Справедливості не буде
- 02.04.20, 20:06
- Ми любимо тебе, Україно!
- майдан, справедливість, україна
Державне бюро розслідувань, яке за часів керівництва Ірини Венедіктової активно намагалося домогтися скасування "закону про недоторканість" учасників Революції Гідності, не відмовилося від власних намірів, і тепер протягує бажане під приводом вимоги Моніторингової місії ООН з прав людини.
"Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) надала у звіті свої рекомендації щодо розслідування вбивств під час акцій протестів на Майдані. У ньому Моніторингова місія наголошує, що у розслідуванні 98 вбивств відсутній прогрес у провадженнях про вбивства 43 осіб", - повідомляє пре служба ДБР.
Серед головних перешкод для ефективного розслідування злочинів, вчинених упродовж листопада 2013 – березня 2014 року, фахівці Місії виділяють: недоукомплектованість судів слідчими суддями; недостатнє фінансування установ судових експертиз; закон про амністію майданівців, який не допускає проведення розслідування вбивств правоохоронців.
Водночас Моніторингова місія рекомендує Україні:
- забезпечити незалежне та неупереджене розслідування всіх без виключення вбивств, скоєних під час протестів на Майдані Незалежності у Києві;
- змінити процедуру заочного провадження, дозволивши переглядати вирок суду після затримання обвинуваченого;
- скасувати "закон про недоторканність";
- забезпечити явку в суд підозрюваних та обвинувачених, звільнених з-під варти.
Виконуючий обов'язки директора ДБР Олександр Соколов наголосив на необхідності врахування слідчими підрозділами Бюро рекомендацій Моніторингової місії ООН у своїй роботі.
Нагадаємо, восени 2019 року Генеральна прокуратура України (нині Офіс генерального прокурора – ред.) втратила функції досудового розслідування, справи Майдану передали до спеціально створеного управління у Державному бюро розслідувань.
У лютому 2020 року генеральний прокурор, а тоді в.о. директорки ДБР Ірина Венедіктова заявила, що для справедливого розслідування справ Майдану необхідно скасувати закон про недопущення кримінального переслідування його учасників. Відповідний закон ухвалили 21 лютого 2014 року – наступного дня після масових розстрілів на вулиці Інститутській.
Пропозицію Венедіктової розкритикував її попередник у кріслі генпрокурора Руслан Рябошапка. Він назвав ідею "юридичним абсурдом" і запропонував внести зміни до чинного закону, які дозволили б проводити розслідування незалежно від того, кого підозрюють у злочині. "Ця норма, зокрема, стосується неможливості збирати докази, зберігати інформацію. І цю норму необхідно поправити", - пояснив він.
Докладніше про розслідування читайте в статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану" для ZN.UA.
Коментарі
Nech sa paci
12.04.20, 22:42
То мо Бубенчику ще дати медаль?
Богдан Бо
23.04.20, 14:14Відповідь на 1 від Nech sa paci
Я взагалі не розумію слідства, що вже понад 6-ть років йде, як і грошики державні на утримання того кодла слідчих йде куди?
Nech sa paci
33.04.20, 15:10Відповідь на 2 від Богдан Бо
До кишені, куди ж іще?
Hudson Hawk
44.04.20, 02:57
пора разгонять эту мразоту
КРИВОРІЖЖЯ
55.04.20, 00:49Відповідь на 4 від Hudson Hawk
Скоро вже...
Hudson Hawk
65.04.20, 07:20Відповідь на 5 від КРИВОРІЖЖЯ