Про співтовариство

Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.

Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Ми любимо тебе, Україно!

Тимошенко обіцяє. Президент нагороджує. А Полтава... руйнує

Своєрідно відзначається Всеукраїнський день бібліотек у Полтаві.

На очах усієї місцевої громадськості відкрито продовжується руйнація приміщення Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного. Доля захопленого книжкового фонду і всього майна й надалі залишається невідомою.

І все це відбувається після нещодавньої публічної обіцянки Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко повернути приміщення дитячої бібліотеки до державної власності. Президент України Віктор Ющенко днями нагородив директора вищезгаданої бібліотеки Леоніда Чобітька орденом "За заслуги" III ступеня.

"Собаки гавкають, а караван іде". ®





Майдан.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 860/2008
Про відзначення державними нагородами України працівників бібліотечної справи

За вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, вагомі досягнення у професійній діяльності та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек постановляю:

Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня

ЧОБІТЬКА Леоніда Григоровича – директора Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного

Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня

ТУРБАНІСТ Тамару Миколаївну – заступника генерального директора Національної бібліотеки України для дітей, м.Київ

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

ГЛУШЕНКО Ольгу Олексіївну – завідувача Петродолинської бібліотеки-філії, Одеська область
ПОПКОВУ Ольгу Сергіївну – директора Попаснянської централізованої бібліотечної системи, Луганська область

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

БАБИЧ Євдокії Канонівні – завідувачеві сектору державного закладу «Національна парламентська бібліотека України», м.Київ
БОДНАР Ользі Петрівні – завідувачеві бібліотеки-філії с.Сеньків, Тернопільська область
ГУЛЄВАТІЙ Ніні Василівні – директорові Києво-Святошинської централізованої бібліотечної системи, Київська область
ЗАГУМЕННІЙ Вірі Вікторівні – професорові кафедри Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м.Київ
КИРИЛЮК Любові Олексіївні – директорові комунального закладу «Барська районна бібліотека», Вінницька область
ЛУЦЬ Ніні Дмитрівні – директорові Хотинської централізованої бібліотечної системи, Чернівецька область
РОГОВІЙ Павлі Іванівні – директорові Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського, м.Київ
СПІРОВІЙ Вікторії Іванівні – директорові наукової бібліотеки Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

26 вересня 2008 року 

Повага до себе самого

  • 29.09.08, 11:46

Варто лише зачепити тему української мови як державної в Україні, одразу ж почуєш у відповідь шквал звинувачень. Мовляв, це шовінізм, фашизм, націоналізм і т.д. і т.і.

А от мені б хотілося запитати у вас, шановні опоненти, хто ви – українці, що обстоюють права російської мови в Україні, що ладні зривати свої нерви й волати на весь світ, що вони "русскоязычные" и"имеют право"???... На що, вибачте, ви маєте право? Паплюжити свою мову, свою культуру, свої традиції? Яким словом ви себе назвете? Яким терміном означите свій статус?

Може, ви гадаєте, що ваші намагання оцінить ваш "великий русский брат"? Сумніваюсь. Ще з перону  Київського вокзалу у Москві, він називатиме вас хохлами.

Мені, особисто, не подобається таке ставлення до мене. Тому закликаю кожного українця задуматись над тим, ким він є насправді, полюбити себе, почати поважати себе. Адже відомо, що поважають того, хто сам себе поважає.

Отож, шануймося!!!

Украинцы живут плохо, но не долго



Средняя продолжительность жизни в Украине составляет 67 лет (мужчин 61,5 , женщин - 73,4), что ниже, чем в странах Восточной Европы на 4 - 5 лет, а странах Западной Европы - почти на 11 -13 лет. В разных регионах Украины люди стареют по-разному, а диапазон колебаний общего показателя старения в отдельных областях достаточно большой - от 18,2% в Закарпатской области до 28,8% в Черниговской.

Самые высокие показатели старения отмечаются в таких сельскохозяйственных областях, как Винницкая (26,2 %), Черкасская (26,7%) , Полтавская (26,4%) , Сумская (25,8 %), Житомирская (24,8 %), а самые низкие - в Ровенской (19,8 %), Ивано-Франковской (21,4%) и Херсонской (22,5%) областях.

В документе также подчеркивается, что по состоянию здоровья 43,1 % населения Украины старше в работоспособном возрасте (41,8% городских и 45,0% сельских жителей) нуждаются в периодическом медицинском присмотре и профилактических реабилитационных мероприятий.

Житомирские медики приводят статистические данные, согласно которых среди населения старше 70 лет - 18,3% нуждаются в ежедневной социально-бытовой помощи, 82% постоянно принимают лекарства, а среди старших 80-ти лет - 20% нуждаются в специализированной психиатрической помощи.

Ориентировочная стоимость медицинского обслуживания в государстве, в среднем, на одного человека пожилого возраста составляет 675,8 грн в год, что в несколько раз выше от реального обеспечения. Также в государстве отсутствует единая скоординированная система гериатрической помощи населению, отмечается в документе.

Версии

Українська влада - це колосальний бізнес, - Костенко

Серед 5 найбільших українських олігархів українців немає. Про це наголосив лідер УНП Юрій Костенко під час прес-конференції в Івано-Франківську. Проте юридично, каже нардеп, всі вони українці. Нині українська влада - це колосальний бізнес. Тому, каже Юрій Костенко, говорити про український бюджет, який складає 50 мільярдів доларів, - це смішно. Щонайменше 100 мільярдів осідає в кишенях наших владних мужів, переконаний лідер УНП.

Антиукраїнський потенціал у 2006 році був найбільшим, бо виборці голосували не за ідею, а за обіцянки і гарні слова. Найвищий рівень демократії, переконаний Костенко, був у 1990 році. У 1994 вже голоси виборців скуповувалися за гречку. У 2008, стверджує Костенко, їх купити буде ще простіше і дешевше. Тому повернутися до мажоритарної системи виборів - не можливо і не потрібно. У такому випадку, припустив Костенко, Західну Україну розділять між собою Тимошенко і Ахметов.

Zaxid.net

К захваченной пиратами Фаине приблизился американский эсминец



США наблюдают, что бы пираты не украли технику.

Американский эсминец у берегов Сомали подошел к захваченному пиратами украинскому судну с грузом танков и боеприпасов.

Американский корабль наблюдает за тем, чтобы пираты не пытались снять с борта судна груз или членов экипажа.

На борту судна "Фаина" 21 человек: 17 украинцев, три россиянина, один гражданин Латвии.

Как сообщил представитель американского военного ведомства, пожелавший остаться неназванным, эсминец "Хауард" находится в нескольких сотнях ярдов (метров) от "Фаины", которая стоит на якоре в нескольких милях от сомалийского берега.

Тем временем, правительство Кении, которому предназначался захваченный военный груз, заявило, что пока не получало "заслуживающих доверия требований о выкупе", передает BBC.

При этом пресс-секретарь кенийского правительства Альфред Мутуа подчеркнул, что Найроби "не ведет и не будет вести переговоры с международными преступниками, пиратами и террористами".

Комсомольская правда в Украине

Живодайна тема: українська мова в Україні

Цей закон спрямований на забезпечення використання державної мови України на всій території України, забезпечення права громадян України на використання державної мови України, захист і розвиток мовної культури.

Стаття 1. Українська мова як державна мова України
1. Відповідно до Конституції України державною мовою України на всій її території є українська мова.

2. Статус української мови як державної мови України передбачає обов'язковість використання української мови в сферах, визначених цим законом, іншими законами, Законом України від 28 жовтня 1989 року № 8312-XI "Про мови в Українській РСР" та іншими нормативно-правовими актами України, її захист і підтримку, а також забезпечення права громадян України на використання державної мови України.

3. Порядок затвердження норм сучасної української літературної мови при її використанні як державної мови України, правил української орфографії та пунктуації визначається Кабінетом міністрів України.

4. Державна мова України є мовою, що сприяє взаєморозумінню, зміцненню міжнаціональних зв'язків народів України в єдиній багатонаціональній державі.

5. Захист і підтримка української мови як державної мови України сприяють збільшенню і взаємозбагаченню духовної культури народів України.

6. При використанні української мови як державної мови України не допускається використання слів і висловів, що не відповідають нормам сучасної української літературної мови, за винятком іноземних слів, що не мають загальновживаних аналогів в українській мові.

7. Обов'язковість використання державної мови України не повинна тлумачитися як заборона або обмеження права на використання інших мов народів України.

Стаття 2. Законодавство України про державну мову України
1. Законодавство про державну мову України складається з Конституції України, цього Закону та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього.

Стаття 3. Сфери використання державної мови України
1. Державна мова України підлягає обов'язковому використанню:

• у діяльності та веденні діловодства органів державної влади, органів державної влади АР Крим, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, організацій незалежно від форми власності;

• у найменуваннях органів державної влади, органів державної влади АР Крим, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій всіх форм власності;

• при підготовці і проведенні виборів та референдумів;

• у конституційному, цивільному, карному, адміністративному судочинстві, судочинстві в господарських судах, судочинстві й діловодстві в інших судах;

• при офіційному опублікуванні законів, міжнародних договорів України та інших нормативно-правових актів;

• у відносинах органів державної влади, органів державної влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій всіх форм власності та громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, об’єднань громадян;

• при написанні назв географічних об'єктів, нанесенні написів на дорожні знаки;

• при оформленні документів, що засвідчують особистість громадянина України, за винятком випадків, передбачених законодавством України, виготовленні бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів громадянського стану, оформленні документів про освіту, що видаються освітніми установами, які мають державну акредитацію, а також інших документів, оформлення яких відповідно до законодавства України здійснюється державною мовою України, при оформленні адрес відправників і одержувачів телеграм і поштових відправлень, що пересилають у межах України, поштових переказів коштів;

• у діяльності загальноукраїнських, регіональних і муніципальних організацій теле- та (або) радіомовлення, редакцій загальноукраїнських, регіональних і муніципальних періодичних друкованих видань, за винятком діяльності організацій теле- та (або) радіомовлення і редакцій періодичних друкованих видань, заснованих спеціально для здійснення теле- та (або) радіомовлення або видання друкованої продукції іншими мовами, а також за винятком випадків, якщо використання лексики, що не відповідає нормам української мови як державної мови України, є невід'ємною частиною художнього задуму;

• у рекламі;

• в інших визначених законами сферах.

2. У випадках використання в сферах, зазначених у частині 1 цієї статті, поряд з державною мовою України інших мов, тексти українською мовою та іншими мовами, якщо інше не встановлено законодавством України, повинні бути ідентичними за змістом та технічним оформленням, виконані розбірливо, звукова інформація (у тому числі в аудіо- та аудіовізуальних матеріалах, теле- та радіопрограмах) українською мовою та іншими мовами, якщо інше не встановлено законодавством України, також повинна бути ідентичною за змістом, звучанням та способами передачі.

3. Положення частини 2 цієї статті не поширюються на фірмові найменування, товарні знаки, знаки обслуговування, а також теле- та радіопрограми, аудіо- та аудіовізуальні матеріали, друковані видання, призначені для навчання іншим мовам.

Стаття 4. Захист і підтримка державної мови України
1. З метою захисту й підтримки державної мови України органи державної влади та органи місцевого самоврядування:

• забезпечують функціонування державної мови України на всій території України;

• розробляють і приймають закони та інші нормативно-правові акти України, розробляють і реалізують спрямовані на захист і підтримку державної мови України відповідні цільові програми;

• вживають заходів, спрямовані на забезпечення права громадян України на використання державної мови України;

• вживають заходів з удосконалення системи освіти та системи підготовки фахівців в галузі української мови й викладачів української мови як іноземної мови, а також здійснюють підготовку науково-педагогічних кадрів для освітніх установ з навчанням українською мовою за межами України;

• сприяють вивченню української мови за межами України;

• здійснюють державну підтримку видання словників і граматик української мови;

• здійснюють контроль за дотриманням законодавства України про державну мову України;

• приймають інші заходи щодо захисту й підтримки державної мови України.

Стаття 5. Забезпечення права громадян України на використання державної мови України
1. Забезпечення права громадян України на використання державної мови України передбачає:

• одержання освіти українською мовою в державній і муніципальній освітній установах;

• одержання інформації українською мовою в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності;

• одержання інформації українською мовою через загальноукраїнські, регіональні та муніципальні засоби масової інформації. Дане положення не поширюється на засоби масової інформації, засновані спеціально для здійснення теле- та (або) радіомовлення або видання друкованої продукції іншими мовами.

2. Особам, що не володіють державною мовою України, при реалізації й захисті їхніх прав і законних інтересів на території України у випадках, передбачених законами, забезпечується право на використання послуг перекладачів.

Стаття 6. Відповідальність за порушення законодавства України про державну мову України
1. Прийняття законів та інших нормативно-правових актів України, спрямованих на обмеження використання української мови як державної мови України, а також інші дії та порушення, що перешкоджають здійсненню права громадян на використання державної мови України, спричиняють відповідальність, встановлену законодавством України.

2. Порушення цього закону спричиняє відповідальність, встановлену законодавством України.

Стаття 7. Вступ у дію даного закону
1. Цей закон набуває чинності від дня його офіційного опублікування.

Російська мова на службі українофобії

  • 26.09.08, 11:23

Мені подобаються росіяни тим, що вони напрочуд твердо усвідомлюють себе росіянами, на відміну від нас, українців!!! Ми ладні чуби один одному видерти, щоб російська стала державною, попри всяку логіку...Росіяни ні за що б не допустили, щоб українська в Росії стала державною! Вони будуть стояти на смерть за свой язык.

Я не розумію нас, українців, якщо ми майже всі знаємо українську мову, чому розмовляємо російською, обстоюємо права російської мови в Україні? Ми що соромимось української, соромимось, що ми українці?

 

Паркан від Юлії Тимошенко, яка пообіцяла врятувати бібліотеку?

Сьогодні завершено зведення паркану навколо приміщення Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.

Працівники міліції продовжують охороняти цей паркан, не приховуючи цього (це знову видно на фото).

Нагадаємо, що зведення паркану розпочалося наступного дня після візиту до Полтави прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко та міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, які зробили заяви щодо збереження дитячого закладу культури.



Майдан.

Україні – українська!!!

Знову виникає тема української мови в Україні. До того ж, на найвищому рівні – у Верховній Раді. Гадаю, тут і думати не варто– в Україні – тільки українська мова! Цікаво, якби оце ми сьогодні в Росіїї розпочали кампанію щодо другої мови –української, яка б реакція там відбулась??? Зауважте, маємо право!!! Адже в Росії мешкає значний процент етнічних українців. Багато діячів російської культури - українці за національністю. Там і в Думі відсотків 30 українців.

Тому: СЛАВА УКРАЇНІ!!!