хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Листопадове повстання 1918 - відзначаємо 94-річчя!

1 листопада - Листопадовий Чин відзначаємо разом!

ЛИСТОПАДОВЕ ПОВСТАННЯ 1918 (Листопадовий Чин, Листопадовий Зрив) – українське національно-визвольне повстання, що відбулося в ніч з 31.10 на 1.11.1918 у Львові, внаслідок якого було утворено Західно-Українську Народну Республіку. В жовтні 1918, передбачаючи близький розпад ослабленої війною і національно-визвольними рухами Австро-Угорської імперії та перебуваючи під впливом факту існування Української Держави у Наддніпрянській Україні, західні українці почали готуватися до створення власної незалежної держави. Ще в вересні 1918 у Львові було створено Військовий Комітет, який розпочав підготовку до збройного повстання у Галичині. 18-19.10.1918 у Львові відбулися збори всіх українських депутатів австрійського парламенту і українських членів галицького та буковинського сеймів. До участі у нараді були запрошені по три представники від основних політичних партій Галичини і Буковини, вище греко-католицьке духовенство. На цих зборах було обрано Українську Національну Раду (УНРаду; див. Українська Національна Рада ЗУНР-ЗО УНР 1918-19), яка стала представницьким органом українського народу в Австро-Угорщині. 19.10.1918 УНРада проголосила Українську державу на всій українській етнографічній території Галичини, Буковини та Закарпаття і закликала національні меншості вислати своїх представників до УНРади. Президентом УНРади було обрано Є. Петрушевича. В свою чергу польські політичні діячі 28.10.1918 створили у Кракові т. зв. Польську Ліквідаційну Комісію, яка мала 1.11 прибути до Львова і за допомогою військових частин захопити владу в краї. 30.10.1918 УНРада, враховуючи ці обставини, поставила перед австрійським урядом вимогу передати їй всю повноту влади в Галичині. Однак намісник Галичини ген. К. Гуйн відповів на цю пропозицію відмовою. 31.10.1918 на спільному засіданні членів УНРади і Військового Комітету було вирішено взяти владу в місті збройним шляхом. Військовий Комітет було перейменовано в Українську Генеральну Команду (див. Український Генеральний Військовий Комісаріат), яка мала здійснювати безпосереднє керівництво повстанням. Штабом повстання став Народний Дім у Львові. Повстання розпочалось о 4 год. ранку. Українські частини, які нараховували 60 старшин і 1500 вояків, зайняли ратушу, намісництво, головну пошту, вокзал, банк. Над ратушею і намісництвом було піднято синьо-жовтий прапор, австрійського намісника Галичини ген. К. Гуйна і коменданта Львівського військового гарнізону ген. Порсфера було заарештовано. 1.11.1918 о 7 год. ранку сотник Д. Вітовський склав рапорт К. Левицькому про те, що влада у Львові повністю перейшла до УНРади. Розпочався період становлення української державності у західно-українських землях (див. Західно-Українська Народна Республіка).

Детальніше тут:


http://spavedfront.io.ua/s84575/1_listopada_-_listopadoviy_chin_vidznachamo_razom

23

Коментарі

Гість: lkjmn

11.11.12, 13:56

Славні були часи! Шкода, що Петрушевич більше піклувався про власне президентство, аніж про Україну...

    21.11.12, 17:28Відповідь на 1 від Гість: lkjmn

    Славні були часи!А хіба сьогодні гірші?

      31.11.12, 19:40Відповідь на 1 від Гість: lkjmn

      Для мене головне, що все те з січовиками хоч і не відбулось, як мало б стати за їх помислами, але було не даремне, як і УПА - ми завдяки цьому Великому Чину стали сучасною Україною, а не другою Білорусією чи Казахстаном. У нас є критерії і спроби до незалежності і державності.
      А якби нас тоді Антанта визнала - ми на рівні сучасної Австрії могли бути, але історія склалась як сталась.

        41.11.12, 20:27

        не в тему, але чекаю від вас аналізу результатів балотування Нашої України (Ющенко) та ваші думки з цього приводу.
        p.s. не сприймайте за кепкування, мені справді цікаво.

          51.11.12, 21:21Відповідь на 2 від serg020777

          Славні були часи!А хіба сьогодні гірші? справа не в часі, а людях...

            61.11.12, 21:42Відповідь на 4 від Пробіотик

            Звичайно, що буду аналізувати. І навіть не проти, щоб з мене кепкували, якщо то дружні "приколи за проколи"
            Приємно вразило, що об*єднанна опозиція набрала фактично як регіонали, чого я не сподівався зовсім, думав десь 15% наберуть, а тут всі 25!
            Відповідно Ющенко ніяк не міг набрати голосів, але я не шкодую, що за нього голосував - мені близькі ідеї: національне примирення і пріорітет українського від мови і культури до економіки і геополітики. Видно це ще не на часі - на поточний момент актуальніше є боротьба.
            Детальніше буду говорити після оприлюднення офіційних результатів.

              71.11.12, 21:55Відповідь на 5 від Francisk02

              І в часі - теж!
              Тоді було прекрасне покоління, вірне і відчайдушне, але все було проти нас з усіх боків: Україну не визнавали ні білі (Денікін з Антантою), ні червоні, ні ще будь-хто, окрім Німеччини і то в якості окупованої території, що не є правдиве визнання державності. Тут потрібна була поміч, як Франція до Польщі цілу армію сформувала - не схотіли, ну то й отримали советізацію Європи по Одер у 45-му! І зараз нам не простіше, бо знову Німеччина і Франція проти нас на догоду Росії, але людей в Україні чим далі більшає нової формації, не рабської, що і довели поточні вибори, дуже гарно довели.

                81.11.12, 21:58Відповідь на 7 від Богдан Бо

                Тоді було прекрасне покоління...от і сутність...

                  91.11.12, 22:04Відповідь на 6 від Богдан Бо

                  Звичайно, що буду аналізувати. І навіть не проти, щоб з мене кепкували, якщо то дружні "приколи за проколи"
                  Приємно вразило, що об*єднанна опозиція набрала фактично як регіонали, чого я не сподівався зовсім, думав десь 15% наберуть, а тут всі 25!
                  Відповідно Ющенко ніяк не міг набрати голосів, але я не шкодую, що за нього голосував - мені близькі ідеї: національне примирення і пріорітет українського від мови і культури до економіки і геополітики. Видно це ще не на часі - на поточний момент актуальніше є боротьба.
                  Детальніше буду говорити після оприлюднення офіційних результатів.
                  почекаємо. заодно і комуністів пом'яніть це теж неабиякий показник зростання їх популярності.

                    102.11.12, 07:17

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна