хочу сюди!
 

Марина

45 років, діва, познайомиться з хлопцем у віці 37-49 років

Український народний театр у Ризі пропагує українську літературу

Людмила Пилип
Р
ига –
«Наталка Полтавка» Івана Котляревського, «Лісова пісня» Лесі Українки, «За двома зайцями» Михайла Старицького – ось такий репертуар Ризького українського народного театру, створеного в столиці Латвії лише понад рік тому. Творчість акторів-аматорів уже встигла знайти своїх прихильників серед вимогливого латвійського глядача, а професіонали прогнозують їм велике майбутнє. Актори ж наголошують, що душею театру є його режисер – Заслужена вчителька України Марія Семенова.
25 лютого, у день народження Лесі Українки Ризький український народний театр представив у столиці Латвії виставу «Лісова пісня».
 Чарівна поезія Лесі Українки у виконанні акторів не потребувала перекладу, хоча серед глядачів були не лише українці, але й латиші та представники інших національностей.
 
 Творчість славетної української поетеси відома латвійцям. Це засвідчила виставка творів Лесі Українки та матеріалів про неї з фондів Латвійської академічної бібліотеки. З виставкою могли ознайомитися всі, хто прийшов на прем’єру вистави «Лісова пісня».
 
«Були свого часу вистави за творами Лесі України в латиських театрах. Навіть був балет «Лісова пісня». Вони були дуже популярні у Латвії», – зазначила Радіо Свобода керівник Латвійської академічної бібліотеки Вента Коцере.
Молоді подобається гра у театрі
 
Нині в Латвії творчість Лесі Українки та інших українських класиків пропагує Ризький український народний театр. Зараз трупа нараховує 25 акторів, серед яких учні Ризької української середньої школи та місцеві українці. З гастролями театр об’їздив майже всі регіони Латвії.
 
Молода акторка Ольга Мороз виконала роль Мавки у виставі «Лісова пісня» так переконливо, що глядачі часом не приховували сліз.
 
«Перед спектаклем я налаштувалася і, як мені здається, вжилась у цю роль. І зараз, звичайно, у мене стільки емоцій. По-перше, тому що це мій перший виступ. По-друге, тому що все вдалося. Я щаслива», – поділилася Ольга Мороз своєю радістю після прем’єри.
 
Микиту Осипова, який виконав роль Лукаша, можна назвати «старожилом» Ризького українського народного театру, адже він грає в кожній виставі одну з головних ролей.
 
«Мені подобається. Лежить моя душа до цього. Це щось таке неординарне, і тому воно зацікавлює мене», – каже Микита Осипов. Професіонали оцінили роботу акторів і режисера
 
Присутня на прем’єрі «Лісової пісні» народна артистка Латвії Ніна Незнамова похвалила гру акторів-аматорів і надала їм декілька сценічних порад. Вона також відзначила творчі знахідки режисера Марії Семенової.
 
Заслужена вчителька України Марія Семенова каже, що спектакль вдався лише завдяки щирому бажанню й наполегливій роботі.
 
«Працювали багато, по 5-6 годин. Для того, щоб досягти справжності, щоб донести до глядача ліризм поезії Лесі Українки. Над музикою довелося довго думати. Музика у спектаклі пов’язана з Україною, з нашим композитором Мирославом Скориком», – зазначила Радіо Свобода Марія
Семенова. Театр сподівається виступити в Україні
 
Поки що театр живе завдяки самофінансуванню. Марія Семенова власноруч шила костюми для спектаклю. Актор театру, відомий у Латвії художник Георгій Крутий малював декорації. А спонсором виступила керівник Об’єднання українських товариств Латвії Людмила Бєлинцева, також акторка цього театру.
 
11 березня Ризький Український народний театр братиме участь у Фестивалі латвійських театрів. Він також отримав запрошення стати учасником фестивалю «Російська класика-2012».
 
Режисер та актори Ризького українського народного театру сподіваються продемонструвати свою творчість в Україні, взявши участь у театральному фестивалі української класики.
14

Коментарі

129.02.12, 11:26

Так приємно про це читати...
Справжня література і справжнє мистецтво не знають кордонів!

    229.02.12, 11:41Відповідь на 1 від Українк@

    Так приємно про це читати... Справжня література і справжнє мистецтво не знають кордонів!
    Згоден.
    Але зможемо значно краще пропагувати свою культуру тоді. коли політики хоч трохи почнуть щось робити для справжньої культури не лише на словах...

      329.02.12, 11:49

      і всі нормально сприймають. А в нас деякі "індивідуми" це фашізмам назвали б...

        429.02.12, 12:04

          529.02.12, 12:24

          вот это радует

            629.02.12, 12:39Відповідь на 5 від Hudson Hawk

            вот это радуетТак і має бути. А то для деякої частини головною *ударною могутністю в просуванні українських цінностей* були телепроповіді одного інфантильного мрійника. За якого чомусь таланти наших режисерів та акторів перестали бути востребуваними в українському кінематографі. Бо за того самозакоханого невігласа українське кіно майже перестало зніматись. А чим же тепер відповісти на масовий сусідський ширпотреб ? Телепромовами ???

              729.02.12, 13:33Відповідь на 6 від Росомон

              Много у нас в Украине ещё талантов, великая нация не умрёт

                829.02.12, 14:26

                  929.02.12, 19:03

                  Це приємно, які молодці.

                    1029.02.12, 19:54

                    Це гарні новини. Але трошки сумно, що ми відзначаємо події, які б мали бути буденністю нашого Українського життя, навіть вистави закордоном.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна