Про співтовариство

Це співтовариство створено з метою просування політичних статей.
Учасниками можуть стати блогери, які мають різні політичні уподобання, та публікують замітки на політичну тематику.Цензура з боку модераторів відсутня.Модератори повинні бути з різними політичними уподобаннями.Модерація проводиться тільки на основі колегіального рішення, та після обговорення учасниками.
Вид:
короткий
повний

Лента блогеров.

Гонорари Януковича вищі, ніж в Обами і авторів бестселерів

  • 16.04.12, 23:09
Київ – Гонорар за видані й ще не написані книги, розміром понад 16 мільйонів гривень, які Президент Віктор Янукович оприлюднив у своїй декларації про доходи, отримати в Україні реально, вважають провідні українські письменники. Але, за їхніми розрахунками, щоб такий гонорар окупився видавництву, воно має продати по дві книги кожному українцеві. Відтак багатомільйонне роялті Президента може бути проявом корупції, припускає дехто з літераторів. Натомість в оточенні Віктора Януковича закликають інших митців, за прикладом глави держави, жертвувати авторську винагороду на благодійність. 
 
Основні доходи Президента Віктора Януковича за минулий рік – це гонорари за його книги, свідчить податкова декларація глави держави, опублікована на сайті Президента. Зокрема, 16,4 мільйона гривень виплатила керівникові держави донецька друкарня «Новий світ» за кілька вже виданих ним книжок та за право видавати його майбутні книги. Ця сума перевищує 90% річних доходів Януковича, свідчить його декларація.
 
Наскільки реальні такі літературні гонорари в Україні? Із цим запитанням Радіо Свобода звернулося до відомих українських письменників.
 
Ірен Роздобудько:
 
«В Україні ця ситуація неможлива для будь-якого письменника. Гонорари видавництв дуже малі. Цей випадок є проявом корупції. В Україні є письменники рівня Вільяма Фолкнера, визнані в усьому світі, вони отримують у сотні, тисячі разів менші гонорари».
 
Андрій Кокотюха:
 
«Не треба бути людиною з вищою освітою, щоб зрозуміти, що це – форма відкату. І це робить багато хто з українських політиків, відтоді, як стали затребуваними декларації про доходи. Заглиблюючись у творчість Януковича, стає зрозуміло, що він сам не написав ні рядка. Втім, якби Янукович запатентував усі свої обмовки, від «йолки» до «Анни Ахметової», і отримував авторські гонорари за кожне цитування – він отримав би набагато більше, ніж 16 мільйонів».
 
Василь Шкляр: 
 
«Я показував, що в Україні, щоб заробити таке роялті, літератор має продати приблизно по дві книги кожному українцеві враховуючи немовлят, сліпих і неписьменних. Це – чергове непорозуміння через те, що наш Президент не має уявлення про авторський гонорар».
 
Янукович віддасть 90% заробленого хворим дітям?
 
Радіо Свобода у понеділок не змогло додзвонитися до прес-секретаря, радників Президента і типографії «Новий світ», яке видало книги Віктора Януковича «Рік в опозиції…», «Здолати шлях», «Як Україні далі жити» та інші книги.
 
Сам глава держави у неділю пообіцяв, що весь багатомільйонний гонорар витратить на благодійність. «Кошти, які й я отримав від видання деяких своїх книжок, я їх спрямую лише на допомогу бідним людям. Хворим, і безумовно – передовсім дітям», – сказав Янукович.
 

В авторському гонорарі Президента немає нічого дивного, зазначає голова Держагентства з питань науки, інновацій на інформатизації України Володимир Семиноженко. За його словами, практика видання мемуарів політичними лідерами є досить поширеною у Європі та Північній Америці, так само, як і продаж прав на це.

 

Народний депутат-регіонал Михайло Чечетов у коментарі Радіо Свобода наголошує, що гонорар Віктора Януковича є цілком реальним.

 

«Ми живемо в ринковій економіці, тож видавництво не працюватиме собі у збиток, вони кожну копійку порахували. Мене вразило інше – благородний жест Президента, який готовий віддати всі ці гроші дітям. Гадаю, це буде гідний приклад політикам, зіркам, бізнесменам – що коли держава потерпає від світової економічної кризи, треба жертвувати свої заробітки на благодійність», – підсумував депутат.

 

Для порівняння, найпопулярніший автор світу Джоан Роулінг, автор серії бестселерів про юного чарівника Гаррі Поттера, за перші дві книги серії отримала приблизно у сто разів менший гонорар, ніж Віктор Янукович. Тим часом, президент США Барак Обама, так само, як його український колега, більшість річних доходів отримав у вигляді авторського роялті. Однак його гонорари виявилися уп’ятеро меншими, ніж в Януковича.

radiosvoboda

Під тиском ЄС в Білорусі звільнили двох політв’язнів

  • 16.04.12, 22:16
Мінськ – На свято Великодня на мінських вокзалах зустрічали двох звільнених із тюрем політв’язнів, спочатку екс-кандидата на виборах президента 2010 року Андрія Саннікова, який повернувся з Вітебської колонії, потім його довірену особу Дмитра Бондаренка, який повернувся з Могильовської тюрми. Обидва вони були помилувані Олександром Лукашенком під тиском Євросоюзу та США. 
 
