хочу сюди!
 

Наташа

49 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 44-53 років

Резолюція в ООН, яку заветовано РФ

Трибунал по рейсу МН17: опубліковано проект резолюції Радбезу ООН
29.07.2015 17:01

Згідно з документом, до відповідальності можуть притягнути не лише безпосередніх виконавців, але й підбурювачів, а також тих, хто віддавав накази

Трибунал по рейсу МН17: опубліковано проект резолюції Радбезу ООН
Фото - EPA
Сьогодні на черговому засіданні Ради Безпеки ООН буде розглянуто проект резолюції про створення міжнародного кримінального трибуналу для розслідування аварії малайзійського Boeing 777 рейсу МН17 в небі над Донбасом.

У представленому Малайзією проекті резолюції Радбезу ООН  говориться, що юрисдикція трибуналу поширюється на військові злочини, "злочини проти безпеки цивільної авіації" і "злочини, записані в Кримінальному кодексі України".

Відповідно до документу, під першу категорію підпадають, зокрема, серйозні порушення статті 3 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року (про захист цивільного населення під час війни, - ред.), яка забороняє посягання на життя і фізичну недоторканність осіб, які безпосередньо не беруть участі у воєнних діях.

Щодо другої категорії мова може йти про невідповідність нормам малайзійського закону про порушення в галузі авіації від 1984 року.

Також у документі йдеться про злочини, на які поширюється дія норм КК України. Зокрема, вказується на статті, що стосуються вбивства, вбивства з необережності, навмисного руйнування або завдання збитків власності, незаконного ввезення зброї, злочинів проти громадської безпеки, незаконного володіння зброєю, амуніцією або вибуховими речовинами, приховування інформації про кримінальні злочини, посягання на життя громадян іноземних держав.

Крім того, в резолюції йдеться, що під суд у зв'язку з катастрофою рейсу МН17, повинні потрапити дієздатні люди, яким на момент вчинення злочину (тобто 17 липня 2014 року) було більше 18 років. Особливо наголошується, що "імунітет або особливі процедурні правила, якими володіє та чи інша офіційна особа відповідно до національного або міжнародного законодавства, не повинні стати перешкодою для трибуналу".

Згідно з текстом документа, до відповідальності можуть бути притягнуті не тільки люди, які безпосередньо були задіянні у вчиненні злочину, а й ті, хто вчинили його "за допомогою іншої людини", а також "віддавали накази, підбурювали або схиляли" до цього. Уточнюється, що мова, зокрема, може йти про командувачів збройних формувань або людей, які діють в ролі таких. Відповідно, коло звинувачених може бути вкрай широке. При цьому суд може йти заочно, тобто за відсутності обвинувачених.

Трибунал повинен складатися з трьох головних органів: палат суддів (одна з них займеться досудовим розглядом, друга - власне судовим процесом, третя - можливими апеляціями), прокурора і канцелярії. Вердикти повинні виносити троє суддів. В апеляційній палаті ж буде п'ять чоловік. Призначатися судді повинні на п'ять років генсеком ООН за поданням країн-членів організації.

Максимальний можливий термін за підсумками розгляду - 30 років в'язниці або довічне ув'язнення. Вердикт трибуналу повинен бути пріоритетним в порівнянні з вердиктами національних судів. Витрати на діяльність трибуналу візьмуть на себе добровільні жертводавці серед держав, міжурядових та неурядових організацій.

Голосування за ініціативи про створення трибуналу відбудеться в середу ввечері. Засідання Радбезу ООН має розпочатися о 15:00 за місцевим часом (22:00 по Києву та Москві). У ньому візьмуть участь не тільки постпреди країн-членів Радбезу при ООН, але йцілий ряд міністрів закордонних справ: Джулія Бішоп (Австралія), Дідьє Рейндерс (Бельгія), Берт Кундерс (Нідерланди), Павло Клімкін (Україна). Малайзію представлятиме заступник міністра закордонних справ Хамза Заінудін.

Раніше прес-служба Кремля повідомила, що президент РФ Володимир Путін у телефонній розмові з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте знову виступив проти створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у знищенні Boeing 777 в Донецькій області.

Нагадаємо, 16 липня Путін вперше особисто виступив проти створення трибуналу. Як відомо, Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності осіб, винних у знищенні пасажирського літака Boeing 777 17 липня 2014 року над Донецькою областю.

17 липня 2014 року російські диверсанти збили пасажирський літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines. На борту літака знаходилися 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири. Ніхто з них не вижив.

5

Коментарі

130.07.15, 15:53

Також реакція світу тут http://blog.i.ua/user/1614358/1707407/#p3

    230.07.15, 16:27

    Судити кацапів треба не тільки за вбивства, за смерті безневинних людей, але і за мародерство на місці падіння, за вкрадені цінності і особисті речі...

      330.07.15, 16:30

      Журналіст Володимир Бойко пише, що згідно з Конституцією України всі подібні речі мають бути розглянуті виключно в українських судах.

        431.07.15, 10:25Відповідь на 3 від Nech sa paci

        нда журналіст бойко хм вважає

          531.07.15, 10:41Відповідь на 4 від Gogilo

          Був головою Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України (2014), потім погавкався з прокурорами й пішов. Такий досить різкий дядько, ще й лисий.

            631.07.15, 15:58Відповідь на 5 від Nech sa paci

            я просто чую рекомендації та як требо поводитися. а не знаю богатьох. та і вони з'являються коли накл іде. та і зрозуміти можу його, он команда саакашвілі більшість поховалось. невитримують спокій хочуть.а требо робити як міхо і тому дай бог йому здоров'я та витримки. так і цьому володимиру требо робити хоча і команду зібрати тєж проблема