хочу сюди!
 

Людмила

44 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Мій декалог

11
Декалог небайдужого українця Володимира Вітковського
Світ:

Зважаючи на важливість мовного питання в утвердженні Незалежної України та побудові заможного громадянського суспільства, закликаю всіх українців повсякчас керуватись цими настановами.

Українцю, твоїй мові загрожує небуття. Не обманюйся її державним статусом: під його облудним "прикриттям" вона неухильно сповзає до фатальної межі, а разом із нею - культура, традиції, правда й воля твого народу. Відкинь облудну думку про незворотність такого сповзання й твою буцімто повну безпорадність у цій ситуації. Не шукай сторонніх винуватців її вмирання - головним винуватцем є ти сам.



Тільки твоя любов здатна втримати рідну мову на сім світі й тільки брак такої любові-вбити остаточно. Можна з часом повернути до хати втрачений достаток, але рідне слово, як і рідна людина, вмирає назавжди. Його порятунок - твій святий обов’язок і твоє непорушне право, тож починай сповна користатися цим правом уже сьогодні!



1. У своїх національних прагненнях не покладай жодних надій на владу і політиків.



2. Звертайтеся до всіх тільки українською мовою! Того ж вимагай від інших щодо себе. На звертання російською, залежно від ситуації, не реагуй зовсім або чемно відповідай: "Не розумію. Говоріть, будь-ласка, українською". Будь при цьому настільки ж коректним і ввічливим, наскільки стійким та послідовним.



3. Оминай крамниці, кав’ярні, місця відпочинку з російським мовленням та озвученням. Хай гаманці власників цих закладів сповна відчують невигідність їхньої мовної поведінки. Якщо сам працюєш у сфері обслуговування, пам’ятай, що ти зобов’язаний обслужити клієнта лише тоді, коли він звертається до тебе українською.



4. Читай передовсім українські книжки, газети, журнали; слухай і дивися впереваж українські трансляції, вистави, сайти в Інтернеті, аудіо- та відеозаписи. До чужого не звертайся без доконечної в тому потреби. Сам переконаєшся, що при бажанні до 90% необхідної інформації ти можеш отримати рідною мовою.



5. Дбай повсякчас про чистоту рідного слова. Звільни свій лексикон від "пірожених", "самольотів", "бумаг" і т.п. Якщо твій приятель, діловий партнер чи співрозмовник уперто "обходяться" без української мови – подумай, чи не краще й тобі обійтися без такого приятеля, партнера чи співрозмовника.



6. Не піддавайся на будь-чиї провокації. Уникай спонтанних "вуличних" дискусій із російськомовними опонентами. Твоя сила – не в довжині язика, а в непохитності і волі.



7. Демонструй іншим приклади мовної та національної гідності. Роз’яснюй людям засади ненасильницької тактики боротьби проти русифікації. В цій боротьбі єднайся з однодумцями, залучай небайдужих.



8. Сам не виказуй хамства та зупиняй хамів. Твоє несприйняття чужої мови та культури не мусить перетворюватися на ворожість до її носіїв. Законні права та свободи цих людей у жодному разі не мають бути підважені.



9. Уникай абсурдів та виявів сліпого фанатизму. Не варто наполягати аби заїжджий іноземець розмовляв із тобою лише українською. Але наполегливо тягнися до свого, по змозі оминаючи чуже.



10. Завжди працюй над собою, аби стати розумним, шляхетним, сильним, привабливим, конкурентноспроможним. Твори образ українця, гідний бути прикладом для наслідування!

2

Коментарі

123.02.20, 18:20

Можемо, коли захочемо. Дякую. Цінно.