда про казку» (новинка) .

12 вересня

11.00 – Презентація книги Ю. Іллєнка «Юрка Іллєнка доповідна Апостолові Петру» (у 3 т.) .
12.00 (стенд) – Презентація дитячої зарубіжної прози:
1. «Зникла картина» Кястутіса Каспаравічюса (новинка);
2. «Пітер Пен і Багряний Пірат» Джеральдін Маккоркран;
3. «Життя та пригоди Санта-Клауса» Лімана Баума;
4. «Старша сестра, чужий брат» Пауля Маара;
5.  «Алісині пригоди у Дивокраї . Аліса у Задзеркаллі», «Пригоди Аліси у Дивокраї, котрі автор переповів для малят» - новинка, перше україномовне видання Льюїса Керрола;
6. «У страху великі очі» Ганни та Клауса Гаґеруп  (новинка).
12.00 (Голубий зал) – Презентація збірки поезій Ганни Осадко «Та, що перевертає пінгвінів» (новинка).
13.00 – Презентація серії спеціалізованих науково-довідникових видань «Метцлер-компакт»:
1. «Німецькомовні письменники»;
2. «Англомовні письменники»;
3. «Літературознавство»;
4. «Філософи».

14.00 – Презентація збірки ессеїв Івана Лучука «Сумніви сорокалітнього» (новинка) та поетичних антологій «Зеоене Око», «Дивоовид», «Біла книга кохання», «Літургія кохання» в його упорядкуванні.
15.00 – Презентація книг Редьярда Кіплінга «Такі собі казки» та «Межичасся: Поетичні твори» (із музичним супроводом) - новинки.
16.00 – Презентація книг Андрія Куркова «Остання любов президента», «Улюблена піснякосмополіта», «Казка про пилососика Гошу» та книги Івана Буніна «Зелені свята» (новинка).

13 вересня

11.00 – Презентація дитячих видань:
1. «Світ від А до Я» (у 3 т.) в упорядкуванні Дмитра Чередниченка та Галини Кирпи;
2. «Люляйко (литовська читанка для українських дітей) в перекладі Дмитра Чередниченка.
12.00 – Презентація дитячої української прози:
1. «Першокласні історії» Ніни Воскресенської;
2. «Іспит милосердя» Віри Паронової (новинка);
3. «Сто потайних дверей, або Пригоди Джури Михайлика» Олега Германа;
4. «Казкові пригоди і таємниці», «Чарівні окуляри. Правдиво-фантастична повість» Всеволода Нестайка.
13.00 – Презентація навчально-пізнавальної дитячої книги для учнів 3–6 класів  «Мовна лікарня. Пригоди Лєрки Севрючки і цікаві завдання з культури мови»  Лесі Мовчун (новинка).

Ющенко про Мазепу, Полтаву і прояви малоросійстваПрезидент України Віктор ЮЩЕНКО розкритикував мерію Полтави за зволікання з установкою пам`ятника гетьману Івану Мазепі і заявив, що вважає причиною цього «прояв малоросійства».

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив на брифінгу на Сорочинському ярмарку в Полтавській області.

В.ЮЩЕНКО закликав найчисленнішу фракцію в Полтавській міській раді – фракцію БЮТ – і мера Полтави Андрія МАТКОВСЬКОГО сприяти установці пам`ятника Гетману у місті.

"Я особисто звернуся в мерію Полтави із цим проханням. Це ваш... обов`язок, щоб на цій землі ухвалити рішення про встановлення пам`ятника Мазепі... Мер Полтави топчеться по українській гідності", – сказав В.ЮЩЕНКО.

Також Президент звернувся до всієї полтавської громади з проханням посприяти встановленню пам`ятника.

Нагадаємо, рішення про встановлення пам`ятника було ухвалене Полтавською міськрадою 22 серпня 2008 року. Планувалося, що пам`ятник Гетьману встановлять у Полтаві на Соборній площі до дня Незалежності. Проте через непорозуміння, що виникли між ОДА і мерією Полтави, пам`ятник планується відкрити у вересні.

УНІАН

Національні стандарти: м'ясо подорожчає в 1,5-2 рази

Новведення очікують на виробників м'ясопереробної галузі. Споживачі на етикетках ковбас у найближчий час побачать нові назви – м'ясовмісна та м'ясорослинна продукція. Як розповіли у державному підприємстві «Полтавастандартметрологія», нині назріла необхідність розробити та впровадити стандарт на м'ясовмісну і м'ясо-рослинну продукцію, адже досьогодні в Україні немає стандарту, який би регулював виробництво ковбас із додаванням рослинних складових.

Мова йде про нові стандарти, що регламентують вміст у ковбасах м'ясної сировини вищого, першого та другого сорту, обмежують використання субпродуктів, а також застосування харчових добавок. Така необхідність, переконують фахівці, виникла через зміну вимог до вмісту м'ясної сировини і, відповідно, гаманця споживача. Ковбаса вищого сорту має вироблятися на 100% з м'ясної сировини, першого - з вмістом м'яса не менше 85%, другого - не менше 75%.

Катерина Рожновська, заступник начальника відділу стандартизації та наукової інформації ДП «Полтавастандартметрологія», розповіла, що відповідно до розрахунків, застосування національних стандарів може призвести до подорожчання продукції у 1,5-2 рази.

Крім того, не всі підприємства будуть взмозі дотримуватися вимог стнадартів, що, у свою чергу, призведе до скорочення підприємств м'ясопереробної галузі.

Виходом з такої ситуації, переконують фахівці, буде виробництво м'ясовмісної та м'ясорослинної продукції. Підприємства матимуть змогу відмовитися від застосування дорогої імпортної сировини. Споживачі матимуть змогу обирати між дорогою ковбасою вищого гатунку та більш доступною - м'ясо-рослинною продукцією.

Єдиний нюанс, - розповіла Катерина Рожновська, - вимоги до цих видів продукції, їх якості і безпечності. З метою недопущення фальсифікації мають бути розроблені і національні стандарти, і наявний суворий контроль - обов'язкове вказування складу продукту і належність до певної групи виробів на етикетці, аби не дезорієнтувати споживача.

За матеріалом телеканалу "Місто" (Полтава).