На двох політв’язнів у Білорусі стало менше. За твердженням білоруських правозахисників, ще в цьому списку залишається 13 осіб.
 
Близько сотні людей в неділю о другій годині ночі вітали повернення до Мінська Андрія Саннікова, суперника Олександра Лукашенка на виборах президента. Санніков відбув у тюрмі майже півтора року за акцію протесту проти нечесних виборів 2010 року, яку Мінський суд трактував як масові заворушення. Його дружину журналістку Ірину Халіп теж засудили на 2 роки умовно, а трирічного сина Даніка хотіли забрати до дитячого будинку.

Солідарність мене врятувала – Санніков
 
Білоруська опозиція, правозахисники, Євросоюз та США з грудня 2010 року вимагали від президента Лукашенка звільнити Андрія Саннікова і всіх інших політичних в’язнів. Місяць тому Євросоюз підкріпив свої вимоги економічними санкціями проти 29 компаній трьох наближених до Лукашенка олігархів. І це подіяло.
 
«Дякую, я дійсно думаю, що та солідарність, яка була, та підтримка, яка була, мене врятували. Не тільки звільнили, але й дійсно врятували» – такими були перші слова Андрія Саннікова на волі.
 
Пізніше він визнав, що пережив у білоруських тюрмах справжнє катування, що, на його думку, у влади була мета знищити його фізично, довести до самогубства, підштовхнути до безстрокового голодування.
Андрій Санніков і його трирічний син Данік

Мене вербувало КДБ – Бондаренко
 
Новину про звільнення Саннікова його довірена особа Дмитро Бондаренко почув увечері у Могильовській колонії по Радіо Свобода. А ранком звільнили і його самого.

«Ну, думаю, мені залишається пару тижнів тоді ... Ну, а сьогодні зранку такий казус, – каже він. – Радий, що можна сказати ... Христос воскрес, православні! Сьогодні, в такий день, це хороший знак для Білорусі. Я вважаю, що це по-християнськи. Це настільки велике свято, що сьогодні повинні бути звільнені всі».
Дмитро Бондаренко переніс у тюрмі операцію на хребті. Він повідомив, що в слідчому ізоляторі КДБ Білорусі його намагалися завербувати, обіцяли достроково звільнити, але він відмовився.

«Громадянську діяльність продовжуватиму, тому що хотілося б, щоб країна була вільною, європейською. Поки ми цього не бачимо, то треба щось робити», – зауважив Бондаренко.

ЄС вимагає звільнити всіх інших політв’язнів 
 
Звільнення Саннікова та Бондаренка вітали у Євросоюзі, але при цьому глава зовнішньої політики ЄС Катрін Аштон закликала владу Білорусі «звільнити без всяких попередніх умов усіх інших політичних в’язнів». А єврокомісар Штефан Філе наголосив, що звільнення двох політв’язнів недостатньо для поліпшення європейсько-білоруських відносин.
 
Припинення напруження у відносинах офіційного Мінська і Брюсселя можливе тільки тоді, коли будуть звільнені усі політв’язні і коли з Білорусі надійдуть інші позитивні сигнали, зазначає мінський політолог АлесьЛогвинець.

«Сьогодні ситуація, можливо, знаходиться на початку шляху виправлення, але є ще багато кроків, які повинна зробити влада Білорусі, – каже він. – Я думаю, що в сьогоднішній ситуації, щоб дати можливість реалізувати ці кроки, Європейський Союз навряд чи буде нарощувати тиск на владу Білорусі. Він, можливо, почекає, або заморозить ситуацію, щоб переконатися в щирості намірів білоруської влади».
 
Андрій Санніков і Дмитро Бондаренко минулого року написали прохання про помилування на адресу президента Лукашенка. Ще 13 політв’язнів, які перебувають у білоруських тюрмах, і серед них ще один кандидат на виборах президента Микола Статкевич, таких прохань не писали.

Одинадцяте засідання Polit Club. ч.3

  • 16.04.12, 14:10
Мустафа Найєм вважає, що основна відмінність між українськими та російськими протестами полягає у контингенті, який виходить на вулиці, та лозунгах.   «Українці, які виходять на вулиці, протестують «проти». У них немає розуміння, що робити далі. Люди, які виходили на Болотну, виголошували конкретну вимогу: «Ми хочемо чесних виборів!» – зазначає журналіст «Української правди».   За словами Мустафи Найєма, люди, які вийшли на вулиці у Москві, за інтелектуальним рівнем вищі, ніж середньостатистичний український протестувальник. «Люди у Москві вийшли на вулиці не через бідність, не тому, що їм погано живеться», ­– каже він.
Російські акції стали «вінцем відшарування російського політичного класу від самого російського суспільства», вважає вважає спеціальний кореспондент "ЛІГАБІзнесІнформ" Сергій Висоцький. «Активна частина російської громадськості зрозуміла, що, якщо хочеться щось змінити, то треба йти в політику самостійно», -- додає він.  В Україні ж цей процес «відшарування», ще не закінчився. «Повна дискредитація політичного класу ще не відбулась»

Одинадцяте засідання Polit Club. ч.2

  • 16.04.12, 13:59
У 2004 році на українські вулиці виходив саме середній клас, переконана Соня Кошкіна. Зараз, каже вона, таких людей у масовій кількості в Україні немає. Акції, які відбувались у Москві, стались, на думку шеф-редактора «Лівого берега», тому, що «у них не було 2004 року».   Україна не має шансів змінитись, «поки голосуюча більшість людей не відчує власну суб’єктність стосовно території під назвою «Україна», каже Кошкіна. Суб’єктність, на думку шеф редактора LB.ua, визначається двома основними факторами: чи хочете ви, щоб у цій країні жили Ваші діти; чи хочете Ви платити тут податки.   Для того, щоб якісно змінити стан справ, зараз Україні бракує сильного активного середнього класу, вважає Соня Кошкіна.  «Але люди, які готові були боротись за свої права зараз або у в’язниці, або в еміграції», – каже вона.
Люди в Росії не вірили в те, що чесні вибори можуть змінити їх результат, каже генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький. «Не було таких надій, що, якби вибори пройшли чесно, то Путін би не переміг», -- додає він.

Не варто закривати очі на те, що люди виходять на вулиці, підтримуючи лідера, який є втіленням їх надій. Такою надією для українців, на думку Княжицького, був свого часу Ющенко. Навальний у Росії так само втілює надії та сподівання молодої активної частини російського населення.
 

Одинадцяте засідання Polit Club. ч.1

  • 16.04.12, 13:50
Україна розвивається повільніше, ніж Росія, на 10 років, вважає Віталій Портников. «У серпні 1991 року в Росії було справжнє громадянське суспільство. А в Україні це був рік, коли комуністична партія проголосила незалежність, тому що в неї не було іншого виходу», – каже оглядач.   Росія не витримала випробування демократією, як пізніше могла б не витримати й Україна, пояснює Портников. Якби Ющенко знайшов у собі достатньо сил, він би узурпував владу так само, як це зробив Єльцин. Саме це, на думку аналітика, і дає шанс українському суспільству уникнути «російського сценарію».   Зараз, за словами Віталія Портникова, в Україні проходить процес, схожий на те, коли у Росії Єльцин передав владу Путіну і влада вже перестала «маскуватись під демократичну». «Ми живемо зараз фактично в Путінській Росії  перших років, – каже публіцист. – Між чекістами і бандитами великої різниці немає».   «Єдине, що може нас врятувати – це відсутність у нас грошей. Тоталітарна влада в нашій країні не може прогодувати населення, яке готове такий варіант прийняти. В ситуації, коли немає грошей, нам треба думати, що робити, як тільки влада випустить кермо з рук, а вона це обов’язково зробить», – наголосив Портников.
Остап Семерак вважає, що основна проблема, яка була у російських протестувальників – це те, що вони не розуміли, до чого йдуть: «Не було кінцевої мети. Лідери опозиції в Москві закликали людей: «Просто прийдіть!» Вся російська опозиція не дуже вірила в те, що вони здатні збирати людей».   Народний депутат вважає, що в Україні все ще дається взнаки «спадок» Ющенка і Помаранчевої революції. «Українське суспільство знесилене і зневірене у діях політичних лідерів. Найбільшою помилкою українських опозиціонерів є те, що ми не говоримо про те, що ми будемо робити в разі приходу до парламентської більшості», – каже Остап Семерак.   «Крім того в нас немає чіткої відповіді для суспільства і гарантій, що в наших списках не буде «тушок», – додає народний депутат.

Спротив в Україні запустить усвідомлення українцями себе

  • 16.04.12, 11:11
Cмерть демократії в Україні і швидке згортання всіх свобод навіть тепер, за два роки панування режиму «януковичів», не змогли запустити ланцюгову реакцію спротиву українців. Ще торішньої осені здавалося, що Україна знаходиться на порозі «української весни», однак виявилося, що протестувальники – це діди з вилами, інваліди та бабці з заступами, а цілком здорові чоловіки позабивалися по щілинах та чекають якогось чуда та «соціальної справедливості» від антиукраїнської комуно-кримінальної влади.
 
Владу судять не по словам, а по ділам. Головні результати тут – це гуманітарна катастрофа, повне ігнорування прав людини і свободи слова та економіка, яка на повну свою залишкову потугу продовжує працювати на офшорні зони.
 
Тому напередодні виборів до Верховної Ради дуже актуальним стає питання – де ж знаходиться точка запуску спротиву українського народу? І саме парламентські вибори можуть стати тим останнім Рубіконом довготерпіння українців, який не перейти виявиться вже просто неможливо.
 
За сьогоднішньої ситуації в Україні, підтримуючи опозицію, виборець підтримує відновлення парламентаризму і конкуренції в політиці. Адже саме конкуренція в політиці змушує політиків бути залежними від виборця. Наявність цієї конкуренції є саме по собі благом, що дозволяє суспільству методом проб і помилок, від виборів до виборів, знаходити правильні шляхи розвитку. Очевидно, що такий шлях пройшли свого часу усі успішні сьогодні держави.
 
Голосуй-не голосуй, а нічого змінити не вдасться?
 
Поразка опозиції на прийдешніх виборах – прямий шлях вже не до просто диктатури Партії регіонів, а до встановлення в Україні диктатури клану Януковичів, котра в перспективі (за правильних підходів до її реалізації) може протривати довгі десятиліття.
 
Ідеологи і політтехнологи Партії регіонів вправно намагаються вживити у свідомість українців твердження: голосуй-не голосуй, усе рівно нічого змінити в українській політиці не вдасться. А тому вибори краще взагалі проігнорувати, оскільки все уже давно наперед розписано. Або – навіщо голосувати, якщо всі партії і політики однакові. А от коли нарешті з’явиться справжній лідер, партія чи ідея, то тоді ми їх всім гуртом і підтримаємо.
 
Власне, ідеологія противсіхства (у тій чи іншій прикритій або явній формі) – це та ж безпрограшна політична технологія, котра розрахована на деморалізацію українців і перетворення їх на аморфне населення, яке не цікавиться не лише політикою, а й своїм майбутнім.
 
Жодною мірою не хочу ідеалізувати лідера опозиції Юлію Тимошенко чи інших провідних опозиціонерів, на жаль, вони допустили багато стратегічних і тактичних помилок, за які українці змушені розплачуватися вже більше двох років своїм життям, але голосувати за опозицію треба для того, аби не дати владі «донецьких» іще десятиліття проводити тоталітарні експерименти над Україною. Для того, щоб забезпечити ротацію політичних сил і чиновницького апарату, зламати запущені «януковичами» корупційні схеми, зробити політиків залежними від вибору народу і не давати їм пускати метастази в бізнес.
 
Насилля над суспільством в ранзі державної політики
 
Запуск спротиву українського народу почне спрацювати у той момент, коли суспільство нарешті усвідомить, що восени 2012 року в нього є лише один вибір – відсторонити Партію регіонів від влади. І це має стати історичним вибором українців. Незважаючи на те, що програш «донецьким» пришельцям із минулого у 2010 році (котрий висвітлив той факт, що громадянське суспільство в Україні перебуває і досі в стані початкового становлення), перекреслив багато здобутків, яких Україні вдалося досягти після проголошення незалежності у 1991 році.
 
Майбутній електорат вимагає чітких програм, реалістичних планів і гарантованих хоч чимось передвиборчих обіцянок. Проте, який при тому був би результат у політичної сили, котра перед парламентськими виборами прямолінійно заявила б, що ми йдемо до Верховної Ради, аби проводити системні реформи, які несуть значні ризики для населення?
 
Українцям необхідно бути чесними перед самими собою, і визначити, чого вони хочуть від опозиції. У першу чергу, це те, що необхідно безкровно, як це вже було раз під час Помаранчевої революції в 2004 році, демонтувати диктаторський режим. А все інше, то вже похідні становлення в Україні громадянського суспільства, без якого жодні політичні позитивні зрушення є абсолютно неможливими.
 
Кожна влада несе в собі певні елементи насилля, і так було завжди. Проте усе це компенсується великою мірою її піклуванням про дієздатність соціуму. Але коли режим, як це сталося під час правління Партії регіонів, вводить насилля над суспільством у ранг державної політики, то така влада не здатна бути довговічною.
        
Дійсність ніби з картинок Роршаха
 
Необхідно визнати, що ідеалізм, котрий властивий українцям, переноситься і на українську політику. До цього ще можна додати й крайню форму цього ідеалізму – «бінарну свідомість», яка в часи совітів культивувалася по всій території колишнього СРСР, яка позбавляє світ фарб, перетворюючи його на чорно-білий світ картинок Роршаха. І як під час тестів Роршаха, кожний бачить лише те, що йому хочеться бачити, і тому часто так важко досягти порозуміння між українцями. Навіть у такі найкритичніші моменти української історії, як тепер у 2012 році.
 
Немає сумніву, що під час передвиборчої кампанії до Верховної Ради українцям буде понаобіцяно всього дуже багато. Однак необхідно, у першу чергу, дати об’єктивну оцінку всього того, що відбувається в Україні в останні 20 років. Адже за ситуації, коли вся колишня державна власність колишньої УРСР якимсь дивним чином опинилася у руках купки олігархів і їхніх прихвоснів, а населення катастрофічно зменшилося майже на 7 мільйонів осіб, буде важко пояснити цей «феномен».
 
За такої пекельної арифметики стає абсолютно очевидно, що всі чотири президенти часів української незалежності вибудовували політичну й економічну системи не для людей, а для олігархату і свого найближчого оточення.
 
Говорячи про відправну точку запуску спротиву України, обов’язково необхідно враховувати два дуже важливих моменти під час виборів до Верховної Ради. Перший – це наскільки вони будуть чесними. Тобто, якою мірою оголошені на них результати відповідатимуть справжньому волевиявленню українців.
        
Другий – кому переважно громадяни України довірять місця у майбутньому парламенті. Адже логічно думати, що довіра до Партії регіонів сильно підірвана навіть у тих, хто голосував за її висуванця Віктора Януковича на президентських виборах 2010 року.
 
І якщо, дійсно, кількість мандатів у регіоналів відповідатиме їхньому реальному рейтингу, то кому ж тоді громадяни віддадуть голоси, і кому вони сьогодні довіряють? І хто зараз піде на парламентські вибори у головній колоні опозиції? По суті, це і є ключовими питаннями, котрі великою мірою вирішують історичну долю українського народу.
 
Віктор Каспрук – незалежний політолог

В Вильнюсе азаров призвал Тимошенко покаяться

  • 12.04.12, 15:58

Премьер-министр Николай Азаров призывает бывшего премьер-министра, лидера партии "Всеукраинское объединение "Батьківщина" Юлию Тимошенко покаяться перед украинцами за подписание в 2009 году газовых соглашений с Россией.

Об этом он сказал на пресс-конференции в Вильнюсе (Литва).

"Тимошенко своими незаконными действиями причинила колоссальный ущерб народу Украины. Народ Украины, люди Украины страдают от чрезмерно высоких цен на газ, они вынуждены платить высокую цену за ее незаконные действия. Самый простой выход из этой ситуации - ее признание вины за незаконные действия перед украинским народом. Если бы она покаялась перед украинским народом, то это сразу бы решило все проблемы", - заявил Азаров.

При этом он подчеркнул, что не является юристом, а высказывает личное мнение, и подчеркнул, что решение должно быть найдено в правовой плоскости.

"Решение вопроса Тимошенко лежит исключительно в правовой плоскости... Решение может быть найдено только через право, только через суд... Она должна признать свою вину перед народом Украины за то, что каждый гражданин Украины платит из своего кармана за ее незаконные действия. Признание вины откроет путь к решению вопроса", - подчеркнул Азаров.

При этом он отметил, что ни Кабинет Министров, ни Президент Виктор Янукович не могут и не будут вмешиваться в действия судей.

Как сообщало агентство, в январе Азаров заявил, что считает, что газовые соглашения 2009 года с Россией унижают Украину.

un.ua

Суд в Италии освободил Авакова

  • 12.04.12, 15:51

Суд в Италии освободил бывшего губернатора Харьковской области Арсена Авакова из-под стражи. Об этом заявил глава парламентской фракции "БЮТ-Батькивщина" Андрей Кожемякин в ходе пленарного заседания Верховной Рады, передает корреспондентMIGnews.com.ua.

"Хочу заявить о том, что полчаса назад суд Италии освободил нашего коллегу, руководителя партийной организации Харьковской области, Авакова Арсена Борисовича", - объявил Кожемякин в сессионном зале парламента.

"Мы благодарим Итальянский суд, который показывает нашим судьям, как нужно справедливо работать", - добавил политик.

В свою очередь в Генеральной прокуратуре подтвердили освобождение экс-председателя Харьковской областной администрации Арсена Авакова. "В телефонном режиме нам стало известно, что суд отпустил Авакова. Но процедура экстрадиции продолжается", - заявил начальник пресс-службы ГПУ Юрий Бойченко.

Как сообщал MIGnews.com.ua26 января прокуратура Харьковской области возбудила уголовное дело против Авакова по ч. 3 ст. 365 – по той же статье, по которой была осуждена Юлия Тимошенко и экс-министр внутренних дел Украины Юрий Луценко.

Экс-губернатора подозревают в причастности к незаконному изменению целевого назначения и передаче в собственность 55 га государственных земель стоимостью свыше 5,5 млн грн. 25 марта Аваков был задержан в итальянском городе Фрозиноне(регион Лацио, Италия).

Юлия Маковеева, MIGnews.com.ua

Янукович сообщил главам церквей, когда помилует Юлю и Юру

  • 11.04.12, 10:24

Президент Виктор Янукович рассмотри тходатайство глав украинских церквей о помиловании экс-премьер-министра Юлии Тимошенко и экс-министра внутренних дел Юрия Луценко только тогда, когда закончатся все судебные процессы против них. Об этом Виктор Янукович сказал во вторник, 10 апреля, во время встречи с главами украинских церквей, которая продолжалась 2,5 часа.

"Янукович нам сказал, что существует определенная процедура, согласно которой просьбы о помиловании подаются в определенную комиссию по делам о помиловании. Тогда комиссия принимает определенные решения и дает Президенту предложение, чтоб он лично принял то или иное решение", - сообщил предстоятель Украинской греко-католической церкви Блаженнейший Святослав (Шевчук) и добавил, что для того, чтобы такие представления были, должны закончиться все судебные дела.

По словам главы УГКЦ, встречу с главами церквей инициировал Президент, реагируя таким образом на их письмо относительно избирательной справедливости в Украине.

"Как мы поняли, Янукович считал полезным лично дать ответ вместо того, чтобы писать нам какое-то письмо", - сказал глава УГКЦ.

