хочу сюда!
 

Елена

49 лет, скорпион, познакомится с парнем в возрасте 45-55 лет

Пристрасті по сланцевому газу.

Хоч незважаючи ні на що, чи то «Васька хавати не перестає», чи то«караван іде», громадський резонанс, що супроводжує цю тему, буде мати свій позитивний вплив на якість проведення робіт.
Якось я бідкався, що не можу знайти коментарів геологів по проблемам нетрадиційного газу, і ось нарешті з»явилася  велика стаття Гендиректора ГРГП «Донецькгеологія». http://bahmut.com.ua/news/society/448-slancevyy-gaz-oficialno-informaciya-direktora-grgp-doneckgeologiya.htmlПравда, вже на передмові, де акцентується на тому, що це офіціальна інформація, виникає якесь відчуття недовіри. Абзац, де так пояснюються умови СРП, що виникає повна впевненість, нібито та частина (50%) продукції, що відходить Україні, буде належати на всі 100% державі, ще посилює це відчуття, бо всі вже начебто в курсі про чудернацьку фірму СП Геосервіс і деякі цікаві співпадіння, які дозволяють припустити зв»язок між українським сланцевим (та ін.) газом та стоматологією. В решті решт, чому б такій обізнаній людині не розповісти народу про нечувані пільги, що їх отримують розробники нетрадиційного газу від держави, тобто від нас.

Остаточно все стає зрозумілим, коли з подивом довідуєшся з цього тексту, що зараз роботи начебто не ведуться. Ну, не може поважний пан Жикаляк не знати про те, що свердловина Беляєвська-400 давно вже в роботі і навіть те, що у нас зветься президентом, брало участь у її пуску.  А в цей час уже будується друга свердловина. Виходить,пан директор чийсь наказ виконує і вірити у все, що написано, навіть якщо дуже хочеться, не вдається.

Автор переконує нас в неабияких перспективах Юзівської площі, докладно розповідає про всі імовірні колектори і генетичні типи газу не забуваючи навіть про вік колекторів, посвящає читача в таємниці стратиграфії Дніпрово-Донецької западини…  Мені, не зовсім сторонній людині що до геології, всі ті свити і підсвити ні про що не говорять , бо пройнятися всією важливістю цієї інформації може лише той, хто досконально вивчив геологічну будову цієї площі. В той же час ніяких відомостей про щільність майбутнього буріння нема, хоч як раз це для мене, пересічного громадянина, дуже важливо в аспекті екологічної безпеки. Так, звісно, остаточна конфігурація сітки буріння може проявитися тільки по завершенню розвідки, але якась вилка (від – до) обов»язково існує, і вона тільки має бути звужена в результаті проведення сейсморозвідки та пошуково-розвідувального буріння.

Таке з бухти-барахти втаємничення, брехня і призводять до тотальних протестів проти всього.

Кроль здох – раніше казали – пошесть почалася, а тепер – фрекінг почався.
Не так давно по ТБ бачив, одна жіночка, здається, з Горлівки, запевняла, що вже відчувала вибухи, пов»язані з гідророзривом. Ну, що тут можна сказати – Україна таки має таланти. Раніше було, кожний другий чолов»яга з лозиною міг запросто знайти те, що цілі геофізичні партії з мільонною апаратурою роками шукали, а тепер ще й жінки з»явилися, здатні замінити собою і гравіметри, і цілі сейсмостанції. Нормальна ж людина не в змозі без спеціальної апаратури зафіксувати ті коливання, що виникають під час фрекінгу.
Останнім часом люди вишукують бурові майданчики поблизу і оприлюднюють той безлад, що там коїться. Ось, наприклад: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XW5P1_X7As8  Або ось: http://kroha.dn.ua/viewtopic.php?f=808&t=165163   Чомусь всі свердловини неодмінно пов»язуються зі сланцевим газом і Шелл. Але, як на мене, то картинки з Донецької області нічого спільного не мають з тим, що можемо побачити в Польщі, де дійсно проводиться гідророзрив.