По его словам, во время встречи были озвучены "многие мнения". Собственное впечатление от встречи Блаженнейший Святослав сформулировал таким образом: "Первое, Янукович очень серьезно принял во внимание наше письмо. Второе, объяснил процесс разработки нового Уголовного кодекса, а, следовательно, те меры, которые он принимает для того, чтобы лично обеспечить справедливое судопроизводство в Украине и защиту прав человека. Также Президент сказал, что мы, кто ходатайствовал о помиловании Тимошенко, являемся участниками процесса. Поэтому надеемся, что будем проинформированы о том, на какой стадии рассмотрения находится наша просьба".

В пресс-службе главы государства сообщили, что в разговоре с Президентом приняли участие предстоятель Украинской автокефальной православной церкви, митрополит Киевский и всея Украины Мефодий, президент Всеукраинского союза объединений евангельских христиан-баптистов Вячеслав Нестерук, глава совета епископов Украинской христианской евангельской церкви, архиепископ Леонид Падун, глава Всеукраинского союза церквей христиан веры евангельской - пятидесятников Михаил Паночко, верховный архиепископ Киево-Галицкий Украинской греко-католической церкви Святослав, епископ-ординарий Луцкой диецезии Римско-католической церкви Маркиян Трофимьяк, предстоятель Украинской православной церкви - Киевский Патриархат, патриарх Киевский и всея Руси-Украины Филарет.

"Во время встречи, которая продолжалась более двух часов, собеседники обсудили широкий круг вопросов общественной, политической и духовной жизни Украины… Разговор прошел в искренней и доверительной атмосфере", - отмечается в сообщении пресс-службы Президента.

Справа Щербаня: «чорний» PR від ПР

  • 10.04.12, 21:58
 
На тлі уповільненої передвиборної гонки Генеральна прокуратура України минулого тижня знов перетворилася на основного ньюсмейкера країни. Заяви одіозного заступника Генпрокурора Рената Кузьміна і раніше маловідомого Україні депутата-регіонала з Донецької облради Руслана Щербаня, які назвали Юлію Тимошенко одним із замовників гучних вбивств українських бізнесменів і політичних діячів у «лихі 90-ті», дали старт масштабній анти-PR-акції, спрямованій на подальшу дискредитацію другого за популярністю, згідно даних останніх соціологічних опитувань, політика в Україні. 
 
Головне – посіяти зерно сумніву в розумах і душах українців, а там – хоч траві не рости. Пластинка Кузьміна і Ко навряд чи буде довгограючою, швидше за все голослівні звинувачення на адресу Тимошенко розтануть ще до виборів.
 
Нескінченні мантри донецьких прокурорів про те, що гроші за вбивство Щербаня поступили на рахунки убивць від фірм, що належали Лазаренку і Тимошенко, звучали і до засідання Луганського апеляційного суду 2003 року, що ухвалив вирок по справі Євгена Щербаня, і навіть пізніше – в 2006 році. При цьому в Генпрокуратури так і не знайшлося жодних доказів.
 
У справі Щербаня питань більше, ніж відповідей
 
Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що практично за всіма замовленими вбивствами в Україні стоїть Юлія Тимошенко. У журналістів виникли сумніви: 
– Ренат Равелієвич, а чому тоді майно і гроші убитих бізнесменів перейшли у власність до Ріната Ахметова?! 
– В цьому і криється підступність Юлії Тимошенко - вона хотіла зганьбити кришталево чисте ім’я чесного бізнесмена Ріната Леонідовича!
(Політичний анекдот)
 
Що ж до мотивів для знищення відомого донецького авторитету у вірогідних замовників, то тут справи ще складніші. Прокуратура поширила думку, що вбивство Євгена Щербаня було вигідне Лазаренку і Тимошенко тому, що корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД), що був заснований і розвивався першим, складали конкуренцію «Єдині енергетичні систему України» (ЄЕСУ), контрольовані відомим тандемом із Дніпропетровська. Бізнесмен із Донбаса нібито заважав їхньому підприємству монополізувати місцевий газовий ринок.
 
Проте, тут теж є пара цікавих моментів. Відомо, що корпорації ІСД спочатку було складно змагатися з ЄЕСУ, зважаючи лише на те, що «дніпропетровський» газ обходився донецьким споживачам дешевше. У результаті господарі Донбасу руками тодішнього голови облдержадміністрації регіону, однофамільця убитого бізнесмена, Володимира Щербаня вирішили цю проблему у властивому для себе дусі. Незговірливі підприємці отримали пропозиції, від яких, як то кажуть, не можна відмовитися. Це виразилося в адміністративному тиску, що здійснювався з боку Донецької облдержадміністрації в особі вищезазначеного голови і його тодішнього першого зама – Віталія Гайдука.
 
Тим часом, усередині самого ІСД також виник певний конфлікт інтересів, про масштаби якого сьогодні можна лише здогадуватися. Або ж розслідувати працівникам правоохоронних органів... Євген Щербань ніколи не був одноосібним і повновладним господарем корпорації. До «Союзу» вже на зорі його існування мали безпосереднє відношення такі видатні вихідці з Донбасу, як його нинішні співвласники Сергій Тарута і Олег Мкртчан та вже згадуваний Віталій Гайдук. Свої інтереси в ІСД (зокрема через компанію «АРС») були також в Ахатя Брагина, відомого як Алік Грек, і Ріната Ахметова, а також нібито у Володимира Щербаня.
 
Виникає цілком логічне питання, чому ж тоді Лазаренко з Тимошенко не задалися метою ліквідувати решту партнерів Євгена Щербаня по бізнесу, що дуже заважав їм обом? Тим більше, що в ті смутні часи у Донецьку (на відміну від того ж Дніпропетровська і решти України) бізнесменів відстрілювали пачками, а практично весь їх бізнес незабаром найдивнішим чином опинявся у власності їхніх колег, але про ітиметься далі.
 
Шукай, кому вигідно!
 
До речі, ще в 2001 році тодішній адвокат кілера Болотських Дмитро Поїзд в інтерв’ю журналістові Сергію Кузіну згадував про те, що в Генпрокуратурі підозрюваних у вбивстві Євгена Щербаня «орієнтували не лише на Лазаренко, в списку виконавців ролі замовника були присутні і деякі особи, що проживають в Донецьку». Тоді ж Поїзд назвав справу Щербаня «політикою», прозоро натякаючи на те, що нею ще не раз скористаються у вирішенні політичних питань як засобом тиску на можливих опонентів.
 
Взагалі сьогодні рідко згадують про те, що Євген Щербань в ті часи був чи не найвпливовішим політиком Донбасу, як серйозно захопився ідеєю створення єдиної політичної бази Донбасу. Це могло бути не до вподоби іншим впливовим «донецьким». Наприклад, за версією авторів вельми популярного в інтернеті документального фільму про кримінальну окупацію України донецьким кланом, найближчому соратникові і компаньйонові Євгена Щербаня по Ліберальній партії України (ЛПУ) і посередницькій фірмі «Атон» – дагестанцеві Ігорю (Ібрагиму) Меркулову довелося бігти з країни після того, як останній потрапив у немилість до свого колишнього заступника Аліка Грека. В усякому разі, за даними автора цієї статті, після втечі засновника ЛПУ за кордон у розкішні апартаменти Меркулова (Кіровський район Донецька, поряд із площею «Свободи» і радгоспом «Троянда») в’їхав нинішній народний депутат від Партії регіонів, якого зараз вважають близьким до групи Ахметова-Колесникова, – Нуруліслам Аркаллаєв, в 90-ті відомий правоохоронцям під прізвиськом «Нурік». При цьому вважається, що справи Аркаллаєва різко пішли вгору після того, як він здав озброєне злочинне угруповання Брагина, своїх «авторитетних» земляків – дагестанських представників донецької злочинності, які були пізніше ліквідовані.
 
У зв’язку з цією обставиною авторові цієї статті пригадуються його спілкування зі старшим сином загиблого Євгена Кушніра, який, за версією слідства, очолював банду кілерів, що вбили Щербаня, Момота, Брагина, Гетьмана та інших. Так от, Олександр Кушніп був просто шокований телекартинкою однієї з бійок у Верховній Раді України. Адже ці кадри облетіли тоді весь світ. Цікаво, що Олександр був здивований не тим, що відбувалося в парламенті, а наявністю в залі особи, яка жорстоко била нунсівця Олеся Донія. Він впізнав у ньому того самого Василя Петровича, який 15-20 років тому був частим гостем в їхньому колишньому будинку в Донецьку. За словами Кушніра-молодшого, ця людина незадовго до еміграції їхньої сім’ї за кордон, раптом зникла із виду. Але більш за все мого співбесідника здивувало те, що «дядько Вася» знаходиться в партії наступників Аліка Грека, з яким у його загиблого батька були «натягнуті стосунки».
 
Свого часу інтернет-видання «Острів» із посиланням на власні джерела писало, що Стельмашенко входив у бригаду Кушніра, яка з 1992 року посварилася з угрупуванням Аліка Грека. Після того, як Рінат Ахметов очолив імперію підірваного Брагина і почалося знищення членів угрупування Кушніра, який нібито організував той трагічний вибух. Стельмашенко залишає Донецьк і переїжджає в оточений лісами Святогорськ. Він купує будинок на живописному березі Сіверського Дінця, але не ховається, а займається бізнесом. У той же період часу, навесні 1998 року, неподалік від села Піски під Донецьком був важко поранений «головний ворог» брагинського угрупування – Євген Кушнір. Він всього на декілька днів приїхав до Донецька з Ізраїлю, де ховався від куль конкурентів, але якимось чином вороги встигли дізнатися не лише про його приїзд, але і про маршрути пересування. Другого травня того ж року, вже майже оправившись від ран, Кушнір загадково помер у санчастині слідчого ізолятора начебто від серцевого нападу.
 
Майже всі з тих, хто проходили підозрюваними у справах так званої банди Кушніра, не дожили до суду: більшість із них були ліквідовані або пропали безвісті в Донбасі. На ці обставини звернув увагу громадськості і колишній глава СБУ, нинішній перший заступник лідера партії «Батьківщина» Олександр Турчинов, який, коментуючи днями останні заяви Руслана Щербаня на 5 каналі, акцентував увагу глядачів на тому, що головного свідка Кушніра убили саме в Донецькому СІЗО.
 