Захвилювався і Шишацький з цього приводу, навіть прес-конференцію зібрав, де заявив:
«Сегодня в области не ведется ни добыча, ни разведка нетрадиционного газа, а то, что это запускается — это просто «черный пиар»

От і виходить в підсумку, що Шишацький не брехун, а народ темний і дурний. То ж чи варто доводити справу до загального психозу? Тим більше, що до цієї, в цілому шляхетної, компанії не тільки примазуються, а й намагаються її скеровувати ті, для кого не так важливо здоров»я нації, як інтереси Газпрому. Це не означає, що треба гасити активність громадян, що відомості про злочинне ставлення до довкілля на конкретних свердловинах нікому не потрібні. Навпаки, цю владу треба тримати в безперервній напрузі, бо, здається, вони вже повірили в те, що їм можна все. Тільки здобуту інформацію, як в наведених прикладах по конкретним свердловинам, треба використовувати за призначенням. Власниками цих свердловин є не якісь міфічні іноземці, а цілком вітчизняні шуфричи, а то і принци-стоматологи. От їм і треба адресувати претензії, тим більше, що це далеко не перший і не останній випадок нехтування цими діячами наших інтересів.

Ці ж свердловини наочно показують, де слід очікувати найбільшої загрози в разі початку промислового видобутку газу з пісковиків Юзівської площі. Обсяг розчинів, що буде використовуватись Шелл на кожній свердловині буде в рази більшим, ніж ті озера, які ми тільки що  бачили. Навіть якщо не буде відвертого ігнорування вимог гідроізоляції,  як на донецьких свердловинах, а тільки витоки, при масовому бурінні наслідки можуть бути катастрофічними. Щоб зрозуміти рівень загрози, необхідно володіти інформацією, з цим пов»язаною, в першу чергу щільність буріння і сумарну площу, що буде розбурена.  Якщо це буде сотня-друга гектарів – це одне, якщо ж десятки тисяч – зовсім інше. Газ такою ціною нам не потрібен.

Колорадо. Фрекінг-краєвид.                                                                                                 

США. Фрекінг-озера.

Зараз від Шелл треба вимагати достовірної, всебічної і вчасної інформації по результатам дослідно-методичних робіт і рішенням, що приймаються.

12

Комментарии

129.03.13, 17:45

Не все так гарно навіть у самих "хазяїв" ***в Америці*** - то що кращого вони можуть зробити в Україні?!
Дивитись відео "ГазЛєнд = МЕРТВА ЗЕМЛЯ..."
http://argumentua.com/stati/dokumentalnyi-film-gazlend-kak-sdelat-zemlyu-mertvoi
Читать тут: http://blog.i.ua/user/295100/1127565/
Америке и Европе на смену СЛАНЦЕВОЙ ЭЙФОРИИ, царившей там еще год-два назад,
сейчас приходит СЛАНЦЕВАЯ ОПАСНОСТЬ.
В этом году правительство Чехии ввело БЕССРОЧНЫЙ МОРАТОРИЙ НА ЛЮБЫЕ ГЕОЛОГОРАЗВЕДОЧНЫЕ РАБОТЫ, СВЯЗАННЫЕ С ДОБЫЧЕЙ СЛАНЦЕВОГО ГАЗА.
Болгария запретила применять на территории страны гидроразрыв пласта – основную на сегодняшний день технологию извлечения сланцевых газов.
Моратории действуют сейчас и на территории Франции, Швейцарии, Германии. Румынии.

  230.03.13, 08:26

  Кількість загиблих на дорогах України складає 6000 кожний рік.Скільки стає каліками - шукати не хочу - дуже багато.Повітря в містах можна вважати пригодним (умовно) тільки тому, що люди вмирають від отруєння цим повітрям не миттєво. Канцерогенні речовини з вихлопних газів, продукти зносу шин накопичуються на поверхнях, змышуються з пилом і проникають усюди, в тому числі в їжу, потім ці речовини змиваються в водойми, річки, проникають у грунтові води і водонасні горизонти... Мабуть, далі я не буду продовжувати. Чому нема масових протестів проти використання автівок?
  Я не агітую за негайний видобуток сланцевого газу. Скоріше навпаки. Може бути і якесь забруднення, але найбільше мені шкода того клаптику лісу (там десь біля 600га), яки неминуче буде знищений.

   330.03.13, 08:47Ответ на 1 от Богдан Ляшко

   Взагалі може бути втручання в екосистему такого обсягу, що це змінить природу надовго, як не на завжди.
   Та те, що зараз відбувається, дійсно схоже на керований психоз. Газ видобувати шкідливо. А вугілля, залізну руду, уран, чи навіть пісок - не шкідливо?
   Кому вигідний цех психоз всім відомо.
   Має буте якесь рішення, яке збалансує всі інтереси, і його треба шукати. Інша річ, як це можно зробити при антинародній владі - велике питання.
   Газленд бачив. Цей фільм зробили журналісти. Може, й самі додумалися, а може, і замовив хтось. Подивитись можно, але на цьому грунті робити висновки ніяк не можна.

    430.03.13, 09:25Ответ на 3 от eto*ia

    Газ видобувати шкідливоГаз видобувати шкідливо тільки ГІДРОРОЗРИВОМ!
    Другі методи в сотні раз екологічніше..
    А вугілля, залізну руду, уран, чи навіть пісок - не шкідливо?Шкідливо! - в районі 2-5 кілометра від карьєра (шахти).
    Але після них НЕ остається ВИПАЛЕНОЇ і ОТРУЄНОЇ ЯДО-ХІМІКАТАМИ ЗЕМЛІ! А ті хімікати, що закачують для ГідроРозриву ще попадають в ВОДОСНІ ПЛАСТИ - отруюють артезіанські скважини, джерела, річки...
    Має буте якесь рішення, яке збалансує всі інтересиЄ тільки ОДНЕ рішення - і це рішення ВЖЕ ЗНАЄ вся Европа = ВІДКАЗАТИСЬ від сланцевого газу!
    Газленд бачив. Цей фільм зробили журналістиСхоже, що НЕ бачив навіть ПОЧАТКУ ВІДЕО...- там річ йде про звічайного фермера, якого ЗАСТАВИЛИ провести розслідування!

     531.03.13, 10:10

     Одні вірять в Христа, другі в комунізм, треті у всесвітню змову, а то і у привидів. Я не вірю ні у що, окрім результатів фахових досліджень. Можно безкінечно розказувати страшні історії про привидів, але від цього вони не перестануть бути привидами.
     Видобуток сланцевого газу при певних умовах може бути значно небезпечніше, ніж традиційного. Геологічні умови усюди свої, там де газ потрапляв у питну воду (з Газленду), можливо, покрівля була занадто прониклива, можливо, колектор залягав недалеко від поверхні, тощо. У нас свої умови. Тільки контроль може допомогти - уже зараз (до проведенні фрекінгу) мають бути відібрані проби води і грунту, щоб мати базу для порівняння. Це мають робити якісь незалежні організації. Обов"язково все повинно оприлюднюватись. Грошей тільки на це потрібно не мало.

      631.03.13, 10:20Ответ на 4 от Богдан Ляшко

      Відмовитися взагалі від сланцевого газу, так як і від ядерної енергетики, не вийде. Європа, попри сумніви, відновлює ці роботи.Шелл - коммерційна структура, тому буде мінімізувати свої витрати. Якщо зрозуміє, що можна нічого не робити в екологічній площині, то і не буде робити, не зважаючи на свої задекларовані принципи. В цьому сенсі громадська активність дуже потрібна.
      До речі - в Луганській обл зараз проводиться буріння на газ, можливо (принаймні слухи ходять), і гідроразрив виконується для стимуляції.

       Гость: mefodius

       71.04.13, 13:34

       Перестанемо купувати в москалів газ, але почнемо купувати воду, а вона набагато дорожча за газ

        81.04.13, 21:37Ответ на 7 от Гость: mefodius

        Перестанемо купувати в москалів газ, але почнемо купувати воду, а вона набагато дорожча за газНу, це найпісемістичніший сценарій. Вода (читай - здоров"я) дійсно, дорожча, і до цього ніяк не можна доводити.