«А замовників можна легко порахувати – поглянути, хто привласнив майно Щербаня, хто узяв під контроль його бізнес, його підприємства. І тоді буде зрозуміло, що і зараз ці люди сидять або в парламенті, або знаходяться на дуже серйозних і відповідальних посадах. І всі сліди приведуть, безумовно, до Партії регіонів», – додав Турчинов.
 
Ще раніше подібними питаннями публічно задавався на всіляких брифінгах і в своїх запитах-зверненнях до правоохоронців кривдник регіонала Бориса Колесникова і видавець скандально відомої книги «Донецька мафія» – Борис Пенчук. За що, в принципі, не може розплатитися до цього дня.
 
«Страна рабов, страна господ»
 
Гасло «донецьких»: Нам чужого не треба, але своє ми візьмемо, чиїм би воно не було!..
(Із народної творчості в Уанеті)
 
Ясна річ, що відповідей від Генпрокуратури, МВС і СБУ, цілком набитих перевіреними на батьківщині Донецької мафії кадрами, чекати безглуздо, а ставити питання – навіть небезпечно. Хоча сьогодні практично неможливо назвати бізнес-структури, котрі в 90-ті належали загиблим від бандитських куль комерсантам і які б згодом не перебували під тотальним контролем могутньої фінансової імперії СКМ Ахметова або його правої руки Колесникова.
 
До освоєних сьогоднішніми господарями Донбасу фінансових активів відносяться і підприємства, що раніше належали вбитим Євгену Щербаню і Олександру Момоту. Перевірку причетності Тимошенко і до вбивства останнього заступник Генпрокурора Кузьмін також пафосно анонсував днями. Компанія «Данко», керована сьогодні молодшим братом убитого – Сергієм Момотом, після загибелі колишнього власника стала активно реалізовувати спільні проекти з СКМ і під її керівництвом. У березні 2006 року Сергій Момот пройшов у Верховну Раду під прапорами Партії регіонів...
 
Чи вигідні були смерті Щербаня, Момота та інших донецьких бізнесменів деяким із нинішніх керівників України? Авжеж, куди корисніші, ніж для Тимошенко! Чи причетні до десятків вбивств одвічні боси Донбасу і нові володарі України? Цілком ймовірно, що до більшості. Чи можливо повірити в те, що в Україні 21-го століття син, який на свої власні очі бачив жахливу загибель батька та його близьких і здогадується про тих, хто винен у ній, міг звинуватити невинних людей на догоду самим же катам? Судячи із гнівних постів на безлічі форумів в Уанеті, так! До того ж в Донбасі бувало навіть таке, що молодший брат обумовлював вже покійного старшого, звалюючи на того свою вину в здійсненні безлічі вбивств! І найгірше те, що в сучасній Україні сорому не мають не лише мертві!..
 
За більш ніж півтора роки перебування «донецьких» у владі, до багатьох українців стало доходити, що вдає із себе світогляд нових державних управлінців, який навіть віддалено не відповідає загальнолюдським цінностям і християнським заповідям. Про які моральні принципи і дотримання законів може йти мова, коли на чільне місце ставиться нажива, а людське життя не коштує і гроша. Нинішні господарі життя – раби потворної системи, що виросла на руїнах 1990-х років. Вони існують і займаються справами за принципом, озвученим героями відомої гангстерської саги Маріо Пьюзо «Хрещений батько» – «Це бізнес, нічого особистого!»
 
Ще вчора єдиний власник металургійного гіганта ММК імені Ілліча Володимир Бойко на всю країну кричав про того, хто хоче прибрати завод до рук і про те, що з Ахметовим неможливо домовитися. Сьогодні він, як і син загиблого Щербаня – депутат облради від партії влади, який задовольняється місцем топ-менеджера і 5% акцій підприємства, ще й співає дифірамби своєму новому «добродійникові» на кожному офіційному заході. Власник ринку «Барабашово» і екс-спонсор БЮТу Олександр Фельдман, втомлений від постійних підпалів і нальотів спецназу на підприємство, організованих, за чутками, мером Харкова з подачі «великого і жахливого» Юри Єнакіївського, за рік пройшов шлях із фракції Тимошенко у фракцію регіоналів через «тушки». Можна було б ще згадати про замовлені вбивства в Запоріжжі або нескінченні підпали ресторанів в Одесі. Та чи варто, якщо враховувати те, що рекет в Україні вже давно переродився в державну політику.
 
Масштаби переділу власності в нашій країні вже не піддаються опису. Куди там Юлі з її «жахливою реприватизацією», в результаті якої (о, жах!) «стратегічна» «Криворіжсталь» була відібрана у «міцного донецького господарника» і продана «жадібному індусові» на відкритому аукціоні! Але нічого, «донецькі» ще поклопочуться про те, щоб страшні сни більше не повторювалися. Нарешті секретар РНБО Андрій Клюєв вже пропонує вивести українські капітали з тіні шляхом проведення «амністії для бізнесменів»...
 
Артем Фурманюк
 – журналіст